подходяща възраст за "пускане" на ясла

  • 1 571
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Около 2 годишна възраст.

# 16
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Лично мнение: Няма подходяща възраст за ясла.След 3г. на градина.

# 17
  • Мнения: 2 090
Детето ми тръгна на 1 годинка и 10 месеца,адаптира се бързо и лесно Peace.Харесва му и ходи с ентусиазъм Hug Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 27 524
За мен няма подходяща възраст за ясла.  Stop

# 19
  • София
  • Мнения: 39 746
Според мен няма подходяща възраст.
Не работех, гледах Дияна у дома. Записах я на ясла на 2,8г. Мислех, че ще я запишат в 1ва гр. на детската градина, но за да си вървяла с наборите я записаха във 2ра гр. на яслата.

# 20
  • Мнения: 24 467
С програмата, по която мога да си наема бавачка до навършване на тази възраст на детето /посочих 3 години вече тук/, на която да си доплащам една прилична и допустима за джоба ми цена, яслата въобще отпада като вариант, дори и да съм работеща.
С първото си дете нямах такава възможност /да ползвам тази програма/, но пак предпочетох бавачката за гледане на бебето ми. След това- на ДГ. Започна с предходния набор /на 2 г. и 8-9 месеца/, завърши с него, започна с него училище и се чувства чудесно.
Но градината и яслата са различни институции. Никога не ги поставям под общ знаменател.

# 21
  • Мнения: 2 197
Аз я пуснах малко преди да навърши 2 години и то не заради възрастта, а за да не е точно зимата. Е, пак си боледува, но явно е неизбежно. Моята се адаптира сравнително бързо. Но тя е общителна и самостоятелна. Не е свикнала някой постоянно да и виси на главата. Обича да е сред хора и обича деца. Така че за около седмица тръгна с желание, даже сега по празниците ме дърпаше да я водя на ясла. Аз мисля, че децата трябва да са сред връстниците си и колкото по-рано започнат - толкова по-добре. Надявам се да извадим късмет и с градината. От яслата ние сме много доволни.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 164
Не по-късно от година и половина. След това детето започва много да се привързва и периодът на адаптация става много труден.
Моята дъщеря я дадох на 1,4г. и изобщо не съжалявам за решението си. Дори да имах възможност, аз или който и да било да я гледа вкъщи, пак бих я дала. Свикна страшно бързо, за 2-3 дни, научиха я на много неща, доста е напреднала в сравнение с връстниците си във всяко едно отношение. Разбира се, не малък факт играе и това, че персоналът се отнася изключително добре с децата, сестрите и лелите им обръщат много внимание, учат ги на много неща и умеят да ги забавляват, дъщеря ми ги обожава  Mr. Green
По отношение на болестите - случвало се първата година да се разболее, но никога сериозно, малко са дните, в които не е ходила и съм я гледала вкъщи. Тази година, смея да кажа, че дори и сополи не влачи. Надявам се вече да си е поизградила имунитет!

# 23
  • Мнения: 24 467
Синът ми свикна без проблем в ДГ малко преди да навърши три. С яслата опитах за 2-3 седмици и не се получи. Отказах се, върнах у дома.
Аз съм тръгнала в ІІІ група и си спомням това и сега. Не ми е било неприятно, напротив. Не съм плакала дори, именно защото съм била по- голяма.
Привързаността на детето към дома или хората, които се грижат за него, както и преодоляването на тази привързаност е по- скоро до темперамент на детето. Периодат между 2 и 3 години обаче е малко особен и е добре ако детето е емоционално не много стабилно точно тогава да не бъде въвличано в толкова необичайни ситуации. Ако ще е ясла- наистина по- добре преди 2 години.
Здравето на детето пък е най- често въпрос на имунна система, но в едно лекарите са единодушни- колкото по- късно се започне атакуването на детския организъм масово със зарази, толкова е по- добре и същите по- леко се изкарват, тъй като имунитет укрепва и с възрастта. 

# 24
  • Мнения: 8 223
Исках да го пусна по-малък (преди година и половина) и за мой късмет това съвпадаше с пролетта. Тръгна на 1г. и 5м. Адаптира се мигновенно и съм много доволна, че ходи на ясла. Вече месец и половина не мога да открия нито един минус на яслата. Дори и през лятото, когато яслата ще е в ремонт, ще го пратя в дежурната. Въпреки, че има баба, която би могла да го гледа. Бабите са идеални за уикендите, но предпочитам да не го гледат постоянно, а да си ходи на ясла.

# 25
  • Мнения: 3 929
"Подходяща" възраст е относително казано - зависи, как и колко бързо самото дете ще се приспособи към яслата. А относно това - по кое време на годината е най-подходящо, ами, мисля, че това е септември, защото лятото поне в 1 от месеците затварят градините и детето, тъкмо би се приспособило, когато ще излезе ваканция и на есен - айде, пак наново...

# 26
  • Попово
  • Мнения: 687
смятам да правя изследванията юли август и края на август началото на септември да го пускам, че и бебенцето ще се появи октомври живот и здраве  Praynig пък каквото сабя покаже  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 380
Тук поради кратко майчинство 6-8 седмици, от бебета ги пращат на детски градини, където има групи за бебета. Или пък при жени, които имат сертификат и гледат по няколко деца у дома си. Аз избрах вторият вариант и съм доста доволна.
Виждам голям напредък и мисля че му се отразява доста добре да е сред децата.
От гледна точка на болести- наистина е неприятно. Синът ми доста поболедува, но няма как - така се изгражда имунна система Peace.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Много против яслите съм, затова за мен няма подходяща възраст за ясла. Виж, за дг, ми е друго мнението, но да не оспамвам темата. Embarassed

# 29
  • Мнения: 5 393
Иво тръгна на ясла през Септември, тъкмо беше навършил 2 години.  беше почнало да му става скучно с мен, определено искаше да е сред дечица повече. Адаптацията му беше лесна и сравнително бърза.

Общи условия

Активация на акаунт