Болки в гърдата

  • 6 587
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте мами!
Тази нощ се събудих с болки в едната гърда, както при мастит(имала съм веднъж една буца в гърдата и ми е позната болката), но се оказа, че имаше съвсем малка твърдитина на гърдата, която при изцеждане се оправи. Днес обаче още доста ме боли. Мислите ли, че болката е последствие от тази подутина или е възможно да е нещо по-сериозно?

# 1
  • Мнения: 3 926
Докато детето суче от тази гърда боли ли? И как точно те боли - на определено място или в цялата гърда... Гърдата топла ли е? Изобщо опиши по-подробно как се чувстваш.
Така или иначе ако до утре болката не отмине - бегом при лекар Grinning

# 2
  • Мнения: 173
не ми е топла гърдата. Боли ме от външната страна откъм мишницата. Боли ме като ударено

# 3
  • Мнения: 102
Аз имах подобна болка но под гърдата.... Използваш ли сутиен с банели? Мен от това май ме болеше Thinking но започнах да кърмя бебка в различни пози- или по точно брадичката на бебето да сочи към болното място. Сега пак си ползвам сутиени с банели Embarassed но да чукам на дърво няма проблеми... Blush

# 4
  • Мнения: 6
Най- добре си отиди на лекар за да те прегледат.
При мен се имаше запушване на каналите на едната гърда. Имах болки и много висока температура, която не можех да я сваля по никакв начин. Отидох на лекар и той ми каза да започна да се изцеждам докато не ми спре болката, и тогава ще ми спадне и температурата. Като се прибрах във вкъщи влезнах под душа /топла вода/ в банята  и се изцеждах сигурно около 1 час /на ръка/ и така се оправих.
Успех

# 5
  • Мнения: 177
Аз имам такива запушвания през 3-4 дни вече. Висока Т, запушвания или без.... зачервявания... правя компреси, мажа с антифлегмин, цедя, кърмя и рева от болка. Май вече ще спирам да кърмя, че не се издържа. Като изцеждам до последната капка преливам от кърма, а като не го правя се запушвам!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 3 926
Аз имам такива запушвания през 3-4 дни вече. Висока Т, запушвания или без.... зачервявания... правя компреси, мажа с антифлегмин, цедя, кърмя и рева от болка. Май вече ще спирам да кърмя, че не се издържа. Като изцеждам до последната капка преливам от кърма, а като не го правя се запушвам!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
А някакви медикаменти взимаш ли? Лецитин примерно?

# 7
  • Мнения: 1 328
Аз имам такива запушвания през 3-4 дни вече. Висока Т, запушвания или без.... зачервявания... правя компреси, мажа с антифлегмин, цедя, кърмя и рева от болка. Май вече ще спирам да кърмя, че не се издържа. Като изцеждам до последната капка преливам от кърма, а като не го правя се запушвам!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Това все едно аз съм го писала. А да имаш разранено зърно примерно?
Мойта кърма се регулира чаааак 8-ми месец. До тогава мъка, болка.. ама е хубаво Simple Smile


не ми е топла гърдата. Боли ме от външната страна откъм мишницата. Боли ме като ударено

Дори и мека да е гърадат апак може да си е запушване, та от него да те боли като ударено. Вземи си лецитин и често сменяй позите. На мен много добре ми влияеше кравешката поза за кърмене, много лесно и бързо тече млякото.

# 8
  • Мнения: 177
Аз имам такива запушвания през 3-4 дни вече. Висока Т, запушвания или без.... зачервявания... правя компреси, мажа с антифлегмин, цедя, кърмя и рева от болка. Май вече ще спирам да кърмя, че не се издържа. Като изцеждам до последната капка преливам от кърма, а като не го правя се запушвам!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
А някакви медикаменти взимаш ли? Лецитин примерно?

ПИХ! Изпих цяла опаковка, но никакъв ефект. Спах със зелка в скута и т.н. Цедих се само на ръка, да не е от помпата... Ефект няма.

"Урегулирах" се отскоро, защото не пия повече от 2-3 чашки вода на ден иначе става страшно. Добре че и беб реши че не иска да яде от шише и на "стари" години се кърмим.  hahaha Преди това ядеше изцедена кърма. Но буците и Т пак си идват. Като минат си казвам - ОК съм, ще кърмя до септември. На другия ден като ме боли и ми се реве искам да го отбия веднага. Той суче аз рева....

# 9
  • Мнения: 173
Момичета извинявайте, че не пиша толкова време, но нямах възможност. Благодаря на всички.
Добре съм, след като 2 дни правих масажи с гореща вода с душа и цокане на малката. За втори път ми се случва да имам бучка. Първият път се обадих на гинеколожката  и тя ми беше препоръчала горещи кърпи и цедене+едни хапчета за намаляване на кърмата, но аз тях не ги пих, защото ме достраша, че ще ми намалее кърмата, а моята принцеска основно беше на кърма.
Та за това сега не бързах с докторите, защото знаех какво ще ми каже.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре се консултирай с лекар  Peace

# 11
  • Мнения: 835
Странно, и мен ме боли от време на време, но мислих, че е нормално. Болката е остра и пронизваща. Дали наистина не е от банелите?

# 12
  • Мнения: 3 926
Странно, и мен ме боли от време на време, но мислих, че е нормално. Болката е остра и пронизваща. Дали наистина не е от банелите?
Ако носиш сутиен с банели може съвсем спокойно да е от тях. Притискат и могат да запушат каналчета, както и да образуват възелчета на места, които трудно се забелязват. Банели само по повод и то след годинка кърмене Peace Поне при мен по-ранното слагане винаги беше съпроводено с дискомфрот Confused

Общи условия

Активация на акаунт