бебето не иска да спи в креватчето си

  • 10 302
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 487
После ще искате да спят при вас  ама няма, гушкайте ги докато са мънинки, че станат ли големи категорично няма да спят във вашите легла. Grinning Grinning Grinning

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
После ще искате да спят при вас  ама няма, гушкайте ги докато са мънинки, че станат ли големи категорично няма да спят във вашите легла. Grinning Grinning Grinning
съгласна съм  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
До четвъртия месец си спинкаше при нас, после просто я слагах в нейното креватче, в началото мрънкаше по малко, но на втория ден вече си заспиваше. Даже и се подобри сънът, започна да не се буди по цяла нощ. Вие сте малки - гушкай и не се притеснявай, че няма да можеш да го преместиш после в собственното легло. И според мен е период.

# 18
  • Мнения: 7 605
Не се притеснявай да спите в едно легло. И аz инстинктивно не съм се движела много. Не 4е беШе хипер удобно, но поне спах  Wink Ако спите в едно легло, не трябва да консумирате алкохол и наркотици, а другото важно е да не го zавивате с ваШите си юргани, zаЩото може да се претопли. Моята си спеШе с 4увала, а ние се zавихме  Peace 
Мъжът ми оЩе каzва понякога, 4е му липсва в леглото  Wink

Ако ви е страх, опитайте първо да zалепиШ креват4ето до ваШето легло.

В никакъв слу4ай не бих оставила такова малко бебе да реве докато zаспива (аz и сега не го правя, де). Бебета имат фиz. нужда от блиzост и никога не пла4ат беz при4ина (най малко пък искат да манипулират родителите си  ooooh! ). Ако  пла4ат и родителите не се отzоват, това може да ги травмира, това йм покаzва, 4е не могат да раz4итат на родителите си, когато имат нужда от тях.

# 19
  • Мнения: 1 447
Това е временен период който ще отмине.При нас беше така два месеца дано при вас мине много по бързо.Успех

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз бих го взела да си го гушкам. Отучването не е чак такава трудност, айде сега...Никола спа до мене до 3 г. и половина, първо защото се кърмехме, после защото стаята му не беше обзаведена... Мислех си, че ще са планини от сълзи, като го преместим. Обаче една седмица беше големия зор и после - край. Сега се случва да се буди и да ме вика през нещта изключително рядко.

# 21
  • Мнения: 1 103
Още е малка но я гушкай защото бързо ще порасне .....

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Ние се кърмехме денонощно до 8 - 9 месец, така че по взаимно съгласие си спеше при мен, нищо, че си имаше и люлка, и легло, и кошара.  Crazy
Въобще не съм се притеснявала и не съм страдала от угризения, че не спи сам, напротив - супер мило и лесно ми беше.
На почти 9 м се отби сам и оттогава сме в другата крайност - спи си САМ, САМО сам, по цяла нощ, дори да се опитвам да го приспивам, гушкам и взимам при мен настъпва обратния ефект - разсънване и игра.  Shocked
Затова мога да те посъветвам да се поуспокоиш и да се ръководиш по бебчето. Сега ви е времето да се гушкате, после ще ти се иска, ама няма. Sad

# 23
  • Мнения: 3 929
Аз ще ти кажа, как беше при нас. Къармех го на поискване, поради което се налагаше да ставам няколко пъти посред нощ да го кърмя и то, защото да свикнел да си спи в креватчето, че иначе...Ама не издържах с тези среднощни ставания и го взех да спи при нас. По-късно се сетихме да свържем креватчето му с нашето легло и той започна сам да се "обслужва" - цоква си и се връща обратно в креватчето си.
Напълно нормално според мен. В началото и тони предпочиташе шезлонга и количката пред креватчето. Всяко нещо с времето си. друг е въпросът, ако искаш още от сега да го "дресираш". Моето мнение е, че ние, родителите, трябва да се водим от бебетата си, а не те - от наложения от нас режим.

# 24
  • Мнения: 160
Не се притеснявай да спите в едно легло. И аz инстинктивно не съм се движела много. Не 4е беШе хипер удобно, но поне спах  Wink Ако спите в едно легло, не трябва да консумирате алкохол и наркотици, а другото важно е да не го zавивате с ваШите си юргани, zаЩото може да се претопли. Моята си спеШе с 4увала, а ние се zавихме  Peace 
Мъжът ми оЩе каzва понякога, 4е му липсва в леглото  Wink

Ако ви е страх, опитайте първо да zалепиШ креват4ето до ваШето легло.

В никакъв слу4ай не бих оставила такова малко бебе да реве докато zаспива (аz и сега не го правя, де). Бебета имат фиz. нужда от блиzост и никога не пла4ат беz при4ина (най малко пък искат да манипулират родителите си  ooooh! ). Ако  пла4ат и родителите не се отzоват, това може да ги травмира, това йм покаzва, 4е не могат да раz4итат на родителите си, когато имат нужда от тях.

Точно затова, че не искам да я оставям да плаче я слагам да спи в шезлонга а него го слагам до мен на леглото поне така знам че няма как да я нараня по някакъв начин обаче шезлонга е направен за хранене не да спи на него постоянно и се притеснявам доколко е удобен за гърба й. Ще се опитам да видя това с долепянето на кошарата до нашето легло дали ще помогне.

# 25
  • Мнения: 8 223
Аз пък съм се опитвала да го взема при нас понякога. Това в случаите, когато е бил болен или са го мъчели зъби и е плачел в креватчето - вземах го белким поспим всички. Само че, той при нас не заспива. Изобщо не понася да бъде гушкан (и това от съвсем малък - винаги се е дърпал). И се започва едно тъпкане, ритане, скокове по нас и пълно щуреене. Така че се отказахме от такива опити за успокояване. Дори и да плаче за нещо, накрая пак си заспива сам в неговата стая и в неговото легло.

# 26
  • Мнения: 3 018
При нас беше още по голям ужас - не само в неговото легло, ами където и да го сложех, след като заспи на гърдата ми и се будеше и рев. Нощем спи при мен и ми е много хубаво да го гушкам.
От скоро се научи поне като го преместя от ръцете си на нашето легло да продължава да спи, но неговото още не го иска.

Общи условия

Активация на акаунт