Умението да привличаш хората и да им влияеш

  • 1 871
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 708
Всичко се учи, въпроса според мен е да преодолееш страховете си и да имаш желание за работата. И да ,има хора, на които им е заложено и те се учат много по-лесно. Специално в търговията мисля, че е дно от основните неща е да познаваш много добре продукта, който предлагаш. от там идва голяма част от увереността, търговеца звучи компетентно,  а това вдъхва увереност и на  клиентите!
успех!   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 165
Ако забележиш, че не си за тая работа, бягай.
 
Лиска не е толкова просто. Ще напусна сегашната, за да отида там. А аз съм от сравнително малък град и тук няма кой знае какви възможности за развитие.

# 17
  • Мнения: 3 423
Ако забележиш, че не си за тая работа, бягай.
Лиска не е толкова просто. Ще напусна сегашната, за да отида там. А аз съм от сравнително малък град и тук няма кой знае какви възможности за развитие.
Отиди в по-голям. И си намери гадже.
Но и за там ти трябват въпросните умения.
Абе, не знам. Опитай. Сама ще си усетиш.
Може пък да го имаш таланта.

# 18
  • Мнения: 1 165
Специално в търговията мисля, че е дно от основните неща е да познаваш много добре продукта, който предлагаш. от там идва голяма част от увереността, търговеца звучи компетентно,  а това вдъхва увереност и на  клиентите!
успех!   bouquet
Това определено е добра насока. Ще я взема впредвид.

# 19
  • Мнения: 17 546
Специално в търговията мисля, че е дно от основните неща е да познаваш много добре продукта, който предлагаш. от там идва голяма част от увереността, търговеца звучи компетентно,  а това вдъхва увереност и на  клиентите!
успех!   bouquet
Това определено е добра насока. Ще я взема впредвид.
Ако искаш да имаш успех като търговец, говори правилно и никога не казвай впредвид. Дори да не ти кажат, хората забелязват, когато някой се изразява неправилно, а иска да звучи като компетентен човек. Не го казвам, за да те обидя, а за да ти е от полза в бъдещата реализация! Peace

# 20
  • Мнения: 2 309
Зависи на какво ниво са хората, на които ще продаваш, какъв тип търговец ще си и на какви продукти. Пробвала съм два пъти да съм търговец. Първия път се сблъсках с много простаци и се отказах. Установих, че контакта с непознати хора, които те възприемат като натрапник не ми се отдава. Наскоро обаче на сегашната ми длъжност ми се отдаде да се изявя като търговец. Но публиката беше приятелски настроена и на доста високо ниво. Справих се отлично. Като цяло обаче не бих се занимавала с това. Ежедневно получавам обаждания от агенции в моята област, които искат да ми се представят, да се запознаем и пр. и пр. В началото някои приемах, после любезно отклонявах, но има толкова агресивни и нахални индивиди, които директно режа. Не би ми харесало да съм в ролята на търсещия, на молещия, на умилкващия се, на този който търси парите и си предлага продукта всячески. Харесва ми сегашната позиция и ти я препоръчвам  Simple Smile - на човека, който има парите и решава какво да купи.

Иначе плюсовете на търговеца са : да познава идеално продукта си, да познава конкуренцията си и движението на пазара, да отчита плюсовете и минусите на своя продукт спрямо конкурентния.

# 21
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Трябва сама да си повярваш,че това което предлагаш за продан е качествено иначе няма да се получи.Аз също съм в сферата на търговията и ейй бога ми не мога да кажа на някой че нещо е хубаво когато на мен лично не ми харесва. ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 165
Не, Балу не си ме обидила. Аз търпя  критика Peace
Разбира се,че е важно да говориш правилно-това оказва влияние върху мнението на околните за самият теб.Къде по-приятно е да разговяш с интелигентен човек, с провилен говор и без акцент, отколкото обратното.
Аз май бая имам за усъвършенстване ...Joy

# 23
  • Мнения: 1 165
............на човека, който има парите и решава какво да купи..........


Ех, така е. И аз си го пожелавам. Но,все от някъде трябва да започна,докато стигна това ниво.

# 24
  • Мнения: 17 546
Аз май бая имам за усъвършенстване ...Joy
Hug
Човек се учи докато е жив! Всички имаме много още да учим, но е добре да сме отворени към градивната критика и да работим върху себе си непрекъснато.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 271
Принципно хората, които стават за търговци, го желаят  и работата с клиенти им носи удоволствие. Познавам такива хора и са наистина успешни търговци.  Ако си притеснителна, или си забелязала, че не си особено убедителна, имай предвид, че търговията ще е трудна за теб. Също така е важно продукта, който продаваш да ти е интересен, за да можеш да го предлагаш откровено на хората.
Според мен това, което отличава добрия търговец и кара клиентите да изберат него сред масата продавачи, е даденост, то не се учи.

# 26
  • Мнения: 2 309
Аталанта, съвсем не! Парите не са мои, а на компанията, която ме е наела. Търси такава позиция, която харчи пари, а не набира средства. В моята компания има търговци, те набират парите, а аз ги харча Simple Smile

# 27
  • Мнения: 824
Или си го имаш в себе си или не.От всяко дърво свирка не става.За да си добър търговец трябва много да си харесваш работата и стоката,която предлагаш.Ако искаш да се отърсиш от настоящата си работа,трябва да започнеш от някъде.Когато станеш търговец сама ще разбереш дали искаш да се занимаваш с това.Да,можеш да се научиш,но не след дълго работата ще започне да те отегчава,ако не я вършиш със сърцето си,а по задължение.

# 28
  • Sf
  • Мнения: 808
Като студентка бях в Германия по студентска програма. И парите ни с колегите свършиха. Започнахме да продаваме картички от по 50 пфенинга за по 20 марки, красиво оформени в паспарту. Аз не знаех немски и ходех и говорех най-вече глупости на немски. Успявайки да създам впечатление все пак, че продавам картички Simple Smile И аз бях с най-големите продажби Simple Smile Колко много и хубави спомени останаха от онова време...

Преди бях и срамежлива и притеснителна, а после сякаш се отприщих Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Така че, може и да откриеш неподозирани способности в себе си!

# 29
  • Мнения: 1 212
Много зависи какво точно ще продаваш.
Ако продуктите са търсени е едно, съвсем различно е да направиш така, че да бъдат търсени.

Хе -хе  Laughing
Какво беше  ... добрият търговец е в състояние да  продаде ски на негър насред пустинята ...
Другото е пласмент   Naughty

Ако не си уверена, че ще стане ... няма смисъл изобщо да пробваш .
Не ти ли доставя удоволствие или не подходиш ли с желание ... също няма шанс.
Вярно е, че не е зле да се понаучи това - онова , но трябва и да си го носиш в себе си.
Да обобщя : увереност и ентусиазъм - това и пишат в обявите за работа  Peace
П.С. Забравих да спомена .... и висока самооценка  Grinning
Няма как да разбереш, ако не пробваш .....
Успех !
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт