Следобедно хранене навън

  • 1 381
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 950
Времето се стопли и съм се зачудила за следното нещо. Когато излизаме от сутринта (към 10-11 часа) на разходка и се прибираме чак вечерта (към 20 часа), до скоро давах следобяд на дъщеря някакво кремче с прясно мляко (да уточня, че аз й готвя, а не сме на кухня). Вече е топло навън и не мисля, че е много подходящо, да стои кремчето извън хладилника толкова време. И тук идва въпроса - с какво да я храня следобед?  newsm78 Не ми идват никакви идеи. Вие какво бихте ми предложили (дъщеря ми е на 1,8 години)?

# 1
  • Мнения: 1 081
Ако е свикнала със сладка следобедна закуска, можеш да купуваш от някой магазин кисело мляко(и около Морската има доста), и след 20тина минути, като се постопли, да слагаш вътре бисквити(има и без транс мазнини вече:)). Можеш да приготвяш и овесени бисквити например, и да предложиш и някой плод. А може и домашна каша с плод и овес/ориз/елда да направиш, по-редичка, че се сгъстява като престои, но ако няма мляко-ок е да отлежава в количката:)

# 2
  • Мнения: 3 718
Аз си нося плодове в кутийка и взимам едни зърнени неща за гризане (не знам как се казват, но са квадратни блокчета от изсушени зърна ориз, пшеница или пълнозърнести и малко сол, има ги по диетичните щандове). Понякога давам плодови пюрета, ако нямам друго, но вече има все повече пресни плодове. За голямо учудване на родителите на чипсоядящи деца, гроздето в кутийка обира точките, та често храня и околните  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 614
Аз хранех с описаните от Шаманчето бисквити. ПРи нас имаха голям успех също. А в този сезон - банани, череши, отвреме навреме и овесени ядки с плод и кис. мляко! Пюретата също са вариант, ако въобще детето харесва този вид храна!  Peace Можеш да печеш и нашит елюбими питки, аз ги правя в солен вариант, но една приятелка беше пробвала със сладко (аз сладко не давам още ). ТА рецептата е: 1 яйце, 1 ч.ч. кисело мляко+1 ч.л. сода; 1 ч.ч. сирене; 2 ч.ч. брашно, малко сол и се забърква меко тесто. Ако ви се стори много меко, добавяте още малко брашно. После аз не оформям топчета, а с мъжицата ги гребвам и слагам върху пекарска хартия и отгоре слагам по малко краве масло и мъничко настърган кашкавал. Пека на 170-180 градуса!
ДА ви е сладко!

# 4
  • Мнения: 3 718
Правдеее отивам да пека, звучи ми много вкусно  Grinning
мъъъничко офф, Калина е прекрасна на тия снимки  Heart Eyes

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Каква е тази пекарска хартия и от къде се купува?
(ужасно вкусно звучи, ммммм!)

Иначе по темата - най-лесно се закусва банан, или кисело мляко с нещо (бисквити)

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Банан,йогурт с бисквити  Peace

# 7
  • Мнения: 5 940
С банан.

# 8
  • Мнения: 3 929
Ако държиш да е кремче, винаги можеш да го купиш от магазина, малко преди да решиш да я храниш. Или плодово кисело мляко, банан, меки сладки. Моят син яде почти всичко, така че пица или сандвич винаги са добре дошли, но виждам, че ти държиш изключително на здравословното хранене.

# 9
  • Мнения: 1 691
Банан, други плодове, кисело мляко, кифла, парче баница, сандвич с кашкавалче, бисквити - такива неща бих предложила.
Извинявай, но ми стана малко странно и не мога да се удържа и да не попитам нещо не съвсем по темата - през цялото време, когато сте навън, ти не се ли храниш (не вярвам да си носиш сандвичи)? Та това са почти 10 часа! Аз бих умряла от глад така Blush и поради това хубаво-лошо времето, се прибираме за обед и следобедна закуска.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Изпробвах питките с обикновена хартия, леко намазана с олио.
Ползвах пълнозърнесто брашно и малко овесени ядки.
Децата много ги харесаха, аз също, ама си налагам ограничения.
Много благодаря!   bouquet
Рецептата е лесна и не иска много труд. 

# 11
  • Мнения: 950
Банан, други плодове, кисело мляко, кифла, парче баница, сандвич с кашкавалче, бисквити - такива неща бих предложила.
Извинявай, но ми стана малко странно и не мога да се удържа и да не попитам нещо не съвсем по темата - през цялото време, когато сте навън, ти не се ли храниш (не вярвам да си носиш сандвичи)? Та това са почти 10 часа! Аз бих умряла от глад така Blush и поради това хубаво-лошо времето, се прибираме за обед и следобедна закуска.

Ами обикновено си вземам 500мл кола, а пък и винаги остава от храната на дъщеря ми (тя не е много ящна) и аз я доизяждам (иначе трябва да я хвърля). Това ми е достатъчно.

# 12
  • Мнения: 5 401
Следобед Каби яде само плодове - или от вкъщи ги приготвям, или вземам нож и в градинката беля и храня. Колко приятелчета съм изхранила такаааа...  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 718
На Правда питките са мммммммммммного вкусни, направих ги с кашкавал вътре, че нямах сирене. И Алекс ги хареса  Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ние в повечето случаи се храним в нас, но ако се наложи да сме навън му купувам плодово мляко или кремче (от типа на Данет на данон). Винаги имам плодове в мен и като последен вариант е някоя бутер-баничка. Синът ми много ги обича Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт