Как ви звучат имена като Кармен, Ромео, Жулиета и т.н.?

  • 9 677
  • 186
  •   1
Отговори
Как ви звучи името Кармен? На какво ви напомня? Харесва ли ви?
Бихте ли си кръстили детето Жулиета или Ромео? Всеки свързва тези имена с пиеси, твърде ли са екстравагантни?

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Твърде екстравагантни е меко казано, освен за ромите-там май са нормални тези имена.

# 2
  • Мнения: 4 582
изобщо не ми звучат добре
както и чужди имана с бг фамилия

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Имам две познати с името Кармен-арменки са. С тяхната фамилия звучи добре.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Недомислени. Все едно никой не е бил с акъла си като се е родило бебето.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Naughty
Изобщо не ми звучат добре.
Не бих си кръстила детето с никое от тези имена.

# 6
  • Мнения: 9 814
Ромски!


Исус
Богиня
Афродита
Венера

# 7
  • Мнения: 3 447
Ами аз вярвам в заряда, който носи името по принцип. И в тези случаи винаги се сещам за съдбата на съответните литературни герои (или митологични персонажи, като с модерната в момента Даная). Не бих пожелала такава съдба на децата си. Дори и само с едно име.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 746
Кармен ми звучи що годе нормално, но другите две не.
Вярно е това, че повечето роми кръщават децата си така.

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами аз вярвам в заряда, който носи името по принцип. И в тези случаи винаги се сещам за съдбата на съответните литературни герои (или митологични персонажи, като с модерната в момента Даная). Не бих пожелала такава съдба на децата си. Дори и само с едно име.
И аз така.
Обаче на фона на повечето "модерни" имена тези просто бледнеят. А дечицата с по три имена (Кристоф Роуълд Калоян Пиперков, например)?  ooooh!
Чудя се на такива родители, не мислят ли, че един ден децата им ще ги спукват от бъзик в училище? А мъжът ми казва: "Най-вероятно ще спукват от бъзик деца с имена като Георги и Христо."  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 292
Не ми харесват, но пък аз не познавам никой, който да се казва така. А и слабо ме интересува кой, как кръщава децата си, нали в моето семейство няма такива.  Wink

# 11
  • Мнения: 2 448
Ами звучат ми като имена.Хора с различни виждания и вкусове, не ме дразнят.
Имах учител на времето Ромео Смилков, за музикант ми звучеше добре
Кармен не познавам, а Жулиета е често срещано и не го намирам дори за екстравагантно.
 По скоро съчетания между име и фамилия от рода на Ричард Груев ми се струват смешни.
Или Стивън Иванов..... Whistling
Ама кой както иска така да си кръщава децата. Аз лично не бих. Naughty

# 12
  • Мнения: 3 423
Познавах куче Жулиета-боксерка,много и отиваше името  Grinning

# 13
  • Мнения: 256
Звучат ми смешно:)

# 14
  • Мнения: 3 146
Имената са си много хубави, просто са италиански. Ако си италианец, дори са красиви имена. Но да се кръщават българчета с подобни имена е помпозност. Същото би било с Джон, Карълайн и Стюърд, например  Sick

Общи условия

Активация на акаунт