За едно суеверие...

  • 35 234
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
Аз имам подобен проблем, но при мен гнездото е залепено за дървената дограма на прозореца. Правим ремонт и се налага да сменим дограмата. Дайте идея как да стане това. В момента има и малки лястовичета, дори и да изчакаме до есента пак трябва да измислим решение.

# 31
  • Мнения: 5 001
Аз имам подобен проблем, но при мен гнездото е залепено за дървената дограма на прозореца. Правим ремонт и се налага да сменим дограмата. Дайте идея как да стане това. В момента има и малки лястовичета, дори и да изчакаме до есента пак трябва да измислим решение.
Изчакайте да си отгледат пиленцата и като си отидат сменете дограмата.Догодина като се върнат ,ако не им хареса мястото ще си построят гнездото другаде....Няма друг вариант.Ако пипате гнездото с ръце(за да го запазите примерно) ще го изоставят веднага,дори с пиленцата вътре....

# 32
  • Мнения: 7 947
 Joy Joy Joy
Съжалявам, ама наистина ми стана смешно...просто си представих как отварям входната врата и отгоре ми се изцвъква едно говне и малко перушинка...бих го махнала веднага, тоест не аз - щях да накарам мъжа ми да свърши тая работа, нали затва ми е вкъщи...
А за дограмата, е как пък не- ще чакам да си отидели...а храна през тва време да им осигурявам ли, скъпа ли е #Crazy

# 33
  • Мнения: 2 388
Joy Joy Joy
Съжалявам, ама наистина ми стана смешно...просто си представих как отварям входната врата и отгоре ми се изцвъква едно говне и малко перушинка...бих го махнала веднага, тоест не аз - щях да накарам мъжа ми да свърши тая работа, нали затва ми е вкъщи...
Случва ми се почти ежедневно.
Обаче гнездото остава, поне тази година. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 7 947
Значи ти е харесало... Joy /майтап бе, ама аз верно бих го махнала!/

# 35
  • Мнения: 2 388
Значи ти е харесало... Joy /майтап бе, ама аз верно бих го махнала!/
Естествено, че ми хареса.
А и познайте кой е следващият ТОТО - милионер? Mr. Green
/ За махане и дума не може да става /

# 36
  • Мнения: 1 259
Kaто бяхме малки, ходихме по панелените блокове да разваляме гнездата, за да си вземем малки лястовички ( #Crazy лапешка работа)... а в нашия блок нямахме гнезда, защото комшиите ги махаха и слагаха нещо по ъглите, за да не ходят пак там...че под гнездата беше ужас...л-на, колкото искаш Mr. Green
Махайте го!

# 37
  • Мнения: 7 947
А и познайте кой е следващият ТОТО - милионер? Mr. Green
/ За махане и дума не може да става /
Нали знаеш, че съм ти почти приятелка, често си пишеме...да не ме забравиш като вземеш паричките ей Joy

# 38
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Поздравявам ви за решението!  Peace  bouquet

# 39
  • Мнения: 2 099
Аз също не съм суеверна,обаче майка бутна едно гнездо на лястовички преди няколко години и на следващия ден падна и се удари много лошо Confused
та незнам какво да ти кажа,аз не бих ги махнала,ние на прозореца също имаме гнездо,вярно осрани са прозорците,ама сутрин пеят много готино,бебето се смее като ги чуе.
Апропо,знаете ли че на Великден не се работи,мойте родители обаче всеки Великден работели докато един Великден аз и брат ми не се изгубихме в гората,бяхме малки брат ми на 2,аз на 6 години.Търсили ни цял ден,накрая аз някак намерих пътя и се прибрахме вечерта,оттогава това е празник голям в нашесто семейство и винаги се почита!

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 15:37 от nelipyxo

# 40
  • Мнения: 2 388
Хайде стига, не пишете такива неща. Човек и да не е суеверен се замисля.
Всеки сам преценя за себе си - ще го махне или не.
Освен суеверието има и една просто човешка гледна точка. Аз не мога да махна гнездото, в което има вече яйца или малки. Струва ми се жестоко за моите разбирания.Друг, това не би го спряло. Хора различни.

# 41
  • Мнения: 5 001
[quote author=palavata_monahinq link=topic=293365.msg7776905#msg7776905
Всеки сам преценя за себе си - ще го махне или не.
Освен суеверието има и една просто човешка гледна точка. Аз не мога да махна гнездото, в което има вече яйца или малки. Струва ми се жестоко за моите разбирания.Друг, това не би го спряло. Хора различни.
[/quote]
Поздравявам те за този пост   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 2 099
Не бе не те плаша сега,гнездото си е при тебе,ти си реши.Просто казвам какво стана тогава с майка,може да е било просто съвпадение,обаче де да знам,аз затова не махнах онова на нашия прозорец.Нека си живеят птичетата.

# 43
  • Мнения: 2 388
Ей. Hug
Аз не казвам какво да пишеш. Имах предвид следното:
Ако някой е решил, ще го развали. Но ако след това недай Боже му се случи нещо, като чете такива неща му се насажда чувството за вина. Надявам се да ме разбираш правилно. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3 782
Радвам се на вашето решение, наистина лястовичките носят щастие Hug

Общи условия

Активация на акаунт