Не искам бебе- нормално ли е това???

  • 5 465
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
За бебето е нормално да не искаш,щом нямаш рамо до себе си...така мисля аз.
Пожелавам ти да срещнеш своята половинка в живота и да ни зарадваш с хубава новина Hug

 Peace
И аз бях така до миналата година, но от мъжа, който срещнах исках дете и си направихме... Сега сме много щастливи и двамата (в началото не бяхме сигурни, че сме готови за деца). И аз съм на твоите години, много мои съученички все още не са срещнали половинките си, други вече отгледаха децата си... Мисля, че знам какво те притеснява... годините... мислиш си, че времето тече необратимо, годините минават, а ти си сама, нямаш мъж до теб, когото да обичаш и да искаш да му родиш бебенце... Ако е така не знам какво да те посъветвам...  Rolling Eyes Бях на същото дередже, просто срещнах подходящия човек (а можеше и да се разминем)...

# 16
  • Мнения: 3 268
Любовта променя хората,прави ги по-добри.Дано скоро го срещнещ НЕГО.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
И според мен ти всъщност изобщо не си се справила с травмата от изнасилването. По-скоро си затрупала със слама мръсотията, но тя още е вътре в теб. Наистина имаш нужда от специализирана помощ. Когато това стане, съм убедена, че ще срещнеш Човека и ще имате деца, а въпросът дали ги искаш или не, изобщо няма да съществува! Успех!

 Peace Peace Peace
Така мисля и аз. И бих добавила - да побързаш и да си обърнеш внимание, защото животът си тече и можеш да се окажеш в ситуацията да решиш да си преосмислиш живота, а вече да е късно...  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 22 430
И аз изобщо не мислех за деца, дори когато разбрах, че съм бременна в началото изпаднах в ужас, какво ще правя, как, всички планове ми се объркват и всичко останало
Човек не е длъжен да иска деца, някой си умират да има деца покрай тях, други не
може би първо трябва да намериш човек, с когото би желала да си, да исакш да създадеш семейство и от там нататък деца
може да поговориш и с психоаналитик, психолог, възможно е това, което ти се е случило като дете да дава някакво отражение, макар че едва ли

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Щом вече си задаваш подобни въпроси и се се замислила  Wink значи не ти е безразлично  Hug Според мен "тайничко" го желаеш но травмата която си преживяла те кара да си противоречиш/вървиш против "желанито" си  Peace



Желая ти успех миличка   bouquet

# 20
  • Мнения: 5 401
Без да съм била подлагана на насилие, и аз на твоята възраст не мислех за деца! Омъжих се на 26 год. и с мъжа ми се разбрахме да изчакаме с бебето докато настъпи подходящия момент и за двама ни. Искахме да се насладим един на друг, да отренираме семейна среда и взаимоотношения, да достигнем определен етап в кариерите си, да пооправим жилището си и т.н.

И около мен приятелки и колежки бременееха усилено - и по-малки, и по-големи от мен, но това никога не ми давало повод да се съмнявам в женските и майчинските си инстикти! И така, аз на 29 г., а мъжа ми на 32 г., решихме, че желаем бебе с цялото си сърце и ето така на 30 г. се роди нашия син!  Simple Smile

Не написах всичко това с умисъл за някакъв съвет, а просто да те успокоя.  Peace Със сигурност не мисля, че е егоистично да нямаш деца, защото по-големия егоизъм и безотговорност е, да създадеш невинно същество, което да лишиш от обичта си! Когато дойде твоя момент съм сигурна, че ще бъдеш любяща и прекрасна майка, а засега се радвай на дечицата около теб и си създавай положителни емоции!  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 233
Много ви благодаря момичета, наистина се поуспокоих и ще потърся специалист за проблемите със спомена от изнасилването. Нещата ще си дойдат на мястото, сигурна съм. Важното е да гледаш напред и да си позитивен. Целувки и поздрави на всички Simple Smile  Hug 

# 22
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Това, че си на 27 г не те задължава да искаш на всяка цена дете.За деца хора биват готови на различна възраст.да не говориме, че не споменаваш да си обвързана, за да кажеш дали не искаш деца по принцип, дали от този мъж, или пък искаш, но не сега.Дете освен да се роди може и да се осинови.А и разкъсвания, хернии и "так далье"  неща не са задължителен атрибут на бременността.Възможно ли да е да си в дупка в момента?

# 23
  • Мнения: 4 621
според мен-първо ти трябва психологическа помощ.
второто е ,че щом нямаш мъж ,който много да обичаш до себе си ,няма как сериозно да ти се иска да имаш бебче.
трето-при всеки моментът да иска бебе наспътва в различно време.Не се тревожи излишно ,но потърси лекарска помощ все пак!!!!!!!
Много точно казано Peace

# 24
  • Мнения: 3 675
Според мен не е нормално изобщо да не искаш дете.Наистина бремеността винаги е свързана със страхове и притеснения за бебето, дали всичко ще бъде наред през бремеността, живо и здраво и т.н., но при теб положението е по-друго, теб те стряска самата мисъл за дете и нежеланието да имаш такова.Може още да не си узряла за това, не прави такива крайни изводи - не искам дете, за да не стане така, че някой ден да искаш, а  то да не става тогава.Понякога събдата си прави шегички с нас. Shocked

# 25
  • Мнения: 5 401
... Нещата ще си дойдат на мястото, сигурна съм. Важното е да гледаш напред и да си позитивен...

Точно така! Това е добро начало!  Peace

Желая ти сърдечно да срещнеш мъжа с главно "М" и заедно да изградите бъдещето си, защото любовта, приятелството, съпричасността, взаимността и мечтите, са едни от важните неща в живота на всеки от нас!   bouquet

# 26
  • Мнения: 3 675
Може наистина нежеланието за дете се дължи на преживяната травма.Мисля, че това рано или късно може да се преодолее.Човек не трябва да казва НИКОГА, защото в живота рано или късно лошите неща се компенсират с хубави.Трябва ПОЗИТИВНОСТ, както са казали момичетата.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Хм, и аз не изгарях от желание за деца.Все отлагах-има време.Но като навъртях 33г реших да пробвам.Сега като го пиша меко казано ми звучи странно.Много съм щастлива с детето си сега и все си мисля че трябваше да е второто т.е да бях родила едичко по-рано.
Пожелавам ти скоро да намериш мъж от който да не се колебаеш да имаш детенце.Просто да ти дойде отвътре  Simple Smile.

# 28
  • Мнения: 3 675
Да си призная аз не обичам много секса /това не се дължи на травма или нещо такова/, просто не ми харесва, но това не ми пречи да обичам мъжа си.Въпреки всичко искаме да имаме дете.Хора всякакви.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
issy81, как да искаш дете като нямаш сериозен приятел?  newsm78 Първо си намери някой, който да обичаш и да те обича и да желаете да създадете семейство заедно и след това си задавай въпроси за бебета.  Hug
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт