Нова работа и бебеправене?!

  • 2 511
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 293
Да,решили сме да минат поне два три месеца на новата работа и тогава да спра противозачатъчните и да започнем да бебеправим.
Ти ме съветваш ако забременея скоро да кажа,че не е било предвидено ли ? Blush
Аз знам,че решението си е такова и такова ще остане но нали се сещате как ще ми минат 4 месеца ? Мисля само за това и надали ще съм пълноценна на работното си място Embarassed

# 31
  • Мнения: 945
Не, съветвам те да спреш хапчатата, а да се паzите по някакъв друг начин преz това време. Ние се паzихме, като иzбягвахме секса преz дните, в които мога да zабременея (явно много некачествено сме смятали). А бебето ние наистина го планирахме zа след няколко месеца до година две...
Но щом в главата ти е само бебеправенето, то няма zащо иzобщо да го отлагате, действайте направо...

# 32
  • Мнения: 734
Да,решили сме да минат поне два три месеца на новата работа и тогава да спра противозачатъчните и да започнем да бебеправим.
Ти ме съветваш ако забременея скоро да кажа,че не е било предвидено ли ? Blush
Аз знам,че решението си е такова и такова ще остане но нали се сещате как ще ми минат 4 месеца ? Мисля само за това и надали ще съм пълноценна на работното си място Embarassed

Според мен не дължиш абсолютно никакво обяснение на работодателя дали е планувано или не. Това си е лично решение, причините за което не засягат шефовете. Те се интересуват единствено от резултата. Недей да бъдеш гузна или нещо от сорта. Наемайки млада жена, те винаги трябва да имат предвид, че в крайна сметка все някога тази жена ще пожелае да има деца. Нито си виновна, нито нищо. Радвай се на живота! И аз подкрепям мнението на Гери за противозачатъчните, макар че самата аз отдавна не съм пила. Повече усмивки и по-малко притеснения!  Hug

# 33
  • Мнения: 817
bibiela, много интересна за мен тема, тъй като и аз бях пред същата дилема, когато взехме да бебеправим. Предложиха ми по-високоплатена работа в доста по-голяма фирма. Реших обаче да си остана на старата работа по няколко причини: първо новата работа щеше да е по-стресираща и трудна, което се отразява негативно на бебеправенето; второ, ако забременеех по време на изпитателния срок в новата фирма можеше да ме уволнят (както стана с моя позната  #Cussing out). Така, че моя съвет е да изчакаш още малко, пък после винаги можеш да смениш работата  Peace

# 34
  • Мнения: 945
Никой не може да те уволни докато си бременна. Иzпитателен, неиzпитателен срок... по zакон не може. Това че приятелката ти не си е вzела след това адвокат, след като така нагло са постъпили с нея, си е неин проблем.
Некоректен работодател може да те уволни и след като си работила 10 години zа него.

# 35
  • Мнения: 734
Никой не може да те уволни докато си бременна. Иzпитателен, неиzпитателен срок... по zакон не може. Това че приятелката ти не си е вzела след това адвокат, след като така нагло са постъпили с нея, си е неин проблем.
Некоректен работодател може да те уволни и след като си работила 10 години zа него.

Пише ли го някъде по законите? Понеже, докато си в изпитателен срок могат да те уволнят по всяко време - причина винаги могат да намерят с или без основание.
И коректен работодател може да те уволни...Но не разбрах какво точно имаш предвид...  newsm78

# 36
  • Мнения: 3 621
Нека не се подвеждаме, ако си в изпитателен срок не попадаш под закрилата от уволнение

Общи условия

Активация на акаунт