Здравейте (въпрос за аборт)

  • 6 972
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте!Бих искала да споделя моят злощастен опит..........след закъснение от няколко дни направих два теста за бременност - една дебела и една бледа чертичка. Втора стъпка - преглед при гинеколог - обесних му на колко дни ми е закъснението, каква е била честотата на контактите ми с постоянния ми партньор, всичко, което може да даде подробна информация. Прегледа ме с вагинален ехограф и каза, че нищо не се виждало, но съмненията за бременност били големи и ми направиха още един тест - резултатът беше същия - една дебела и една бледа чертичка. Прегледът беше в сряда, в събота ми насрочи час за аборт. Приех нещата относително леко и в събота бях на линия - но вече бях прочела всички форуми по темата и имах въпроси - защо няма да ми правят кръвна картина, дали има възможност за извънматочна след като нищо не се вижда в матката. Пак ме прегледа на ехографа и каза, вече има нещо в матката. Легнах, всичко свърши много бързо, за 15 минутки, като след това се чувствах абсолютно нормално........все едно нищо не се е случило. Интересното е, че нямаше никакво допълнително кървене, нищо...........Отидох другата седмица на профилактичен преглед и същия лекар ме изненада с новината, че ИМАЛО съмнения за извънматочна..........при условие че ми е правил аборт?!!!!пак ме гледаха, този път, двама лекари и нищо не видяха. Взеха ми кръв..........едно време имах страх да ми взимат кръв, сега вече сама си давам ръката SadИ ми каза, че ще се изследва един хормон, да отида в събота и ако равнището се е повишило, влизам за ЛАПАРОСКОПИЯ!!!! Това вече наистина ме притесни........как е възможно първо да ми се прави аборт, след това да имало съмнения за извънматочна..............Реших да се допитам до второ лекарско мнение. Редовната процедура - преглед, другият лекар ме прати да изследвам ЧХГ хормона - в крайна сметка се оказа, мили хора, че въобще не съм била БРЕМЕННА. А преживях всичко това Sad Просто грешката е била, че първият лекар прекалено рано (нямаше и седмица от закъснението ми) е насрочил аборт, но тази грешка може да има негативни последици за мен.....рано или късно!!!Така че моят съвет е,  ВИНАГИ искайте второ мнение. 

# 16
Само за уточнение ако имате някакви съмнения относно мястото, където са ми извършили процедурата: двамата лекарски прегледа бяха в най-авторитетните столични АГ болници, но това не се оказа гаранция за професионализъм........за съжаление. Пожелавам си от сега нататък нещата да се развият в благоприятна посока.........и след някоя друга година да имам успешна бременност и здраво бебче baby_neutral

# 17
  • Мнения: 1 735
Елодиа,върнаха ли ти парите за аборта поне?
Егати некадърниците има!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! #Crazy

# 18
  • Мнения: 1 735
А по темата,Дариаа,настоявай за вакуум! Малко по-скъпичко излиза,но е много по-малко рисковано за теб.Методът с кюретата е остарял и брутален.

# 19
  • Мнения: 6 315
А по темата,Дариаа,настоявай за вакуум! Малко по-скъпичко излиза,но е много по-малко рисковано за теб.Методът с кюретата е остарял и брутален.

Темата е от 01.06 Wink.

# 20
  • Мнения: 1 735
А по темата,Дариаа,настоявай за вакуум! Малко по-скъпичко излиза,но е много по-малко рисковано за теб.Методът с кюретата е остарял и брутален.

Темата е от 01.06 Wink.
Ейййййй,баси как се вързах!!!  Joy hahaha doh doh smile3538

# 21
[Имай предвид,че с местна е като без никаква - настоятелно те съветвам да искаш пълна (на мен ми беше по медицински причини и ми предложиха да си платя за хубава упойка - струваше 30лв и си заслужаваше всяка стотинка,защото 5мин след процедурата се събудих напълно в съзнание и адекватна и ме пуснаха да си ходя след час - а с обикновената пълна,която използват,ходиш като      ударен с мокър парцал часове наред).                                                                                                        Эа твое сведение в САЩ се работи иэключително с местна упойкалПри нея и % на усложненията е много по-малък Но всеки решава сам эа себе си Единствено ме е йд когато некомпетентни хора  се опитват да дават съвети на другите

Общи условия

Активация на акаунт