Обърната матка

  • 2 994
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 820
Имам приятелка която е с този проблем.Откриха и го на скоро.Лекарят казал че е възможно да е причина за стерилитет.Не е раждала,няма и аборти.На какво може да се дължи.Възможно ли е операция или нещо друго за да се оправи.Чувала съм че при раждане може да има усложнения.Но за стерилитет за първи път чувам,но щом лекар го казва значи е така.Какво ви е мнението?

# 1
  • Мнения: 1 877
Ами аз съм с обърната матка,майка ми - също.При мен не е имало проблем със забременяването,даже обратно.Изобщо никакви проблеми не съм имала от това,че имам обърната матка.Кажи на приятелката си да се консултира с друг по-добър специал;ист

# 2
  • Мнения: 1 820
Благодаря ти! Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами аз съм с обърната матка. При мен не е имало проблем със забременяването,даже обратно.Изобщо никакви проблеми не съм имала от това,че имам обърната матка.

Абсолютно същото е и при мен.

# 4
  • Мнения: 215
И аз съм с обърната матка . Не съм имала никога проблеми .

# 5
  • Мнения: 42
 И аз съм така. Научих за това на първия преглед за установяване на бременност. И преди това съм ходила на гинеколог, но никой не ми беше казал за това Thinking. Не съм имала проблеми със забременяването,  а четох, че ставало много трудно и при определени пози. Успех на твоята приятелка!

# 6
  • Мнения: 16
И при мен го има това . Трудно забременях, откриха че е обърната едва след това , но други проблеми не съм имала.успех

# 7
  • Мнения: 129
Аз също съм с обърната матка.Никога не съм имала проблеми със забременяване, а раждането на дъщеря ми беше абсолютно нормално и много лесно. До колкото знам, този "проблем" се среща много често при жените, но не е от значение за стерилитета на жената. Лошото е, че ме болеше много кръста и корема по време на цикъл, но с хормоналните таблетки полужението е много по-добре!
Успех на твоята приятелка!

# 8
  • Мнения: 433
Аз също съм с обърната матка.Никога не съм имала проблеми със забременяване, а раждането на дъщеря ми беше абсолютно нормално и много лесно. До колкото знам, този "проблем" се среща много често при жените, но не е от значение за стерилитета на жената. Лошото е, че ме болеше много кръста и корема по време на цикъл, но с хормоналните таблетки полужението е много по-добре!
Успех на твоята приятелка!
Аналогичен случай съм и аз .Имам 2 деца.Само много ме болеше при гинекологични прегледи.

# 9
  • Мнения: 5 001
И аз съм с обърната матка по рождение.Лекаря ми каза( и не само той де),че обърната матка е или по рождение или в следствие на прекарани възпаление или венерическа болест.
Не пречи на забременяването.

# 10
  • Мнения: 4 076
На един профилактичен преглед гинекологът ми каза,че имам обърната матка и нищо чудно да имам проблеми със забременяването и да остана без деца.Имам 2 деца и единственият ми проблем беше,че твърде лесно забременявам.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 С обърната матка съм и три пъти забременявам от раз.Раждането не беше никак трудно!Лекарят ми каза, че с обърната матка по-лесно се износва плода.А защо е така, не знам.

# 12
  • Мнения: 1 949
Моята матка е "наклонена". Забременях от раз. Родих секцио, но по други причини. Имам приятелка с обърната матка и 2 безпроблемни бременности и нормални раждания. Не мисля, че има връзка. Нека приятелката ти потърси друг специалист  Peace

# 13
  • Мнения: 1 820
На един профилактичен преглед гинекологът ми каза,че имам обърната матка и нищо чудно да имам проблеми със забременяването и да остана без деца.Имам 2 деца и единственият ми проблем беше,че твърде лесно забременявам.
Найстина ми стана смешно какви лекари има само  ooooh!Могат да ти изкарат акала за нищо!Благодаря ви момичета за споделения опит!Вече и казах да отиде при друг специалист и че този явно не го бива  Hug

# 14
  • Мнения: 752
И аз съм с такава матка. Първият път забременях сравнително трудно (след 6 месеца), но втория път - от раз. Проблем може да има при забременяването, просто понякога става по-трудно, но чак стерилитет......... Наистина е по-добре да си смени лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт