Откога държавата Израел е в Европа?

  • 12 171
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 343
... никой не иска да  играе с тях.
агхахахахахах , прозвуча ми кат децата на пясъчника...  Joy

 Joy
Даааа, а децата на пясъчника обикновено си имат доста основателни причини да не играят с определени субекти...  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 6 992
To в оная пустиня си е жив пясъчник Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 2 840
А, то ясно това - арабчетата обичат други игрички. И доста се заиграват с европейчетата напоследък.

Вие съвсем ми изтрепахте детските илюзии, честно.

# 33
  • Мнения: 278
Няко май е пропускал уроци по история.
И кой каза, че не е част от САЩ?
Лично Рокфелер е дал пари за създаване на тази държава, така, че утре очаквайте и в американските първенства да се появят.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BB
Ай утре да не кажат по новините, че форум: бг-мама е обявил Израел да играе сам със себе си  Joy  Joy  Joy

# 34
  • Мнения: 116
А вие  представяте ли си при един мач между Израел и Палестина, или Израел и Саудитска Арабия, какво ще стане с агитките.... И кои точно сили на реда ще пазят събитието?!

# 35
  • Мнения: 5 370
Имам един въпрос към Борис-Пак ли се правиш на интересен или наистина си  ТИ?

# 36
  • Мнения: X
Темите на Борис излъчват такъв детски откривателски възторг, трогателно! Ще речеш, че преди два месеца се е събудил, ококорил е ей такива очи  Shocked и погледнал широкия свят. Господи, свят, колко си голям и шарен и интересен! Hug

# 37
  • Мнения: 4 841
А вие  представяте ли си при един мач между Израел и Палестина, или Израел и Саудитска Арабия, какво ще стане с агитките.... И кои точно сили на реда ще пазят събитието?!

Ей, това си го представих съвсем картинно  Joy


# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Аз пък не намирам нищо лощо в темата. Човека задава принципен въпрос - на какъв принцип се определят участниците в първенствата на континентите? Какво расистко има тук не ми стана ясно newsm78

Въпроса е ясен и точен - по географски принцип ли се определят участниците или не?

А това че е в конфликт с всичките си съседи е ясно. И какво - всяка воюваща държава има право да си сменя първенството в което играе ли? Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 167
Аз също преди съм се чудила защо Израел участва на европейски първенства и Евровизия, търсих инфо по въпроса и някъде прочетох /не помня къде/ че е защото когато 1945 година се създава Израел, Европа купува земята, за да може Евреите да си направят държава. Така че дефакто Израел е европейска земя.

# 40
  • Мнения: 343
quote author=DuBa link=topic=294316.msg7519485#msg7519485 date=1211059388]
Аз също преди съм се чудила защо Израел участва на европейски първенства и Евровизия, търсих инфо по въпроса и някъде прочетох /не помня къде/ че е защото когато 1945 година се създава Израел, Европа купува земята, за да може Евреите да си направят държава. Така че дефакто Израел е европейска земя.
[/quote]

Купувачът е ясен - Европата в някакъв глобален мъгляв вариант. А продавачът на земята кой ли е бил? newsm78 Интересна сделка ще да е било...  Thinking[ Парите явно и нещо уж обективно като географията могат да променят.

# 41
  • Мнения: 17 546
Израел се създава с решение на ООН, като се отнемат територии от тогавашна Палестина и се дават на еврейските заселници и по този начин се създават двете държави - Израел и Палестина.
Ако представлява интерес за някого http://www.deevision.net/pdf/7.pdf

# 42
  • Мнения: 343
Балу, благодаря за линка, там са доста по-подробно описани нещата от това, което знаех. Но пак не намирам основателна причина Израел да се смята за европейска държава по какъвто и да било показател. newsm78 Явно грешката е в моя телевизор.

# 43
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Не дърпайте дявола за опашката! Да не ни обвинят утре в пресата за масонска ложа, както ни лепнаха обвинението, че сме окепазили ПИБ.  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 3 423
Балу, благодаря за линка, там са доста по-подробно описани нещата от това, което знаех. Но пак не намирам основателна причина Израел да се смята за европейска държава по какъвто и да било показател. newsm78 Явно грешката е в моя телевизор.
А за каква би предложила? Африканска?

Общи условия

Активация на акаунт