Книги за бременни.

  • 4 566
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
molya posuvetvayte me za knigi, v koito moga da procheta polezni suveti za bremenni--na bulgarski ili na angliiski. mnogo blagodarya!

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 10:16 от Reza

# 1
  • Мнения: 4 753
Аз си купих книжките на д-р Спок, но честно да си кажа не ги прочетох, нямах време... до колко са полезни не мога да твърдя.... Има интересни неща в много книжки, но дали ще са ти полезни на теб си зависи от теб самата... бебето ми е на 4 месеца, а още никаква литература не съм прочела, нито за бременни, нито за бебета... Гледам го на магия...  Grinning

# 2
# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз имам на д-р Спок,но само веднъж я разглеждах/първата бременност/.Иначе и двата пъти четох АЗ СЪМ БРЕМЕННА Peace

# 4
  • Мнения: 728
Колко книги имам.. нито една не можах да прочета. То си е инстинкт.

# 5
  • Мнения: 3 092
На английски горещо препоръчвам доктор Уилям Сиърс  Hug

# 6
  • Мнения: 9 973
аз карах на интернет и списания

# 7
  • Мнения: 391
Реалността е във форума! Не винаги всичко е както по книгите, тук има много майки с опит, които винаги са готоови да те посъветват и да те успокоят!

# 8
  • Мнения: 8
благодаря много на всички! и аз чета предимно в интернет и разпитвам приятелки и познати, но реших че една книга трябва да си купя поне! макар че като чета за усложнения инфекции и болести ми настръхва косата и се чудя колко е добре да се знае.
много здраве на всички!!!

# 9
  • Мнения: 1 031
И аз така и не седнах да прочета нито една книга - карах на инстинкт и на форума Peace

# 10
  • Мнения: 512
Аз и през двете бременности четох "Аз съм бременна". Много е хубава - всичко е описано седмица по седмица. Препоръчвам ти я.   smile3529

# 11
  • Мнения: 215
Смятам, че "Ръководство на д-р Спок най-важното за бременността" не е достатъчно изчерпателна и дава дост аповърхностна информация. Бих ти препоръчала " Какво те чака, когато чакаш дете" на Хайди Мъркоф - там нещата са описани доста по-детайлно.Много съм доволна и от "Бременността седмица по седмица" на д-р Джейн МакДъгъл - представя развитието на детенцето седмица по седмица и евентуално симптомите, които могат ад се появят в дадената седмица. Аз лично съм доволна и от "Пренатално възпитание" На МАри Бертен мисля, че беше, дадох я книгата и не съм сигурна в авторката. Книгата описва връзката между майката и бебенцето и важността на развитие на ранна връзка с него и възприятието му като личност от ранна възраст, още в корема ти. я дава психологически поглед върху бременността. Като психолог горещо ти я препоръчвам, като те предупреждавам, че авторката е с психоаналитични наклонности и интерпретира някои неща твърде крайно според мен, да не те стряскат разни примери.
Успех с четенето!



# 12
  • Мнения: 1 428
Колко книги имам.. нито една не можах да прочета. То си е инстинкт.
Аз също.

# 13
  • Мнения: 1 447
И аз имам на д-р Спок,но само веднъж я разглеждах/първата бременност/.Иначе и двата пъти четох АЗ СЪМ БРЕМЕННА Peace
Peace

# 14
  • Мнения: 518
аз имам "Какво те чака, когато чакаш дете" на Хайди Мъркоф, Арлийн Айзенберг и Санди Хатауей. Много е полезна има страшно много информация. Написана е по методе въпроси и отговори. Там ми се изясниха много неща, които неможех да си обясня защо се случват. Имам и "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае - там е написано всичко за развитието на бебето седмица по седмица при вътреутробното му развитие.

Общи условия

Активация на акаунт