Домашна кола маска? С глюкоза и какво още, че забравих....

  • 11 975
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Здравейте момичета! Откакто се помня ползвам епилатор, но си спомням за първото си махане на косми, беше с една рецепта от глюкоза и имаше ли също още нещо вече не помня? Мажеш и после дърпаш с лекопласт, спомням си че много болеше ама имаше по-голям ефект!

# 1
  • Мнения: 1 081
Купи си от аптеката кола маска Кара / или Сара беше  newsm78 / в розова кутийка, течна е / в тубичка / и струва лев и нещо !
Ползвам само нея, и съм доволна   Peace

# 2
  • Мнения: 97
Ама наистина, какво си се залетяла да се занимаваш с глюкози и лекопласти.... в интерес на истината чувала съм го този вариант , но за трето нещо не помня да имаше... Thinking
Взимаш си една Сара, в тубичка, разтапяш я на водна баня или директно в микровълновата (аз така правя, но внимавай , пускай я за по 10-тина секунди докато се размекне). Струва под 1,50лв.,а  в състава и са вода, захар и лимонена киселина. Май имаше и разновидност с мед.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 16:18 от mu6moronko

# 3
  • София
  • Мнения: 231
Може би се интересуваш за рецептата със захарта? 1кг. захар, 15 с.л. вода и 3пк. лимонтузу, всичко това се вари до получаването на кола-маска. Хитрината е при варенето, ако я превариш става много твърда.
Готовите са на същия принцип и според мен са доста по-удобни.
Надявам се да съм била полезна!

# 4
  • Мнения: 2 448
Да, спомням си онези далечни времена с рецептата с лимонтозуто, как го мажех на ленти от чаршаф и дърпай.Reny31 ти я е написала много точно.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 723
И аз преди години съм си правила колата маска, която е описала Reny31. Но си е хамалогия. Ако сега се наложи да ползвам кола маска, предпочитам купешката.

# 6
  • Мнения: 3 459
Не виждам смисъл да се занимаваш с тези простои с варене и т.н, особено като може да си я вземеш на буквално смешна цена от 1,30-1,50 максимум.

# 7
  • Мнения: X
Спомням си, че и аз веднъж си правих кола маска с лимонтузу и захар, изпогорих се ужасно... И доста ме боля.
Вече два пъти опитах със Кара, твърдата. Наистина се получава. Но за подмишниците нещо не се получи добре, и слятам там да опитам с течната Кара.
Успех, и по-добре си купи готова,  вместо да я вариш сама.

# 8
здр. до ся не сам пробвала с кола маска.   Rolling Eyes   и изкам да пробвам с тази дето говорите,ама не мога да разбера сара или кара се казва?    Thinking

# 9
Може би се интересуваш за рецептата със захарта? 1кг. захар, 15 с.л. вода и 3пк. лимонтузу, всичко това се вари до получаването на кола-маска. Хитрината е при варенето, ако я превариш става много твърда.
Готовите са на същия принцип и според мен са доста по-удобни.
Надявам се да съм била полезна!


здр.аз пак да попитам тва не е ли малко множко (1 кг.захар)  newsm78  и всашност за какжо ти стига това(двата крака и подмишници добре ли идва) newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 231
Това количество на мен ми стигаше за 3 пъти, но пак казвам вече има готови и мисля че е загуба на време да си я вариш сама.

# 11
  • Мнения: 5 539
5 суп. лъж. захар, 5 с.л. вода и 1 лимонтозу се варят, докато започне да порозовява. Но трябва да се уцели момента да се дръпне от огъня, иначе шще стане прекалено твърда.
Така го правехме някога.
Между другото Кара, за която са ти писали по-горе, е същата. Няма смисъл да се занимаваш да вариш Peace

# 12
  • Мнения: 35
с глюкоза и капсиков пластир се постига чудесен ефект. Глюкозата трябва да е на стайна температура - нанася се тънко - аз го правя с тъпото на нож. Капсиковия пластир (по принцип май че беше за ишиас) се използва като лента - трябва да прилепне много добре и да няма въздух. и после бързо дърпане в посока противоположна на косъма. извършвам тази козметична услуга на майка ми от години - става много бързо и косъма се дърпа с коренчето

# 13
  • софия
  • Мнения: 2 140
Купи си кола маска от аптеката и не се занимавай да правиш домашна.

# 14
благодаря ви момичета,по вазможност още днес ще отида до аптеката за "кара".  Rolling Eyes  ще докладвам за резолтати  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт