До мамите в Монтреал

  • 483
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 932
Предстои ни емиграция в Quebec. Имаме две резервации-за средата на август и на септември. Въпросът ми е, по-лесно ли е намирането на работа, респективно квартира през август, или септември също е ОК? На нас ни е по-удобно да пътуваме септември, грешка ли е изчакването?
10х предварително.

# 1
  • Мнения: 3 932
Здравей Ивелина,

За работата не мога да ти кажа нищо, всичко зависи от това как се сте с езиците. За квартирите - намират се квартири през август и септември ( е  не както е от 1 юли )....,зависи  кой ще ви посрещне, в кой квартал ще искате да живеете , къде ще намерите работа ( мъжа ти, евентуално ) ; изкарване на шоф. книжка, ако искате да имате кола......и много други такива

Не мисля, че ще сгрешите , ако дойдете септември  (тъкмо ще си спестите от задушното лято). Все пак вие си решавате Simple Smile

Благодаря Ели,
искаш да кажеш, че няма значение кога ще дойдем през тези два месеца. и че юли е активния за планираните от нас дейностти сезон?
 А кога започва "мразовитата зима", с която толкова много ни плашат??

# 2
  • Canada
  • Мнения: 1 773
А кога започва "мразовитата зима", с която толкова много ни плашат??


До към декември се живее, от януари обикновено започва якия студ. Монреал обаче има супер добре уреден транспорт и не е страшно, ако не си повече от 10 мин. навън. Всъщност най-неприятен е постоянния вятър.
Няма проблем да дойдете септември, тъкмо ще избегнете жегите, придружени с неприятна влага.
П.С. Позволявам си да отговоря, защото живях повече от година в Монреал, та знам какво е 40 градусова жега и -42 градусов студ.

Общи условия

Активация на акаунт