Започна да повръща повече

  • 434
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте!
От няколко дни - 2 по точно, малката започна да ми повръща и то доста - изкарва го на фонтан, преобличаме се по няколко пъти между храненията. Инъче си се оригва, храним се само с кърма - днес и направих едно пробно кърмене и изсуква около 180, звънах на педито и тя каза че било много повече от нормалното. По колко изсукват вашите 2 месечни бебета. Педито даже ми предписа и таблетки - Гастрокин, за тях чувалил ли сте някой да ги е давал случайно?

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Възможно е да е рефлукс. Бебето не го дондуркайте след хранене. Слагайте го да спи под наклон - на не е на равно. Повдигнете матрака на леглото, за да е равномерен наклона.
Искайте консултация с гастроентеролог - понякога тия повръщания са по-сериозни.
За Гастрокин не знам нищо - какво пише в листовката?

Най-често това повръщане е от незрялост на стомахчето, но понякога се случва и да е по-сериозно.
Ако забележите детето да се обезводнява, да пишка малко, да пишка тъмна и концентрирана урина, да не ака както обикновено, потърсете спешно детски хирург.
Макар и много рядко, се случва да има пилорна стеноза.
Ето една подобна тема. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=208803.0;all
Дано не е това, но ти го пращам да знаеш какво да следиш, защото много педиатри карат по инерция и допускат грешки. А вие сте във възрастта, в която характерно се проявява.
Ако бебето наддава въпреки повръщането и ака и пишка, значи просто яде много лакомо.
Не мога да преценя по Интернет какъв е случая, затова искай детски гастроентеролог, и прочети онази тема, да знаеш какво да обсъдиш с него.

# 2
  • Мнения: 552
Освен това,което вече са ти написали...пробвай да правиш пауза повреме на кърмене за оригване!

# 3
  • Мнения: 19
Моето момче правеше същото в продължение на месеци, добре, че всичко мина!!!

Общи условия

Активация на акаунт