кога спряхте да готвите отделно за децата си

  • 1 242
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 236
Ами това е-на нас ни е още рано,но все пак искам да придобия някаква представа кога детето започва да се храни с това,което готвим за себе си.Е разбира се,че отписваме случаите на нездравословно хранене като прекалено мазни и солени неща,повече подправки в храната и т.н.В къщи се съобразяваме какво ядем,опитваме се да е колкото е възможно по-диетично и здравословно.

# 1
  • Мнения: 46 492
От навършването на 1 година тотално, иначе преди това пак си ядеше от нашата супа и подобни (преди прибавянето на подправките), но давах само нещата, с които вече е захранена  Grinning

# 2
  • Мнения: X
От навършването на 1 година тотално, иначе преди това пак си ядеше от нашата супа и подобни (преди прибавянето на подправките), но давах само нещата, с които вече е захранена  Grinning

Да и аз от там някъде, щом започнах да и взимам храна от кухнята и отделях от нашите манджички.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми започна да яде от нашите манджи на 1г6м.На дъщеря ми все още готвя  Peace

# 4
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Може би от 1г1м-1г2м . Но все още му готвя някои яденета,които ние не ядем.

# 5
  • Мнения: 4 784
Аз по принцип готвя без мазнина /ако се налага ползвам зехтин/, а от подправките използвам доста малка част /чубрица, босилек, сол.../, поради чувствителния стомах на мъжа ми, а и заради това, че Калоян се храни от същата храна. Преди годинката ядеше от доста храни, с които и ние се храним, а сега вече с всички, ако му харесат разбира се... Но не си спомням да съм готвила отделно.

# 6
  • Мнения: 6 441
След годинката вече му давам и от нашата храна,но преди да съм сложила подправките  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз след годинката.Подправките не са ми никакъв проблем, с изключение на повечето сол (не никаква обаче) и лютото.

# 8
  • Мнения: 236
Благодаря,мамчета,че се включихте HugНие още не сме тръгнали на ДК,защото нямаме зъби още и ядем всичко пасирано.И една малка шушка да има се дави и връща храната да я предъвква.Ако пък глътне по-голямо парче (банан например) след малко го повръща.Надявам се този проблем с пасирането да отшуми като ни излезе някой друг зъб.За сега сме на пюрета и каши,АМ,попара не иска.Иначе проявява интерес към нашата храна,давала съм и да опитва.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Когато стана на 2 годинки.

# 10
  • Мнения: 1 367
И мен ме интересува този въпрос.Започвам малко по малко да го приучавам да яде от нашата храна,но сега съм принудена да забавя темпото,защото вади кътници и го приема доста зле.Няма никакъв апетит.Ще следя темата.

# 11
  • Мнения: 2 908
От 1г и 4 месеца.Дъщеря ми нямаше зъби до 10 месеца и ядеше основно пасирано,но ми казаха,че е голяма грешка,защото другите деца отдавна знаеха да дъвчат,въпреки липсата на зъби-т.е. имало начин,дъвчели с венците,после имах ужасни трудности да я науча да дъвче наистина...Против пасираното съм вече от собствен опит.

# 12
  • Мнения: 8 223
Никога не съм готвила отделно за него. През почивните дни, когато нямаше кухня, гледах и за нас да сготвя нещо, което е подходящо и за него. Не ми беше проблем, защото мазно, пържено и разни такива тежки храни и ние не ядем. За нас също готвя почти безсолно и обикновено задушено или печено във фурната. Той се научи рано да дъвче добре и харесваше храната му да е на парчета, а не пасирана.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Все още се случва да и готвя отделно,но рядко.

# 14
  • Мнения: 2 116
От 1г до 1г и 6м

След годинката вече му давам и от нашата храна,но преди да съм сложила подправките  Peace

А след това без разлика!  Peace

# 15
  • Мнения: 19
Не съм му готвила отделно никога!  bowuu  chef bowuu

# 16
  • Мнения: 486
Вече все по-рядко й готвя отделно.

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Около втората година.Готвех му отделно, защото мъжа ми яде пикантни подправки с манджа, а не манджа с подправки.Никога не ми е представлявало проблем да готвя отделно.

# 18
  • Мнения: 1 666
Някъде към 2-рата година. Спря да яде манджите от детската кухня, отказа и това, което приготвях специално за него и мина на нашите манджи.

# 19
  • Мнения: 2 897
Към 2-рата година.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Към 11- 12 месец премина изцяло на нашата кухня. Известно време ограничавах подправките, запръжките и т.н. и в нашите храни.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
Ами от около месец някъде му давам от нашите манджи, но пак се налага да готвя само за него, защото аз или мъжът ми не ядем всички неща, които му давам.

Общи условия

Активация на акаунт