Хайде на ролери 2 :-)

  • 31 779
  • 129
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 212
На тази възраст, т.е. за деца, обикновено разликата е само в цвета. Simple Smile

# 106
  • Мнения: 3 886
ами за момичетата са по шарени   аз поръчах ве4е и караме с пълна пара от сайта http://www.yakobg.com/bg/nachalo/category/2/stoki-za-sporta-i-svobodnoto-vreme

# 107
  • Мнения: 46
От днес и ние сме в групата на РОЛЕРИСТИТЕ  Simple Smile
През уикенда гледах скейтърите на всякакви възрасти в парка Заимов... а вчера изчетох форумите...и яхнах метлата..... купих на малкия /почти на 4 г/ и на себе си от магазин Вертиго ... по 1 чифт... сега се запали и таткото  Simple Smile хехе - ще сме много смешни - стари хора, пък на кънки  Simple Smile

# 108
  • Мнения: 1 338
Ще сте много готини! Simple Smile
Аз не съм карала отдавна. Трябва да ида по-рано в парка, преди да се е напълнил с хора Wink

# 109
  • Мнения: 0
Аз много искам да карам ролери , но не мога да намерч магазин във Варна от където да съ купя. Можете ли да ми предложите? Между другото никога не съм се качвала на ролери и малко ме е страх.  Embarassed Embarassed Embarassed   :lol

# 110
  • Мнения: 480
Хоп и аз в темичката Simple Smile Великденският заек ми донесе ролери (и протектори, разбира се) и се радвам като малко дете  Laughing Карала съм зимни кънки като мнооого малка, а като малко по-голямо дете обикновени кънки с четери колеленца. После пораснах, реших, че съм станала голяма за ролери, а сега пък като видях, че гоня 30те все пак реших да се кача на такова чудо. От пръв прочит се задържам върху тях, карам от стая в стая  Laughing и само да ми минат изпитите и да ми остане свободно време се мятам навън (дано да не се претрепя и да не ми се смеят много  Embarassed). Доколкото разбрах най-доброто място за каране на ролери в София е парка Заимов, но на мен Южния ми е много по-удобен. Става ли асфалта там за каране на ролери или е прекалено груб? Събирате ли се да карате заедно? А лагерите колко често ги почиствате: след всяко каране или само като се намокрят?

# 111
  • Мнения: 684
Аз много искам да карам ролери , но не мога да намерч магазин във Варна от където да съ купя. Можете ли да ми предложите? Между другото никога не съм се качвала на ролери и малко ме е страх.  Embarassed Embarassed Embarassed   :lol

Отиди в Спорт депо има не лоши ролери и детски и за големи!
Има и един магазин близо до спортна зала малък на един ъгъл над залата до училището...
Успех!

# 112
  • Мнения: 0
Mnogo blagodarq lionkata !!!  Rolling Eyes Grinning

# 113
  • Мнения: 0
В спорт депо нищо не разбират, повярвай ми!
Значи гледай да не ти тежат на крака като ги обуеш, да са ти по мярка- да не са ти широки например, колелата разбира се че полиоретан или силикон и големина не по малко от 80 мм. Ако може 82 по добре. А бързината зависи и от лагера- гледай да е ПОНЕ ПЕТИЦА А МОЖЕ И СЕДМИЦА!!!
Успех!

Може ли да не слагаме под общ знаменател, защото аз съм служител на Спорт Депо точно в магазин Люлин и претендирам обратното на " нищо не разбират "! Колегите са избирани спрямо тяхната компетенция за дадения сектор. Всеки е добре дошъл, за да провери с какво разполагаме и винаги ще се опитаме да задоволим нуждите му спрямо възможностите си.


Сега до това какви ролери да се купят..прочетох всичките мнения и общо взето са верни.  Колегите от rolerbg и Vertigo правилно са си написали нещата. За всеки е индивидуално според това как, къде и кога ще кара. Това да отидете в магазин и да избягвате консултантите, защото са някакви маниаци вечно гонещи таргет и се опитват да Ви пробутат всеки боклук само и само, за да направите покупка е отживелица на повечето места са компетентни ( всяко нещо си има изключения ) и ще Ви консултират много добре. Другият вариянт, ако не искате чужда помощ е да седнете и да четете ( както е направила lionkata ) по този начин си гарантирате, че дори и по интернет може да си харесате и закупите ролери. Относно номера..мойте лични впечатления: за мъжете същият номер като обувките или по-голям (според широчината на стъпалото) за дамите същият номер като обувките ( според широчината на стъпалото). За дамите не препоръчвам по-малък номер, защото дори и да са малко по-големи може да се компенсира с чорапче, ако са по-малки е фатално. В големите магазини (по закон навсякъде) , ако си запазите касовата бележка могат след това да се сменят за друг размер. Това е предимство да се купува от България. Всичко е индивидуално затова по възможност пробвайте! За английските сайтове ( sportdirect ) по-добре е да се водите по тяхната номерация 6-39, 7-41, 8-42 и т.н. Погледнете Вашите обувки ( от вътрешната страна трябва да имат етикет с различни номерации ) на кой разбер отговарят UK=? и си поръчайте такива.  Тук има много магазини ( вече се споменаха почти всичките) и мисля, че не е оправдано да се рискува с номерацията без да се пробва при положение, че ценово разликата не е голяма.
Освен основните работи за "силиконовите" колелца, лагери ABEC 5-7 ( за това също имам лека забележка..нека тази малка цифричка не става повод за покупка, защото реалната разлика между ABEC 1 и ABEC 7 e 6 хилядни от милиметъра изразено в отклонение при много, много обороти в минута...,за да усетите разлика в най-ниския клас лагери ABEC 1 при колелца с размер 76мм смазани с грес ще трябва да се движите с 650 км/ч, а за по-големите колелца скоростта е още по-висока...еее според мен, ако може да развивате такава скорост изобщо няма да Ви трябва автомобил  Laughing ) бих добавил и мек придържащ ботуш, за да може да диша крака (макар и за сметка на безопасността) и метална рамка. Повечето са от композитен материал, но каквото и да си говорил алуминият не старее като пластмасата. Ако искате да си ползвате ролерите дълго време гледайте да са с алуминиева шина, която е по-здрава и дуракоустойчива. Карайте винаги, когато времето е сухо, избягвайте да минавате през локви и пясък, защото те проникват в лагерите и ги развалят. Веднъж годишно разменяйте колелцата ( поне ги обръщайте), за да се износват равномерно. Като ги разменяте ги почиствайте и се опитайте да ги смажете със спрей течна грес. Ако ролерите започнат да "хрущят" при движение вероятно е проникнала прах при лагерите, което с времето ще се влошава и е дразнещо ( ще трябва да си смените лагерите). Като аксесоари има различни размери колелца, лагери и втулки за  тях т.е. вече като сте карали 1-2 години може да прецените дали искате скорост или техника и да си смените колелата според вкуса.

За карането..аз лично карам на алеята на Цар Борис между горнобански и Руски паметник(София), но има група, която се събира на Заимов. Така може да се сподели този така приятен спорт с приятели или човек да се запознае с нови  Simple Smile за Пловдив макар и леко ръбеста Гребната база си е класика пък дори и да отидеш сам има голям шанс да не си тръгнеш сам  Grinning Симеоновата градина е по-добре от гледна точка на настилката, защото асфалта е гладък, но високите скорости не са препоръчителни, защото е пълно с хора ( които блеят нанякъде и ходят).


Поздрави  Радослав

# 114
  • Мнения: 0
На тази възраст, т.е. за деца, обикновено разликата е само в цвета. Simple Smile

Да ти кажа от опит не са малко и възрастните със същата спецификация  Grinning

# 115
  • Мнения: 2 212
Да, всъщност като се замислих на второ четене - факт. Аз последно си купих от ролерите, които предлагаха в Лидъл. Общо взето мечтаните ми ролери ги има из западноевропейските страни, а в България като цяло са едно качество тези от различните магазини. Е, разбира се, наистина стига да не са пластмасови. Ролери се намират по един или друг начин, но условията за каране...гребната база в Пловдив е доста грапава напоследък и мен лично ме е страх също да се отпусна и да развия някаква скорост. Градската градина - да, твърде много хора и то не остана...

# 116
  • Мнения: 137
Здравейте. Някой може ли да ми каже къде в Русе мога да си купя евтини ролери? Не ми се дават 100 лв.

# 117
  • Мнения: 6
Погледни тук, доколкото знам седалището на този ел. магазин е точно в Русе.

http://www.yakobg.com/bg/nachalo/category/142/stoki-za-sporta-i- … obuvki-s-koleltsa

# 118
  • Мнения: 14
Здравейте! Simple Smile Аз карам (или поне се опитвам). Simple Smile)) Много ми се иска да си намеря компания, защото ми е малко скучно сама... Аз лично карам блейдове, защото са ми по-удобни, макар че ги карам без да правя трикове. Simple Smile Много съм далече още от това ниво. Simple Smile Обикновено карам по улиците или най-често в НДК. Но чувам, че има много почитатели на парка Заимов, където така и не съм  пробвала. Ще се радвам, ако има с кого да караме... Simple Smile

# 119
  • Мнения: 0
Здравейте! Simple Smile Аз карам (или поне се опитвам). Simple Smile)) Много ми се иска да си намеря компания, защото ми е малко скучно сама... Аз лично карам блейдове, защото са ми по-удобни, макар че ги карам без да правя трикове. Simple Smile Много съм далече още от това ниво. Simple Smile Обикновено карам по улиците или най-често в НДК. Но чувам, че има много почитатели на парка Заимов, където така и не съм  пробвала. Ще се радвам, ако има с кого да караме... Simple Smile

Здравей, Тититата Simple Smile Много добре те разбирам за скуката, защото от дълго време си карам сам и аз и..е доста скучно. Бих се радвал да си правим компания. За мен мястото не е от значение дали ще караме на Заимов или на НДК , което ти е по-удобно. Сега събота и неделя не съм на работа, ако е хубаво времето може да поспортуваме Simple Smile

Успешен ден !

Общи условия

Активация на акаунт