Смятате ли, че целувката произлиза от...

  • 1 132
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
... сукателния рефлекс?

Това ми дойде наум, когато моето зърно почна да бъде търсено от бебчо по всички части на плътта, до които съумяваше да се добере и пробваше дали не пуска пък оттам удовлетворяващото млекце...

Ми ако не го смятате, какъв генезис ще предложите?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Мдааа, сигурно идва от оралната фаза по Фройд!

# 2
  • Мнения: 1 008
Мила Sedada,
последното нещо, с което асоциирам целувката, това е кърменето.
Обичам да целувам детето си, родителите си и приятелите по един начин.
Частите на моето тяло с уста търси само мъжът ми.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 20:58 от azsa

# 3
  • Мнения: 1 072
Устните са много чувствителни / не чувствени, да не се объркате /
Докосвайки нещо с устните си, се доближаваш максимално до усещането, което то създава.
Пръстите загрубяват и губят прецизността си в контакт с предметите. Усещането, че не ги докосвам достатъчно добре ме е карало да опитвам нещата с устни. Картината, която създават за повърхността е по-наситена.

Та, може би, желанието за докоснеш някого по-пълноценно те кара да го правиш с устни.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 20:54 от Летящата крава

# 4
  • Мнения: 843
  Аз съм седмаче  и не са ме кърмили.   Но разпознах целувката веднага:   и майчината , и любовната.
         А сукателния рефлекс е присъщ на всички ни.
          На кого  ли му е хрумнало /И Защо/ да прави тази аналогия?
         

# 5
  • Мнения: 1 008
Та, може би, желанието за докоснеш някого по-пълноценно те кара да го правиш с устни.

Това е отговорът. Перфектният отговор bowuu

# 6
  • Мнения: 2 448
Та, може би, желанието за докоснеш някого по-пълноценно те кара да го правиш с устни.


Това много ми хареса.
Не знам какъв е генезисът на целувката и само можем да гадаем, но за мен една целувка понякога е по-интимна дори от секс.

# 7
  • Мнения: 17 546
Може би желанието да опиташ другия на вкус. Rolling Eyes Има вкусна и невкусна целувка.

Не знам какъв е генезисът на целувката и само можем да гадаем, но за мен една целувка понякога е по-интимна дори от секс.
И аз мисля така!

http://drlove.hit.bg/Kiss/

# 8
  • Мнения: 5 940
Сукателният рефлекс произлиза от целувка.

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392


# 10
  • Мнения: 3 447
Устните са много чувствителни / не чувствени, да не се объркате /
Докосвайки нещо с устните си, се доближаваш максимално до усещането, което то създава.
Пръстите загрубяват и губят прецизността си в контакт с предметите. Усещането, че не ги докосвам достатъчно добре ме е карало да опитвам нещата с устни. Картината, която създават за повърхността е по-наситена.

Та, може би, желанието за докоснеш някого по-пълноценно те кара да го правиш с устни.

Това
Може би желанието да опиташ другия на вкус.

плюс това. Децата минават през фаза, в която опитват и слагат всичко в устата. Плюс подражание, разбира се. А как се е получила първата целувка на света - не знам.

# 11
  • Мнения: 516
Знам две теории за произхода на целувката. Първата е, че целувката произлиза от прачовеците, когато майките са сдъвквали храната в устата си и после са я слагали в устата на децата си с устни.
Втората теория, предполагам, ще е по- интересна за теб, Седада. Повечето древни народи вярвали, че допирайки лицата си едно в друго, създават духовно единство. Дори индианците вярвали, че допирайки устните си една в друга, съединяват душите си.

# 12
  • Мнения: 2 759
                       Sedada, очаквам с нетърпение теорията ти за произхода на секса  Whistling.

# 13
  • Мнения: 3 447
Защо тая цензура, модове, приятели любими?

# 14
  • Мнения: 2 792
 Не, не мисля, че сукателния рефлекс е първоизточника на целувката, не го намирам за толкова романтичен, може би.
Инстинктивното желание за близост в бебета, в което съм открила някаква романтика и първоизточник на последващото желание за близост между възрастните е търсената закрила и доверие, сигурността и доверието, което се гласува безпрекословно. Може би този инстинкт в малките деца е последващ в съзряването от инстинкта да търсим истинска обич и любов, може би така и не се научаваме да бъдем до край самостоятелни.

Общи условия

Активация на акаунт