Отговори
# 45
  • Мнения: 854
116. Захранен е в началото на 6ти месец.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 651
105, захранен на 5 навършени месеца.

Само искам да кажа, че хемоглобинът до 6 месец се определя от хемоглобина на майката по време на бремеността. Голяма част от желязото докъм 6-тия месец е натрупано по време на самата бременност, т.е. ако майката е била с анемия по време на бремеността си, съвсем нормално е бебето да бъде с хемоглобин по-нисък от 110.  По същия начин млечните зъби се формират в още утробата. Точно това днес обсъждахме с педиатърката. От тук нататък всичко зависи от хранителния режим, който ако той е правилно балансиран няма проблем с хемоглобинът на следващото контролно изследване.

# 47
  • Мнения: 1 704

130  Party захранена е на 5 месеца и 10 дни, но хич не си пада по пюрета и кашите, така че си е предимно на кърма  Laughing

# 48
  • Мнения: 951
Ще дам отговор след няколко дни,ама ако АСА е права,то едва ли хемоглобинът на Дани ще е висок newsm78,тъй като по време на бременността не можех да се похваля с високи стойности. Naughty

# 49
  • София
  • Мнения: 3 651
Ще дам отговор след няколко дни,ама ако АСА е права,то едва ли хемоглобинът на Дани ще е висок newsm78,тъй като по време на бременността не можех да се похваля с високи стойности. Naughty

Незнам дали аз съм права, така ми обясни педиатърката. На мен ми звучи съвсем логично Simple Smile.

# 50
  • Мнения: 8 458
Още не сме навършили 6 месеца,но по стечение на обстоятелствата се наложиха кръвни изследвания.Хемоглобинът е 122.До този момент сме само на кърма.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Току що получих изследванията и съм ужасена от стойността - 99 Cry
Хем знам че не е много притеснително, хем не ми се мисли как ще се разправям сега с лекари и баби smile3511

# 52
  • Мнения: 1 568
И аз току що получих резултатите.
109
утре ще видим какво ще каже педито  Thinking

# 53
  • Мнения: 224
97 ,no i az sam s mnogo nisak hemoglobin...

# 54
  • Мнения: 249
121 - незахранена.

# 55
  • Мнения: 2 567
145  Joy Захранена на 6месеца и 1 седмица.  Grinning

# 56
  • Мнения: 779
Да доуточня само, че захраних на 5,5 месеца, но не мисля, че това е оказало кой знае какво влияние Wink.
Определено Grinning!
И аз захраних горе- долу по това време. Хемоглобинът му беше 119  Laughing. Коментарът на педито беше:" Учудващо добре е за бебе , което е само на кърма! " Rolling Eyes .

# 57
  • Мнения: 951
Ще дам отговор след няколко дни,ама ако АСА е права,то едва ли хемоглобинът на Дани ще е висок newsm78,тъй като по време на бременността не можех да се похваля с високи стойности. Naughty
Забравих да се отчета-на 6 мес сме и хемоглобинът ни е 124

# 58
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде и аз да се разпиша,след вчерашната консултация,когато най-сетне се сетих да попитам колко са ни резултатите Laughing
И се разигра следната сцена - докторката поглежда резултатите,хваща се за главата и започва на бързи обороти - ти жълтък почна ли да даваш?а сокчета?ама веднага да ги почваш!незабавно!защото иначе лошо!
И аз вече ей така Shocked,очаквам да ми каже някакви стойности от порядъка на 80 или нещо такова,почвам да се чувствам виновна,че не карам детето насила да си изяжда по 2 бурканчета пюре,една каша и 4 жълтъка на ден,сменям всички цветове и тогава доки заявява - ами да,на долната граница са й стойностите - 111,трябва веднага да вземеш мерки!
Пфуй,направо ми идеше да я цапна с нещо - акълите ми изкара,и то за стойности,които са си абсолютно в нормата по всички стандарти!Долна граница,дрън-дрън - нали е в нормата!
Така че щастливо отлагам жълтъка и сокчето за някъде в неопределеното бъдеще,когато ще ядем по повече от 3 лъжички твърда храна на ден Laughing

# 59
  • Мнения: 219
109 - захранена на 6 мес. и две седмици и досега хапва по една-две лъжички  Grinning . Док. каза, че всичко в норма за възрастта й. !!!

Общи условия

Активация на акаунт