Торта за РД-без яйца и мляко

  • 11 630
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
Здравейте момичета, Моето малко момиченце след по малко от месец ще стане на 2 годинки  Simple Smile и както всяка една мама си мечтая да и направя невероятна торта  Confused Но имаме  сравнително тежка алергия към белтъка на кравето мляко.Дори и сега- на тази възраст , обривите и другите неприятни "Екстри" са почти ежедневие  Cry
  Преди време следях тортения форум, но от известно време съм го изоставила  Embarassed , и едва ли ще имам възможност да го прегледам целия  Blush За това ви моля  Praynig Ако сте попадали на рецепта за тортичка в която няма яйчица, мляко и всякакъв вид млечни продукти да я споделите с нас  Peace !!!
 Мисля си за някаква торта с крем от  добре изкиснато сирене(защото успяхме да въведем сирене и масло-но като дажба за деня са съответно 30 и 10 гр ) и някакъв плод  newsm78 Дори си нямам на идея какво би станало. Или пък да и направя нещо с замразена диня Thinking ,но пък замразено на толкова малко детенце ...... Sad и аз не знам !
  Моля ви за помощ !!!
  Благодаря предварително на всеки които ще се отзоват !

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
можеш да направиш крема от кокосово мляко (то е доста гъсто) или от соево.
за блат не мога да ти помогна  Rolling Eyes

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
блата може да е пандишпан, яйца,захар, брашно и отгоре желирани плодове разли4ни , шоколаров крем от 4ерен шоколад с нишесте и сок от кокос както каза ася?

# 3
  • Мнения: 22 867
Виж и този постен меден сладкиш, като се среже и намаже със сладко, може и орехи да се сложат и, като  се украси, си става направо торта.

# 4
Най- лесен е вариант на плодово парфе от растителна сметана - там белтъци няма, основата може да е от напоени с вода обикновени бисквити. Ако те интересува, ще напиша  рецепта.

# 5
  • Мнения: 836
Най- лесен е вариант на плодово парфе от растителна сметана - там белтъци няма, основата може да е от напоени с вода обикновени бисквити. Ако те интересува, ще напиша  рецепта.

bordovsky , в така наречената растителна сметана ИМА казеин, премахнато е само маслото на обикновена сметана и е заменено с растително такова и като цяло е тъпкана с емулгатори, стабилизатори и прочее химии.
според мен не е подходяща за хлапе, особено пък с алергии.


adi_5 , виж по-стари теми, например
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172284.msg3432102
или http://www.menumag.bg/recipes/view/395
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=1248


Последна редакция: ср, 14 май 2008, 13:30 от esme_bolger

# 6
# 7
  • Мнения: 836
тук има линкове за постни сладкиши
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=2440.msg59071;topicseen

Цитат
Постни сладкиши

галерия (виж)


Баклава на охлювчета
Портокалови резени
Постна боровинкова тарта
Постни кифлички с портокалово – жасминов аромат
Постни мъфини – прасковена мелба
Постни мъфини със сладко и зелен чай
Постни мюсли фъчове
Постни палачинки
Постни шоколадови квадрати
 

# 8
  • Мнения: 1 485
Постен Добуш
Продукти:
50 г захар, 50 г мед, 50 г олио, 50 г вода, 1 супена лъжица амонячна сода и 1 чаена лъжичка сода бикарбонат, брашно, канела, 1 буркан шипков мармалад (за един пласт).
Захарта, медът, олиото, водата, амонячната сода, разтворена с малко оцет, содата бикарбонат и канелата се замесват на немного твърдо тесто. В правоъгълна форма, намазана с олио н посипана с брашно, се разстила тестото. Надупчва се с вилица и се пече в умерена фурна. Правят се 2 или 3 пласта в зависимост от желаната дебелина, които се пекат последователно. Слепват се с шипков мармалад, в който се слага малко сварено нишесте. Реже се на еднакви квадрати, като половината се ръси с канела, а другата половина с пудра захар и се разменят във формата на шах.

# 9
  • Мнения: 265
Много ви благодаря  Hug
 Всички сте много милички и мнг отзивчиви .Копирах си доста от рецептите  ще ги опитаме - може би още другата седмица  Grinning , че и аз имам РД .Не си направих труда да  се поровя из форума и се извинявам.Толкова много теми е имало по моя болен въпрос.
  Скоро ще се похваля с пробния вариант  Wink
 Благодаря ви още веднъж  bowuu

# 10
  • Мнения: 7 474
Виж тук дали няма да намериш нещо подходящо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161012.msg3123773

# 11
  • Мнения: 8 242
За първия рожден ден на нашето гадже  Laughing правих торта без яйца и мляко, без захар (освен тази в плодовете) и даже без глутен може да се каже  Crazy Пълен експеримент си беше, ама стана много сполучливо  Peace
Направих блат от плодов сок (или пюре) и оризово брашно - пече се като палачинка във фурната Simple Smile
Кремовете бяна няколко вида - елда, овесени ядки и царевично нишесте. Към всички имаше и различни плодови пюрета, за да станат различен цвят Simple Smile
Най-отгоре изрязах формички от плодово пюре + желатин - на тънък пласт и в камерата и после с формички за сладки Simple Smile Това беше украсата..
Блатът се слага най-отдолу, сиропира се леко.. и отгоре 1 по един се слагат пластовете крем, като се оставят да стегнат, преди да се сложи всеки следващ. Може и парченца плодове да се наредят..
Simple Smile За съжаление нямам снимка, защото ми е на телефона и не мога да я сваля  Rolling Eyes
Дано да съм обяснила  Hug

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 5 426
 В случай, че ви харесват желираните десерти можете да си направите цялата торта само от желе и плодове. Можете да добавите и ядки и да стане много ефектно  и вкусно. Под желето можете да сложите някаква подложка например от наредени бисквити без яйца и мляко.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 242
За първия РД на баткото направих хипоалергенната торта на Хедра и оттогава за детска торта ползвам все тази рецепта. Simple Smile

ето я Wink

То поводът може би е минал вече, но може да е от полза на някоя друга мама. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт