Отговори
  • Мнения: 111
Женени сте, имате бебе, и някаква колежка кани мъжа ви на сватбата си, но сам. Сватбата е в друг град, с преспиване в хотел. Поканен е целият отдел, но по стечение на обстоятелствата само вашият мъж е семеен, и още един колега, който чака жена му да роди всеки момент, и естествено няма да ходи. Мъжът ви приема поканата и смята да ходи, и то с колата (т.е. вие оставате за уиикенда сама с двете  деца, и без кола). Е, как бихте реагирали вие на мястото на съпругата? Чакам мнения.

# 1
  • Мнения: 111
Хайде де, моля ви, отговорете!

# 2
  • Мнения: 1 897
Нормално.Не бих реагирала.Нека отиде, щом има желание.
Сега се успокой малко и помисли трезво.
Младоженката  явно е решила да покани целия отдел, без половинките им-има това право, все пак.Според някои това е проява на лош вкус, но ако погледнеш от друга страна е възможно да не им достигат местата в ресторанта или средствата им за сватбата да  са ограничени или просто да са решили да канят само близки колеги.
Доколкото разбирам от израза ти 'някаква колежка' не познаваш лично бъдещата булка.Защо тогава си толкова възмутена, че не си поканена на сватбата, а съпругът ти възнамерява да отиде ? Мисля, че причината не е в това, че ще останеш сама с децата през уикенда. Ако си достатъчно честна поне пред себе си ще си отговориш и сама.

# 3
  • Мнения: 1 008
Няма да повтарям Ulia, но съм на същото мнение.
Няма нищо лошо в това. А и 2 дни без кола не са фатални.

# 4
  • Мнения: 1 763
Аз ще съм против. Но моят мъж излиза сутрин в 9 и се прибира към 23.30 и ако и почивните дни е някъде без мен и детето, много ще се разсърдя.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 890
Мога да ти кажа как ще се почуства той, като се върне.  Rage afwitch newsm66 bambam

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
АМи няма да ми стане много приятно, защото отново ще си седя сама с децата и без помощ  Confused но пък от друга страна той ходи на работа и няма да му дойде зле да поразнообрази някъде. Всеки има нужда от почивка Peace
А мъжът, който чака бебе е разбираемо защо няма да ходи Peace

# 7
  • Мнения: 1 897
Щипалка,
има ли общо между тази ти тема и темата за психическия тормоз, която си пуснала в същия подфорум?

# 8
  • София
  • Мнения: 978
Би ми станало много неприятно, но лично аз не бих допуснала мъжа ми да си вее гъза някъде и да вика ха наздраве, а аз да гледам децата. На твое място щях да му кажа да ми осигури следващият уикенд аз да се забавлявам, в друг град, без децата.
Колкото до това, че ти не си поканена на сватбата, хич да не ти пука, въпрос на възпитание все пак

# 9
  • Мнения: 111
Два пъти се опитвам да публикувам отговор и не се получава  newsm78

# 10
  • Мнения: 46 510
Ще му кажа пак да си помисли да реши.
Ако замине, ще сменя ключалката на апартамента.

# 11
  • Мнения: 541
Моят мъж няма да отиде принципно.

# 12
  • Мнения: 173
Нормално.Не бих реагирала.Нека отиде, щом има желание.
Сега се успокой малко и помисли трезво.
Младоженката  явно е решила да покани целия отдел, без половинките им-има това право, все пак.Според някои това е проява на лош вкус, но ако погледнеш от друга страна е възможно да не им достигат местата в ресторанта или средствата им за сватбата да  са ограничени или просто да са решили да канят само близки колеги.
Доколкото разбирам от израза ти 'някаква колежка' не познаваш лично бъдещата булка.Защо тогава си толкова възмутена, че не си поканена на сватбата, а съпругът ти възнамерява да отиде ? Мисля, че причината не е в това, че ще останеш сама с децата през уикенда. Ако си достатъчно честна поне пред себе си ще си отговориш и сама.
Peace
Много правилно го е казала Ulia.Аз съм на абсолютно същото мнение.Какво толкова ще стане като отиде сам на сватбата,пък и доколкото разбрах,тя дори не ти е приятелка.Аз лично не бих се засегнала,че не съм поканена и ще го оставя да отиде.

# 13
  • Мнения: 111
Накратко преразказвам това, което се опитах два пъти да напиша и не стана:
Бебето ни е болно, с температура. Спешният център не е достатъчно близо за да отида пеш, но прекалено близо, за да ни вземат с такси. Оттам отказват домашни посещения, а и джипито ни не си вдига телефона в извънработно време. Единствения начин е да се отиде с кола.
Познавам булката, но тя не ме харесва, по мои наблюдения.
За година и половина излязох веднъж с най-добрата ми приятелка, която ни е кума. Накърмих бебчо, изцедих мляко за цяло хранене, и излязох за два часа и половина. Казах, че ще се върна след три часа, но не издържах без бебчо. Днес мъжът ми ми заяви, че тогава съм била пренебрегнала бебето. Иначе той може да си излиза, непренебрегвайки бебето, и да ми казва, че ще се върне след Х часа, а да се връща след Х+3 часа.
Мъжът ми явно се чувства ерген, и то суперготин. Но по-лошото е, че обществото също го възприема като такъв. Не казвам, че не се грижи за бебето - грижи се, и то много, помага ми чат-пат в домакинството, но ме държи настрана от всички свои си работи. От много време насам се чувствам не лелка, ами бабичка направо.

# 14
  • Мнения: 606
Ще кажа, че нищо няма да кажа. Аман от казарма.

# 15
  • Мнения: 111
Колкото до това, че ти не си поканена на сватбата, хич да не ти пука, въпрос на възпитание все пак
Тралала, мен не ме притеснява това, че не съм поканена, притеснява ме това, че мъжът ми е приел поканата, защото еди-коя-си (винаги я нарича с умалително име, за булката става въпрос), му била най-близката колежка (познават се от девет месеца). Ако мен ме бяха поканили на сватба без мъжа ми, бих била учудена и бих си преразгледала отношенията с въпросния домакин. Но за мъжа ми, явно, това си е ОК.

# 16
  • Мнения: 111
Това нещо не го разбрах  newsm78

# 17
  • Мнения: 59
Да те успокоя и аз. Хич не се притеснявай. Това е нещо съвсем нормално. Случвало ми се е клиент на съпругът ми да го кани няколко пъти на фирмени партита и на рожденните си дни. До тук няма проблеми. Естествено е мъжът ми да отиде, даже е въпрос на възпитание да покаже уважение към клиента си. Това което обаче ме е дразнило е, че въпросният господин по такива партиртита винаги идва с жена си и дете си дъщери. На тези партита идват и близки негови приятели със съпругите си. Тогава питам аз що за възпитание  е това да поканиш свой сътрудник ( в бизнеса) без съпругата му, при положение, че каниш жена си, дъщерите си (близначки на 13год.) и  съпругите на приятелите си?  Та това вече не е фирмено парти. Не се познавам лично с господина ( с положение и пари ) и хичне ми пука, но мисля че в този случай  е доста несъобразително ( да не кажа невъзпитано) от негова страна.
Но това при теб е съвсем друга работа. Няма за какво да се тревожиш. Не му се муси и го пусни да отиде с леко сърце. Те са само колеги доколкото разбрах (без половинките си) и мисля, че в този случай нямаш място там. Аз винаги съм ходила на фирмени патрита сама ( и с преспиване  извън София) .И останалите колеги и колежки също. Просто половинките според мен не се се вписват в пейзажа. Това е колектив, който си има своя живот, начин на поведение, своя майтап също, който може би външен за колектива не би разбрал.
При теб е сватба на колежка.Тя кани фирмата, а замислила ли си се, че е и въпрос на финанси да покани и съпругите.
Така, че споко!
Ти и децата ( или и детето) си имате съвсем различно място и тежест в живота и сърцето на съпругът ти и съм сигурна, че това място си е само ваше. Няма кой колектив да ви измести. Не го карай да избира, още по- малко да измисля причини пред колегите си, оправдавайки се, че не може да дойде.
На човек като му дадеш свобода ( с мярка) сам се връща.
А по въпроса за колата не е болка за умиране. Има и таксита за два дни.
А ти се организирай прати детето при някоя баба, докато го няма мъжът ти и излез да се позабавляваш с приятелки.
Аз така бих направила. ОК?




# 18
  • Мнения: 554
Аз моя ще го пусна, но той пък няма да отиде без мен Laughing Ако му кажа да не ходи може и да се позамисли и да отиде  Grinning

# 19
  • Мнения: 6 618
Не бих го приела добре.
Все пак това не е някакъв фирмен купон, това е сватба -важно семейно събитие.
Явно пониженото ти самочуствие води до такова отношение към теб.
inanan авторката написа ,че от колегите на булката само нейния мъж е женен т.е 20лв. едва ли са проблем.

# 20
  • Мнения: 111
Двете ми деца са болни. Не искам и не мога да ги оставям на баби. Освен това кърмя по осем-девет пъти на денонощие.

# 21
  • София
  • Мнения: 978
Колкото до това, че ти не си поканена на сватбата, хич да не ти пука, въпрос на възпитание все пак
Тралала, мен не ме притеснява това, че не съм поканена, притеснява ме това, че мъжът ми е приел поканата, защото еди-коя-си (винаги я нарича с умалително име, за булката става въпрос), му била най-близката колежка (познават се от девет месеца). Ако мен ме бяха поканили на сватба без мъжа ми, бих била учудена и бих си преразгледала отношенията с въпросния домакин. Но за мъжа ми, явно, това си е ОК.

Мда, напълно си права.
А сега започвам да се чудя направо на акъла на мъжа ти къде е хукнал на сватба при положение, че децата ви са болни. ooooh!

# 22
  • Мнения: 6 618
Двете ми деца са болни. Не искам и не мога да ги оставям на баби. Освен това кърмя по осем-девет пъти на денонощие.
Може пък за това да не са те поканили .Просто булката да е решила ,че едва ли ти е до сватби.

# 23
  • Мнения: 111
То, само едното дете е негово.

# 24
  • Мнения: 111
Поканата е от преди два месеца, а децата са болни от няколко дни.

# 25
  • Мнения: 6 618
На първо място си смени ника и останалото-ако се чувстваш като изтривалка съвсем нормално е и другите да те възприемат като такава.

# 26
  • София
  • Мнения: 978
Поканата е от преди два месеца, а децата са болни от няколко дни.
Това е ясно.
Въпросът е, че според мен всеки що годе читав баща, в такъв момент би предпочел да бъде до семейството си. Колкото и безобидни да са болестите - настинка или нещо подобно имам предвид

# 27
  • Мнения: 173
За година и половина излязох веднъж с най-добрата ми приятелка, която ни е кума. Накърмих бебчо, изцедих мляко за цяло хранене, и излязох за два часа и половина. Казах, че ще се върна след три часа, но не издържах без бебчо. Днес мъжът ми ми заяви, че тогава съм била пренебрегнала бебето. Иначе той може да си излиза, непренебрегвайки бебето, и да ми казва, че ще се върне след Х часа, а да се връща след Х+3 часа.
Мъжът ми явно се чувства ерген, и то суперготин. Но по-лошото е, че обществото също го възприема като такъв. Не казвам, че не се грижи за бебето - грижи се, и то много, помага ми чат-пат в домакинството, но ме държи настрана от всички свои си работи. От много време насам се чувствам не лелка, ами бабичка направо.
Това вече е друго нещо,с тези подробности.Не бих го спряла да отиде на сватбата.Но бих си поговорила с него.Както той има нужда от излизане с компания,така и ти имаш право да се разсееш от домашните си задължения и грижата за семейството.Ако не разбира,значи така му изнася.То никой не бяга от хубавото,но все пак след като вече е създал семейство нещата се променят.Извоювай си свободно време,имаш право на това. Аз лично се чувствам заредена с енергия,след като излезнем по семейно или сама и после съм по-спокойна в отношенията си със семейството.Съпругът ми работи на две места,но намира време и за мен и дъщеря ни,както и за приятелите му,повечето от които са и мои приятели.А и аз излизам без него,всеки има право да излиза с приятелите си,но да не се прекалява.
Е,това е мойто мнение по темата.

# 28
  • Мнения: 59
Не бих го приела добре.
Все пак това не е някакъв фирмен купон, това е сватба -важно семейно събитие.
Явно пониженото ти самочуствие води до такова отношение към теб.
inanan авторката написа ,че от колегите на булката само нейния мъж е женен т.е 20лв. едва ли са проблем.

Сигурно не са проблем, но да го пуска!!!  И да го види колко струва. Има си време и за купон и за уважение и обич към семейството. Ако ги обича е си е  техен!
Пък и какъв е проблема като оная ( с извинение колежката ) се жени?
Нашто момиче ще се стегне и ще се усмихне. Нали така (извинявай накак си не мога да се обърна към теб с името което си избрала) Защо не го смениш???
Абе я се засмей. Ще се връзваш на накакъв си мъж, пък бил то и твоя! И по въпроса за името......не така!

# 29
  • Мнения: 4 292
Аз щях да се почувствам много зле и не бих реагирала спокойно. Бих го приела като признак на неуважение и проява на пълно малодушие от страна на мъжът ми!

# 30
  • Мнения: 2 386
Като чета всичките ти постове в темата си мисля, че (не)ходенето на сватбата ти е най-малкия проблем. Помисли добре и късмет.

# 31
  • Мнения: 251
Господина май намеква,че строяваш мъжа си като в казармата.
 По темата-аз определено бих се засегнала от това, че не съм поканена. Въпрос на култура и възпитание е когато кани мъжа ти , булката да покани и тебе. А факта,че детето ви е болно, а той се гласи да  иде на сватба и да те остави сама с детето показва абсолютно неуважение към теб. Моя ще го направя на дроб сърма ако ми скрои такъв номер.

# 32
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не го приемам.....Има събития на които трябва да се кани семейството ,а не по единично,но въпрос на възпитание или в случая на предпочитания.....Човек,когато е семеен трябва да съобразява,на мен и на моята половинка първото чувство ,което ще ни обземе при подобна покана е обида ....и съответно никой от нас няма да отиде на това тържество,след като не уважават семейството ми както подобава....и не спазват етикета за нормални отношения....Що се отнася за децата ,вие родителите ще прецените може ли да ги оставите на някой ,имате ли възможност да присъствате на сватбата....,а не младоженката да ви прави сметката....Ужас ...колко просташко!
Цялата история ми мирише на .....хайде да не ставам груба.....

# 33
  • Мнения: 606
  Виж сега, яд ме е че му се ядосваш, защото насила хубост не става. Той ще си ходи насам - натам, а ти ще се тровиш и ще му пилиш на главата и така ще си живеете. Но, че е редно и теб да поканят - редно е. Че е редно той да каже, че ще дойде с жена си - донякъде и това е редно. Явно не те искат там. Ти пък си смени отровния ник + разяснения към него, защото каквото мислиш за себе си - това си.

# 34
  • Мнения: 275
  Виж сега, яд ме е че му се ядосваш, защото насила хубост не става. Той ще си ходи насам - натам, а ти ще се тровиш и ще му пилиш на главата и така ще си живеете. Но, че е редно и теб да поканят - редно е. Че е редно той да каже, че ще дойде с жена си - донякъде и това е редно. Явно не те искат там. Ти пък си смени отровния ник + разяснения към него, защото каквото мислиш за себе си - това си.
Peace

# 35
  • Мнения: 1 813
Първо се успокой. Второ изпаднала си в тотална депресия.
Това,което си направиш сам,никой не може да ти го направи. Тоест,той се държи с теб така,защото ти си му го позволила. Макар че,не виждам някакво прегрешение в това да отиде на сватба на колежа,при все,че другите хора също са без половинките си.
За кое те е яд? Че колегата му след като е решил да остане при жена си, то ето видиш ли тя не е изтривалка,слугиня и прочие и човекът си я обича,пък на виж го твоя не е такъв. Никаква гаранция ,че онази жена като роди,няма да дойде на твоя хал./ това за успокоение един вид/.
А относно някои по-горни постове "ще го пусна,ще му разреша" .... вие нормални ли сте изобщо?  newsm78  Аз ако съм на един мъж и чуя/прочета/видя жена ми да каже подобни неща за мен, трябва да ви кажа,че вратата и 1 седмица без мен. Да си помисли пак дали ще има такива изпълнения като все едно съм третокласник.  Stop

# 36
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
  Виж сега, яд ме е че му се ядосваш, защото насила хубост не става. Той ще си ходи насам - натам, а ти ще се тровиш и ще му пилиш на главата и така ще си живеете. Но, че е редно и теб да поканят - редно е. Че е редно той да каже, че ще дойде с жена си - донякъде и това е редно. Явно не те искат там. Ти пък си смени отровния ник + разяснения към него, защото каквото мислиш за себе си - това си.

От опит ли говориш?
Интересно ми е, сподели.

# 37
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Какво значи ако съм един мъж и някой ми говори така...!?
Турския манталитет  не е за цивилизованите хора,разбира се ,че всеки уважаващ себе си човек трябва да има изисквания не само към себе си,но и към партньора си..., принципи както в живота ,така и в семейството си.
Мъж....,какво значение има пола ,не разбирам...!?

# 38
  • Мнения: 18
 
- Бабче, защо ме боли толкова? Аз ревнувам буквално от всяко женско име, което той произнася. Когато не вдига телефона, аз вече си представям, че той е с друга. Когато той ми разказва за някоя жена, аз веднага започвам да си мисля "има ли нещо?" Ревнувам го и от "бившите", от приятелите му, от колегите в работата, от случайни срещи. Как да престана да се измъчвам, а, бабо?
- Дете, ревността е чувство измамно. Ти не ревнуваш, ти се страхуваш да не го изгубиш. Не се бой обаче, това е безсмислено. Защото ако няма повод за ревност, да се ревнува е глупаво, а когато вече има повод, е късно.



цитат от margaritta.dir.bg

# 39
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Ревността е чувство измамно, чувство, което те изяжда, което те самоунижава.
Щастливци са тези, които не го изпитват, или поне - го изпитват в нормални граници.

# 40
  • varna
  • Мнения: 676
Зависи на кого е сватбата и дали наистина е удобно да отивам и аз.Но все пак смятам,че ще ми стане кофти.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Хайде и аз да се включа с "ново двайсе"  Laughing Ти сигурна ли си, че поканата е била точно такава? Дали наистина е поканен само той или той така ти го поднася? Не си представям как бих могла да поканя някого и да му кажа: "Ела сам!", при положение, че ми е известно, че е женен. Ще умра от неудобство. Според мен той сам е решил, че трябва да отиде без теб. Всички от отдела ще са "сами", някак не върви само той да е с половинка, чужд елемент един вид. Ще им развалиш "служебното" празнуване. Не го оправдавам, но доякъде го разбирам.

П.С. Ако моят мъж ми сервира такова изпълнение, ще си отнесе на изпроводяк, грандиозен скандал. Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 1 897
Всъщност основиният проблем според мен не е в самосиндикалното ходене на въпросната сватба, а в това, че авторката се чувства  "нещастна, дебела, занемарена и никому ненужна домакиня", а съпругът и се изживява "като ерген" и я държи "далеч от своите неща", което я кара да се чувства пренебрегната и несигурна.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Всъщност основиният проблем според мен не е в самосиндикалното ходене на въпросната сватба, а в това, че авторката се чувства  "нещастна, дебела, занемарена и никому ненужна домакиня", а съпругът и се изживява "като ерген" и я държи "далеч от своите неща", което я кара да се чувства пренебрегната и несигурна.


А бе, то е ясно, че мъжа и е задник, няма какво да го коментираме.  Grinning
Тази случка сигурно е препълнила чашата, иначе едва ли би била, чак такъв проблем.

# 44
  • на майната си
  • Мнения: 425
Аз пък съм изумена.
Да речем, че си имат уговорка младоженците- само колеги, не може да се прави изключение за тоз и онзи, то като е за двама - ще си доведат приятелка/приятел останалите. И сега ако всеки работи със скромен колектив от 20-ина човека - това прави 40 души повече, според мен не е малко.

А по темата дали ще ми е приятно или не  няма значение, мъжо ще си вземе решението, но с болни/неболни деца и без кола няма да позволя ме остави - Naughty целия отдел ще е там, по сами ще са някак ще сместят и него.

# 45
  • Мнения: 1 897
Тази случка сигурно е препълнила чашата, иначе едва ли би била, чак такъв проблем.
Четеш ми мислите.

# 46
  • Мнения: 307
Добре, ти видя ли поканата? Адресирана е до сем."Еди кое си" или до г-н "мъжът ти" ?
Иначе е ясно ,че проблемите ви не започват от тази сватба. Малко повече ангажименти на мъжът ти вкъщи
и ще спре да се чувства като ерген.

# 47
  • Мнения: 1 172
Потърси си помощничка за тези 1-2 дни, в които той ще е на сватба. Наемате детегледачка, с кола, която да ти е на разположение - така и ти ще си  спокойна, че не си сама и без кола, и той ще е спокоен, че няма да пропусне сватбата. Да видим колко отсъствия месечно може да си позволи по тази схема  Simple Smile

Не бих се обидила, ако мъжът ми е поканен сам и отиде сам на някакво тържество. Но много бих се замислила, ако предпочете тържество на не много близък човек пред споделяне на грижите покрай болно дете (имам предвид сериозно болно към момента на тържеството). Няма ли начин да помислите и за компромисен вариант: да отиде на сватбата с колата ви, но да се върне след тържеството в ресторанта, примерно. Така хем ще е уважил булката, хем няма да отсъства толкова дълго от дома си (естествено, със всичките ограничения покрай това - няма да може да пие, ще пропусне част от купона и т.н.)

# 48
  • Мнения: 1 568
При тази ситуация,която описваш е нормално!
Ако ти правиш сватба и каниш колежки на мъжът си примерно и той ти каже:ами хайде да поканим и мъжете им ти ще кажеш:а,то не стига че и тях,ами айде сега и мъжете им,че откъде пари!!!! hahaha

Така ще е !Помисли!!!

# 49
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Зависи на кого е сватбата и дали наистина е удобно да отивам и аз.Но все пак смятам,че ще ми стане кофти.
Какво значи "дали е удобно"? Абе наистина ли се имате за притурки-изтривалки на мъжете си? Наистина, нищо чудно, че ви приемат за такива. След като той е поканен, значи съм поканена и аз, обратното е просто абсурдно да се помисли, поне в нашите отношения. Не става въпрос за служебни вечери, разбира се. Но за всичко останало, на никого досега не му е минавало през ум да покани САМО него, и то на сватба! Да не говорим, че не ми е хрумвало да се запитам "удобно ли е", нито пък на него. По-скоро би се почувствал неудобно да отиде сам.

# 50
  • София
  • Мнения: 903
При така описаните обстоятелства и на мен щеш да ми е кофти, не толкова от това, че ще ходи сам на въпросната сватба, колкото от отношението му към мен.
Но едва ли ще можеш да го откажеш да отиде., щом вече е решил. Ако бях на твое място, бих го оставила да отиде, но БЕЗ КОЛА. В никакъв случай няма да успее да ме остави без кола и то с болни деца. Абсурд. Може да ходи където иска, но колата я оставя на мен.

# 51
  • Мнения: 378
Аз пък не го разбирам това,на всяка сватба на която съм ходила и естествено на нашата канихме колеги,но не съм видяла някой да е канен без жена му Shocked

# 52
  • Мнения: 5 001
Женени сте, имате бебе, и някаква колежка кани мъжа ви на сватбата си, но сам. Сватбата е в друг град, с преспиване в хотел. Поканен е целият отдел, но по стечение на обстоятелствата само вашият мъж е семеен, и още един колега, който чака жена му да роди всеки момент, и естествено няма да ходи. Мъжът ви приема поканата и смята да ходи, и то с колата (т.е. вие оставате за уиикенда сама с двете  деца, и без кола). Е, как бихте реагирали вие на мястото на съпругата? Чакам мнения.
Или с мен на сватба или не ходи! Който не е семеен отива,който си има семейство и задължения си ги гледа.Какво значи Аз отивам САМ на сватба,а ти си стой в къщи и гледай децата.....Семейство значи обединение,а не обратното...

# 53
  • Мнения: 1 568
Според етикета трябва да се канят и половинките,но в днешно време,едно че народът масово е изпростял и изперкал и другото е ,че е мнооого обеднял,така че....

# 54
  • Мнения: 1 897
Какво значи "дали е удобно"? Абе наистина ли се имате за притурки-изтривалки на мъжете си?
Не. Тъкмо за това не бих имала нищо против да отиде сам на сватба на колежка.

Ще ти обясня за нашата сватба. Финансовите ни възможности, а и капацитета на ресторанта, който ангажирахме не позволяваше поканените да са повече от 100 души-по 50 от всяка страна. Нормално за една сватба според мен.Моите колеги бяха 18 човека, повечето семейни, останалите със сериозни връзки.Ако ги бях поканила с половинките им -това прави близо 40 човека, простата аритметика показва,че ще останат само 10-12 места за роднини, близки и приятели.Алтернативата беше или да поканя само най-близките си от тях с половинките им, повечето от които не познавам или съм виждала бегло няколко пъти само или да поканя всичките си колеги-хората, с които се виждаме всеки ден и с които бяхме създали чудесен сплотен колектив.Та така, наясно съм с етикецията( ако имах възможност с удоволствие бих поканила и половинките), но да-реално би ми създало огромно неудобство и би ми било в тежест присъствието им на сватбата.Колегите ми, както и половинките им проявиха разбиране и не са правили драми от това.Всичките ми колеги (без изключения)дойдоха сами, а празненството наистина се получи чудесно. Съпругът ми пък работеше във фирма с над 200 души-той естествено предпочете варианта с най-близките колеги и половинките им.

Аз пък не мога да проумея защо ако в едно семейство всичко е наред, ако съпрузите си имат доверие и проявяват разбиране един към друг е световна драма, ако единият отиде на сватба на колега/колежка  сам. С присъствието си на сватбата ще покаже уважение към празника на колегата, но това  в никакъв случай не е знак за пренебрежение или незачитане на съпругата.Незнам защо го приемате по този начин.

Както и да е.Със сигурност няма да убедя никой, който се е вкопчил в идеята, че съпрузите непременно трябва да са заедно на сватба в противното, колкото и доводи да изтъквам в своя полза.

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 10:12 от Ulia

# 55
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Както и да е.Със сигурност няма да убедя никой, който се е вкопчил в идеята, че съпрузите непременно трябва да са заедно на сватба в противното, колкото и доводи да изтъквам в своя полза.
Не се чувствам вкопчена в никаква "идея", за мен това са елементарни правила в едно нормално семейство. Явно съм възпитана зле, но поне добре, че и половинката ми е възпитан така, та нямаме подобни драми.
но това  в никакъв случай не е знак за пренебрежение или незачитане на съпругата


Ами какво е тогава?? Чудно ми е, кое е "незачитане" в такъв случай newsm78
Аз не мога да си представя и другата страна, като домакин на своята сватба, как ли се обяснявана на хората - абе виж сега, каня те на сватба, ама ела сам/а newsm78 Така ли?  newsm78 Много ми е чудно, не се заяждам, просто не си го представям за нормално.

# 56
  • Мнения: 290
Ами вероятно младоженците са си направили финансова сметка и са счели,че не могат да си позволят да плащат и за половинките на колегите си.
Аз имах подобен проблем на моята сватба.
Моите колежки държаха да дойдат с мъжете си, а бройката много щеше да нарастне и още повече, че мъжете им ги познавам съвсем бегло.

Вероятно си ядосана,че мъжа ти въпреки всичко е заминал без теб. Чустваш се пренебрегната.
Ами приеми го, че е отишъл защото просто иска да поддържа колегиалните си отношения.

# 57
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Не виждам нищо притеснително в това. Ще ти кажа как стана на нашата сватба. Мъжът ми работеше в нова фирма. Беше постъпил на работа там три месеца преди сватбата ни. Естествено поканихме всичките му колеги, като предвиждахме места и за половинките им. Те обаче сами ни казаха, че е приемливо да дойдат поединично - т.е. само колегите. Нямало е сръдни. А и как биха се чувствали половинките им на сватба, на която не познават дори младоженеца?
Ти познаваш ли колежката му? Общували ли сте? Виждала ли си приятеля й /бъдещия съпруг? Ако отидете заедно, това би означавало съпругът ти да е постоянно до теб, за да не се чувстваш самотна и изолирана от сватбата. Така той самият няма да може да обърне внимание на колегите си.

...ПС - не знаех за отношенията ви.

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 10:28 от vesi_vas

# 58
  • Мнения: 111
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=208326.msg4509180#msg4509180
Мамамецана съм аз. Отношението към мен постоянно е такова. Не го ревнувам, нека си тръгва, ако иска, но да не ме унижава повече. Този човек ме унищожи психически. Чувствам се мъртва. Винаги, откакто се помня мечтата ми е била да имам семейство и деца. Сега, мечтата ми е осъществена, но мъжът ми не ми позволява да съм щастлива. Това е, просто искам вече да умра, но в името на дечицата ми ще съм жива и ще си ги гледам.

# 59
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
От   авторката разбирам,че всички поканени с преспиване ще бъдат без половинките си Thinking независимо ,приятелки или съпруги....По тази логика и булката би трябвало да е без младоженеца....ех ,че хубаво ...м!?
Интересно.... това повече ми прилича на фирмена оргия ,от колкото на семейно тържество....Що се отнася за паричното състояние ,едва ли биха проблем две съпруги,нали другите са не семейни...,пък и всеки отива там с парите си ,щом ще се ,,СпИ,,......При нормални семейни взаимоотношение винаги може да се измисли нещо....,предполагам,че спокойно може да се плати от съпруга още един куверт...,ако така наречената булка е безпарична... Laughing
Децата му болни,той ще ходи да щурее....м....колко удобно ,пък и с преспиване даже....
Вземи се стегни....и не му позволявай да те пренебрегва....,иначе цял живот ще си изтривалка.

# 60
  • Мнения: 111
Искам да добавя, че младоженците са много заможни. Просто не ни възприемат като семейство.Мъжът ми се е обявил пред обществото за ерген и така го възприемат всички.

# 61
  • Мнения: 1 813
Искам да добавя, че младоженците са много заможни. Просто не ни възприемат като семейство.Мъжът ми се е обявил пред обществото за ерген и така го възприемат всички.


Имам подозрение,че четейки темата, ти добавяш постоянно и сама се забиваш още повече. На теб ти трябва голяма промяна.

# 62
  • Мнения: 111
Не бих казала, че ще трябва да стои до мен мъжът ми и да ме забавлява на сватбата. Достатъчно общителна съм. И да, познавам и булката и младоженеца.

# 63
  • Мнения: 111
Искам да добавя, че младоженците са много заможни. Просто не ни възприемат като семейство.Мъжът ми се е обявил пред обществото за ерген и така го възприемат всички.


Имам подозрение,че четейки темата, ти добавяш постоянно и сама се забиваш още повече. На теб ти трябва голяма промяна.
Точно затова пиша тук. Искам обективни мнения. Наистина съм склонна да се самонавивам и да правя от мухата слон в някои ситуации, и затова искам да разбера, какво мислят другите в тази ситуация конкретно.

# 64
  • Мнения: 2 448
Непонятно не за мен след като познаваш булката и младоженеца как не са те поканили.За мен това е проява на лош вкус. Освен, ако мъже ти не те лъже и иска да отиде сам.

# 65
  • Мнения: 1 813
При условие,че тук доста голяма част също са с малки деца и им се налага да стоят с тях, тоест почти на твоето положение са, дали ще са обективни? Едно ще ти кажа : не ги смятай по брой мнения и така да преценяш кое е добре. Просто виж,че има и други гледни точки.  Peace

# 66
  • Мнения: 6 690

Аз пък не мога да проумея защо ако в едно семейство всичко е наред, ако съпрузите си имат доверие и проявяват разбиране един към друг е световна драма, ако единият отиде на сватба на колега/колежка  сам. С присъствието си на сватбата ще укаже уважение към празника на колегата, но това  в никакъв случай не е знак за пренебрежение или незачитане на съпругата.Незнам защо го приемате по този начин.


За мен в моето семейство не всичко би било наред ако някой от двама ни реши да отиде на сватба сам. Това е така, защото и двамата смятаме за невъзпитана подобна покана. Знам, че няма да превъзпитаме света и не се опитваме, но просто не участваме в подобен род невъзпитание.  
А ако в семейството има малки и при това болни деца вече нещата стават по-зле. Дори не виждам какво има за коментар, че подобна постъпка е меко казана неприемлива. Още малко ще почнете да се убеждавате и че шамарите, псувните и т.н. са си съвсем нормални неща.

# 67
  • Мнения: 4 965
Искам да добавя, че младоженците са много заможни. Просто не ни възприемат като семейство.Мъжът ми се е обявил пред обществото за ерген и така го възприемат всички.


Имам подозрение,че четейки темата, ти добавяш постоянно и сама се забиваш още повече. На теб ти трябва голяма промяна.

Това пък няма нищо общо. Момичето е решило да покани колегите си от уважение, но е длъжна да кани семействата им, защото те не са й нито близки, нито роднини, нито приятели...
Сватбата е нейна и тя си преценява кой и как да покани.
А дали ще отиде мъжът ти или не - може и трябва да решите вие двамата. Лично за мен не би било проблем мъжът ми да отиде сам при така описаната ситуация - т.е. сватба на колежка. Ако ставаше дума за роднина или приятелка, бих се засегнала ако не съм поканена. Но в този случай - не. Дори бих го насърчила да отиде, защо така ще покаже уважение към колежката си. Peace Тя надали го кани, за да преспи с него или да го загаджи с някоя нейна братовчедка. Crazy

# 68
  • София
  • Мнения: 1 352
Мацка, повече от ясно е, че проблема не е в ходенето на сватбата. Проблема е в отношението му към теб, което клони към пренебрежение, отивайки на сватба в ситуацията, в която сте. Явно отношенията ви са обтегнати, а на него не му пука.
Знам как се чустваш - преживях подобно нещо преди време, когато мъжът ми беше поканен на рожден ден на негова колежка, при това от друга фирма - САМ. Не можело да не отиде, не било удобно да ме вземе, и оправдания от този сорт. Естествено отиде, пренебрегвайки факта, че ми е неприятно, че за поредна вечер трябва да стоя сама с децата в къщи и т.н. Този и други подобни случаи ме накараха много сериозно да се замисля за чуствата на човека към мен и равносметката не беше обнадеждаваща.
Обективното ми мнение, четейки и други теми, които си пускала е, че имате проблем в семейството. На мъжа ти му се живее, не му се гледат деца. Ей това е истината.

# 69
  • София
  • Мнения: 38 476
Искам да добавя, че младоженците са много заможни. Просто не ни възприемат като семейство.Мъжът ми се е обявил пред обществото за ерген и така го възприемат всички.

Като ти гледам и постовете и надписите в аватара, проблема не е в тази сватба.
Тя е повод, така да се каже.
Причините са си в теб и твоя съпруг!
Седнете и си поговорете едно хубаво, Вие семейство ли сте или какво?
И ти къде си в това семейство? До печката?
А той навън,а?
Защото семействата, според мен, ходят на семейни събития / като сватби например/ ЗАЕДНО!
И много други неща правят заедно. Не само в къщи и с децата!

# 70
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Почвай да си живееш твоя живот...,а него го пусни по течението...
Не се отчайвай.....,такива мъже като него дал господ,но читава рядко се срещат....
Света не свършва с един мъж(ако твоя изобщо мога да го нарека мъж),защото представите ми за даден индивид да бъде наречен така са съвсем различни....
Не се занимавай повече с него да му се обясняваш,няма да го промениш....,така ще си кретате до като остарее и си седне на д...то...,тези неща е трябвало да бъдат изяснени ,много преди да станете семейни...
Интересно ,родителите ти какво мислят по въпроса?

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 10:42 от k.a.l.i.

# 71
  • Мнения: 63
Ми защо не ?
Въпроса е дали по-принцип те дразни да излиза без теб или точно на това събитие те дразни ...
А ти излизаш ли на партита без него ...

Аз съм от този тип жени дето понякога не искам мъжа ми точно тази вечер да ме остявя сама и му казвам ...

То не е казано, че ще става нещо точно на тази сватба, щото безброй са случайте дето мъжа никъде не ходи, прибира се по час , а напрактика обслужва и друга къща ... уф, малко е грубо това дет написах ... ама си е така ...

А и миналата седмица бях на сватба със съпруга ми, част от гостите бяха колеги на младоженците само колеги без половинките си и то в друг град ... нямаше нищо смущаващо в държанието им ...

# 72
  • Мнения: 1 897
Не се чувствам вкопчена в никаква "идея", за мен това са елементарни правила в едно нормално семейство. Явно съм възпитана зле, но поне добре, че и половинката ми е възпитан така, та нямаме подобни драми.
Не е  само до възпитание, а до еднакви виждания по въпроса. Да, добре е,че имате еднакви виждания в семейството ви и не се стига до драми в такава ситуация.

Ами какво е тогава?? Чудно ми е, кое е "незачитане" в такъв случай newsm78
Аз не мога да си представя и другата страна, като домакин на своята сватба, как ли се обяснявана на хората - абе виж сега, каня те на сватба, ама ела сам/а newsm78 Така ли?  newsm78 Много ми е чудно, не се заяждам, просто не си го представям за нормално.
По първия въпрос ти пожелавам никога да не разбереш какво наистина е незачитане.Не ти отговарям по-конкретно, защото отговор на въпроса си можеш да си дадеш и сама. И все пак ако усещаш нещата по този начин-никой не може да те убеди в противното.Моето мнение е, че покана за сватба се приема,  за да засвидетелстваш уважение към младоженците и към техния празник и то по начина по който те сами са избрали да го отпразнуват, а не да задоволиш капризите на собствената си съпруга, за да не се чувства тя пренебрегната. Такова е моето мнение, далеч съм от мисълта,че то е общовалидно.Просто за мен не е толкова важно със съпруга ми да ходим заедно по сватбите на колеги и ако отиде сам,защото е поканен само той това по никакъв начин не би ме огорчило или наранило.
По втория въпрос-просто оставих една покана в офиса-обща за всички колеги и обявих на всеослушание, че каня целия колектив. Не съм обяснявала на всеки индивидуално, пък и колегите ми са тактични и широкоскроени хора, та бяха наяасно с положението и не са ме натоварвали с подобни претенции.Та така.

azaf,  твърде често изразяваш мислите ми по-добре от мен самата.  bouquet

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 11:08 от Ulia

# 73
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е.....да момичета,но тук случая е рецидив....
Авторката е наистина  пренебрегвана....,сватбата е само повод да си излее душата....
Убедена съм,че никоя от вас не би допуснала подобно отношение....
Този тип същества ,които са вечните ергени ,или си разбиват семействата ,.....или жените им свършват на депресанти....и куп болести...

# 74
  • София
  • Мнения: 1 735
Първо е проява на лош вкус каненето без половинки,пък и се оказа,че само 2 имат такива.Второ мъжа,който описваш нито се държи като съпруг,нито като баща.Явно е тотален ерген.Трето не влизай в ролята на жертва,вземи се в ръце.СТегни се!Поговорете за всичките си проблеми,то сватбата май е най-малкия. ooooh!

# 75
  • Мнения: 1 897
...Още малко ще почнете да се убеждавате и че шамарите, псувните и т.н. са си съвсем нормални неща.
Първо:Не убеждавам никого, изразявам собственото си принципно  виждане по въпроса, без да навлизам в конкретиката на случая, който коментираме.
Второ:Чети внимателно, вниквай добре в смисъла на казаното и не вади думите ми от контекста.
Трето:Не вкарвай в устата ми думи, които не съм казала.Ходенето самостоятелно на сватба на колега няма общо с психическия  и физически тормоз в семейството.Второто не е логично следствие от първото.Не преекспонирай нещата.

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 11:18 от Ulia

# 76
  • Мнения: 576
Моя мъж без мен не би отишъл

# 77
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Права си въпрос на виждане и принципи,всяко семейство си има изграден свой идентичен начин на живот .....
Надписите под и над  аватара на авторката са показателни ,че при тях не става въпрос за гореспоменатото,а по точно за някакво съществуване,което е имитация на семейство и добри обноски....
Когато един от партньорите в една двойка,се чувства като авторката ,за мен това е психически тормоз и се вмъква в графата домашно насилие и изнудване,да живееш по начин ,който те разбива като човешко същество и личност.

# 78
  • Мнения: 4 668
Аз никога не съм държала сметка на мъжа ми за това къде би могъл да отиде или не  Confused
Истината е обаче , че той въобще не злоупотребява ... И не иска без мен да ходи никъде .
Въпрос и на навици и на начин на живот и на възприемане на обстоятелствата .
Миналата седмица едвам го изтиках от къщи да отиде на едно събиране с колегите си .

Трябва да говориш с мъжа си .
Не е нормално да си взема сам решения , които касаят теб и децата ви и да се развява насам - натам .
За мен ходенето сам на сватба показва явна липса на уважение към авторката от страна на съпруга и .

# 79
  • Мнения: 958
Здравей, мисля че другите са казали почти всичко. Проблема не е в тази сватба, а доста по дълбок. Поне от това което си дала и като линк. Имаш две прекрасни дечица, сигурна съм че за тях майка им не е непотребна.
Каквото и решение да вземеш за себе си и за децата си, никога не позволявай да те мачкат, да те обиждат, или да те карат да се чувсташ като изтривалка. Никой няма право да тормози друг човек така  #Cussing out
 Hug Пожелавам ти всичко най-добро, много щастие и сила.

А колкото до отговора на въпроса ти, не ме интересува дали мъжа ми е канен някъде без мен. Интересува ме, дали той би приел такава покана, и дали би отишъл. Ако го направи, значи не е мъжът, за който съм се омъжила  Naughty

# 80
  • Мнения: 2 556
Изобщо не бих се разсърдила.

# 81
  • Мнения: 2 386
Много мразя мненията на хора, прочели само заглавието, така диалог не става- отдавна не говорим за сватбата като такава!  Close
(Към никой конкретно не е отправено това, просто забелязах неадекватността на някои мнения.. и тук)

Иначе Юлия ми изписва мислите от свое име. Аз само добавям за втори път, че не само имаш нужда от по-висока самооценка, промяна в начина на живот и семейните отношения, но може би и от малко медицинска помощ. Не се обиждай, това са част от симптомите на депресията.  Или поне се консултирай с психолог, подтисничеството е най-лошия плен..


И спри да се наричаш мецана, изтривалка и т.н.! С това се започва..  Hug

# 82
  • Мнения: 6 690
...Още малко ще почнете да се убеждавате и че шамарите, псувните и т.н. са си съвсем нормални неща.
Първо:Не убеждавам никого, изразявам собственото си принципно  виждане по въпроса, без да навлизам в конкретиката на случая, който коментираме.
Второ:Чети внимателно, вниквай добре в смисъла на казаното и не вади думите ми от контекста.
Трето:Не вкарвай в устата ми думи, които не съм казала.Ходенето самостоятелно на сватба на колега няма общо с психическия  и физически тормоз в семейството.Второто не е логично следствие от първото.Не преекспонирай нещата.


Не ми се влиза в безсмислени спорове кой колко внимателно чете и т.н. Назидателният тон не те прави по-убедителна.
Аз също изразих мнение и то е че приемането на подобни покани и посещаването на такива "мероприятия" самостоятелно за мен е неприемливо. Противоречи на разбиранията ми толкова колкото и психологическия и физическия тормоз. Така по-ясно ли е?

# 83
  • Мнения: 2 556
Аз наистина проичетох само заглавието и част от темата, нямам време да чета всичко. Просто мъжът ми е ходил на сватба без мен и аз без него, затова знам, че никой няма да легне да мре от този факт.

# 84
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Ще ми стане неприятно, но пък като си познавам мъжът ще откаже да отиде.

# 85
  • Мнения: 63
Много мразя мненията на хора, прочели само заглавието, така диалог не става- отдавна не говорим за сватбата като такава!  Close
(Към никой конкретно не е отправено това, просто забелязах неадекватността на някои мнения.. и тук)

Иначе Юлия ми изписва мислите от свое име. Аз само добавям за втори път, че не само имаш нужда от по-висока самооценка, промяна в начина на живот и семейните отношения, но може би и от малко медицинска помощ. Не се обиждай, това са част от симптомите на депресията.  Или поне се консултирай с психолог, подтисничеството е най-лошия плен..


И спри да се наричаш мецана, изтривалка и т.н.! С това се започва..  Hug

Да! Темата отдавна не е такава, а разговор става, защото по-добри съвети от тези за нужното самоучважение, промяна и консултация с психолог няма ... аз бих добавила това, ако не помогне и такава с адвокат ...

А иначе по-принцип за заглавието на темата ... нека също се чуят мнения

# 86
  • При семейството си
  • Мнения: 6 585
Аз споделям мнението на Ulia .Проблемът не е в поканата. Канена съм /сама/ и съм присъствала на такива сватби. Никой от колегите и половинките ни не го е сметнал за обидно, невъзпитано, пренебрежително. Наистина е въпрос на виждане и възможности на канещите. Поканата е отправена в този вид към всички колеги, не само към конкретната двойка, а това, че по стечение на обстоятелствата само двама колеги са женени и единият от тях е отказал да отиде е съвсем друго нещо. Както и съвсем друго нещо е фактът дали съпругът е редно да отиде на тази сватба, при положение,че в този момент има две болни деца вкъщи. Проблемите, обаче, в случая май са по-дълбоки и дълготрайни. Лесно е да се каже, но...повече самочувствие, повече увереност, това е решението.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 104
Колкото до това, че ти не си поканена на сватбата, хич да не ти пука, въпрос на възпитание все пак
Тралала, мен не ме притеснява това, че не съм поканена, притеснява ме това, че мъжът ми е приел поканата, защото еди-коя-си (винаги я нарича с умалително име, за булката става въпрос), му била най-близката колежка (познават се от девет месеца). Ако мен ме бяха поканили на сватба без мъжа ми, бих била учудена и бих си преразгледала отношенията с въпросния домакин. Но за мъжа ми, явно, това си е ОК.

Да, гадно е.
Преди 2 години бяхме канени на сватба в друг град на моя приятелка. Няколко дни преди сватбата мъжа ми го заболя зъб, извадиха му го по спешност, трябваше да пие сума време антибиотици и естествено нямаше как да иде. Предложи ми да ида сама, аз не отидох, защото е тъпо според мен.
Този месец сме канени на сватба на негов приятел, аз се разболях от шарка, карантината ми ще е минала, но не мога да ида с лице на корички като пъпчива тиква. Мъжът ми се обади на неговия приятел и му каза, че не можем да идем. Изобщо не е имало дилема дали да ходи сам или не.
За мен това е нормално, при положение че сме семейство Peace

# 88
  • Мнения: 2 556
Е аз пък бях бременна в 8 месец, когато наш приятел се женеше и то в чужбина. За нищо на света не бих тръгнала, защото съм от страхливите бременни, но дори не ми е хрумвало, че мъжът ми не трябва и той да иде, за да докаже че ме обича  Shocked напротив, така имаше кой да представи семейството, да занесе подарък и т.н. Пък и се женеше кумът ни, малко тъпичко ми се струва да не се появи никой от нас.

Ако мъжът ми е ангажиран с работа или е извън страната примерно, естествено, че ще отида сама на сватба и аз, няма да вися вкъщи, защото той няма възможност.

# 89
  • Мнения: 649
Първо ще се види мъжа колко държи на семейството си, защото мен лично ако ме поканят сама няма да отида поради простата причина, че сме едно семейство. Второ младоженците са много несъобразителни да постъпват така некоректно, което после тройно да им се връща! Ако тръгне моя мъж ще се скараме, както и обратното, аз съм на мнение или двамата или никой!

# 90
  • Мнения: 1 897
Не ми се влиза в безсмислени спорове кой колко внимателно чете и т.н. Назидателният тон не те прави по-убедителна.
Аз също изразих мнение и то е че приемането на подобни покани и посещаването на такива "мероприятия" самостоятелно за мен е неприемливо. Противоречи на разбиранията ми толкова колкото и психологическия и физическия тормоз. Така по-ясно ли е?
За пореден и надявам се запоследен  път казвам, че нямам за цел да убеждавам някого в нещо.Безмислено е, ако той усеща нещата по различен начин и има различни от моите виждания.
Също токова ясно е колкото и преди, но ако го беше написала по този начин, без да преекспонираш и да ми вменяваш думи и мисли, които и през акъла ми не за минали, за да защитиш вижданията си нямаше да използвам назидателен тон. Просто приеми, че част от нещата, които за теб са неприемливи и обидни са нормални за други, без това да означава, че побоят и психическият тормоз са сред тях.Последните ги намеси съвсем не на място цитирайки мое изказване(признай си  Wink) -това е.
Съвсем отделен е въпроса, че авторката на темата се чувства пренебрегната и неоценена от съпруга си, а  явно имат и други проблеми  и въпросното събитие просто е преляло чашата.

# 91
  • София
  • Мнения: 38 476
Може да съм гадна, но кой мъж би взел със себе си на сватба или където и да е /цитирам/ Изтривалка .Нещастна, дебела, занемарена и никому ненужна домакиня???

# 92
  • София
  • Мнения: 1 352
Може да съм гадна, но кой мъж би взел със себе си на сватба или където и да е /цитирам/ Изтривалка .Нещастна, дебела, занемарена и никому ненужна домакиня???
Направо си гадна.
Понякога, когато жената е затворена задълго в къщи с децата, загубва реална преценка за себе си и започва да се вижда
през очите на другия. Ако те третират като изтривалка, ако непрекъснато ти се натяква, че си дебела и ненужна,
в един момент започваш да се чустваш точно така.

# 93
  • Мнения: 4 965
Може да съм гадна, но кой мъж би взел със себе си на сватба или където и да е /цитирам/ Изтривалка .Нещастна, дебела, занемарена и никому ненужна домакиня???

Честно казано, това и на мен ми боде очите. Защо не започнеш с промяна на самата себе си? Ако ти се възприемаш така, как да те възприема той? Една обичаща себе си, харесваща се и уважаваща се жена, ще бъде приемана като такава, а ако мъжът й е абсолютен простак и продължава да я обижда или унижава, самочувствието й ще е нейната бариера, а той ще може само да се дразни, но е и да те нарани.
А за другото - Ulia също изразява мнението ми - "семейство не означава двамата да се гледат постоянно в очите, а да гледат в една и съща посока" - т.е. личната свобода в разумни граници не е пречка за добрите отношения, нито предпоставка за поява на други проблеми...

# 94
  • Мнения: 649
Може да съм гадна, но кой мъж би взел със себе си на сватба или където и да е /цитирам/ Изтривалка .Нещастна, дебела, занемарена и никому ненужна домакиня???

Честно казано, това и на мен ми боде очите. Защо не започнеш с промяна на самата себе си? Ако ти се възприемаш така, как да те възприема той? Една обичаща себе си, харесваща се и уважаваща се жена, ще бъде приемана като такава, а ако мъжът й е абсолютен простак и продължава да я обижда или унижава, самочувствието й ще е нейната бариера, а той ще може само да се дразни, но е и да те нарани.
А за другото - Ulia също изразява мнението ми - "семейство не означава двамата да се гледат постоянно в очите, а да гледат в една и съща посока" - т.е. личната свобода в разумни граници не е пречка за добрите отношения, нито предпоставка за поява на други проблеми...

  Наистина е така! Много съм против  такива изказвания, защото утре може и теб да те застигне, но някак е грозно жена така да говори!

# 95
  • Мнения: 4 965
...

  Наистина е така! Много съм против  такива изказвания, защото утре може и теб да те застигне, но някак е грозно жена така да говори!

Аз не визирах точно казаното от Дилянка, защото може наистина да звучи грубо, но повече ме притеснява това, което самата "Изтривалка" е написала за себе си - не ми е ясно дали самата тя го мисли за себе си или е цитирала думите на мъжа си. И двата варианта са доста стряскащи.

# 96
  • Мнения: 765
 Зависи от много неща как бих реагирала. Аз имам много свободен брак - в смисъл, че съпругът ми излиза често сам, не се прибира по цяла нощ понякога, аз съм свободна да излизам, когато пожелая с приятелки и никой не ми задава излишни въпроси. Както и аз.
  Но! Бих се ядосала и не бих позволила някой да прояви неуважение към мен - страничен човек при това! Никога! Няма да ме покани , ли? Наистина ще вдигна луд скандал , на нея също , между другото. Аз съм такава. Има някакви граници , които никоя кифла не може да прескача с мен. Няма как да стане. Не работи.

# 97
  • Мнения: 649
...

  Наистина е така! Много съм против  такива изказвания, защото утре може и теб да те застигне, но някак е грозно жена така да говори!

Аз не визирах точно казаното от Дилянка, защото може наистина да звучи грубо, но повече ме притеснява това, което самата "Изтривалка" е написала за себе си - не ми е ясно дали самата тя го мисли за себе си или е цитирала думите на мъжа си. И двата варианта са доста стряскащи.

Извинявай обърках, вместо на Gercho съм писала под твойто мнение!

# 98
  • София
  • Мнения: 38 476
...

  Наистина е така! Много съм против  такива изказвания, защото утре може и теб да те застигне, но някак е грозно жена така да говори!

Аз не визирах точно казаното от Дилянка, защото може наистина да звучи грубо, но повече ме притеснява това, което самата "Изтривалка" е написала за себе си - не ми е ясно дали самата тя го мисли за себе си или е цитирала думите на мъжа си. И двата варианта са доста стряскащи.

Аз само цитирах аватара на авторката!
Звучи грубо, но каквото сам си напишеш...

# 99
  • София
  • Мнения: 6 067
Прегледах и другите публикации на авторката... Става ми болно и мъчно, че си подложена на това... Confused А скоро ти се възхищавах каква хубава и вероятно щастлива булка си била; защо става така?! Пожелавам ти да намериш решение по-бързо, за да можеш да дишаш свободно и да не си вече "изтривалка"!  Hug
По въпроса с индивидуалната покана - от една страна не би ми било приятно да канят мен или мъжа ми сами на сватба; но, от друга, и на нашата сватба колежките ми бяха без мъжете си (гостите и без друго бяха голям брой, щеше да е проблем транспортът с половинките и т.н.). Понякога обстоятелствата го налагат...

# 100
  • Мнения: 3 929
По принцип изобщо не е коректна такава покана, особено за сватба. Аз бих побесняла, ако мъжът ми отиде на сватба без мен. Друг е въпросът, че той никога не би постъпил така.

# 101
  • Мнения: 6 690
Ulia, и аз за последен път по тази тема ще кажа, че написах мнението си така както виждам нещата. Нямам за цел да убеждавам никого, а пък да обиждам съвсем......
Закачих за твоето мнение, защото изразява като цяло идеята как няма нищо лошо да се отправят такива покани, с което не съм съгласна. Ако се чувстваш засегната - извинявай  bowuu не е била това целта ми изобщо.
За различните хора различни неща са неприемливи и то по-различен начин и затова намесих побоя и психическия тормоз съвсем на място според мен  Wink Не казвам, че ако приемаш отделни покани то приемаш и тормоз. Казвам, че за някой и това може да е сериозен проблем и не е нужно да се казва "ама как може да не приемаш подобни неща за нормални".
А че авторката има сериозни проблеми различни от точно тази покана съм напълно съгласна.

# 102
  • Мнения: 1 897
Хайде, разбрахме се.  Peace

# 103
  • Мнения: 2 556
Само иксма да попитам - мъжът изрично без жена си ли е бил поканен или просто той е решил да ходи там? Има огромно значение кое от двете е. Все пак не вярвам колежката да е казала: "Задължително без половинки", защото обикновено всеки кани човека с половинка по подразбиране.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 951
По принцип изобщо не е коректна такава покана, особено за сватба. Аз бих побесняла, ако мъжът ми отиде на сватба без мен. Друг е въпросът, че той никога не би постъпил така.
Същото  е  й  при  нас.

# 105
  • Мнения: 370
е да бе,него и без това го няма 90% от времето,та остава и на сватба да отиде без мен. Crossing Armsто ако е така,защо вобще ще живееме заедно?!брака е съюз от двама души и създават поколение и т.н.омъжила съм се за мъжа си,за да сме заедно а не единия в къщи ,а другия вечно насам и натам.не го приемам и съм му го казала.и той разбира така нещата.незнам за останалите.така мисля аз Crossing Arms

# 106
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Много хубава булка си....  bouquetЯвно може и да предизвикващ женска завист .... ,гостите не трябва да засенчват булката на сватбеното тържество....и да обират овациите Joy Joy Joy
Много хубаво момиче си....,дори и след раждането малко да си понапълняла,това не те прави грозна жена.Апартамента в който живеете си е твой, имаш хубава работа,какъв ти е проблема!? Wink
Пусни го този ,,селчо,,- комплексар да пасе трева.... Simple Smile


















# 107
  • Мнения: 4 965
... Бих се ядосала и не бих позволила някой да прояви неуважение към мен - страничен човек при това! Никога! Няма да ме покани , ли? Наистина ще вдигна луд скандал , на нея също , между другото. Аз съм такава. Има някакви граници , които никоя кифла не може да прескача с мен. Няма как да стане. Не работи.

Т.е. би развалила със скандали удоволствието от сватбата на бъдещата булка, само защото е имала определена визия за собствената си сватба (вероятно да празнува само с наистина близки хора) и е имала достатъчно уважение към колегите си, за да ги покани? newsm78

# 108
  • София
  • Мнения: 2 840
Изчетох, преди да се включа. Ще повторя, без съмнение, някого, но все пак ще си кажа.
Не вярвам проблемът да идва от булката. Поканата за такива тържества е винаги за човек с придружител. Това, че другите мъже от офиса са несемейни, далеч не означава, че няма да отидат с приятелките си, примерно.

Авторката напипва нещата. Мъжът й се афишира като ерген.
Иначе казано, аз не мисля, че това е единична покана, мисля, че просто той не иска да отиде с жена си. Това не значи, че ще бъде сам.

Възможно решение - съпругата казва, че няма да присъства на тържеството, щом не е поканена, но иска уикенда да е с мъжа си, казва, че си резервира стая в хотела, така че той престава да е финансово задължение на домакините, както и тя самата. В ресторанта няма да присъства, ако не може да си плати куверта, но през другото време, ще се забавляват заедно. Една сватба не трае два дена по софри.Има и свободно време.

Сигурна съм, че мъжът, при таква постановка на нещата, ще се откаже от сватбата.

Обяснения от сорта, че той ще превозва няколко човека от офиса без коли и затова не може да я вземе, щото вече нещата са уговорени, не минават. Има автобуси. Возилото е семейно.

Децата? Децата никога не са проблем. Ако са чак толкоз болни, взимат ги с тях, та да са и с двамата си родители. Не вярвам да са чак толкова зле обаче, че да не могат да останат при някого тук, нито да не могат да понесат едно пътуване от час и половина.

Всъщност, нещата са изпуснати, то е ясно, но е редно да се види поне докъде са стигнали.

Едно е хората да имат личен живот, друго е мъжът да пренебрегва жена си и да не желае да я показва на обществени места.
А ако си е заформил и подходяща женска компания за подобни мероприятия, а и не само, тогава въобще не зная какво да кажа.

# 109
  • Мнения: 1 798
Каненето с половинки изобщо не е по подразбиране!
Аз например на моята сватба изрично поканих само колегите без техните половинки(гаджета и съпрузи)
1. По финансови причини - едно е да поканиш 11 човека, друго е 22 или повече защото някои имат и дечица!
2. Никой не познаваполовинките на другите колеги, нито те ни познават нас!
3. Практиката във фирмата: банкетчета, семинари, тийм билдинг, разни партите - ходим без половинки.

Ако някой се притеснява да ходи сам - може просто да откаже - избор на съпруга ти е да прецени подходящо ли е да ходи или не!  

# 110
  • Мнения: 320
Мога да ти кажа как ще се почуства той, като се върне.  Rage afwitch newsm66 bambam
Положението е същото и при нас.

# 111
  • Мнения: 4 733
 Колежката защо не те харесва според теб?

# 112
  • Мнения: 146
кои каквото иска да пише-според мен щом е решила да го покани е трябвало да се СЕТИ,че има семеиство и ще трябва да покани и половинката му!страшно са  Sick___________  Sick дето канят само единия....

# 113
  • София
  • Мнения: 2 840
Силви, случаят не е такъв.
Младоженците не ще да са без средства, защото правят сватба с преспиване. Хората, които се навиват да бият път до Пловдив, явно ще вложат и собствени средства в бензин, което е достатъчно, за да бъдат уважени поне с правото да бъдат с придружител. Ако са чак толкова зле финансово, че да не могат да си позволят двоен куверт, могат да минат на принципа шведска маса. Освен това по всички хотели стаите са двойни, нещо не ми се вярва гостите да бъдат настанявани на принципа кой с когото се падне в стая, че да си избият мангизите. Това би било доста тъпо наистина.

Най-вероятно е резервиран изцяло някой малък или среден семеен хотел за един ден с преспиване, така че е сложена някаква пакетна цена.

Човекът просто не ще да е с жена си. Не искам да съм лош пророк, но ми се струва, че това не означава, че ще бъде сам.

# 114
  • Мнения: 17 407
Олеле, Щипалчице, каква е тази трансформация! Стана ми симпатична в темата за лелките, ма сега хич не ми ахресва това, което чета тук. Много ми се иска да си правиш майтап, но  явно не е...
Да, има такива женски екземпляри, дето ще поканят само мъжката половина от семейството на сватба. Аз бях питала мъжа си по един казус подобен, кво мисли- нормално било, ма не и морално Twisted Evil
То по принцип и а зимам свободен брак, ама не знам кво да си мисля в подобен случай, т.е знам. Не е хич приятно, още повече усещаш, че булката не те харесва. МИ тя, ако те харесваше, щете да те покани и теб Laughing ХУбаво, че мъж ти го харесват каките и го възприемта кат ерегенин, но ти къде си с в цялата схема е добре да се изясните. УСпех Hug

П.П. разкарай този депресарски профил, че не ти отива на ника, с който си се регистрирала Wink Heart Eyes

# 115
  • София
  • Мнения: 1 890
Боже, Щипалка, каква хубава булка си била !  Shocked Какво ти е направил тоз човек, че така да ти срине самочуствието ???  Sick

# 116
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз наистина проичетох само заглавието и част от темата, нямам време да чета всичко. Просто мъжът ми е ходил на сватба без мен и аз без него, затова знам, че никой няма да легне да мре от този факт.
То и от много други неща не се мре.
Като вземем за пример дори авторката на темата, едва ли ще вземе да умре, дори и ако онзи я заплюе в лицето. Друг е въпросът, но аз като Dincho, не желая да изпадам в глупави обяснения.

# 117
  • Мнения: 2 556
Ами моето мнение е, че ако семейството е нормално, едва ли някой ще се обиди на половинката си, че е отишла без него на офисна сватба. За да се обиди някой от нещо подобно, значи наистина нещо някъде не е наред, не се наемам да размишлявам какво.

# 118
  • Мнения: 1 046
По въпроса за конкретното питане на авторката не виждам проблем, поканен е съпруга защо да не отиде, за мен е равносилно на командировката има ангажимет ходи, няма не ходи и се седи да си гледа жената и децата. На мен лично подобно оставане за 24 или 48 часа без мъж в къщи ми действа доста ободряващо, докато спи дребо мога да правя неща, който в присъстивието на мъжа ми няма как, например да прочета нещо интересно или да погледам някои сълзлив филм. Но от по-надолу направените доразяснения много се измести темата.

А по въпроса за поканените, абсолютно нормално е да се канят хора, като изришно се посочва дали да е сам или с половинката си, все пак един куверт е около 30-35 лева( за Варна специално) и не е без значение дали 10 колеги от офиса ще дойдат сами или с половинките си.

На авторката на темата пожелавам да посреща трудностите по философски и да се радва на децата си   bouquet

# 119
  • Мнения: 46 510
Така се получва, когато двамата имат различни принципи, възпитание и семейни ценности. Техните просто се разминават и всичките им проблеми идват от там, тя иска той да се придържа към нейните, а той към неговите, ама насила не става.

Ами моето мнение е, че ако семейството е нормално, едва ли някой ще се обиди на половинката си, че е отишла без него на офисна сватба. За да се обиди някой от нещо подобно, значи наистина нещо някъде не е наред, не се наемам да размишлявам какво.

Пак опираме до горното ...

То едва ли не служебен ангажимент го изкарахте  Mr. Green


Авторката е много красива на снимките, които е пуснала  :love

# 120
  • Мнения: 2 556
Никол, подписа ти е умопомрачителен  Mr. Green

# 121
  • Мнения: 765
... Бих се ядосала и не бих позволила някой да прояви неуважение към мен - страничен човек при това! Никога! Няма да ме покани , ли? Наистина ще вдигна луд скандал , на нея също , между другото. Аз съм такава. Има някакви граници , които никоя кифла не може да прескача с мен. Няма как да стане. Не работи.

Т.е. би развалила със скандали удоволствието от сватбата на бъдещата булка, само защото е имала определена визия за собствената си сватба (вероятно да празнува само с наистина близки хора) и е имала достатъчно уважение към колегите си, за да ги покани? newsm78
Да. Аз също съм канила колеги на сватбата си , някои дойдоха с хора, които виждах за първи път. Имам визия за възпитание и според моите виждания, ако някой покани съпругът ми на парти, на рожден ден или на мъжко събиране, на имен ден , на гости или каквото и да е - няма проблем, но някой да кани на сватба само него, като изрично подчертава това, за мен е  проявява неуважение към мен и към моята вече минала сватба, която все пак също е значела и продължава да значи нещо. И това нещо се нарича "заедност".
  Като няма пари да не кани семейни приятели. Що за нелепица е това? Ела на сватбата ми без жена си. И въпросът е съвсем принципен. Сватба в друг град, без мен, с преспиване не е драма, просто е обида. Аз не бих се разплакала за това, както се сещате, но бих показала ясно и на мъжа ми и на булката колко са жалки. Тя да я покани, пък жената може и да не отиде. Клише, но факт - "елементарно възпитание".

# 122
  • Мнения: 11 747
Да поканиш на сватба мъж, без жена си или жена, без мъжа и е меко казано проява на лош вкус!  Confused

# 123
  • Мнения: 1 733
Барабалекс, напълно споделям мнението ти!

# 124
  • Мнения: 63
Ами не съм съгласна .....
Да поканиш на сватба мъж, без жена си или жена, без мъжа и е меко казано проява на лош вкус!  Confused

..... защото тя поканата НЕ Е : КАНЯ СЕМЕЙТВОТО ТИ, АМА ТИ ЕЛА БЕЗ ЖЕНА СИ !

А поканата обикновено е : КОЛЕГИ, КОЛЕГИ ЩЕ СЕ БРАКУВАМ, ЗАПОВЯДАЙТЕ !
А каква колежка ми е жената на колегата ?!

То по тази логика ще трябва да присъстват и шесте му дечиня ( ами и те са от семейството моля, моля ) и бавачката им ... аз сватба ли правя или тържество на семейството им и хотела да им платя щото съм решила да правя сватба извън града ?! Погледнете и от тази страна въпроса, преди да извадите очите на младоженците !!!

Или погледнато пак така, това, че имам семейство значи ли, че нямам право да ходя на сватба на колеги, защото те нямат желание да ни събират цялата рода ?!

# 125
  • Мнения: 11 747
Сватба прави всеки според възможностите си. Като не можеш да поемеш разходите на съпругата му и на децата им, няма да каниш и него.
Колега, но колегата си има живот и извън работата, не можеш да го пренебрегнеш, нямаш право на това.

# 126
  • Мнения: 63
Сватба прави всеки според възможностите си. Като не можеш да поемеш разходите на съпругата му и на децата им, няма да каниш и него.
Колега, но колегата си има живот и извън работата, не можеш да го пренебрегнеш, нямаш право на това.


и ся какво излиза ... нестига, че съм бедна и гости от колегите да нямам ..... за да съм нещастна ...

# 127
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Боже, Щипалка, каква хубава булка си била !  Shocked Какво ти е направил тоз човек, че така да ти срине самочуствието ???  Sick

Къде ги видя?  Rolling Eyes

# 128
  • Мнения: 263
На мен би ми било неприятно! Мисля, че е неучтиво да се кани някой сам на сватба, ако е женен. Може и да не съм права, но на нашата сватба канихме двойки, дори и някой от тази двойка да ни беше сравнително чужд... Би ми станало обидно и ако мъжа ми приеме при условие, че не съм поканена и аз...
Не зная дали бих го спряла, но би ми станало доста неприятно...

# 129
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Покана за сватба се връчва лично или се праща по пощата ,ако индивида живее в друго населено място и всичко това в писмен вид .
Предварително се знае колко покани са раздадени и колко броя куверти трябва да се платят....
,,Колеги,колежки,-заповядайте на сватбата ми ,,.... няма такъв момент,това може да се каже по между другото,но всички са официално поканени с покана.

# 130
  • Мнения: 111
Яначе, МЛАДОЖЕНЦИТЕ СА С ДОСТА СОЛИДНИ ФИНАНСОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ, ПОТРЕТВАМ!

# 131
  • Мнения: 17 407
Ех, много сте били разкрепостени, брей! То да не ви се случва и на вас, да видим ква ще я запеете. КАто се сещам каква олелия настава в този подфорум за едно чатене само... Mr. Green
Аз никъде не видях снимки на щипалчица

# 132
  • Мнения: 6 029
Изтривалке, не мисля, че е нормално да отиде без теб. Ако моя мъж отиде на такова събитие без мен и аз като Никол ще сменям ключалки.

# 133
  • Мнения: 2 556
Добре, но нали всички са поканени без половинки, не само един колега, а всички. Или само на него лично му е казано жена му да не идва  Shocked

На моята сватба всички колеги ги бях предупредила да водят когото пожелаят със себе си. Но не всеки би искал да е така, нали.

# 134
  • Мнения: 634
Здравей Simple Smile
ако щеш ми вярвай аз съм в същана ситуация!!! Shocked Shocked Shocked
 Със две деца , в офиса на мъжа ми предстоят две сватби през юни!!! Sunglasses
Ха ха ха... да се бях сетила да пиша тема, ама не съм...Благодаря ти, че си го направила и заради мен!!!

Моят отговор:
няма да ми е приятно, ако той отиде без мен. Ама хич. Но няма да правя драми, защото никой не печели от такава ситуация.

# 135
  • София
  • Мнения: 1 890
Боже, Щипалка, каква хубава булка си била !  Shocked Какво ти е направил тоз човек, че така да ти срине самочуствието ???  Sick

Къде ги видя?  Rolling Eyes

  Някой по-напред го беше споменал, и ми стана любопитно и и прегледах мненията.  Blush

# 136
  • Мнения: 63
На мен би ми било неприятно! Мисля, че е неучтиво да се кани някой сам на сватба, ако е женен. Може и да не съм права, но на нашата сватба канихме двойки, дори и някой от тази двойка да ни беше сравнително чужд... Би ми станало обидно и ако мъжа ми приеме при условие, че не съм поканена и аз...
Не зная дали бих го спряла, но би ми станало доста неприятно...

Да, ние на нашата сватба също канехме "половинките - т.е. дори и приятели/лки, защото някои от тях не бяха семейства ", но сме били информирани, че има и такива ...

Друг е въпроса дали човек е показал, че има "половинка" ...

А съвсем трети е въпроса дали е необходимо да каня и "половинките" на всичките 68 колеги ...

# 137
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Безразлично ще ми стане, но ще размишлявам - що за прост човек трябва да си да поканиш само единият от семейството  Laughing Мисля, че булката е млада и  неоппитна и за това е направила тази грешка, просто не е помислила задълбочено. Разбира се няма да вдигам скандал ( от къв зор, пазя си нервите) , няма и да отида естествено дори и да ме покани. Познавам мъжа си и съм сигурна, че и той няма да иска да отиде без мен, ще бъде солидарен.
НО, тук твърде много коментирахме булката, приемаме, че е малка и глупава, ами мъжа ти?
Казваш, че  е приел  Shocked Ами той бие по глупота и колежката си. Ето тук аз бих се обидила...
Може би  той не мисли и не усеща, че сте едно цяло и това са го разбрали и колегоите му
О, да ето защо ти не си  поканена

# 138
  • Мнения: 11 747
Аз лично се надявам, че мъжът ми не би приел такава покана. Ако пък мен ме поканят без него, ще съм обидена и ще си го кажа на приятелката (колежката/ гата) ми.

# 139
  • Мнения: 63
Яначе, МЛАДОЖЕНЦИТЕ СА С ДОСТА СОЛИДНИ ФИНАНСОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ, ПОТРЕТВАМ!

Аз това го разбрах, но се опитах да го кажа в малко по-шеговит тон ...сега ще го кажа направо -  това, че работя с мъжа ти и имам пари да наема цял хотел за 10 дни за 1000 човека .... и той/мъжът ти/ е част от колегите ми , а аз искам и колегите ми да бъдат част от тържеството ми ... не значи, че трябва да каня и теб ...

Както и обратното е валидно, не очаквам ти да ме поканиш на сватбата си, защото моят съпруг работи с теб .....

# 140
  • Мнения: 111
Пак да кажа: всичките му колеги ме познават и сме ходили заедно в Банско, дори бебето беше с нас. Мъжът ми, обаче, смята, че съм зла към него, и вероятно постоянно споделя с колегите си. Даже веднъж се опита да ми наложи тяхното мнение по един въпрос, който касае нашето семейство, без да съм го питала.
Момичета, които ме подкрепяте, благодаря!   bouquet

# 141
  • Мнения: 17 407
Щипалке, много си готина!
Вероятно е той да има причина да смята, че си зла към него. Това не променя факта, че някакси  енормално да бъде поканено семейството/двойката на тази пуста сватба.
УСпех ти желая оттук нататък Hug

# 142
Проява на лош вкус е да каниш семеен човек без жена му, но пък и проява на лош вкус е да каниш само ергените колеги.
Ако пък откажеш покана за сватба, също е проява на лош вкус.

Абе дайте малко захар тук, че нещо много стана лош вкусът.

Много мъже са лоялни повече към колегите си, отколкото към жените, с които живеят. Така че е съвсем в реда на нещата някой да отиде така на сватба, така както ходи по мъжки да пийне с колеги, и изобщо всякакви подобни събирания без женската половинка.

Аз не одобрявам мъжкото ходене "на риба" или други форми на бягство от семейството. Само дето ходенето на риба не е с официарна покана и резервиран куверт и хотел, и не би обидило домакина.

# 143
  • Мнения: 634
Прочетох още един целия пост и отговорите..., първия път го направих отгоре -отгоре,
и , скъпа авторке, сестра по съдба Wink, позволи ми да тенаричам така - наистина съм 200% в твоята ситуация: моето голямо дете е от друг брак, а бебето е плод на тази връзка с мъжа ми.
Моля ти, дръж ме в течение как се разизат нещата при теб, аз също ще пиша.
Но пак отговарям  - няма да ми бъде приятно, никак даже, но....според мен  в живота всичко е разпределено по равно и ....в един момент ситуацията може да е обратан - ти да си поканена, пък той -НЕ! Sunglasses

# 144
  • Мнения: 63
Пак да кажа: всичките му колеги ме познават и сме ходили заедно в Банско, дори бебето беше с нас. Мъжът ми, обаче, смята, че съм зла към него, и вероятно постоянно споделя с колегите си. Даже веднъж се опита да ми наложи тяхното мнение по един въпрос, който касае нашето семейство, без да съм го питала.
Момичета, които ме подкрепяте, благодаря!   bouquet

Хм... аз те подкрепям да скръцнеш със зъби и да започнеш да се чувстваш красива жена и супер майка, а не да се налага да си играеш с фотошоп, за да публикуваш снимка ... защото Х не иска да е в пространството ... / извинявай, ако съм гледала друга снимка, а не твоята / ...
Но по темата съм твърда, не е проява на лош вкус да поканиш само колегите си като колеги !!!

# 145
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Семейния човек си има отговорности и задължение и най малкото едно бъдещо  семейство ,може да постъпва по този начин....на толкова семеен празник...символизиращ принципите и обвързването на партньорите.
Истината е,че на комплексара му се живее ,та две не вижда,тази сватба му идва ,като повод да се налудува ,без да бъде обезпокояван.
Е.....много се дразня ,като разни  ....подобия на мъже,се правят на интересни и оплитат в мрежите си невинните си жертви.
Кажи му на този като излезе да не се прибира.... ,,аман,, от артисти....и постановки всякакви....
Какво си се хванала за него ,като удавник за сламка,готин бил.....!?
Готините мъже на постъпват по този начин,нито пък парадират пред обществото с външния си вид ,с броя на почитателките  си.....и ергенските си подвизи-при условие,че е семеен.

# 146
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 853
Боже, Щипалка, каква хубава булка си била !  Shocked Какво ти е направил тоз човек, че така да ти срине самочуствието ???  Sick

Къде ги видя?  Rolling Eyes

  Някой по-напред го беше споменал, и ми стана любопитно и и прегледах мненията.  Blush
И на мен ми стана любопитно, видях те като булка и прочетох всичките ти мнения във форума/ дано не се сърдиш./Мисля, че тази сватба ти идва като капак на всичко, което си преживяла до този момент. И въпроса не е редно ли е да се кани само колегата,/ без жена му/, а изобщо отношението на мъжа ти. Потресе ме обаче това, което си написала анонимно като mamamecana. Ами виж му отношението още като си била бременна!!! Толкова си хубава, имаш две прекрасни дечица, да са ти живи и здрави! А той като не може да те оцени, си е негов проблем. Такъв "мъж", извинявай, но няма да го изтърпя. Но ти явно си го разбрала вече, щом поставяш друга тема-за развод май беше нещо... Вземи се в ръце и повече самочувствие, толкова си млада още. Само не знам защо си допуснала да се превърнеш в това- изтривалка!?

# 147
  • Мнения: 2 556
Сигурно и колегите могат да четат тук между другото. Само остава да кажете сега и че колегите са в основата на всички семейни проблеми...

# 148
  • Мнения: 1 897
Абстрахирайки се от конкретния случай, просто искам да спомена, че различните хора и различните семейства имат различни представи за 'заедност'. Ако такава покана  се разминава с вашите-не сте длъжни да я приемате. Но да очаквате някой (в наши дни) да оргарнизира собствената си сватба според вашите виждания и ценности е нереално , а възмущението ви от това ми се струва прекалено.
Можете да го окачествите като проява на лош вкус, а може  просто да се опитате да погледнете нещата и от другата страна и да проявите разбиране за мотивите на младоженците (нищо, че за вас са неприемливи).Въпрос на личен избор и добра воля.
По темата:Според мен проблема не е в индивидуалната покана за сватбата, а в начина по който съпругът ти е реагирал на нея, въпреки че е бил наясно, че по този начин ще нарани чувствата ти и ще те огорчи.

# 149
  • Мнения: 146
Проява на лош вкус е да каниш семеен човек без жена му, но пък и проява на лош вкус е да каниш само ергените колеги.
Ако пък откажеш покана за сватба, също е проява на лош вкус.

Абе дайте малко захар тук, че нещо много стана лош вкусът.

Много мъже са лоялни повече към колегите си, отколкото към жените, с които живеят. Така че е съвсем в реда на нещата някой да отиде така на сватба, така както ходи по мъжки да пийне с колеги, и изобщо всякакви подобни събирания без женската половинка.

Аз не одобрявам мъжкото ходене "на риба" или други форми на бягство от семейството. Само дето ходенето на риба не е с официарна покана и резервиран куверт и хотел, и не би обидило домакина.
мноооого сиправа  bouquet

# 150
  • Мнения: 63
Добре де,   newsm48 ... то няма чак такава връзка с темата, ама така и така оценяме добрия/лош вкус ...
проява на какъв вкус е жената да ражда с мъки часове в болницата... а правителя, роднини и приятели да се насвяткат в кръчмата ...

# 151
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Yanache , ако това се случва докато си раждаш говори за безразличие, но ако мъжа ти почерпи след като ти и бебето сте здрави говори за вълнение и радост

# 152
  • софия
  • Мнения: 636
Аз бих се почувствала гадно. Не харесвам такива работи и мъжа ми го знае. Слава Богу, че не ги прави. Тъкмо бях родила-бебето беше на 4 месеца и мъжа ми го каниха на юбилей на колега. Чаках да видя какво ще направи-първо прие, после отказа-звънна и каза -с малко дете съм, не мога да оставя жена ми сама. Питам се защо жената е длъжна да стои край децата, а мъжа има привилегиите понякой път да ходи напред назад. Ами ако твоя колежка те кани на сватбата си и ти си с малко дете-няма да отидеш, естествено. Защо той да ходи тогава-нима няма също толкова ангажимент колкото и ти. Когато хората са семейство-или намира кой да гледа децата и отивате двамата или никой не ходи. Аз така мисля, чо това е лично мнение и не ангажирам никого с него.

# 153
  • Мнения: 6 029
Питам се защо жената е длъжна да стои край децата, а мъжа има привилегиите понякой път да ходи напред назад.

Аз за това излизам веднъж, два пъти седмично без мъж и без деца, той също излиза понякога без мен. Но чак на сватба - простете  Shocked

# 154
  • гр.София
  • Мнения: 380
Според мен няма нищо лошо в това съпругът ти да отиде без теб на сватбата, ако само това е проблемът няма място за драми. Но... виждам още от начина, по който си се нарекла, че явно си много, много нещастна и може би причината за това е в отношението на съпруга ти към теб по принцип. Не бива самата ти да се възприемаш сато изтривалка, по този начин ще провокираш и другите да се държат към теб по този начин. Остави съпруга си да отиде на сватбата, не му вдигай скандали. Всеки има нужда от време на време да се позабавлява и извън ежедневните грижи и задължения. Последното важи и за теб. Намери начин да го включиш по-активно в домашните работи, излизай по-често, без угризения и оправдания. Трябва да се срещаш и с други хора и да бъдеш егоист от време на време. Това няма да те направи лоша майка и съпруга. Започни да изграждаш отново самочувствието си и да си завюваш уважението на съпруга си. Това няма да стане с натякване и мърморене/дори принципно да си права/. Започни да отстояваш и ти правото си на малко лично време за себе си. Пожелавам ти да се отърсиш от потиснатото си настроение и да действаш, а не да се самосъжаляваш!

# 155
  • Мнения: 141
Аз пък бих се чувствала кофти, но не бих спряла съпруга си да отиде на сватбата. Той пък от друга страна знам, че не би отишъл без мен, защото предполага как бих се почувствала Simple Smile Оф стана едно объркано в това изречение. Както и да е... Simple Smile
Иначе аз съм на мнението, че като се кани някой е редно да се покани с половинката! 2-ма колеги се ожениха по- миналата година и всички, които бяха поканили бяха по двойки( включително и от нас колегите).
Ние със съпруга ми като правихме сватбата Октомври месец по същия начин поканихме както мои колеги по двойки, така и негови. Аз обаче познавам и половинките на колегите, защото много често излизаме всички- я да играем боулинг, я на нещо друго Simple Smile

# 156
  • Мнения: 111
Намери начин да го включиш по-активно в домашните работи, излизай по-често, без угризения и оправдания. Започни да отстояваш и ти правото си на малко лично време за себе си. Пожелавам ти да се отърсиш от потиснатото си настроение и да действаш, а не да се самосъжаляваш!
Мила, мъжът ми помага много в домакинството и е добър баща, грижи се добре за бебето, че дори и за моето дете.
Аз не страдам от липсата на лично време за себе си, не ми се излиза с приятелки (достатъчно ми е, че вечер мога да чета книжка), харесва ми да съм по майчинство и да се грижа за бебчето и баткото.
Проблемът ми е само и единствено в това, че мъжът ми не ме уважава и не зачита моите чувства.
Случаят със сватбата е един от многото случаи, които доказват неуважението му към мен.  Sad

# 157
  • Мнения: 2 438
Честно казано, прочетох само първия пост и не разбирам какъв е проблема - разбира се, че когато се ходи с колеги се ходи поединично. Ние също бяхме поканили наши колеги на сватбата си и се подразбираше, че ще дойдат сами.
Този уикенд мъжа ми имаха една сбирка отофиса, т. нар. тийм билдинг и на него не му се ходеше на другия край на Бг. Буквално му стеугнах багажа - това са колегите му, как ще се дърпа и няма да смее да се пусне от полата ми. Другата седмица аз съм на планиран отпреди месец уикенд на морето.
Да си съпруг не означава да си лепнат като гербова марка за жена си/мъжа си.Що се отнася до виждането - работим по 10-12 часа 6/7 дни в седмицата. Но се обичаме.

# 158
  • Мнения: 17 407
Яначе, аз хич не виждам връзка межу двете неща. Явно в мен е проблемът Laughing Тука сички сме едни либерални съпруги, това е от ясно- по- ясно. Та, какво, викате казва етикецията за сватбите и гостите?

# 159
  • Мнения: 2 386
Няма смисъл да обяснявам повече.

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 23:26 от Evanescent

# 160
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На мен лично няма да ми хареса Naughty Не бих отишла на сватба сама, без мъжа ми, особено в друг град и няма да се зарадвам, ако той го направи. Сватбата е личен и семеен празник, не е нормално точно на сватба да се канят хората без половинки. За всеки друг повод го приемам, за сватба - не.

# 161
  • Мнения: 46 510
Честно казано, прочетох само първия пост и не разбирам какъв е проблема - разбира се, че когато се ходи с колеги се ходи поединично ...

Яначе, аз хич не виждам връзка межу двете неща. Явно в мен е проблемът Laughing Тука сички сме едни либерални съпруги, това е от ясно- по- ясно. Та, какво, викате казва етикецията за сватбите и гостите?

Аз наистина не разбирам какъв е проблема с ходенето на сватба поединично понякога.  Rolling Eyes ...

Писах вече, зависи от това в какво семейство сте израсли, как сте възпитани по отношение на семейните ценности и т.н.
Не ме разбирайте погрешно - и поединично, и винаги заедно на такива събития - няма правилно и грешно, но човек, който е приемал семейните отношения по един начин, не може изведнъж да приеме другия.

В моето семейство например, никога, нито родителите ми, нито бабите и дядовците ми биха отишли сами, в това на съпругът ми също няма хора, които биха го направили, нормално е аз и той да действаме по същия начин ...

# 162
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не би ми било приятно. Преди години бившо гадже така отиде на рожден ден. Никога няма да  забравя колко обидена бях ( но при мен имаше и леко съмнение за госпожицата)> Бих разбрала, ако жената го прави, защото нямат достатъчно финанси ( ама тогава не бих канила колеги въобще)....

# 163
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не го разбирам, но ако приеме е ОК и не ми се вижда добре да откаже заради това че на мен би ми било неприятно. По-вероятно е той да се чувства странно на сватба сам.

Поканиха ме сама на сватба - също на колежка, която не познава половинката ми.
Първата ми реакция беше известно неразбиране. Сватбата не е място където семейните се канят сами според мен. Но когато не сме семейни познати дори, защо да кани непознат нищо че е с мен... освен от добро възпитание, когато сватбата не е наистина малка /а тя беше малка/.
Мъжът ми нямаше нищо против и след сватбата продължихме вечерта заедно с приятели.

# 164
  • Мнения: 413
Дали само това е проблемът в отношенията ви - че е отишъл сам на сватба. Ако това е еденична постъпка, не би трябвало да те притеснява, защото при служебните събирания много често не се канят половинките. За мен по-тъпото е, че те оставил без кола. Можеше да си направи партия с някой от колегите и да пътува с друго МПС. Но ако това е поредна постъпка, с която да те подразни - явно изобщо не му пука. Ако искаш да си го върнеш, е добре да го изненадаш с друго ежедневие - нека те забележи, нека му направи впечатление, че си променила начина си на живот. Щом помага за децата - чудесно - вместо да си седиш в къщи и да четеш книжка - излез, отиди на спорт, на кино, най-добре на сраща с приятели - и ако може без да му даваш подробен отчет.
Освен това много добре ще повлияе ако вместо да си говорите и обсъждате неговите постъпки . това само го дразни и настройва още повече, да не му обръщаш много внимание. поне известно време.

# 165
  • Мнения: 1 844
прочетох всички отговори и отново се убедих колко различни сме ние хората в усещанията си и в претенциите си.. Thinkingвиждам,че има много "либерални"жени,за които такава история изобщо не представлява проблем.. newsm78а за мен е недопустимо.
това,че колежката е поканила само мъжа ти,определено е проява на лош вкус,защото етикетът задължава семейните хора никога да не се канят поединично.но това е друг въпрос,едва ли толкова те вълнува колежката възпитана ли е..
за мен поведението на съпруга ти е смущаващото в случая.според мен просто да си грабне шапката и да те остави с децата сама за два дни,докато той "сватбарува"е доста егоистично.още повече че той самият трябва да се чувства пренебрегнат,след като жена му не е поканена.
разбира се,не казвам,че съм задължително права в размислите си.просто в нашето семейство нещата седят по друг начин и никога аз или мъжът ми не бихме отишли да си празнуваме сами..
поне да те бяха поканили,пък ако не можеш да отидеш..а отиде само съпругът ти е по-разбираемо..
все пак има един неписан закон за някои ситуации,в които се казва"той е семеен човек"..е,тази ситуация е такава,според мен.или трябваше и ти да си поканена,или мъжът ти не бива да отива сам.
успех

# 166
  • Мнения: 6 029
Абе ако децата ми са болни наш как ше отиде. Никак. Всичко се случва, сама не бива да остава. Малоумна история, простете. Каква либералност, кви 5 лева.
Извинете, но някои либерални постове ми дойдоха в повече.

# 167
  • Мнения: 413
не превръщайте семейството в окови. никъде не видях да става дума, че децата са болни или майката е болна. Ако казва истината, че отива на сватба, какъв е проблемът, че е отишъл сам и се е почувствал човек. и аз имам нужда да отида за един ден, надявам се скоро да мога и за два някъде сама с приятели да разпусна, да се повеселя, да се заредя. като се прибера ще си обичам половинката двойно повече. А ако лъже за сватбата - няма как да го спре да отиде - по-добре да не му обръща внимание и да го игнорира.

# 168
  • Мнения: 6 029
Накратко преразказвам това, което се опитах два пъти да напиша и не стана:
Бебето ни е болно, с температура. Спешният център не е достатъчно близо за да отида пеш, но прекалено близо, за да ни вземат с такси. Оттам отказват домашни посещения, а и джипито ни не си вдига телефона в извънработно време. Единствения начин е да се отиде с кола.

Ето, tt_hani.

И не ми обяснявай за окови. Тук иде реч за поемане на отговорност. По скоро за бягане от отговорност.

# 169
  • Мнения: 413
Но най-добре е да започнеш с това като си смениш името от изтривалка на най-прекрасната жена. Дори и човек със самочувствие ще се депресира от това име като си го повтори няколко пъти.

# 170
  • Мнения: 413
Това, че детето е болно не съм го прочела, съжалявам. При това положение този е страшна гад и ако можеш да измислиш някакви мъчения е най-добре.

# 171
  • Мнения: 413
На този мъж не му пука. Ако можеш спри да му говориш и да му обръщаш внимание. Видях, че мислиш да се развеждаш - не му прави тази услуга. Поеми инициативата за развод само ако имаш какво да получиш като финансова подкрепа.

# 172
  • София
  • Мнения: 1 890
Абе ако децата ми са болни наш как ше отиде. Никак. Всичко се случва, сама не бива да остава. Малоумна история, простете. Каква либералност, кви 5 лева.
Извинете, но някои либерални постове ми дойдоха в повече.

  Ако знаеш само колко семейства около мен се разбиха, все такива "либерални"...  Whistling  Wink

# 173
  • Варна
  • Мнения: 912
ще отговоря без да съм видяла как се развива темата (гледам, че доста страници са се изписали) и после ще дочета
ako не ми се остава сама с децата и без кола и ако не ми се иска той да ходи, ще му кажа и може би ще го помоля да не отива  Rolling Eyes
ако пък нямам нищо напротив, но реша да отида другаде, ще му кажа да остави колата
но при всички случаи колежката няма да остави добро впечатление у мен, но както се пее в песента - всичко се връща  Wink

# 174
  • София
  • Мнения: 175
Абе ако децата ми са болни наш как ше отиде. Никак. Всичко се случва, сама не бива да остава. Малоумна история, простете. Каква либералност, кви 5 лева.
Извинете, но някои либерални постове ми дойдоха в повече.
Точно така!  Flutter Моят мъж си идва от майната си само и само да не отида на сватба сама /не да ме пази, а да не се чувствам изоставена  Mr. Green/, и нещо хич не си представям случката, как аз съм сама вкъщи с болни деца, а той си вее туй - онуй по сватби, пък били те по етикет или не...
 Моето лично мнение е, че просто тоз мухльо има нужда от яко раздрусване, паника малко над допустимите граници, изправяне на косите и вменяване на такова количество вина, че да не смее да отвори хладилника, без да попита жена си  #2gunfire
Искрено пожелавам на авторката да изгрее слънцето и на нейната улица   bouquet

# 175
  • Мнения: 111
Здравейте пак. Тази вечер мъжът ми сам поиска да си поговорим. Говорихме много дълго и обсъдихме всичко, свързано с нас двамата, като семейство. Може би наистина аз не съм права в някои случаи. Склонна съм да се самонавивам и да правя трагедии от нищо. От всичко, което ми каза, останах с впечатление, че той може би ме обича и държи на мен, но по свой си начин.
Най-големият проблем при нас е, че не говорим. Затова се получава така, че не се разбираме. Аз мисля, че все още се обичаме и трябва да си дадем още един шанс. Съжалявам, че си изпуснах нервите и злепоставих така най-близкия си човек с тези публикации.
Той много обича децата и е страхотен баща, а това е много важно.
Понякога е хубаво човек да се постави на мястото на другия и да поразсъждава малко. Никой от нас не е безгрешен, и трябва да можем да прощаваме. 
Това е от мен. Благодаря на всички за отговорите. Моля, модераторите да заключат темата.
P.S. Децата вече са добре. Мъжът ми не ме лъже за сватбата, поразпитах тук-там и версиите съвпадат на 100%

# 176
  • Мнения: 59
Какво значи "дали е удобно"? Абе наистина ли се имате за притурки-изтривалки на мъжете си?
Не. Тъкмо за това не бих имала нищо против да отиде сам на сватба на колежка.

Ще ти обясня за нашата сватба. Финансовите ни възможности, а и капацитета на ресторанта, който ангажирахме не позволяваше поканените да са повече от 100 души-по 50 от всяка страна. Нормално за една сватба според мен.Моите колеги бяха 18 човека, повечето семейни, останалите със сериозни връзки.Ако ги бях поканила с половинките им -това прави близо 40 човека, простата аритметика показва,че ще останат само 10-12 места за роднини, близки и приятели.Алтернативата беше или да поканя само най-близките си от тях с половинките им, повечето от които не познавам или съм виждала бегло няколко пъти само или да поканя всичките си колеги-хората, с които се виждаме всеки ден и с които бяхме създали чудесен сплотен колектив.Та така, наясно съм с етикецията( ако имах възможност с удоволствие бих поканила и половинките), но да-реално би ми създало огромно неудобство и би ми било в тежест присъствието им на сватбата.Колегите ми, както и половинките им проявиха разбиране и не са правили драми от това.Всичките ми колеги (без изключения)дойдоха сами, а празненството наистина се получи чудесно. Съпругът ми пък работеше във фирма с над 200 души-той естествено предпочете варианта с най-близките колеги и половинките им.

Аз пък не мога да проумея защо ако в едно семейство всичко е наред, ако съпрузите си имат доверие и проявяват разбиране един към друг е световна драма, ако единият отиде на сватба на колега/колежка  сам. С присъствието си на сватбата ще покаже уважение към празника на колегата, но това  в никакъв случай не е знак за пренебрежение или незачитане на съпругата.Незнам защо го приемате по този начин.

Както и да е.Със сигурност няма да убедя никой, който се е вкопчил в идеята, че съпрузите непременно трябва да са заедно на сватба в противното, колкото и доводи да изтъквам в своя полза.

Ulia, напълно те подкрепям за мнението ти!
Мисля,че проблема не е в сватбта обаче!

# 177
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Време е за тотална промяна на профила ти!
Ник, титла текст!  И да се отрази на мисленето ти Simple Smile
Хората не са еднакви и начина, по който обичат също  не е / или кога решават да се "жертват" да поговорят/.
 Има една прекрасна реплика по въпроса:
Това че някои не те обича по начина, по който очакваш, не значи че не те обича с цялото си сърце Simple Smile

ПС обаче да оставаш с впечатление, че те обича не е много хубаво. Я поговорете пак няколко пъти Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 00:59 от арт мама

# 178
  • Мнения: 59
Много хубава булка си....  bouquetЯвно може и да предизвикващ женска завист .... ,гостите не трябва да засенчват булката на сватбеното тържество....и да обират овациите Joy Joy Joy
Много хубаво момиче си....,дори и след раждането малко да си понапълняла,това не те прави грозна жена.Апартамента в който живеете си е твой, имаш хубава работа,какъв ти е проблема!? Wink
Пусни го този ,,селчо,,- комплексар да пасе трева.... Simple Smile

Наистина е хубава жена!

















# 179
  • Мнения: 59
Мисля, че време да прстанем с коментарите!
Желая късмет, много любов и щастие на авторката!
Успех!

# 180
  • Мнения: 1 488
Ще се ядосам естествено, на него, не на колежката. Ще се усъмня, дали цялата тая работа е вярна, защото ми се струва невероятно просто да поканиш колегите на сватбата си без половинките им. Ако е така не ги кани и тях изобщо. Иии ще си помисля, че мъжът ми маи има или е имал нещо с тая колежка, иначе каква ще е причината да не ме покани???  newsm78

И в крайна сметка ще настоявам да ми остави колата! Нали и другите колеги ще са с коли и поединично. Да отиде с някой друг колега!

# 181
  • Мнения: 11 747
И на мен ми хрумна, че е постановка тая сватба, за да се измъкне за един уикенд сам с преспиване, или че колежката е била ' първа севда' та не иска жена му на сватбата си..., но аз имам развинтена фантазия  Grinning

# 182
  • Мнения: 4 733
 И моя са го канили без мен на сватба, не се съмнявайте в достоверността на случката. Друг е въпроса , че странични подробности винаги могат да се добавят.
 Цялата ситуация е много обидна, поне за мен беше такава на времето.

# 183
  • Мнения: 63
Мисля, че време да прстанем с коментарите!
Желая късмет, много любов и щастие на авторката!
Успех!

# 184
  • София
  • Мнения: 932
Прочетох само 3 страници от темата и малката не ми дава да стоя пред ПЦ-то повече затова набързо ще изкажа моето мнение.
Ако с нас се беше случило така , щеше да ми е супер кофти и тъжно , може би защото с мъжа ми не ходим на такива събития поотделно, просто и двамата искаме да сме заедно.  А иначе за мен си е доста невъзпитано от страна на колежката на мъжа ти, че е поканила само него  все пак сигурно знае че той има и жена и деца.
Не хаби излишни нерви поне засега, макар че е лесно да се каже така, като не ти е до главата.  bouquet

# 185
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
На нашата сватба и аз поканих всичките си колеги, но им се извиних и ги помолих да е без половинките, защото нямаше да се справим финансово.
Така че от тази гледна точка - случват се и такива покани.

А вече ако на теб ти е изключително трудно, имаш нужда от помощ, а той отива да се весели, това е друг въпрос. Трябва да говориш с него.

# 186
  • Мнения: 29
Мен са ме канили без половинката ми. Една колежка миналата година се омъжи. Беше поканила някои колеги с половинките други не. Аз като разбрах, че е избирателно не отидох. Или каниш със или без.

# 187
  • Мнения: 661
няма да го пусна .А и не вярвам той да отиде без мен .Това е семейно събитие и се канят и двамата съпрузи .Иначе може да почерпи отделно колегите , без жените им , както направи моя мъж  .

# 188
  • Мнения: 14 133
Нормално.  Peace Не всички хора имат възможности да канят колегите с половинките им.  Naughty

# 189
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами според мен като нямаш финансова възможност, не каниш колегите. Черпиш ги отделно. Просто за мен е недопустимо на сватба точно, на празненството послучай създаването на твоето семейство да покажеш такова неуважение към семействата на гостите си. Изключително проява на лош вкус, лично мнение.

# 190
  • Мнения: 11 747
За сватба, че е крайно неподходящо да се канят хора без семействата им е ясно, но според мен и за рожден ден дори не е подходящо. Щом двама души са се декларирали като двойка пред обществото, не може някой да ги разделя заради прищевки. Смятам, че дори като бъде поканен единият, за другия се подразбира и без да се споменава изрично.

Що за нрави са се появили!

# 191
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Цивилизовани....нрави .... Simple Smile

# 192
# 193
  • Мнения: 63

това е добро Simple Smile това казвам и аз : Няма да те пусна ! ... на малкия ми син

# 194
  • Мнения: 210
Какви сда тези хора,дето канят само едната полувина от семейството.А и къде е тръгнал той без теб?Въпроса е деликатен и трябва да изразиш позицията си.Никакво трезво мислене.Стига вече да ги съжаляваме.И какво ще им стане с един човек в повече,А и онази незнае ли че той е семеен

# 195
  • София
  • Мнения: 4 039
Здравейте пак. Тази вечер мъжът ми сам поиска да си поговорим. Говорихме много дълго и обсъдихме всичко, свързано с нас двамата, като семейство. Може би наистина аз не съм права в някои случаи. Склонна съм да се самонавивам и да правя трагедии от нищо. От всичко, което ми каза, останах с впечатление, че той може би ме обича и държи на мен, но по свой си начин.
Най-големият проблем при нас е, че не говорим. Затова се получава така, че не се разбираме. Аз мисля, че все още се обичаме и трябва да си дадем още един шанс. Съжалявам, че си изпуснах нервите и злепоставих така най-близкия си човек с тези публикации.
Той много обича децата и е страхотен баща, а това е много важно.
Понякога е хубаво човек да се постави на мястото на другия и да поразсъждава малко. Никой от нас не е безгрешен, и трябва да можем да прощаваме. 
Това е от мен. Благодаря на всички за отговорите. Моля, модераторите да заключат темата.
P.S. Децата вече са добре. Мъжът ми не ме лъже за сватбата, поразпитах тук-там и версиите съвпадат на 100%

Етооо, свърши сериалът! Те поговориха, целунаха се и заживяха щастливо до дълбоки старини!  bowuu

Докато има такива жени , ще има и такива мъже! Това е, в отношенията няма вакуум. Най-добрия мъж, страхотен баща, нищо,че я зарязва бременна посред нощ. Нали не я бие, не много често поне. Това е защото не говорят и тя само си измисля. Пък и децата вече са добре, спокойно. Всички яли ,пили и се веселили.

Сега сериозно- ако не е влязъл мъжът ти от твое име да напише това, наистина проблемът е в теб!

# 196
  • Мнения: 2 111
Здравейте пак. Тази вечер мъжът ми сам поиска да си поговорим. Говорихме много дълго и обсъдихме всичко, свързано с нас двамата, като семейство. Може би наистина аз не съм права в някои случаи. Склонна съм да се самонавивам и да правя трагедии от нищо. От всичко, което ми каза, останах с впечатление, че той може би ме обича и държи на мен, но по свой си начин.
Най-големият проблем при нас е, че не говорим. Затова се получава така, че не се разбираме. Аз мисля, че все още се обичаме и трябва да си дадем още един шанс. Съжалявам, че си изпуснах нервите и злепоставих така най-близкия си човек с тези публикации.
Той много обича децата и е страхотен баща, а това е много важно.
Понякога е хубаво човек да се постави на мястото на другия и да поразсъждава малко. Никой от нас не е безгрешен, и трябва да можем да прощаваме. 
Това е от мен. Благодаря на всички за отговорите. Моля, модераторите да заключат темата.
P.S. Децата вече са добре. Мъжът ми не ме лъже за сватбата, поразпитах тук-там и версиите съвпадат на 100%

Може би те обича и може би държи на теб?! Аз лично не бих могла да бъда семейство с някой, с когото отношения като обич и уважение са в сферата на "може би". От тук нататък всякакви коментари за сватби, етикет и прочие са излишни. Проблемът не е в поканата и сватбата.

# 197
  • Мнения: 661
Мдаа , май проблемът е доста по -надълбоко .Много отстъпва това момиче .Не че без компромиси може , ама тя прекалява .Интересно какво ли са казали съпругите на другите колеги .
Изтривалка , я попитай тях , да чуеш какво ще ти кажат те .Сватбата е преживяване , когато семейните двойки присъстващи на нея си спомнят с умиление за своята сватба и това ги сближава , а и нали има само положителни емоции .На моята сватба гледах как млади и стари се държат по -гальовно един с друг , как танцуват усмихнати , притиснати , някак близки .Я да видим сега твоето мъжле как мисли да прекара на сватбата Simple Smile Ще искаш снимков материал ? Как така не си говорите ! Че вие за какво сте заедно ?
Не си изложила нито себе си , нито мъжа си с тази тема .ПОмисли защо се обърна към нас , а не към някой друг - приятелка , майка .

# 198
  • Мнения: 661
И още нещо - не ти ли беше криво и не се ли унижи , когато "разпитваше тук - там " за сватбата ? Защо ще разпитваш ? Значи не вярваш на съпруга си .Какво значи "държи на мен по свой начин "? Ти от този "негов начин " щастлива ли си ?
Хайде да ни напишеш как разсъждава твоя мъж за този случай , че ми е много инетересно с какво ти е замотал главата !
МИла , наистина много съжалявам за теб .Сигурно никак не ти е леко .Не поставяй себе си на заден план .Ще се обезличиш .

# 199
  • Мнения: 661
Извинявам се - забравих ,че другите колеги не са семейни .

# 200
  • София
  • Мнения: 3 752
Е тая кукувица как може да го покани само него?Аз пък не бих го пуснала да отиде.Ама и той пък с какъв акъл е отишъл?

# 201
  • Мнения: 661
Ами тя гледа на нея да й е изгодно ! Много й пука за чувствата на жената на колегата , макар че съм почти сигурна ,че се познават .

# 202
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Ами твоят случай е различен от нашият но, да разкажа набързо. Жени се братът на мъжа ми и мой девер. Правят разписване без цялата сюрия с роднини на което е поканен брата т.е мъжът ми и кръстниците. Аз не бях канена и не отидох но много добре обясних на какво е признак това. Лошото възпитание и ниската култура си остават за жял живот.
Мисля че няма какво да те дразни а просто си почини добре.

# 203
  • Мнения: 173
Подобев случай имах и аз.Мъжът ми бе поканен на юбилей, а аз не.Мога само да кажа , че от сърдене и цупене полза няма.Но това остана в мен и го помня.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Бих го приела според настроението ми в момента, както повечето неща. Ако ми е криво сигурно ще вдигна грандиозен скандал "Как така...... ? argue " иначе сигурно няма да ми направи впечатление. Да ходи където иска, какъв е проблема.  Wink

# 205
Цитат
P.S. Децата вече са добре. Мъжът ми не ме лъже за сватбата, поразпитах тук-там и версиите съвпадат на 100%
Thinking
Може мъжът и да е прочел какво е писала във форума и....Защото такива мъже не се променят за един ден.
Не си е променила прякора, уж всичко се е оправило, а пак е изтривалка.
Кой знае какво е станало  newsm78

# 206
  • Мнения: 2 448
Не мина ли тази сватба най- накрая, че вече 11 страници я дъвчем?   ooooh!
На авторката последно не разбрах, ходи ли и се или просто не иска да пусне мъжа си сам.  newsm78

# 207
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Авторката писа ,че са говорили и е стигнала до извода ,че той я обича по свой си начин.....Всичко е наред между тях......децата са здрави....., спокойно може да си ходи на сватбата...

# 208
  • Мнения: 63
...Сватбата е преживяване , когато семейните двойки присъстващи на нея си спомнят с умиление за своята сватба и това ги сближава , а и нали има само положителни емоции ...

Абе, аз ли нещо не съм в час ?!
Все съм си мислила, че сватбата е ПРАЗНИК за МЛАДОЖНЦИТЕ / някои казват, че е празник на родителите на младоженците / т.е. все се върти около МЛАДОЖЕНЦИТЕ ...

Аз лично намирам за проява на лош вкус да чакам някой да се зажени за да създаде положителни емоции у мен и съпруга ми и т.н. ... за да се сетим , че някога и ние сме имали сватба ... уф ...

Моята сватба си я организирахме аз и мъжа ми, поканихме които си искаме и се съобразихме с желанията за гости и на родителите си ... Направихме си нашия си празник !!!
И си спомняме и отбелязваме тази дата, а не чакаме някой да ни покани за да се умеляваме и сближаваме ...


И да кажа нещо още -  говоря за само за темата :
Как бихте се почувствали, ако мъжът ви е поканен на сватба без вас ...
Направо съм втресена от отношенията при някои семейни двойки - разрешение за да иде някъде, цупене и какво ли още не ...
Но хората са казали - всеки е господар и слуга на акъла си ... каквото почукало - такова се обадило ... и тука спирам - все пак всеки има право да изгради своя ад или своя рай Simple Smile
А и да не забравяме, че разни хора - разни идеали ... Има хора, който се будят сутрин и стват с усмивка и с желание да направят нещо добро и красиво, а всъщност и на тях живота им не е лек,но въпреки това са весели и добронамерени...а има и такива, които стават за да идат да пият пият кафе и да започнат да проклинат живота и да усмеят околните ...

Сега се сещам за едни наши семейни познати дето не пропускаха повод да си направят грандиозен скандал на всяко парти ... И с времето колкото и да бяха приятни всеки един от тях поотделно, то заедно бяха кошмар за всеки един домакин и гостите, та хората взеха да ги избягват като двойка  ...

И така Simple Smile
Абе, животът е песен Simple Smile ...

Хубав ден Ви желая Simple Smile
И макар и днес да не сте канени на сватба - направете деня си, а и този на половинката си пълен с положителни емоции !!!


# 209
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Естествено, че ще отиде поканения и няма да се влачим цялата рода на хората на празниците.
Как бих се почувствала - нормално, доволно че не ми се налага да съм сред непознати хора и да ми е весело при това. ужас.

# 210
  • Мнения: 6 029
Бе мацки, вие прочетохте ли цялата тема или само първия и последен постинг. Авторката отдавна помоли темата да се заключи.

# 211
  • Мнения: 219
Значи ние се женихме миналата година и на сватбата бях поканила 23 колеги и колежки, но без половинките им. Съпруга ми беше поканил 19 колеги по същия начин. Дойдоха всички и не е имало сърдитни че не сме ги канили с половинките. Все пак няма как да поканя едни с жените или мъже те им, а да не си поканя други колеги, защото се запълват бройкте ни на гостите. Ние не се познаваме с половинките на колегите, а и сметнахме, че и половинките ще се чувстват неловко сред непознати. Не е признак на неуважение, това че са поканени по сами. Ние сме голям колектив това е положението. Предпочетох да си поканя всички колеги, отколкото няколко семейно. Всичко мина перфектно, весело и доволно. Това са дребнавщини, ако колегите на съпруга ви не са ви близки нормално е да не сте поканена

# 212
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Има ли вече снимки от сватбата newsm78

# 213
  • Мнения: 46 510
... Това са дребнавщини ...


Да правиш сватба и да наричаш семейството дребнавщина, значи, че се жениш, заради някой друг. Вашите ли ви натиснаха  Grinning

# 214
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Хихих, Никол, върха си Hug
И мен ме засърбя да се изкажа във връзка с цитата, но нямаше да прозвучи така добре Laughing

# 215
  • Мнения: 6 690
[Да правиш сватба и да наричаш семейството дребнавщина, значи, че се жениш, заради някой друг. Вашите ли ви натиснаха  Grinning

Най-вероятно колективът ги е натиснал или пък профсъюзът.  Laughing
То вече сватбите май са станали служебно мероприятие.

# 216
  • Мнения: 1 897
Я, щекотливата тема пак изплувала. Mr. Green
Хайде да публикувам заключенията, които си направих.
Когато хората приемат поканата за сватба като символ на уважение към семейството им и знак за заедността им, единичната покана за сватба им е непонятна и я приемат като лична обида, пренебрежение и незачитане на семейните ценности, в които са възпитани. Затова и по този начин отправената покана за тях е белег на лош вкус и недобро възпитание.
Обратното-хората, които приемат сватбата само като тържество, на което са поканени близките и приятелите на младоженците, за да отпразнуват радостното събитие и не му придават някаква символика, която да свързват със собственото си семейство приемат спокойно идеята понякога половинката им да ходи самостоятелно на сватба(на колега). Затова и те не виждат нищо нередно и притеснително в така отправена покана.
Всъщност всичко това не е толкова важно. Важното е в семейството мир да има.
Хау!

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 08:35 от Ulia

# 217
  • Мнения: 219
Хахахаха май нещо не сте разбрали добре смисъла на думата дребнавщина ама както и да е. Та никой не ни е натискал, и горния пост много добре е написан за гледната точка на двете страни. Важно е всички да са доволни, аз се радвам че при нас нямаше проблеми от сорта, ама жена ми не ме пуска да дойда на сватбата ви Grinning, но свят широк всеки си разбира живота по негов начин.

# 218
  • Мнения: 11 747
То не се знае дали не е имало проблеми, може да не са докладвали за положението в къщи.

Все пак сватбата не е служебен банкет, макар аз да смятам, че и на банкета съпрузите имат място, макар да не са задължителни.
Човек ходи сам на работа, навсякъде другаде е уместно да е със съпруга/ата си.

# 219
  • София
  • Мнения: 6 067
Ulia, много хубаво казано!  Peace

# 220
  • София
  • Мнения: 4 039
Ulia, много хубаво казано!  Peace

Абсолютно точно!   bouquet

# 221
  • Мнения: 2 950
Женени сте, имате бебе, и някаква колежка кани мъжа ви на сватбата си, но сам. Сватбата е в друг град, с преспиване в хотел. Поканен е целият отдел, но по стечение на обстоятелствата само вашият мъж е семеен, и още един колега, който чака жена му да роди всеки момент, и естествено няма да ходи. Мъжът ви приема поканата и смята да ходи, и то с колата (т.е. вие оставате за уиикенда сама с двете  деца, и без кола). Е, как бихте реагирали вие на мястото на съпругата? Чакам мнения.

Ами нормално.  newsm53 На всяка сватба, на която съм ходила е имало "маса с колеги". Там всички са по един. Двойките отиват на масите за "семейни приятели". Ако семейни приятели поканят само съпруга ми, сигурно ще ми стане обидно, но щом са колеги, не виждам нищо лошо.  newsm78

# 222
  • Мнения: 63

това е истината дето се раждаше бавно и мъчително цели 12 страници ...

Женени сте, имате бебе, и някаква колежка кани мъжа ви на сватбата си, но сам. Сватбата е в друг град, с преспиване в хотел. Поканен е целият отдел, но по стечение на обстоятелствата само вашият мъж е семеен, и още един колега, който чака жена му да роди всеки момент, и естествено няма да ходи. Мъжът ви приема поканата и смята да ходи, и то с колата (т.е. вие оставате за уиикенда сама с двете  деца, и без кола). Е, как бихте реагирали вие на мястото на съпругата? Чакам мнения.

Ами нормално.  newsm53 На всяка сватба, на която съм ходила е имало "маса с колеги". Там всички са по един. Двойките отиват на масите за "семейни приятели". Ако семейни приятели поканят само съпруга ми, сигурно ще ми стане обидно, но щом са колеги, не виждам нищо лошо.  newsm78

# 223
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Още ли я дъвчете тази тема .... Joy Joy Joy,тя авторката отдавна забрави за нея....
Всеки да си живее както прецени....

# 224
  • Мнения: 46 510
... Обратното-хората, които приемат сватбата само като тържество, на което са поканени близките и приятелите на младоженците, за да отпразнуват радостното събитие и не му придават някаква символика, която да свързват със собственото си семейство приемат спокойно идеята понякога половинката им да ходи самостоятелно на сватба(на колега). Затова и те не виждат нищо нередно и притеснително в така отправена покана ...

Заключението е добро, само 1 не ми е ясно, ако приемем, че съм от тези хора, които съм цитирала по-горе, мога ли да не поканя и например жената на чичо ми (щото не ми е кръв, познавам я бегло и т.н.), или това важи само за колеги (няколко човека споменаха, че така са процедирали с колегите си), те друга категория хора ли са Thinking или поканата само на половината от двойkата може да се приложи и за другите гости?

# 225
сменяй ключалката бързо Twisted Evil

# 226
  • Мнения: 1 897
Не, ти определено си от другата категория. Не е възможно да абстрахираш и да се впишеш в цитираната, макар и мислено.Тя е дотолкова в разрез с твоите възгледи и ценности, че не просто е неприемлива за теб, а те възмущава дълбоко и искрено.
На въпросите си можеш да си дадеш отговор и сама. Не ти е нужно моето тълкувание. Пък и на мен не ми се чопли и задълбава повече по темата-знам отсега какви ще са аргуметните и на двете страни и съм сигурна, че ще се стигне единствено до безмислени обяснения и изяснявания...Демек всичко от тук нататък ще е само повторение на вече казаното, а нямам  желание за дежа ву.
Опитах се просто да обобщя мислите си по темата и да обясня и за себе си от къде идва кардиналната разлика в позициите на форумското общество по този 'казус'.

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 23:28 от Ulia

# 227
  • Мнения: 46 510
... Не е възможно да абстрахираш и да се впишеш в цитираната, макар и мислено.Тя е дотолкова в разрез с твоите възгледи и ценности ...

Точно затова не мога да си дам сама отговор  Grinning и откровено питам  Peace чисто женско любопитство, нищо повече Laughing как са процедирали конкретно при техните сватби, на теория не ме интересува  Peace

# 228
  • Мнения: 1 897
За нашата писах някъде напред из темата.  Blush
Ако и други имат желание, нека споделят.

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 08:01 от Ulia

# 229
  • Мнения: 2 556
Като чета такива теми, разбирам колко проблеми си спестявам и колко спокойно си живея в сравнение с повечето омъжени дами Simple Smile

# 230
  • Мнения: 2 388
На мен пък ми омръзна всеки път да търся тази "неумираща" тема. Затова "запис". Mr. Green

# 231
  • Мнения: 686
Моя мъж не би отишъл без мен(дори и да настоявам да отиде)

# 232
  • Мнения: 151
Сега си в най - деликатният момент от брака ви. Когато детето ни беше бебе, живеехме в студентско общежитие и на практика аз бях съвсем сама. Мъжът ми беше все на лекции, а когато се прибереше, беше в съседните стаи при приятели. Отговорът му винаги
беше "Ама аз съм ейтука на етажа" Чувствах се винаги като затворена лелка , или онази в къщи.
Нашето време идва, когато детето тръгне на градина . Гледай до тогава да си влязла във форма и да имаш собствен кръг от приятелки.
В момента в който станеш обект на чуждо внимание , отношението става много различно.
Не говоря за вдигната опашка ,или неоправдано хойкане Laughing
Говоря за здравословно маркиране на собствена територия Hug
Просто в момента каквото и да направиш, ще се тълкува като сцена и ще има обратен ефект .

Мъже! НИ с тях , ни без тях Grinning

# 233
  • Мнения: 1 581
Не виждам нищо нередно в поканата. Ако покани жените на женените, трябва да покани и половинките на неженените, а това са си доста хора. Пък и в крайна сметка, младоженците си решават кого и как.

Аз бих се ядосала, ако мъжът ми поеме ангажимент, без да ме пита. Щото така ме зарязва аз да се спасявам с 2 деца в кофти положение, че ми и отнема удобствата (колата)... Направо спирам да му говоря, ако не ме пита, преди да приеме.

Ако ме пита, ще му кажа, че нямам против, ама да измислим компромисен вариант - или без колата, или уговаряме с някой в случай на нужда да ни закара и т.н. Всяки отговорен мъж би измислил варианти за тия неща - да улесни жена си в такава ситуация.

Пък че била колежка и си говорели на малко име... Еми колеги са, прекарват доста време заедно, близки са. Не че аз не бих изревнувала, но не търси под вола теле. И всеки има право на лични познати, контакти, забавления. И не трябва да чака някой да му ги осигури, требва сам да си ги иска. На тебе като не ти се излиза, или като някакви неоснователни обвинения (че си пренебрегнала детето) те разколебават, никой не ти е виновен.  Peace

# 234
  • София
  • Мнения: 2 840
Аре, бе, младоженците скоро може да го поканят на бракоразводно дело, вие още за сватбата.

# 235
  • Мнения: 94
Няма да ми стане приятно естествено,а и с приспиване... #Cussing outНо както си реш,ако толкова му се ходи нека да отиде,все пак има глава на раменете си.Но доколкото  познавам моя,едва ли ще отиде без мен Heart Eyes

# 236
  • Мнения: 616
Ами и в тази, както във всички ситуации, се стига до компромиса! Отиди, но без колата!
Понеже явно това е големият проблем, а не, както си написала в заглавието, фактът, че не са те поканили  Peace

А и тези, дето нямаме коли, как ли се справяме направо незнам  ooooh!


# 237
  • Плевен
  • Мнения: 251
И аз постъпих така - поканих целият отдел, но без половинките. Представете си  - 20 човека отдел + 20 още - 40 човека само от работата. Та то хората по 40 човека сватби правят. рецених, че е по- добре да няма сърдити  - непоканени от отела, отколкото сърдити половинки  Mr. Green
От всички, ми отказаха само 2 - ма колеги мъже - сигурно жените им са се нацупили. Но пък хората се нуждаят да ходят и по сами на разни такива развлекателни събития.  Ние с моя съпруг изобщо не се сърдим по такива поводи, а с удоволствие всеки ходи по самичък Wink

# 238
  • Мнения: 1 312
Да заминава щом иска.
Без колата Naughty

Общи условия

Активация на акаунт