О,чудо!Всяко дете минава сутрин на преглед

  • 2 699
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 489
Браво Simple Smile надявам се обаче и целия персонал да минава през сестрата, не само децата  Peace

# 16
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Честито, chocha!
Редно е да похваля градината на моите деца - от самото начало ежедневно се провеждат такива прегледи. И смея да твърдя, че не са били проформа, защото на няколко пъти се е случвало сестрата да ми обърне внимание за леко зачервено гърло, което, поради това, че е било забелязано навереме, съм лекувала само с няколко впръсквания на Тантум верде.

Поздравления за това, че се спазват реда и изискванията в градината ви.

# 17
  • Мнения: 1 447
В нашата не е така,но много ще се радвам да стане.Толкова болни деца ходят в нашата градина,че просто нямам думи.Дъщеря ми за месец и половина три пъти се разболя и винаги когато я пратя на градина.А когато ходеше на ясла имаше период в който сутрин ги преглеждаха,но както се казва всяко чудо за три дни.Това продължи една седмица и отново спряха да ги преглеждат.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
О, и при нас сестрата проверява всяка сутрин - гърло, коса, ушите, лимфни възли...само дето идва в 8 часа.
Например от януари нашият не е проверяван, по простата причина, че го водя преди 8 часа. После по групите не се качва сестрата да ги проверява.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
В нашата градина винаги е било така. Не съм забелязала децата да не боледуват Mr. Green

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Така трябва да е във всяка градина. В нашата никога не са проверявани децата. По време на грипната епидемия само беше преглеждала децата, но не като ги водим а като си влязат по групите . Приемат се болни и здрави. А сестрата не си прави труда и меню да постави даже.

# 21
  • Мнения: 3 886
От 3 дни имаме нова мед.сестра в градината и всяка сутрин се прави преглед на всяко едно дете.Гърло,нос,коса за въшки и коремчето предполагам за шарки newsm78
Дано сега намалеят болните деца в градината и практиката да се водят със сополи и кошлици
В нащата детска е така и има ефект не сме боледували и няма болни деца  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 451
От 3 дни имаме нова мед.сестра в градината и всяка сутрин се прави преглед на всяко едно дете.Гърло,нос,коса за въшки и коремчето предполагам за шарки newsm78
Дано сега намалеят болните деца в градината и практиката да се водят със сополи и кошлици
В нашата детска градина беше така само около 2 месеца. Вече няма и помен от описаното. Tired

# 23
  • Мнения: 3 929
Хайде, похвалете се, кои са въпросните градини все пак? При нас не съм забелязала сестрата да прави такова нещо, но няколко пъти ми се случва, когато водя детето на ясла и ако се разплаче, се задавя и се закашля и тогава сестрата, която го приема в групата, изпада в ужас, че можело старшата сестра да го чуе, че кашля и да го върне. А аз й обяснявам, че аз съм човекът, който трябва да се притеснява. А и в края на краищата детето не кашля, защото е болно. Това ме кара де си мисля, че все пак и в нашето ОДЗ има някакъв контрол. Освен това от няколко месеца виждам залепена статия на вратата на яслата за кашлицата - и това не би било случайно. Вземат се някакви мерки.

# 24
  • Мнения: 2 950
А само една сестра ли преглежда всички деца? Не отнема ли доста време? Много хубава практика, но как не се изнервят родителите да чакат?  newsm78

Аз съм ЗА такива неща иначе!  Hug Браво на директорките. Hug

# 25
  • Мнения: 1 753
Нашата детска градина е 29 ОДЗ в Изток. И да ви кажа никога до сега не се е налагало да чакаме на опашка. Сестрата е много експедитивна, а пък и децата си свикват - Ани си отваря устата за преглед още докато се качва по сълбите  Laughing

# 26
  • Мнения: 181
И при нас е така ,което много ме радва,обаче досега не съм чула мед.сестрата да каже на някоя майка , че детето й има червено гърло или нещо друго.
Пак си кашлят на поразия Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 448
В яслата имахме такъв период, но за кратко.Сега в градината имаме медицинска сестра 2 дни в седмицата , но не ги проверява сутрин, дори не знам какво точно прави, освен, че взема извинителните бележки за отсъствия по болест. И за периодичните чревни изследвания се грижи.

# 28
  • София
  • Мнения: 903
И в нашата градина има сестра, която преглежда децата, но досега не съм видяла да е върнала някое ( а определено някои си личеше от километри, че са болни). Така, че явно това е само за заблуда на родителите, че се извършва някаква дейност. Надявам се при вас да не е така.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В такъв случай по добре да не ги преглежда. Нали смисъла на сутрешният филтър е да се връщат боните деца а не да се прави статистика колко болни влизат в детските заведения newsm78

Общи условия

Активация на акаунт