С какво пръскате против хлебарки мравки и подобни гадини

  • 26 825
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 430
Сега и аз с една странна рецепта против хлебарки!Имам една позната химичка,която ме посъветва да намачкам хляб с Бор(хим.елемент),когато хлебарките го ядат ,води до безплодие,т.е. не могат да люпят яйцата си,но остават живи!Не съм го пробвала досега,но ако видя зор ще прибегна до този метод

# 16
  • Мнения: 1 671
Райд, ама само в сервизните помещения, защото децата са малки. И после цял ден сме на разходка и проветрявам.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 423
Райд  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 903
Ние ползваме фирма, която пръска с някакъв немски препарат за хлебарки и с някакъв друг за мравки. Вече близо година нямаме никакви гадини. Скоро ще трябва пак да ги викна да напръскат, че започнаха да се появяват някакви единични бройки понякога.

Преди да викна тая фирма бях пръскала с какви ли не препарати ( Райд, Байгон, Глобал гел, табешири  и т.н.) и нямаше абсолютно никакъв ефект. Ако знаех че като  извикам фирма проблема ми ще се реши, щях да го направя мнооого по-рано, а не да си давам парите за безполезни отрови. С фирма излиза доста по-евтино.

# 19
  • Мнения: 140
От нашествието на мравки се оплакват и по долните етажи,та въпроса ми е ако само аз извикам да напръскат при нас ефективно ли е ?

# 20
  • Мнения: 1 632
Според мен резултатът ще е временен.,ако и съседите ви имат.

# 21
  • Мнения: 661
като минавам с белина ,където мога
и  Хлебомор .Онзи ден се появи една гадинка - от месеци нямаше .Е , видях й сметката  Laughing

# 22
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
От нашествието на мравки се оплакват и по долните етажи,та въпроса ми е ако само аз извикам да напръскат при нас ефективно ли е ?

Да, ефективно ще е, но за не повече от година. Както писах по-горе викам фирма всяка година и срещу 25лв. не съжителствам с каквито и да било гадини. Сумата ме устройва и не ме интересуват съседите. Опитахме да обясним нуждата от такова обезпаразитяване, но нашите съседи определно не стават за нищо, което да трябва да правим заедно и затова всеки в нашият вход се спасява по единично.

# 23
  • Мнения: 3 830
Преди години имахме хлебарки и тогава ги отстранихме с тебешири Peace

# 24
  • Мнения: 3 830
Според мен резултатът ще е временен.,ако и съседите ви имат.

Така е.
Имахме комшийка, която работеше в ресторант в близост до блока. Сигурно е пренесла хлебарките от ресторанта, където наистина бъка и сега от гадините.
По онова време направихме събрание и се реши всяко семейство да потърси добро средство срещу хлебарки и да го използва в апартамента си.
Така беше около два месеца и от много години не съм виждала, с изключение от преди 4-5 години, когато се нанесоха нови съседи. Бяха точно под нашия апартамент. Видях два пъти мънички хлебарки, на които веднага видях сметката с оръжието "чехъл"  Laughing. Рисувах с тебешири 2-3 седмици и от тогава не съм видяла никакви хлебарки.

Помня, че като включвахме осветлението, особено в банята и в кухнята, се разтичваха десетки във всевъзможни посоки.

Когато се кооперирахме със съседите относно хлебарковия апокалипсис, обсъдихме всички възможни методи за изтребление. Непрекъснато около полунощ се наддаваха дружни бойни викове от различни части на блока, където, въоръжени с пантофи, вестници или палки комшии, атакуваха инсектите, шашнати от гледката, след като са включили лапмата Laughing

Последна редакция: нд, 18 май 2008, 23:27 от Estellia

# 25
  • Мнения: 140
За съжаление май навсякъде всеки се спасява поединично и както може.Добре,че поне хлебарките не са дошли,но 25лв.не са нищо  ,в сравнение с парите,кото давам за различните препарати и миризмите след напръскване.

# 26
  • Мнения: 7 201
Преди години имахме хлебарки и тогава ги отстранихме с тебешири Peace
Peace Най-често това ползваме,както и Райд.

# 27
  • По света и У нас
  • Мнения: 238
Здравейте.Искам да попитам рези препарати действат ли на житни бръмбари?
Защото у нас е пълно и нямат изгонване #Cussing outДаже снощи имах един на бузата си Sick

# 28
  • Мнения: 98
Аз купих едни къщички китайски ли бяха ,от картон и се сглобяват ,вътре има храна примамка и лекило под нея. Ве4е има две гостенки.Действа!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 430
а срещу мухи Sadна вилата имаме доста от тях и не знам,какво да правя,единственото за сега е ,че влизам в ролята на "храбрият шивач" Mr. Greenзатварям вратата и почвам с мухобойката и си ги броя Mr. Greenта ако някоя от вас се сеща с какво да ги умора гадините,даже ако има нещо от рода на апаратчетата,които са за комари ще е супер

Общи условия

Активация на акаунт