Какво да правя - не иска да яде друго освен АМ?

  • 1 101
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 377
От около седмица синът ми не иска да яде храната от кухнята, нито тази която му готвим.Яде само десерта от кухнята и не отказва единствено АМ-то, евентуално попарата и някой настърган плод.Не мога на почти годинка да го храня само с АМ.Какво да правя? Имали ли сте подобен проблем? Според вас на какво може да се дължи?
Хапва 4-5 лъжички от манджите и не ще повече, а дам ли му млякото си го изпива без проблем.Мързи го да дъвчи ли, незнам .....
Ядосана съм, объркана съм, притеснена съм .....

# 1
  • Мнения: 6 441
От около седмица и ние сме по същият начин.  Peace

Според мен това са си зъби,едва ли го мързи да дъвче детето  Grinning И не е чак такъв голям проблем ако пие само АМ известно време  Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Не се притеснявай.просто не насилвай детето.След време нещата ще се нормализират.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Период е. Избиват зъби и венците го болят. Затова отказва твърда храна. Просто бъди търпелива и остави детето да си изстрада зъбите. Wink Ще видиш, че след няколко дни само ще поиска да яде. А дотогава просто му давай АМ и каквото друго яде.

# 4
  • Мнения: 530
От 6 месечна възраст, откакто е захранена, дъщеря ми има такива периоди. За известно време, 1- 2 седмици, отказва всичко, освен АМ. Сега е на 1.4 г. и пак отказва всичко, но за съжаление вече се мръщи и на АМ. Хапва само сутрин и вечер кисело мляко. Лично аз много съм се притеснявала и съм я мъкнала на изследвания, но диагнозата беше все една и съща- избива зъбче и децата губят апетит. Сега ни избива кучешки зъб. Както си се хранеше нормално и на другия ден хоп приключи с храната. Така е вече повече от седмица. Не се притеснявай, това е временно явление и със сигурност е период на никнене на зъбче.

# 5
  • Мнения: 600
Дъщеря ми още има подобни периоди, но вече си знам, че е от зъбите. Просто изчаквам, давам каквото иска да яде и това е. Не се тревожи толкова. Нищо, че детето ти е почти на година и яде само АМ - просто това е което иска, заради някакъв дискомфорт при никнене на зъбите. И аз се притеснявах преди, но после си казах, че е хубаво все пак, че пие/яде нещо, отколкото да не поема нищо. По същия начин съм доволна, че когато Сияна е болна иска мляко. Това е по-добре от нищо, нали? А като си помислиш, че е само период и ще отмине, това си е направо успокояващо. Не се гневи на детето си, от опит знам - от това ще съжаляваш много повече! Радвай му се, а това с неяденето на друго освен АМ ще си отмине и ще забравиш. Успех мила и се успокой! Hug Hug

# 6
  • Мнения: 266
Период е. Избиват зъби и венците го болят. Затова отказва твърда храна. Просто бъди търпелива и остави детето да си изстрада зъбите. Wink Ще видиш, че след няколко дни само ще поиска да яде. А дотогава просто му давай АМ и каквото друго яде.
напълно съм съгласна,и ние сме минали през този период

# 7
  • Мнения: 377
И аз така неуверено си мислех и дано е така щото иначе ...... просто незнам кво ще правя! Благодаря ви, момичета!  bouquet

# 8
  • Мнения: 46 484
Да, имала е такива периоди.
Само на мляко караше и плодове, ако иска, след време сама проявяваше желание за твърда храна  Simple Smile подсладени кремчета и подобни не са добре, защото ще види, че може и така и ще си остане дълго време само на тях. Поне така стана с детето на моя приятелка.

# 9
  • Мнения: 336
Ох, много е дразнещо!!!
И при нас е така. От отплото е май. Не иска даже и мляко, но гълта вода по 3 пъти повече от преди. Всичко освен нея плюе  Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 377
Да, имала е такива периоди.
Само на мляко караше и плодове, ако иска, след време сама проявяваше желание за твърда храна  Simple Smile подсладени кремчета и подобни не са добре, защото ще види, че може и така и ще си остане дълго време само на тях. Поне така стана с детето на моя приятелка.

Да, гадното е че по-сладките неща ги яде,например десертчетата от кухнята - предимно кремчетата, мляко с овесени ядки обаче не ще! #Cussing out

# 11
  • Мнения: 117
Моя син за първи път отказа храната на 1 годинка през юни в началото на топлите дни. цяло лято го насилвах да се храни, все още го кърмех и накрая спря да яде плодове и зеленчуци. В момента се храни нездравословно, правя се на маймуна да опита поне някакъв плод. За да не стигнете до това положение - не го насилвай, опитай се да му даваш плод или зеленчук, под някаква форма, таткото, баба или дядо може да са стимул да хапне поне нещо през деня.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай.просто не насилвай детето.След време нещата ще се нормализират.
точно така  Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай, няма за какво да се тревожиш. Нека си пие АМ само, щом иска, не го насилвай, то си е достатъчно хранително. Синът ми е досста по-голям и има такива периоди, в които за една седмица например пие всеки ден по 2 литра кисело плодово мляко и нищо друго. Оставям го. Няма проблем  Peace

# 14
  • Мнения: 377
Благодаря ви , момичета! Вчера се излъга и хапна и основно и вечерта и супичката си изяде! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт