Кара ли ви свеки да й ядете манджите

  • 9 416
  • 166
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 447
Лично на мен моята не ми харесва как готви,но не ме и насилва да ям от нещата й.

# 46
  • Мнения: 4 371
Ами кани ме, не ме кара. Ако е сготвила нещо, което не ям - зайци, агнета, спанаци и т.н. просто казвам, че такова не ям, а не я лъжа, че скоро съм яла. И така си решавам проблема. Ти да не мислиш, че твойта трева пасе - всеки път с една и съща лъжа, дето я моташ Laughing

# 47
  • Мнения: 804
Ех, размечтах се...
Представих си как се прибирам вкъщи без торби и вместо да се метна върху печката, за да осигуря здравословна вечеря, а не полуфабрикати, ме чака пилешка супичка пък дори и "с маст".
Мечти, мечти...

# 48
  • Мнения: 46 508
Моята се справя добре по празниците, щом аз го казвам, значи е много, много добре, като имаш предвид, че съм ужасно капризна и ям точно 5 неща  Blush за всекидневното готвене - не знам, никога не сме живяли заедно.

# 49
  • Мнения: 471
Ех, размечтах се...
Представих си как се прибирам вкъщи без торби и вместо да се метна върху печката, за да осигуря здравословна вечеря, а не полуфабрикати, ме чака пилешка супичка пък дори и "с маст".
Мечти, мечти...


Ех избоде ти очите една правописна грешка.....
Аз също работя, но не ми е проблем да сготвя нещо здравословно

# 50
  • Мнения: 173
Свекърва ми готви по-вкусно от мен и майка ми.Аз не съм капризна,даже като седна на масата забравям да стана. LaughingМного ястия съм научила от нея как да ги сготвя.

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Ех, размечтах се...
Представих си как се прибирам вкъщи без торби и вместо да се метна върху печката, за да осигуря здравословна вечеря, а не полуфабрикати, ме чака пилешка супичка пък дори и "с маст".
Мечти, мечти...

Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 52
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Да и го правя с удоволствие. А през последните 3 години когато сме си в България, аз не готвя нищо. Ако сме си в къщи (със свекървами сме на един етаж, врата срещу врата), за всяко ядене сме на нейната маса. По цял ден готви, нито веднъж не се е оплакала, че й тежи. Винаги ме пита какво ми се яде и се съобразява с предпочитанията ми. Готви много вкусно, дори съм възприела някоя и друга рецепта от нея.

# 53
  • Мнения: 3 886
Не ме кара но аз го  правя с удоволствие, аз не готвя нищо. . Винаги ме пита какво ми се яде и се съобразява с предпочитанията ми. Готви много вкусно, дори съм възприела някоя и друга рецепта от нея.
  bouquetтова е моето мнение

# 54
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 843
Аз пък не мога да разбера как може един човек да накара друг да направи нещо насила? newsm78

# 55
  • Мнения: 419
Моята свекърва не е кулинар Thinking. Аз готвя по-добре от нея. Но никога не намирам кусур на ядене, при положение че ми е сервирано наготово.
Колко пъти съм искала да се прибера от работа и да е сготвено  ooooh! каквото и де е Naughty.

# 56
  • Мнения: 2 617
Не можах да разбера - какво значи да те "кара" да ядеш?!  newsm78
НА гости ли сте били или живеете с нея?

# 57
  • Мнения: 2 438
В прав текст съм заявила, че буламачи не ям. Това означава МААААААзни храни, представете си например кебап от тлъсто свинско месо, запържено в мас, докато аз подбирам само чисто месо и го задушавам на бавен огън в тефлон; сладкиши от типа "имаше няколко изостанали бурканчета със сладки и аз им сложих малко брашно и амонячна сода"; доматен сос от червен пипер и брашно, а не от изварени домати. Твърде много си уважавам здравето и майчето, което ме е отгледало със здравословна храна, за да си развалям стомаха с подобни храни. Между другото свеки има гастрит, язва, проблеми със жлъчката, киселини и непреодолимо влечение към гореописаната кухня.

# 58
  • Мнения: 2 622
Ям от манджите на свеки ако сме у тях по някакъв повод и е готвила.Иначе не е от най-можещите кулинарки,но пък се старае жената,как да й откажа.Освен това когато съм била цял ден на работа в събота и неделя и децата са били при нея,винаги праща и манджа,което за мене е голяма радост.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 060
Хайде да похваля мойта свекърва в тази тема!  Grinning Не ме е "карала" да ям, предлага ни, ние си избираме какво искаме. Готви добре, е, някои неща са по по-различна рецепта, но хапвам и не се оплаквам - то пак си е вкусно. Разменяли сме си рецепти, тя любезно ме хвали за разни мои произведения  Wink . А като цяло всички в семейството на мъжа ми живо се интересуват какво обичам аз, какво не обичам и гледат да се съобразяват при готвенето - чак ми става неудобно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт