Жълтеникаво течение

  • 86 295
  • 16
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 578
Моя съвет е да не се само-лекуваш. Каквото и да ти има, ако прилагаш различни медикаменти, които не са подходящи, ако имаш бактерии те стават устойчиви и после още по-трудно се лекуват, да не казвам, че т.нар. лечение им служи за храна. Когато се направи изследване се изолират бактерии ако има изобщо и освен това се изследва от какво точно се влияят тези бактерии. Трябва стриктно да го спазваш обаче, ако искаш да има резултат, а не по три дни, защото в повечето случаи бактериите за три дни не умират. В най-добрия случай поне седем. Микробиологичното изследване се поема от НЗОК иначе е около 15 лева, но задължително да е с антибиограма. Като си вземеш направление и прегледа ти е безплатен. Остава само някак си да намериш време. Успех  bouquet

# 16
Ще се включа и аз по темата. При мен също се появи жълто течение или по точно жълта разтеглива слуз, без мирис и сърбежи. Веднъж по-слабо , друг път по- обилно. Когато е топло времето- още по-силно. Продължава вече втори месец. Струва ми се, че е от лечението с Flagyl. Изтича се нещо. Ето накратко историята ми: Появи ми се воднисто течение и леко прокървяване между циклите. Отидох на гинеколог. Откриха  миома. Направиха цитонамазка- резултата е Pap II. Погледнаха на микроскоп секрет от влагалището и ми казаха -трихомоназа. Да, ама тя обикновено се предава по полов път, а аз нямам полов контакт от много дълго време. Както и да е- казаха басейни и т.н. За да спре кървенето и да намалее миомата- гинеколога реши да опита хормонално лечение с orgametril. И така 4 месеца оргаметрил и  едновременно два месеца Flagyl- таблетки и свещички/всяка вечер по две, макар че в упътването пише по една/ . Кървенето спря, но се появи това жълто слузесто течение и не спира. Освен това на преглед откриха и киста на яйчника, каквато преди не съм имала и пак ми дадоха оргаметрил. За течението гинеколога ми каза, че може да се дължи на оргаметрила, но щом и други се оплакват след като са пили и слагали flagyl мисля, че по-скоро е от него. Прави сте обаче, че не бива да ни изписват лекарства "на око", а да се направят сериозни изследвания в лаборатория

Общи условия

Активация на акаунт