как се научава детето да седи на гърне

  • 2 763
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Чудно ми е,как ще мога да науча бебето ми/на година и 3 месеца е/да седи на гърнето.Въпроса ми е провокиран от 1но бебе на същата възраст днес в градинката,отглежда го бабата и вече е махнала памперсите.
Та,мили майки,как става обучението,за колко време ?
Струва ми се мисия невъзможна newsm78

# 1
  • Мнения: 46 510
Аз не съм обучавала, оставих я да порасне и сама да започне, беше на 2г. и 8м., всичко друго е дресировка.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Ах, тези баби - просто по цял ден само го  дебне и го  слага на гърнето веднага като забележи признак на пишкане или акане. След сън, след ядене, след къпане, при неочаквано затишие. Сигурно за месец два ще се научи. Така предполагам.

# 3
  • Мнения: 653
и на мен ми е интересно
особено, когато детето не иска и за миг да седи на гърнето

аз специално се примирих и чакам сам да пожелае , както и Никол е писала по-горе

някои деца се поддават много лесно на обучение за каквото и да било
някои са големи инати, моето явно е от тях

# 4
  • Мнения: 742
Аз не успях...моя приятелка махна памперса на детето си на година и 2 месеца, а нашата хубавица категорично отказваше да седне на гърне. На две години я дадох на ясла -и сега сама сяда и когато е свършила работа-сама си казва че е готова Hug В яслата се научи да седи на гърне за три дни, а от няколко дни правят опити в яслата дори да й махнат памперса въобще...Така, че самото дете си показва ога е готово-а въпросът е мама да не е прекалено амбициозна и да се води по детенце Hug

# 5
  • Мнения: 6 441
И ние имаме същият проблем.
При отчетните вече има деца,които си казват,че ще пишката,а Алекс категорично отказва да седне на гърне.
Реших,че ще изчакам и няма да го мъча,но все нещо ме гложди отвътре  Confused Все си мисля,че аз сбърках някъде.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 235
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.

# 7
  • Мнения: 407
От няколко дена по-настоятелно се опитвам да го науча да пишка на гърне и за сега се справяме добре.Взимаме всичките му книжки и започваме да ги разглеждаме.До 5-10 мин си е свършил работата,става сам и започваме бурно ръкопляскане.Не мисля,че скоро ще ми казва сам когато има пиш,но за сега и на това съм доволна.  Wink

# 8
  • Мнения: 391
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.


7 месеца??? Че как??? Пред ТВто ли да го сложа§ Или да му дам играчки??? Ние сме почти на 8 но се чудя дали няма да избързам ако започна...

# 9
  • Мнения: 5 790
Аз не съм обучавала, оставих я да порасне и сама да започне, беше на 2г. и 8м., всичко друго е дресировка.

По-добре не може да се каже! Абсолютно подкрепям, постъпих по същия начин. Мина леко и безболезнено и за двете ни. Без ревове, тръшкания, нерви. И само с един брой напишкани гащи.

# 10
  • Мнения: 700
 Ние почнахме на 11 месеца.На годинка махнах нощния памперс.Просто на сутринта му беше сух.Месец по-късно и дневия.Изобщо не харесваше слагането на памперс- въртеше се и затова избрах Естествена бебешка хигиена.Отдавна сме по слипчета Simple Smile и не знаем какво е това обрив,крем против подсичане и т.н.Не съм го дресирала.Когато не искаше гърне го оставях да си се напикае.Така постепенно осъзна,че не е приятно. Simple Smile

 Вижте тази тема.Тук повечето майки са започнали доста преди годинката.Това е най-естествения начин.По който сме отгледани ние,родителите ни и т.н.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274434.0

# 11
  • Мнения: 166
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.


7 месеца??? Че как??? Пред ТВто ли да го сложа§ Или да му дам играчки??? Ние сме почти на 8 но се чудя дали няма да избързам ако започна...

Дъщеря ми беше на 8 и малко, когато я сложихме за първи път на гърне и за 3-те пъти за деня тя учудващо и 3-те пъти се изпиша и изака... И ние с баща и решихме, че вече е готова за тва начинание... И така и до днес, вече на 1 година и 11 месеца, но все още не можем да се сдържаме за пиша, та сме си с пампата още, но аз не съм и упорствала кой знае колко де, иначе акото си ни е на гърне, освен ако не е запечена или пък разхлабена  newsm78 , че и при двете понякога е непредсказуемо, все пак когато се "обади"  hahaha , но се надявам като почнем ясла, да го махнем, щото на нея малко и трябва, гледам че като сме на гости на едно приятелче без пампа и като го гледа него и тя се сдържа и си носи сама гърнето да пиша... но като сме си сами и не щееее... Въпроса е да я хванеш точно сега, преди да е проходила, щото после трудно се спират на едно място  Mr. Green , просто си хвани един ритъм, аз правех така : сутрин се кърмехме към 6-6.30 (или адапте, не знам как сте), след това на гърне (пробвах я няколко дни подред първо с дрешките да я сложа просто да поседне, да види кво е  Grinning и след няколко дни вече на голо дупе ) ама аз слагах гърнето на нейното легълце, давах играчки, книжки, но седях до нея, забавлявах я с каквото можех, и след като се изпиша и изака, я вдигах, като и казвах "бравооо, точно така,ето виж какво се прави в гърнето". Първите седмици сме седяли и по 40 мин на гърнето, но не я вдигах , докато не си свършеше работата... след това мий дупи, ляга спи и така, след сън същата процедура,после след храна и така, постепенно за около месец и хванах ритъма на пишане и най-вече на акане и се свърши с безкрайното чакане, почнахме за 5 мин да си вършим работата... сега почти винаги си казва "ако" и "акам" и понякога "пишам", но само когато не е прекалено заета с някоя игра и по-често чувам "пика са" демек "сори, ама вече свърших работата  Mr. Green " и така... Сега сме на 3 памперса за деня, че ми е съвестно да я държа с един и същ цял ден и го сменям след следобедния сън и после вечер преди лягане нов... И не съм съгласна, че тва са дресировки, тя не е куче, просто съм и помогнала да разбере какво се прави на гърнето... щом бързо-бързо се научи да ми дава сигнали, че и се ака и се научи да се сдържа поне за акото, че с пиша е по-трудно... Но, пак казвам, тва е мое мнение, моля другите мами да не се обиждат, аз така съм видяла нещата...
Сега виждам, че Бунгичка ти е пуснала линк към една много полезна статия, от която аз се амбицирах тогава, но просто май не мога да отделя време и да махнем пампата, а съм сигурна, че за седмица най-много ще се научим, но скоро тръгваме на ясла, та в нея ми е надеждата  Mr. Green , просто доста майки около нас са много доволни в тва отношение от леличките в яслите  Peace
Успех   bouquet

# 12
  • Мнения: 700
 Само че седенето по 40 минути е доста много време.Би се получил негативен ефект към изхождането.Препоръчва се не повече от 2-3 минутки на гърнето,като се подканя детето с ключовите думички 'пиш' и 'ако'.Най-добре като начало след сън,защото тогава най-често им се пикае.Идеята за забавление с телевизор и играчки също не е в принципите на метода.Като цяло амбицирането да се хваща всеки пиш вреди,а по-лежерният подход с наблюдаване готовноста и желанията на детето дава отличен резултат.

# 13
  • Мнения: 2 849
Виктор от скоро сяда дали с гащи или без,но вече поне сяда да го опознае ,нищо не върши .Тук започват тренинг за гърнето на 36 навършени месеца в градината ,аз ще се пробвам от лятото да го подготвя .

# 14
  • Мнения: 2 622
Малката ми дъщеря още е с памперс.Не ще и да чуе за гърне,макар че от както навърши 1 годинка периодично я слагам(както правех със сестра й).Досега всичко на всичко е 3 пъти е акала в гърнето,това беше още в началото докато разбере за какво стана въпрос.Сега вече категорично отказва да върши каквото и да е в него #CrazyКазва когато има  ако,слагам я,седи 10-15 минути и нищо.Слагам й памперса и до половин час се е наакала.Иначе изявява желание да седне,но бързо й омръзва.Според мен още не е готова,това е Hug

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Строго индивидуално е ... Каката на 2 години беше без памперс. Ходеше на ясли и там свикна ... Малката ходи на същите ясли, вече мина 2 години, а използва гърнето само да си къпе играчките в банята .... но с времето ще се научи, аз не бързам за никъде .... това не е състезание...

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много е индивидуално.Баткото въоще не искаше на гърне-сложех ли го започваше да плаче.Лятото,когато стана на 1г 6м започнах да го изпишквам в градината на къщата-на него ного му хареса и всеки път като има пиш тичахме до едно дърво....прие го като игра  Peace Сега с малката това предстои Peace

# 17
  • Мнения: 3 929
Не знам, дали е въпрос на обучение или да израстване на детето. Моето дете се научи да сяда на гърне, преди да навърши годинка, но не искаше да се изхожда там. Така продължава и до ден днешен - ту ходи на гърне, ту в памперса. Май е въпрос на упоритост и постоянство от страна на родителя. Аз не насилвам нещата.

# 18
  • Мнения: 5 362
Аз не съм обучавала, оставих я да порасне и сама да започне, беше на 2г. и 8м., всичко друго е дресировка.
Съгласна съм с Никол Peace
При Калина това стана на навършени 2 год.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Аз не съм обучавала, оставих я да порасне и сама да започне, беше на 2г. и 8м., всичко друго е дресировка.
По-добре не може да се каже! Абсолютно подкрепям, постъпих по същия начин. Мина леко и безболезнено и за двете ни. Без ревове, тръшкания, нерви. И само с един брой напишкани гащи.
Напълно съм съгласна и с двете. Точно за 1 седмица, само веднъж напишкани, след 1 месец махнах нощния, защото беше винаги сух. Това на 2 г. и 5м., просто махнахме един ден памперса, обясних и край. Всичко вече ставаше в гърнето, което до преди това не искаше и го ползваше за каска

# 20
  • Мнения: 774
Моят син беше на около годинка, когато му купих първото гърне. Първо му дадох да си поиграе с него и да го поопознае по съвет на доктор Спок. После под натиска на бабите започна едно седееене - с часове. Мъчение и за детето и за мен. През лятото, пак по настояване на бабите – без памперс навън и омазване до ушите. Кошмар! Не бих го повторила!

За 10 години имах доста случаи, в които наблюдавах и сравнявах. Сега съм на мнение, че детето трябва да се остави да "узрее" за това. Според мен това се случва след като детето навърши 2 години, та даже и няколко месеца отгоре. След това всичко става много бързо и от самосебе си.



 

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Пробвахоколо годинката, не стана. След 6 месеца пак- не сатана. На година и 9 мееца махнахме памперса от раз- зорът беше един ден и то само за мен( изпрах цяла пералня с напикани гащички).
Изчакай детето да започне поне да разбира какво прави и защо трябва да го прави в гърнето. Другото наистина е дресировка.

# 22
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Моето бебе си казва като му се ходи, но сваля ли му памперса и го сложа на гърнето започва едно лудо ставане и тичане из стаята по голо дупе Sick Mr. Green
После слагам новия памперс и за секунди е готово Tired
Мисля, че е още малка, ще се научи като стане сама готова, или като я дам в яслите baby_neutral

# 23
  • Мнения: 221
   Започнах на 6тия месец да я слагам, сега е на 8 и вече успешно пиша и ака на гърненце. Просто наблюдение му е майката. Детето само си дава сигнали.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
   Започнах на 6тия месец да я слагам, сега е на 8 и вече успешно пиша и ака на гърненце. Просто наблюдение му е майката. Детето само си дава сигнали.

Ето това за мен е неприемливо  Stop Не бих си хабила нервите, покойствието и времето за такова нещо.

# 25
  • Мнения: 700
 Има си определени периоди,които са подходящи.Първият е до към 3-4 месец на бебето.След това към 8-10-12 месец.После към годинка и половина,към две и т.н.Мевдувременно има периоди,в които детето има нужда да налага своята воля,да се инати.
 Много ми харесва следната мисъл,която бях чела: "не е важно кога ще се научи детето да ползва гърне,а как".Децата лесно усещат досадата,насилването и дресировката и реагират с отрицание.Доволна съм,че при нас нещата станаха сравнително по-рано,защото аз много рядко ползвам превръзки и хич не ги търпя,особено през лятото.Представям си какво им е на горките бебоци.Тези пухкави дупенца да седят спарени,наакани и напикани в памперс.
   Започнах на 6тия месец да я слагам, сега е на 8 и вече успешно пиша и ака на гърненце. Просто наблюдение му е майката. Детето само си дава сигнали.

Ето това за мен е неприемливо  Stop Не бих си хабила нервите, покойствието и времето за такова нещо.
Нерви не бих казала.На мен много нерви ми костваше да сменя памперс.Той така се въртеше и бягаше.Много по-лесно е да смениш напишкани гащи Simple SmileА иначе времето отдадено за комфорта на детето ми не е изхабено за мен Simple Smile
 

# 26
  • Мнения: 770
Май проблема е как по-бързо да се махне памперса Thinking
Децата трябва да се приучават на гърне след определена възраст, иначе предполагам, че можеш да видиш и няколко месечно бебе без памперс, което го издържат на 15 минути, което за мен е пълна лудост.

# 27
  • Мнения: 1 479
Уф!Майка ми се опитваше с големия ми син, и нищо не се получи Mr. GreenТой сам се осьзна на 2год.и 7м-ца.Сега ми предстои сьщото "упражнение"с малкото.Слагам го,но той ми се хили и бьрзо става от гьрнето LaughingЕ няма да го насилвам!Ще се научи само в един момент.Май няма рецепта"как" newsm78

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
иначе предполагам, че можеш да видиш и няколко месечно бебе без памперс, което го издържат на 15 минути, което за мен е пълна лудост.


 Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 802
Точно преди десет дена опитах да сложа сина ми на гърне за първи път, след сън, изака се, без да пишка. Продължавам с опитите, макар и не винаги успешни. Когато видя, че се противи, не настоявам. Ще видим какво ще излезе накрая Wink

# 30
  • Мнения: 27 524
И аз съм против подобно обучаване. Това да не са войници?! Още не се е научил, опитвам, но засега бие отбой. Не го насилвам и не се притеснявам.

Тук памперсите са до 25 кг, има време  Joy Joy Joy

# 31
  • Sf
  • Мнения: 978
Голямата ми дъщеря започнах да я държа над легенче от третия месец. Свалихме памперса изцяло когато проходи - на 9 месеца, никакви проблеми с гърнето не сме имали, процесът й беше познат.
С малката започнахме наскоро по същата схема. Не коства нито нерви, нито допълнителни усилия - след ядене и спане се пишка, това се хваща лесно и децата свикват.
Моето мнение е, че колкото по-късно, толкова по-трудно е.  Peace

# 32
  • Мнения: 630
Имаме гърне от 1 месец. Забелязах признаци на готовност при Мия. Като я питам: Има ли аки? и тя си пипа памперса и ми отговаря с глава. Знае къде й е гърнето, знае какво се прави там, но не желае да седне и това си е. Тя е много упорита и ако не реши сама да направи нещо, няма сила, която да я накара. Засега нищо не мога да направя, ще почакам докато сама пожелае.

# 33
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.


7 месеца??? Че как??? Пред ТВто ли да го сложа§ Или да му дам играчки??? Ние сме почти на 8 но се чудя дали няма да избързам ако започна...


Не смятам, че ще избързаш, защото като се научи да ходи и няма да иска да седи на гърнето, ще си става сам, и незнам после какво ще става. Моят син сега е на 10 месеца, а някъде може би от средата на 8 месец го слагам на гърне. В началото малко се дърпаше, но за 1 седмица, свикна. Даже в началото го държах, за да не падне от гърнето. Сега си ака и пишка в него, е не може да си казва естествено, но ти го слагай, не се притеснявай, не е рано. Като свикне детето още сега смятам, че после ще ти е по-лесно и няма да имаш проблеми. Моят си гледа телевизия, и рядко играе с някоя играчка, но има друг проблем, от скори си откри пишката и само си я пипа и после си слага ръцете в устата. И или му ги бърша с мокра кърпичка или му бутам играчките, за да му отвлека вниманието. Grinning

# 34
  • Мнения: 221
   Всичко опира до ЕБХ. Аз така смятам, че е по-добре за детето ми, така го правя.

# 35
  • Мнения: 645
На 1год. и 11 мес. го сложих за пръв път на гърнето. Той беше достатъчно голям да разбере за какво е. Едновременно с това махнах и дневния памперс. Свикна сравнително бързо. Случваше се понякога да се заиграе и да се напишка, но нито съм му се карала, нито съм се притеснявала от това.

# 36
  • Мнения: 2 090
Първият опит за слагане на гърнето направих когато детето ми беше на около годинка.Тогава за него всичко беше игра,не го мъчих и не го слагах ''по час'' Crazy.След известно време пак опитах,долу-горе същата работа се получи-чиста случайност беше да свърши каквото трябва.Когато тръгна на ясла отначало беше с памперс,но явно виждайки другите деца интереса му се засили,започна вкъщи сам да търси гърнето и да казва ''мамо пиш'' и ''мамо а-а'' Hug.Вече явно е ''узрял'' както казват малко по-напред  Wink,седи си на гърнето и върши каквото трябва,и когато трябва.Почти на 2 годинки е детенцето ми Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 4 400
Ами както има ревливи и спящи бебета такаи ....с всичо останало .
Предлагаш ако стане стане ако ли не чакаш да пораснете ...и след месец два пак пробваш никакво насилване.
Моето седна от раз на 6 м.

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Тук памперсите са до 25 кг, има време  Joy Joy Joy

И тук са до толкова  Laughing

# 39
  • Мнения: 679
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.

И аз така, но малко по-късно, мисля че беше направил 8 месеца, до годинката имахме 4-5 изпускания в памперса /имам предвид за акото/, за пишкането не съм се стремила да го хващам. После обаче започнах работа и започнаха да се гледат с бавачката. Спря да ака в гърнето и се върна към памперса. От начало съботите и неделите при нас нямаше проблем и си акаше в гърнето, после изобщо престана да го ползва по предназначение. Сега сме до никъде... за съжаление. Незнам как ще се учим занапред ...  В най-лошия случай ще чакам да почне да си казва, а кой знае кога ще е това  newsm78

# 40
  • Мнения: 391
Много е индивидуално. Аз почнах да слагам малката на гърне когато беше на почти 7м. и съм доволна, защото от тогава много рядко е акала в памперса и повечето пъти като я сложа на гърне (преди и след сън, преди и след разходка, след хранене) пишка в него.


7 месеца??? Че как??? Пред ТВто ли да го сложа§ Или да му дам играчки??? Ние сме почти на 8 но се чудя дали няма да избързам ако започна...


Не смятам, че ще избързаш, защото като се научи да ходи и няма да иска да седи на гърнето, ще си става сам, и незнам после какво ще става. Моят син сега е на 10 месеца, а някъде може би от средата на 8 месец го слагам на гърне. В началото малко се дърпаше, но за 1 седмица, свикна. Даже в началото го държах, за да не падне от гърнето. Сега си ака и пишка в него, е не може да си казва естествено, но ти го слагай, не се притеснявай, не е рано. Като свикне детето още сега смятам, че после ще ти е по-лесно и няма да имаш проблеми. Моят си гледа телевизия, и рядко играе с някоя играчка, но има друг проблем, от скори си откри пишката и само си я пипа и после си слага ръцете в устата. И или му ги бърша с мокра кърпичка или му бутам играчките, за да му отвлека вниманието. Grinning

Много благодаря, ще следвам съветите и скоро ще опитам, гърнето е налице, така че съм подготвена. Единствено ми се струва че трябва да изчакам малко защото малчо се изправя от 2 дена сам и сега това е голямата новост-само това иска да прави. И другото е че е на път да ни пробие зъб и е малко нервен напоследък. Мисля че е най-добре да изчакам да минат тези "големи събития" за него и тогава да го ориентирам към нещо ново.


Цитат
После обаче започнах работа и започнаха да се гледат с бавачката. Спря да ака в гърнето и се върна към памперса. От начало съботите и неделите при нас нямаше проблем и си акаше в гърнето, после изобщо престана да го ползва по предназначение. Сега сме до никъде... за съжаление. Незнам как ще се учим занапред ...  В най-лошия случай ще чакам да почне да си казва, а кой знае кога ще е това  newsm78
Аз ще го давам на бавачка от септември; когато ще е на годинка. Та това се чудя и аз...дали ще свикне дотогава и ако свикне съм почти сигурна че бавачката няма да се занимава много с него, защото всъшност ще гледа и едно новородено... И пак стигам до въпроса-да изчакам или...??

# 41
  • Мнения: 1 559
Чудно ми е,как ще мога да науча бебето ми/на година и 3 месеца е/да седи на гърнето.Въпроса ми е провокиран от 1но бебе на същата възраст днес в градинката,отглежда го бабата и вече е махнала памперсите.
Та,мили майки,как става обучението,за колко време ?
Струва ми се мисия невъзможна newsm78



Ами ако имаш баба да ти подгъзува Sick,ще го научи за няма и месец Laughing.Аз понеже си нямам,а и не виждам смисъл да е карам насила да прави нещо си кротувам,и си сменям пампита Whistling.И от консултацията тук ме успокоиха ,че до 3 год.възраст е нормално да са с памерс newsm78.Така че споко... Peace

# 42
  • Мнения: 700
 Моя приятелка махна памперса на синът си на 2 години и нещо си.Нямаше никакъв проблем с приучването към пиша,но за съжаление и до ден днешен (вече 3 години и няколко месеца) не иска да ака извън гащите си.Казва "мамо,правя ако,остави ме на мира" и си върши работата в гащите.Тя иначе е такъв тип,че не му се кара или да го насилва да ползва гърне или тоалетна,много търпелива е.Мен тези случаи много ме обезпокояват при късното започване.

# 43
  • Мнения: 1 367
И тук,както при всичко останало,всяко дете е различно.Знам,че ти се вижда мисия невъзможна,сигурно всяка майка е така.Аз започнах да слагам сина си на гърне на около 10-11 месеца.Купих музикално,така че при всяка свършена работа то запяваше и наставаше една веселба,аплодисменти....Но не оцеля много и сега вече не е музикално.Вече са ти казали кога можеш да слагаш детенце на гърне.В началото момчето ми ръмжеше и се напъваше,когато вече беше започнало да върши работа в памперса,и ако го сложех на гърне,се пресичаше.След около месец започна да ме изчаква да го сложа и от тогава пълните памперси се броят на пръсти.Още нямам идея кога ще се научи да пишка в гърнето,но не бързам.Усетих,че сякаш започна да ми сигнализира и за пиш-пак така ръмжи и се напъва,но като го сложа е свършил само малката работа.Мисля като проходи стабилно и като се стопли още времето,за го пооставям по малко без памперс.Целта уж е да схване връзката между мокрите гащички и гърнето.Ще видим.Оказва се,че не е толкова страшно.Детето самичко ще ти покаже,само имай търпение.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 592
Мисля, че е дооста рано.

# 45
  • Мнения: 523
И при каката го имахме този проблем , и сега го имаме с малката . Мизията невъзможна.... #Crazy

# 46
  • Мнения: 502
Не смятам, че е нормално дете на по 2 и... години да продължава да е с памперс. Моето сега ще го запознавам с гърнето /8м./. Говорих с детски гинеколог, който ме посъветва след 7-8 м. да започвам с гърне и да махам памперсите. Тя ми каза, че за последните години са се увеличили случаитъе на инфекции при децаъта, заради спарването от тях.
Не желая да влизам в спор с майките, които мислят по - друг начин. Казвам си моето мнение, без да го налагам на другите.

# 47
  • Мнения: 391
Не смятам, че е нормално дете на по 2 и... години да продължава да е с памперс. Моето сега ще го запознавам с гърнето /8м./. Говорих с детски гинеколог, който ме посъветва след 7-8 м. да започвам с гърне и да махам памперсите. Тя ми каза, че за последните години са се увеличили случаитъе на инфекции при децаъта, заради спарването от тях.
Не желая да влизам в спор с майките, които мислят по - друг начин. Казвам си моето мнение, без да го налагам на другите.

Всичко това много добре, но ако детето не иска какво ще правиш? Ще слагаш памперс и ще чакаш момента, в който то ще е готово, нали няма да го биеш? Аз също съм навита и ще опитам скоро но ако не иска просто ше го отложа за по-късно. Няма да е единствения, който ще е с памперс. Аз съм си дала срок до 3 години, иначе няма да го вчемат на училище с памперс.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Смятам като се стопли направо да махнем памперса и да започнем мъките.Иначе на яслата стоял с другите деца и от време на време вършел по нещо  Grinning Надявам се това да помогне...

# 49
болна тема ние на нас  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт