Подути крака

  • 13 309
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нищо не ми помогна. Носех на мъжа ми маратонките Mr. Green Joy

# 31
  • Мнения: 2 131
Дами, моля ви дайте някакъв лек за подути крачета! Моите са много подути, откакто си останах в къщи се подуват повече, от колкото когато работех и бях по цял ден на крак. Не мога да обуя никакви обувки, а то на анцуг и колко ли голям избор на модели имаме? На вас какво ви помага да намалеят отоците?
Хубаво е да си държиш краката вдигнати на възглавница или ниско столче. Избягвай прекалено кисело и солено. Обаче задължително трябва да те прегледа лекар /ако вече не си го направила, де  Grinning/ и да се направят изследвания.

# 32
  • Мнения: 2 131
Уффф, сега прочетох, че вече си ходила на лекар. Радвам се, че всичко е наред   bouquet!

# 33
  • Мнения: 9 973
помагаше ми само да ги вдигам на високо,боляха,сърбяха....кошмар

# 34
  • София
  • Мнения: 3 249
Моите крака се подуваха поради задържане на вода и урина в бъбреците и пиех лекарства за това. Чисто физически то не ми е пречело, не съм стигала до там да не мога да си обуя обувките. Лекар ме посъветва да избягвам соленото (даже изобщо ми забраниха сол да консумирам), киселото, газирано, консервантите. Препоръчаха ми да наблегна на пресни плодове и зеленчуци и готвено месо, а не под формата на салами, колбаси или пушено. Peace

Успех и леко раждане! Simple Smile

# 35
  • Мнения: 554
И на мен много ми се подуха в 9-тия месец, сутрин като се събудя - яяяя имам си кокалчета и докато стана след 1 час вече не се виждаха. Добре, че беше лято и носех чехли 39 размер  Joy нищо друго не ми ставаше, оправиха ми се крачката няколко дни след като родих.

# 36
  • Мнения: 1 671
И на мен ми се е случвало в 9 месец със сина ми (тогава беше много топло, а аз постоянно се разхождах). Добре е, че си направила изследвания. Аз вдигах моите крака на по-високо, киснех ги и в по-студена вода с малко сода, носех удобни обувки. Ще мине щом родиш!  Hug

# 37
  • Мнения: 405
Честно да ти кажа при мен лек нямаше никакъв. Едвам ходех последния месец от бременността ми. А и беше зимата....в тия снегове знаеш ли как се ходи с почти развързани ботуши и клатушкаща се и охкаща като пияна патица. Краката ми бяха станали тройни Crazy

# 38
  • Мнения: 1 428
Повече почивка  Peace

# 39
  • Мнения: 903
На мен ми бяха постоянно подути дори и след сън. Единственото нещо, което ми помагаше е да си вдигам краката на една възглавница и само широки чехли или джапанки.

# 40
  • Мнения: 10
Моят съвет е да си купиш гел с хепарин-най -много единици има в Лиотона.Мен много ме облекчаваше,също си поливах краката в най-големите жеги със студена вода докато спаднат,но все пак внимавай да не се простудиш,и се разхождах по цял ден и ми беше супер!Май всичко все ми е наопаки.. newsm78,уж почивките облекчават...Така беше при мен,пожелавам ти леко раждане!

# 41
  • Мнения: 1 165
Аз бях по същия начин. Почти цялата си бременност изкарах с подути глезени и ръце. Изследваха ми албумна-всичко беше в норма.
Да, но продължават да ми се подуват краката. Сега започнах да си правя изледвания и ще видим какво ще е . Много е неприятно-единственото ,което мога да те посъветвам е да слагаш краката на по-високо,когато усетиш умора и да ходиш  с ниски обувки.

# 42
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз снощи прибягнах до Репарил-гел и май има някакъв ефект. При мен нито почивката, нито разходката помагат.
Ще трябва след няколко месеца да ми направят няколко снимки - таз, коляно, глезен.

# 43
 Cry И на мен ми се подуха краката. Ей така изведнъж. Бременна съм в началото на 7 месец. Бях на море и се върнах като слон. Според лекарката ми се е получило прегряване, каза повече течности да пия и да вдигам краката на високо, повече почивка. Надявам се наистина да се оправя скоро а да не карам така докрая на бременноста, че си е малък ужас. Изследваха ми урината, всичко е наред. На някоя от вас да се е случвало нещо подобно и имате ли идеи как да се лекувам? Лекарката не ми дава никакви кремове да ползвам, защото могат да навредят на бебето.

# 44
  • Мнения: 8 999
Ех, колко отдавна беше, а как ясно си спомням драмата с отеклите крака. Няма панацея - повдигай ги нависоко или ги топи в студена водичка. Или и двете.

Общи условия

Активация на акаунт