Крадливи университетски преподаватели.

  • 3 285
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 929
Че те дипломните работи за какво мислиш са?

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега за бакалаврите задължително има държавен изпит и нямат дипломни работи. А магистрите са достатъчно захитряли, че да не пускат аванта.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Сега за бакалаврите задължително има държавен изпит и нямат дипломни работи. А магистрите са достатъчно захитряли, че да не пускат аванта.
За някои специалности сигурно е така, но все още има специалности с дипломна работа.

# 33
  • Мнения: 2 563
А как се появи таблеката, че текстът е изкопиран? Хакнахте им сайта за назидание ли? Те усетиха ли се? Извиниха ли се?

# 34
  • Sf
  • Мнения: 808
А колко преподаватели, доценти и излюпени професори са издали трудове и книги върху труда на студентските дипломни работи по "зададени теми"

Преди време си спомням как Лена Илиева в Търновския у-т, преподавателка по английски, може да е станала вече доцентеса, за да завери семестрите на студентите си, ги е карала да й представят "проект" речник - на един от Ab - Ad, а на втори от Ae- Aj, примерно... Та така, драги зрители, бе създаден Англо-българският речник, издателство Габеров... /тоест не си го купувайте/  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 25 571

Преди време си спомням как...


Че това си върви от време оно - студентите правят научните разработки на асистентите, те от своя страна на доцентите, доцентите - на професорите... На това в България му викаме наукаRolling Eyes

# 36
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
А как се появи таблеката, че текстът е изкопиран? Хакнахте им сайта за назидание ли? Те усетиха ли се? Извиниха ли се?

 newsm78 И на мен ми стана интересно.

# 37
  • Мнения: 4 585
Любопитки от Клюкарник. Mr. Green
(И Вълкът в това число).
Сложили са в линка надписа, а в Пумпелина са дали друг линк към текста?

# 38
  • София
  • Мнения: 903
Когато се копира част от произведение за лична цел, без комерсиална такава, няма нарушение на закона.

Напротив, на почти всички учебници е написано: "Всички права запазени. Препечатка, копиране и прехвърляне на всякакви носители са забранени". Така, че с каква цел го копираш няма абсолютно никакво значение ( според закона). Това също е нарушаване на авторските права.

# 39
  • Мнения: 25 571
Напротив, на почти всички учебници е написано: "Всички права запазени. Препечатка, копиране и прехвърляне на всякакви носители са забранени". Така, че с каква цел го копираш няма абсолютно никакво значение ( според закона). Това също е нарушаване на авторските права.

Я пак?  Wink Значи, щом детето препише задача от учебника в тетрадката си, нарушава авторските права?  Joy
Хайде по-сериозно, моля!

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако детето препише задачата и после издаде книжка "Задачите, които реши Ани" и никой не укаже откъде е задачата, тогава вече е плагиатство.

# 41
  • Мнения: 516
Когато се копира част от произведение за лична цел, без комерсиална такава, няма нарушение на закона.

Напротив, на почти всички учебници е написано: "Всички права запазени. Препечатка, копиране и прехвърляне на всякакви носители са забранени". Така, че с каква цел го копираш няма абсолютно никакво значение ( според закона). Това също е нарушаване на авторските права.

Таня, адвокат по авторско право ми обяснява точно този казус. Копиране на ЧАСТ от произведението за лична цел не се преследва от закона.

# 42
  • Мнения: 599
Когато се копира част от произведение за лична цел, без комерсиална такава, няма нарушение на закона.

Напротив, на почти всички учебници е написано: "Всички права запазени. Препечатка, копиране и прехвърляне на всякакви носители са забранени". Така, че с каква цел го копираш няма абсолютно никакво значение ( според закона). Това също е нарушаване на авторските права.

В закона пише, че печатно издание, което е излязло от печат, може да бъде копирано за лична употреба, с изключение на СD, аудио и видео носители.
Аз не им отнемам авторското право като си копирам учебника или част от него.Никъде не си слагам името под техния труд.

# 43
  • София
  • Мнения: 903
Напротив, на почти всички учебници е написано: "Всички права запазени. Препечатка, копиране и прехвърляне на всякакви носители са забранени". Така, че с каква цел го копираш няма абсолютно никакво значение ( според закона). Това също е нарушаване на авторските права.

Я пак?  Wink Значи, щом детето препише задача от учебника в тетрадката си, нарушава авторските права?  Joy
Хайде по-сериозно, моля!

Не говоря за преписване на нещо от учебника, а за неговото ксерокопиране. И то не не части от учебника, а на целия учебник, както пишеше цитираната от мен съфорумка.

Когато се копира част от произведение за лична цел, без комерсиална такава, няма нарушение на закона.

Напротив, на почти всички учебници е написано: "Всички права запазени. Препечатка, копиране и прехвърляне на всякакви носители са забранени". Така, че с каква цел го копираш няма абсолютно никакво значение ( според закона). Това също е нарушаване на авторските права.

Таня, адвокат по авторско право ми обяснява точно този казус. Копиране на ЧАСТ от произведението за лична цел не се преследва от закона.

На част от учебника, може би, но не и на целия учебник. Това имах предвид.

Но... както и да е. Да не се отклоняваме от темата. Моля авторката да ме извини за отклонението, темата беше доста по-различна.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 16:12 от tania28

Общи условия

Активация на акаунт