как се научава детето да седи на гърне

  • 2 760
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Чудно ми е,как ще мога да науча бебето ми/на година и 3 месеца е/да седи на гърнето.Въпроса ми е провокиран от 1но бебе на същата възраст днес в градинката,отглежда го бабата и вече е махнала памперсите.
Та,мили майки,как става обучението,за колко време ?
Струва ми се мисия невъзможна newsm78

# 1
  • Мнения: 46 492
Аз не съм обучавала, оставих я да порасне и сама да започне, беше на 2г. и 8м., всичко друго е дресировка.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Ах, тези баби - просто по цял ден само го  дебне и го  слага на гърнето веднага като забележи признак на пишкане или акане. След сън, след ядене, след къпане, при неочаквано затишие. Сигурно за месец два ще се научи. Така предполагам.

# 3
  • Мнения: 653
и на мен ми е интересно
особено, когато детето не иска и за миг да седи на гърнето

аз специално се примирих и чакам сам да пожелае , както и Никол е писала по-горе

някои деца се поддават много лесно на обучение за каквото и да било
някои са големи инати, моето явно е от тях

# 4
  • Мнения: 742
Аз не успях...моя приятелка махна памперса на детето си на година и 2 месеца, а нашата хубавица категорично отказваше да седне на гърне. На две години я дадох на ясла -и сега сама сяда и когато е свършила работа-сама си казва че е готова Hug В яслата се научи да седи на гърне за три дни, а от няколко дни правят опити в яслата дори да й махнат памперса въобще...Така, че самото дете си показва ога е готово-а въпросът е мама да не е прекалено амбициозна и да се води по детенце Hug

# 5
  • Мнения: 6 441
И ние имаме същият проблем.
При отчетните вече има деца,които си казват,че ще пишката,а Алекс категорично отказва да седне на гърне.
Реших,че ще изчакам и няма да го мъча,но все нещо ме гложди отвътре  Confused Все си мисля,че аз сбърках някъде.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 235
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.

# 7
  • Мнения: 407
От няколко дена по-настоятелно се опитвам да го науча да пишка на гърне и за сега се справяме добре.Взимаме всичките му книжки и започваме да ги разглеждаме.До 5-10 мин си е свършил работата,става сам и започваме бурно ръкопляскане.Не мисля,че скоро ще ми казва сам когато има пиш,но за сега и на това съм доволна.  Wink

# 8
  • Мнения: 391
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.


7 месеца??? Че как??? Пред ТВто ли да го сложа§ Или да му дам играчки??? Ние сме почти на 8 но се чудя дали няма да избързам ако започна...

# 9
  • Мнения: 5 790
Аз не съм обучавала, оставих я да порасне и сама да започне, беше на 2г. и 8м., всичко друго е дресировка.

По-добре не може да се каже! Абсолютно подкрепям, постъпих по същия начин. Мина леко и безболезнено и за двете ни. Без ревове, тръшкания, нерви. И само с един брой напишкани гащи.

# 10
  • Мнения: 700
 Ние почнахме на 11 месеца.На годинка махнах нощния памперс.Просто на сутринта му беше сух.Месец по-късно и дневия.Изобщо не харесваше слагането на памперс- въртеше се и затова избрах Естествена бебешка хигиена.Отдавна сме по слипчета Simple Smile и не знаем какво е това обрив,крем против подсичане и т.н.Не съм го дресирала.Когато не искаше гърне го оставях да си се напикае.Така постепенно осъзна,че не е приятно. Simple Smile

 Вижте тази тема.Тук повечето майки са започнали доста преди годинката.Това е най-естествения начин.По който сме отгледани ние,родителите ни и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274434.0

# 11
  • Мнения: 166
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.


7 месеца??? Че как??? Пред ТВто ли да го сложа§ Или да му дам играчки??? Ние сме почти на 8 но се чудя дали няма да избързам ако започна...

Дъщеря ми беше на 8 и малко, когато я сложихме за първи път на гърне и за 3-те пъти за деня тя учудващо и 3-те пъти се изпиша и изака... И ние с баща и решихме, че вече е готова за тва начинание... И така и до днес, вече на 1 година и 11 месеца, но все още не можем да се сдържаме за пиша, та сме си с пампата още, но аз не съм и упорствала кой знае колко де, иначе акото си ни е на гърне, освен ако не е запечена или пък разхлабена  newsm78 , че и при двете понякога е непредсказуемо, все пак когато се "обади"  hahaha , но се надявам като почнем ясла, да го махнем, щото на нея малко и трябва, гледам че като сме на гости на едно приятелче без пампа и като го гледа него и тя се сдържа и си носи сама гърнето да пиша... но като сме си сами и не щееее... Въпроса е да я хванеш точно сега, преди да е проходила, щото после трудно се спират на едно място  Mr. Green , просто си хвани един ритъм, аз правех така : сутрин се кърмехме към 6-6.30 (или адапте, не знам как сте), след това на гърне (пробвах я няколко дни подред първо с дрешките да я сложа просто да поседне, да види кво е  Grinning и след няколко дни вече на голо дупе ) ама аз слагах гърнето на нейното легълце, давах играчки, книжки, но седях до нея, забавлявах я с каквото можех, и след като се изпиша и изака, я вдигах, като и казвах "бравооо, точно така,ето виж какво се прави в гърнето". Първите седмици сме седяли и по 40 мин на гърнето, но не я вдигах , докато не си свършеше работата... след това мий дупи, ляга спи и така, след сън същата процедура,после след храна и така, постепенно за около месец и хванах ритъма на пишане и най-вече на акане и се свърши с безкрайното чакане, почнахме за 5 мин да си вършим работата... сега почти винаги си казва "ако" и "акам" и понякога "пишам", но само когато не е прекалено заета с някоя игра и по-често чувам "пика са" демек "сори, ама вече свърших работата  Mr. Green " и така... Сега сме на 3 памперса за деня, че ми е съвестно да я държа с един и същ цял ден и го сменям след следобедния сън и после вечер преди лягане нов... И не съм съгласна, че тва са дресировки, тя не е куче, просто съм и помогнала да разбере какво се прави на гърнето... щом бързо-бързо се научи да ми дава сигнали, че и се ака и се научи да се сдържа поне за акото, че с пиша е по-трудно... Но, пак казвам, тва е мое мнение, моля другите мами да не се обиждат, аз така съм видяла нещата...
Сега виждам, че Бунгичка ти е пуснала линк към една много полезна статия, от която аз се амбицирах тогава, но просто май не мога да отделя време и да махнем пампата, а съм сигурна, че за седмица най-много ще се научим, но скоро тръгваме на ясла, та в нея ми е надеждата  Mr. Green , просто доста майки около нас са много доволни в тва отношение от леличките в яслите  Peace
Успех   bouquet

# 12
  • Мнения: 700
 Само че седенето по 40 минути е доста много време.Би се получил негативен ефект към изхождането.Препоръчва се не повече от 2-3 минутки на гърнето,като се подканя детето с ключовите думички 'пиш' и 'ако'.Най-добре като начало след сън,защото тогава най-често им се пикае.Идеята за забавление с телевизор и играчки също не е в принципите на метода.Като цяло амбицирането да се хваща всеки пиш вреди,а по-лежерният подход с наблюдаване готовноста и желанията на детето дава отличен резултат.

# 13
  • Мнения: 2 849
Виктор от скоро сяда дали с гащи или без,но вече поне сяда да го опознае ,нищо не върши .Тук започват тренинг за гърнето на 36 навършени месеца в градината ,аз ще се пробвам от лятото да го подготвя .

# 14
  • Мнения: 2 613
Малката ми дъщеря още е с памперс.Не ще и да чуе за гърне,макар че от както навърши 1 годинка периодично я слагам(както правех със сестра й).Досега всичко на всичко е 3 пъти е акала в гърнето,това беше още в началото докато разбере за какво стана въпрос.Сега вече категорично отказва да върши каквото и да е в него #CrazyКазва когато има  ако,слагам я,седи 10-15 минути и нищо.Слагам й памперса и до половин час се е наакала.Иначе изявява желание да седне,но бързо й омръзва.Според мен още не е готова,това е Hug

Общи условия

Активация на акаунт