Въпрос към мамите, които вече са си правили фетална морфология

  • 5 059
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 315
Здравейте мами,
на мен все още ми предстои да правя фетална морфология (имам запазен час за другата седмица), а съм много любопитна да разбера какво бебенце нося  - момченце или момиченце.
Днес в нашия завод имаше профилактични прегледи  и докторите гледаха бебенцето ми на ехограф. Виждаше се как бебенцето рита с краченца  и бута с ръчички, а между крачката му се виждаше нещо, приличащо на две малки бобени зърна. Аз също ясно го видях, защото монитора беше обърнат срешу мен. Незнам какво се вижда при момиченцата и при момченцата. Доктора каза, че му прилича повече на момче. Кажете ми какво е по-вероятно според вас? newsm78
Каквото и да е бебето, вече много го обичаме, но искаме да знаем пола на малкото човече Heart Eyes Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 3 016
Другата седмица ще разбереш със сигурност пола на бебо.
Дотогава ............в очакване от неизвестното.

# 2
  • Мнения: 575
Само може да гадаем Simple Smile
Пожелавам ти да е живо и здраво, пък каквото дойде.

# 3
  • Мнения: 1 004
Може да се виждат и устничките по този начин...но незнам аз имам само момичета и само това съм виждала Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Е, ще разбереш скоро какво е.

# 5
  • Мнения: 2 334
Пожелавам ти едно здраво бебе пък каквото такова пола не е от значение .Е всеки си има предпочитания ,но аз съм на мнение че е важно всичко да мина наред и да е здраво бебето пък каквото ще да е  Peace
Леко бременеене!

# 6
  • Мнения: 961
Потърпи още няколко дни и ще разбереш. Каквото и да е, желая ти едно прекрасно бебнце!

# 7
  • Попово
  • Мнения: 687
шанса да е момче или момиче е 50 на 50 Simple Smile аз до сега само момченца съм виждала де  Sunglasses  пък каквото и да е, важно е да е здраво и обичано  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 5 712
Потърпи още няколко дни и ще разбереш. Каквото и да е, желая ти едно прекрасно бебнце!

 Peace

# 9
  • Мнения: 80
Като ме гледаха преди няколко м. по-скоро се видяха две чертички отколкото зрънца и лекарката по това позна,че е девойка!
Пожелавам ти да е каквото искате и най-вече да е живо и здраво Peace!

# 10
  • Мнения: 315
В понеделник вечерта ще напиша какво е - ако доктора успее да го види хубаво Crazy, а иначе и аз се моля да е живо и здраво... Praynig! На мен лично ми заприлича на момче, защото "бобчетата" бяха доста издадени, но все пак може пък момиченце да е, знам ли докато са в коремите ни каква метаморфоза преминават newsm78 Laughing
Каката иска момиче, таткото - момче, едната баба - момиче, а другата момче и постоянно ме питат... ooooh!
След някой и друг месец, и аз ще пусна анкета за име, защото в къщи всички си харесваме различни имена...
Crazy family  Crazy Laughing

# 11
  • Мнения: 1 671
Никой не може да ти каже какво сте видели  newsm78.
Иначе само да вметна - тестисите не слизаха ли на място си чак към края на бременността?  newsm78 Върти ми се нещо след 30 г.с  Confused .
Така че не се навивай какво си видяла, за да не останеш разочарована  Wink. По-добре докторите да си гледат каквото трябва, а най-важното е бебето да е живо и здраво! Peace
п.с. Никога не успях да видя нищо когато бях бременна със сина ми (макар че уж ми показваха Embarassed), на малката обаче видях много хубаво дупето на триизмерен ултразвук.

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
На мен ми показаха едни доста добре изразени устнички. Но ако докторът не беше пояснил, че е девойка, главата си режех, че е мъж Laughing Каквото, такова, да ти е живо и здраво Hug

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И двата пъти още в 4-я месец ми казаха пола на бебето.Първият път доктора все се шегуваше "Хич няма да е срамежливо твоето момченце-първо пишлето си показва " Joy Аз нищо не различавах  Wink

# 14
  • гр.София
  • Мнения: 250
При мене казват че е момиченце. Трима различни лекари. Все ми показват как точно виждат пола(дори на ФМ) но аз така и нищо не успях да различа. Чак сега преди една седмица при последния преглед що годе различих срамните устни, но добре че ми ги показаха Simple Smile

# 15
  • Мнения: 11 003
Правих си ФМ в началото на 4 месец и предположението за пола се оказа вярно. Simple Smile
Изчакай до другата седмица и със сигурност ще узнаеш какво е детенцето ти.
Лека бременност и здраво бебе! Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 2 057
На ФМ още в 13 седмица се видя щръкналото пишле между крачетата. Два пъти бях до сега и двата пъти ми показваха пишлето, а не тестисите.
И аз казвам да почакаш още малко до понеделник, за да знаеш със сигурност  Mr. Green
Да ти е живо и здраво мъничето Heart Eyes
Като гледам сме в едим месец с теб Simple Smile, ела при нас и в отчетните  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 112
Тестисите наистина слизат доста по-късно, на мен до 32г.с. ми показваха само пишлето (а тогава на ФМ се видяха много ясно). Така че наистина вероятността е 50 на 50 Simple Smile! Каквото и да е, да ти е живо и здраво!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 576
http://pregnancy.about.com/od/boyorgirl/a/girlboyultras.htm  Ето много снимки на половите органи на видозон.

# 19
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
На обикновен 2D ехограф е трудно на този етап да се види със сигурност защото си приличат органите страшно много! Но на 3D ще се види със сигурност!

# 20
  • Мнения: 315
http://pregnancy.about.com/od/boyorgirl/a/girlboyultras.htm  Ето много снимки на половите органи на видозон.
Като разгледах снимките, май ще си имам пак момиченце  Grinning. Е ще видим със сигурност в понеделник, но определено не видях нищо да стърчи. Аз се радвам, каквото и да е, надявам се, таткото да не се разочарова  Crazy

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 12:03 от Lora_mum

# 21
  • Мнения: 9 973
пожелавам ти да родиш такова,каквото искаш

# 22
  • Мнения: 315
пожелавам ти да родиш такова,каквото искаш
Благодаря! Аз искам бебенце, каквото и да е то - момиченце или момченце. Сега вече незнам какво съм видяла. #Crazy От една страна колежката, която също е бременна с момиче (вече беше на фетална) ми каза, че и сега са й казали момиче - на прегледа в завода, и нищо не е стърчало. При мен имаше нещо, което аз неразбрах какво е, все пак не съм доктор. Доктора, който ме гледа каза, че му прилича на момче, но ще си изчакам феталната в понеделник и вече няма да гадая.
Снощи като казах на моя, че може би е момиче, той не вярва и продължава да говори за бебето като за момче  hahaha

# 23
  • Мнения: 367
Ами те са еднакви до определено време(клиторчето стърчи-стърчи и пишлето;тестисите са в коремната кухина,яйчниците също;скротумчето прилича на срамни устни),после почва хубаво да си личи кое какво е. На мен ми казаха в 13 седмица,че 60% е момиче и такова е досега(на 3Д,но в 2Д режим),на сестра ми й казаха ,че е момче(пак на 3Д,2 пъти я гледаха в 12 и 19 седмица), а сега твърдят ,че е момиче ooooh!
Божа работа! Каквото излезе-да ти е живо и здраво!!!
Лека бременност

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
Скоро ще разбереш със сигурност най-вероятно, макар че стават и грешки понякога. Simple Smile

Желая ти здраво бебече независимо от пола! Hug

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Много зависи и от самия лекар и от апарата. Има лекари дето и на 4Д не могат да разпознаят пола.За Варненки препоръчвам за пола да ползват услугите и апарата на Давидков.Той си познава много добре апарата и не е бъркал пола.Като лекар обаче по принцип няма добри отзиви. В Майчин дом също е добър апарата, но лекарите там още не могат да използват всичките му функции.

# 26
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И на мен ми предстои фетална Grinning
Моля се единствено бебчето да е здраво и да се развива добре.
Всичко друго е без значение Hug

# 27
  • Мнения: 315
Здравейте мами,
ще си имам момченце. За сега всичко изглежда наред - по думите на доктора, защото аз гледах, но ако той не ми обясняваше, нищо нямаше да разбера от това, което виждам. Бебчето ми изглежда само кожа и кокали все още милото  ooooh!
 Hug Heart Eyes

# 28
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И на мен ми предстои фетална Grinning
Моля се единствено бебчето да е здраво и да се развива добре.
Всичко друго е без значение Hug
Ходих на фетална в Медицински център Фемина при доктор Карагьозова.
Останах супер разочарована!
Първо 2 нейни познати ни изпревариха, след това по време на самия преглед така ме претупа #Crazy че ако не я бях попитала за органите и съдовете на бебето нямаше да се сети да каже нищо Tired
През цялото време мрънкаше, че нямало околоплодни води и било много тясно на бебето, било се свило и нищо не се виждало!
Накрая нито пола ми каза, нито нещо съществено #Crazy
Останах много разочарована!
Не бих я препоръчала на никой!

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
ZLATNA отиди при д-р Томова или д-р Марков във Фемина.

# 30
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
23 седмица съм, а те нямат часове скоро, ще се обадя, за да попитам дали после няма да е късно Tired

# 31
  • Мнения: 827
Аз ходих при д-р Марков (препоръчвам го с две ръце!) някъде в края на 3-ти месец, той още тогава каза, че ще е момиче. На следващия преглед потвърди със сигурност. Всъщност всички, дето ме гледаха, твърдяха, че ще е мома - мома излезе Simple Smile Но при първия ми преглед при Марков, не са се виждали полови органи, поне не оформени достатъчно, за да види от неспециалист. Доколкото ми е известно, на добър ехограф и в по-ранните месеци, се ориентират по посоката на разни каналчета. Но освен генетично изследване, друго не може да ти гарантира, че ще е момиче или момче - има много примери!
Да ти е живо и здраво, каквото и да излезе на финала!

# 32
  • Мнения: 315
Понеже съм от Ловеч, ходих на фетална в Плевен при доктор Бързашки, но в София знам, че доктор Марков е мн. добър - ето сайта му www.mc-markovs.com. Ще ходя пак на фетална след 26 г. седмица - така ми каза Бързашки.

# 33
  • Мнения: 207
В 22 седмица ходих на фетална морфология в МД при доц. Русева (просто на нея попаднах). Гледа ме половин час и много подробно ми разясняваше всичко. Доволна съм и пак ще отида в 32 седмица. newsm44

# 34
  • Мнения: 114
Понеже съм от Ловеч, ходих на фетална в Плевен при доктор Бързашки, но в София знам, че доктор Марков е мн. добър - ето сайта му www.mc-markovs.com. Ще ходя пак на фетална след 26 г. седмица - така ми каза Бързашки.

Би ли споделила къде ходи в Плевен на ФМ при д-р Бързашки и как мина прегледа,аз ходя при него на преглед,но незнаех че прави и ФМ.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 524
Честито момченце, таткото ще е много щастлив. Явно добре си видяла в началото бобените зрънца  Mr. Green
Лека бременност.

# 36
  • Мнения: 315
Понеже съм от Ловеч, ходих на фетална в Плевен при доктор Бързашки, но в София знам, че доктор Марков е мн. добър - ето сайта му www.mc-markovs.com. Ще ходя пак на фетална след 26 г. седмица - така ми каза Бързашки.

Би ли споделила къде ходи в Плевен на ФМ при д-р Бързашки и как мина прегледа,аз ходя при него на преглед,но незнаех че прави и ФМ.
При доктор Бързашки ходих в Център  за репрудуктивна медицина (известен още като инвитро центъра). Там апарата е много добър. При прегледа доктора разгледа сърцето на бебето, други вътрешни органи , измери му главичката, крачетата, гледа му ръцете. Феталната ми я прави на 2Д а после и на 3Д. Показваше ми различните части на тялото, макар че аз трудно ги различавах.Препоръча ми за 3Д да отида след 26 седмица - огава всичко се вижда по-добре. Преди прегледа, когато се записваш,ако искаш фетална на 3Д трябва да го кажеш на регистратурата, за да знаят да оставят повече време до следващия пациент след теб.

# 37
  • Мнения: 114
Благодаря ти.

# 38
  • Мнения: 728
При момиченцата се виждат яйчниците, а при момченцата тестисите. Ако е момченце, се познава чак когато тестисите "слезнат" надолу, виждат се като 2 "точки" близо една до друга. При нас в 3-тя месец вече се видя че е момченце. Иначе, ако тестисите не са слезнали, не може да се различи момче ли е или момиче, защото изглеждат еднакво.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 524
При момиченцата се виждат яйчниците, а при момченцата тестисите. Ако е момченце, се познава чак когато тестисите "слезнат" надолу, виждат се като 2 "точки" близо една до друга. При нас в 3-тя месец вече се видя че е момченце. Иначе, ако тестисите не са слезнали, не може да се различи момче ли е или момиче, защото изглеждат еднакво.
Е, не съм съгласна, как тогава се казва, че ще е момиче в ранна бременност? На мен в 17-18 седмица ми казаха - 101процента  принцеса. Показаха ми вулвата.

# 40
  • Мнения: 207
При момиченцата се виждат яйчниците, а при момченцата тестисите. Ако е момченце, се познава чак когато тестисите "слезнат" надолу, виждат се като 2 "точки" близо една до друга. При нас в 3-тя месец вече се видя че е момченце. Иначе, ако тестисите не са слезнали, не може да се различи момче ли е или момиче, защото изглеждат еднакво.
Е, не съм съгласна, как тогава се казва, че ще е момиче в ранна бременност? На мен в 17-18 седмица ми казаха - 101процента  принцеса. Показаха ми вулвата.

 Peace съшата работа и мъжа ми припадна  Laughing Laughing Laughing

# 41
  • Мнения: 728
Говоря за момченцата, че са същите като момиченцата отначало.. докато не им слезнат тестисите. На мене към 13-тата седмица ми казаха че е момче именно заради това.

Общи условия

Активация на акаунт