ДОБРА ЛИ Е МАЙКА ТИ?

  • 5 896
  • 106
  •   1
Отговори
Злопаметна ли е? Казва ли неща като
\"Аз никога няма да ти простя това\" или \"Ако направиш еди какво си аз никога няма да ти простя\"


Казва ли за други хора \"това каквото той/тя направи е непростимо\"


Трудно ли и е да си признае че не е била права?


Трябва ли тя обезателно да има последната дума?


Важно ли е за нея винаги да е права?


Кара ли те да се чувстваш отговорен за нейните чувства (за нейното щастие, нещастие, ранимост или разочарование)?


Казва/ла  ли ти  че е разочарована от теб?


Казвала ли е някога  че не заслужаваш нещо? Например \"Ти не заслужаваш това което аз/ние правим за теб\"


Поставяла ли е под въпрос интелекта ти казвайки неща като: \"Смяташ се за много умен/умна но не си\" или \"Не си толкова умен/умна колкото ти се иска\" или \"Ако си толкова умен/умна как можеш да направиш нещо толкова глупаво\"?  или  \"Защо не помисли за това\"?


Казва ли с разочарован тон \"Би могло по-добре да направиш това\"?

Когато казваш нещо  доближаващо се  до истината или когато показваш че е лицемерна чувства ли се заплашена и казва ли неща като: \"Не ми се прави на умен/умна\" или \"Това са пълни глупости\" или \"Нямаш представа за какво говориш\" или \"кое ти дава право да казваш това\"

Заплашвала ли те е с изказвания като\"Ако още веднъж направиш това...\" или \"Като те хвана следващия път...\" или \"това е последния път...\"


# 1
  • Мнения: 1 843
Казвала е доста от горните неща, да.
Дали е добра? Не знам. Знам, че друга нямам.

# 2
  • софия
  • Мнения: 636
ДА. Тя е най-добрият човек, когото познавам. Идеални хора няма, но тя винаги ще бъде моята МАМА.

# 3
  • Мнения: 139
Моята майка е чудесен човек, най-добрият лекар, когото съм срещала и... не особено добра майка. В резултат на последното аз не съм лекар (избра ми друг професионален път), не съм майка (не одобрява партньора ми и казва, че няма да вижда внуците си, ако са от него), но всичко това не е попречило да съм чудесен човек по думите на хората, които ме познават от близо.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 359
Това е майка ми.
Изобщо не ме интересува, каква е в очите на околните, аз съм последния човек, който би я съдил, или давал определения дали е добра или лоша.
Да, тя е казвала доста от изброените неща, но няма нищо, което не би ми простила, защото аз съм нейната дъщеря.
Това, което е правила, казала или мислила е единствено и само за мое добро, без значение дали е права или не, важен е резултатът.

# 5
  • Мнения: 591
Аз страшно много си я обичам и нямам спомени да ми е говорила чак по този начин. Мога да кажа, че много се надявам да съм поне наполовина родител като нея   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 172
НАЙ-ДОБРАТА

# 7
  • Мнения: 164
Много добра!Бих й простила всичко, както й тя на мен.

# 8
  • Мнения: X
Абсолютно Peace В 99.9% от случаите е напълно съгласна с мен, за каквото и да е. Помага ми много и с всичко. Много пъти сме се карали, но сърденето не трае повече от няколко часа Crossing Arms Прекрасна е и никога ама никога не е налагала мнението си. По принцип не само с мен но и околните, просто не е такъв човек. Hug

# 9
  • Мнения: 1 479
Много неща ме дразнят в нея,и винаги я "санкционирам" директно EmbarassedМоята майка заслужава най-доброто,защото е прекалено добра. Wink

# 10
  • Мнения: 1 761
Майка ми е невероятна жена.За трудния си живот,който е имала е направила твърде много неща.Има много качества,които на мен ми липсват.Много сме се карали и докато бях тийнейджърка дори съм имала моменти, в които съм я мразила.Когато станах майка обаче, разбрах защо е постъпвала по определен начин.И разбрах колко много ме обича, нищо,че не винаги го е показвала.

Миналата година я оперираха от рак на гърдата.Аз живея в чужбина.Все по-често ми се случва да се чувствам като изплашено момиченце, което стои на прага на детската градина,знае,че след малко ще влезе да си играе с другите деца, но не е сигурно дали мама ще дойде да го вземе.Иска ми се да я виждам по-често.Всеки ден се чуваме по телефона.

# 11
  • DE
  • Мнения: 967
Най-добрата!!

# 12
  • Мнения: 712
Дали е добра мама? За мен си е най-добрата. Направила е неща за мен, които аз не мисля, че бих могла да направя за децата си (може и да греша, все още нямам деца, но достатъчно добре познавам себе си). Има огромни изисквания най-вече към себе си и в голяма степен към хората, които обича, но никога, никога не си е позволила да отправи към мен някоя от фразите, които авторката е написала. Всъщност, трудно ми е да повярвам, че майка може да се отнесе по подобен начин към детето си. От моята съм видяла само безусловна, неограничена любов.
Живея на 500км от нея вече 7 години, чуваме се всеки ден по телефона, и въпреки това ми липсва ужасно  Sad
Отправяла ми е някои укори (основно за неща, които съм можела, но съм пропуснала да направя), но осъзнавам, че това е, защото не иска да имам нейните слабости и да направя неща, които тя за себе си отчита като грешки, така че - давам си сметка - прави го не заради собственото си его, а заради мен. Ако съм искала мнението и, винаги досега е била права (а аз, с пълното съзнание, че за пореден път ще стане така, съм правила нещата по моя си начим), но никога не съм чула "Аз ти казах!" Аз съм единственото и дете, а тя ме остави да излетя от удобното гнездо само на 18 с идеята, че това е най-доброто за мен. С две думи - майка ми прави и винаги е правила най-доброто за мен, без значение какво и коства това.
Ами... добра майка е, най-добрата. Ще ми се и аз да бъда такава някой ден  Praynig

# 13
  • Мнения: 2 388
Дали е добра? Simple SmileНе, същата проклетия, като мен е. Simple Smile Но си я обичам толкова много. Heart Eyes

# 14
Имало ли е заплахи от сорта: \"Аз няма да ти проговоря\" или \"Ако излезеш от къщи вобще не се прибирай\"


Опитвала ли с е физически да те спре да излезеш?


Случвало ли се е да не те пуска обратно в къщи\"


Затваряла ли  е телефона когато говориш?


Казвала ли е неща от сорта: \"Не мога да повярвам че си направил/помислил  това\" или \"Как можеш да кажеш такова нещо\"

Извиняваш ли се често на майка си?


Правила ли  е генерални заплахи като;\"Ако не направиш еди какво си ще съжеляваш  до края на живота си\"


Имало ли е заплахи от сорта: \" Ако не направиш това ще видиш какво ще ти се случи\"

Казвала ли  е \"Не съм те питал/а какво искаш\"

Казвала ли е \"След като живееш в къщата ми/ни ще съблюдаваш моите/нашите правила

Казвала ли е \"Не си и помисляй да... \" или \"Недей да бъдеш толкова груб/а\" или \"Недей да бъдеш такъв егоист\" или \"не се отнасяй с такова неуважение\"

Казвала ли е \"Така не се разговаря с майка\" или \"Да не съм чула това друг път\"

# 15
  • Мнения: 604
Никога не е използвала подобни фрази !Про6тавала ми е толкова много не6та бих искала и аз да бъда родител като нея,но незнам дали 6те мога.Живеем заедно в момента и виждам 4е дава цялата си оби4 и за дъ6тертя ми.Не бих могла да искам по добра майка 6те кажа само:БЛАГОДАРЯ НА БОГ 4Е Я ИМАМ

# 16
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 665
На всички тези въпроси, относно моята майка, отговорът е НЕ. На всички въпроси, без изключение! Никога не ме е подценявала или вменявала някакво чувство за вина! Zukini, прочетох няколко пъти двата ти поста и се чудя да не би случайно да си мъжът ми, защото неговата майка говори така.  newsm78 Това е съвсем сериозно.

# 17
  • Мнения: 750
Имало ли е заплахи от сорта: \"Аз няма да ти проговоря\" или \"Ако излезеш от къщи вобще не се прибирай\"


Опитвала ли с е физически да те спре да излезеш?


Случвало ли се е да не те пуска обратно в къщи\"


Затваряла ли  е телефона когато говориш?


Казвала ли е неща от сорта: \"Не мога да повярвам че си направил/помислил  това\" или \"Как можеш да кажеш такова нещо\"

Извиняваш ли се често на майка си?


Правила ли  е генерални заплахи като;\"Ако не направиш еди какво си ще съжеляваш  до края на живота си\"


Имало ли е заплахи от сорта: \" Ако не направиш това ще видиш какво ще ти се случи\"

Казвала ли  е \"Не съм те питал/а какво искаш\"

Казвала ли е \"След като живееш в къщата ми/ни ще съблюдаваш моите/нашите правила

Казвала ли е \"Не си и помисляй да... \" или \"Недей да бъдеш толкова груб/а\" или \"Недей да бъдеш такъв егоист\" или \"не се отнасяй с такова неуважение\"

Казвала ли е \"Така не се разговаря с майка\" или \"Да не съм чула това друг път\"
Извинявай,но тези реплики ми приличат на .....жена с психически отклонения.
Нормален човек няма да рови в мозъка на детето си по подобен начин.
Сори,ама ми звучи като от филм на ужасите.
Благодаря на Господ,че нито една от тези реплики не е излязла от устата на моята майка.
Що за опекунстване е това...
Болна психика е това...
Никога не бих разговаряла така с моите дъщери,както и моята майка не ме третира така.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, много добра майка и педагог е (по професия и призвание) и никога не ми е казвала някоя от горните реплики.

# 19
  • Мнения: 3 794
Моята майка е НАЙ-добрата  Hug Разбира се доста съм я ядосвала и съм си заслужавала и наказанията и репликите  Rolling Eyes Много е справедлива и е моя най-добра приятелка  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 2 388
zukini аз не мога да разбера това някакво статистическо проучване за майките на съфорумките ли е или имаш някакъв проблем с твоята?
Ако е така давай направо, съмнявам се някой по ред да отговоря на всичките ти въпроси.

# 21
  • varna
  • Мнения: 676
Добра е,но е много обсебваща и вечно мърмореща.Ако ми беше свекърва нямаше да мога да я изтърпя!

# 22
Репликите са  само 12!!!!!!!!!!!!!Мога да изредя поне 120!!!!!!!!!Ама няма да ги изреждам.Ще Ви стане мъчно за мен.Пак я обичам,макар да не сме в добри отношения.Мъчно ми е.Много.А пък как ме е предалаааааа,дори си нямате идея.Нямам сили да го напиша.

# 23
  • Мнения: 2 172
Въпрос към zuкini: За какво ти е това?

# 24
  • Мнения: 115
Ми, май Тиквичката си търси сродници в битката с Майката - дзверъ. Въпросът е той какво толкова прави, та чак така да я предизвиква? Или просто жената има нужда от психологическа помощ?

Изглежда ми като отровен бръшлян, трябва да се пази разстояние и да се стои по-далеч от нея.

Бедният zukini..... (ако това е неговата майка, де)

# 25
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Много не дискретна тема със съмнителен смисъл. Старнно, но има и отговори на въпроса.
Аз си открих един -  да видя аз каква, майка съм според тези критерии.
Моята майка, както и вашите, такива тестове не я ловят Simple Smile Тя е показала и аз съм разбрала каквото трябва за да я оценя.

# 26
  • Мнения: 677
Каквото и да е правила МАМА за мен,това е било най-доброто за мен в този момент,въпреки,че като по-малка не винаги я разбирах.
МОЯТА МАМА е такава каквато трябва да имам АЗ,такава каквато БОГ е изпратил при мен и аз съм я избрала за МАМА.
МОЯТА МАМА е е не просто добра,тя е прекрасен и изключително топъл човек.
Пожелавам на всички такава МАМА.
 Hug

# 27
  • Мнения: 1 731
Добра,лоша майка ми е.Не си я сменям.  bouquet

# 28
да видя аз каква, майка съм според тези критерии.

Това е целта на темата  Simple Smile
  bouquet

# 29
  • Мнения: 66
Мама е светица  Heart Eyes
Страхотна жена, страхотна майка, невероятна домакиня.....

# 30
  • София :(
  • Мнения: 215
Преди 8 години се простих с майка ми. До деня на смърта и си мислех, че е мрънкаща , натякваща и обсебваща. ,,мислех си го и поне година-две след това , но времето си върви , аз остарявам, а може и да поумнявам и все по-често си мисля , че тя просто е искала да съм щастлива , сигурна , спокойна . Не че тя не се постара да ме направи самостоятелна и разумна личност, просто тогава не го осъзнавах. Майката се оценява едва тогава , когато се почуства липсата и, радвайте им се докато са до вас и не пропущайте повод да им покажете и кажете , че ги обичате - това е нещото , което ми тежи , че не направих в последните и дни.
Майко , прости ми и ме благослови , обичам те .

# 31
  • Мнения: 1 950
Майка ми е най-интересния човек, който познавам Laughing. Възхищавам се на силата на духа и, на непресъхващата вътрешна младост и настроение, които никога не я напускат, дори и в най-тежките моменти от живота и.
Обичам я безкрайно, опитвам се да приличам на нея, дано успея един ден, когато имам деца да бъда поне бледо нейно копие. Никога не е споменала горепосочените реплики, но майката на мъжа ми яко го е манипулирала през годините по подобен начин. Резултата - от 3 години да не се видят, момчето прогледна на 33 години и си направи равносметка на миналото. Тъжно е, много е тъжно. Белезите остават за цял живот. Още повече, че той направи сравнение наблюдавайки отношението на моята майка към нас.
И сега имаме за пример двата модела на поведение, дано сме взели поука и като станем родители изберем верния Peace.

# 32
  • Мнения: 660
Добра е като цяло,много е направила за нас,но и нпонякога е ужасна,обича да се държи и да поучва още всякаш сме  малките деца и не сме попрастнали.Това ме дразни като влезне в такъв период.Най много се обичаме и разбираме,когато живеем  отделно и се чуваме и виждаме ...
Ако сме под един покрив се стига до катаклизми от мрънкането и..Като цяло е много силен и добър човек... И много ми е помагала за всичко...

# 33
  • Мнения: 197
Майка ми е добра като цяло, но определено животът си е казал думата....Цялото ни семейство обаче си е патило от баба ми, за която мога да отговоря с "да" на почти вс. въпроси. Свекърва ми също попада в групата. Много полезни въпроси. Помагат да разбереш, че всъщност вината за нещастието (неудоволетвореността) им е в тях, а не в децата, внуците им и т.н. За съжаление повечето хора с такива роднини го осъзнават твърде късно.

# 34
  • София
  • Мнения: 15 435
Може да съм казвала някои от изброените неща в момент на яд, но това не значи, че наистина съм ги мислела. Винаги прощавам, слава богу, не се е налагало да прощавам кой знае колко ужасни неща.Ако съм мрънкала или критикувала за нещо, не е било за да вредя, а да предпазя.От малки всеки ден им повтарях никога да не правят на друг това, което не искат да им направят на тях. Казвам си мнението, но те сами решават какво да правят и какво не.Признавам си когато съм сбъркала. Но и децата признават, че за повечето неща съм била права.Може и да съм най- досадната и най-мрънкащата майка, но децата ми твърдят, че аз съм най-добрата за тях и си ме обичат.Не съм светица и надали ще бъда някога, но ме приемат такава каквато съм.Казвали са ми: Добре, че ти си ни майка, а не еди коя си. Няма безгрешни хора.

# 35
  • софия
  • Мнения: 2 140
За мене си е НАЙ-ДОБРАТА!

# 36
  • Мнения: 281
Добра е,но е много обсебваща и вечно мърмореща.Ако ми беше свекърва нямаше да мога да я изтърпя!

И моята е такава,ама много си я обичам!  bouquet

# 37
  • Мнения: 127
Всеки човек има лоши черти в характера си , майка ми не прави изключение , но като цяло е много добър и всеотдаен човек .Тя не само е най-добрата майка за мен , но и моята най-голяма приятелка .Много си я обичам и само се моля на Господ да ми е жива и здрава.

# 38
  • Мнения: 378
Много добра!Бих й простила всичко, както й тя на мен.
И аз така Peace

# 39
  • Мнения: 251
Да, много е добра.

# 40
  • Мнения: 1 212
МОЯТА майка е най-добрата на света !
Едва ли има друга като нея
Просто тя е  моята  майка   bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 5 074
Защо ли прочетох темата отзад напред ?
Но както и да я прочета е все едно.
Майката е една, тази която ни е оттгледала, която ни е възпитала, която ни е дала любов към всичко което ни заобикаля.
Тя ни дава всички духовни ценности.
На мама няма какво да и се прощава. Тя дава това, което може да даде на своето дете.
Аз мисля, че моята е най-добрата мама.

# 42
  • София
  • Мнения: 932
Често казва много неща, особенно когато е ядосана, но е добър човек и каквото и да говори винаги помага, а за мен и сестра ми дава всичко и до днес, нищо че всяка си е по пътя, дори когато ни е мъмрила сега знам от позицията на майка, че е имало защо.
Отговора ми е Да Добра е и много я обичам такава каквато е , моя майка.

# 43
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
никога не ми е казвала нищо подобно.Напротив,винаги е била, и е много добра,мила и грижовна майка и вече баба.За мен е най-добрата майка на света и много ми липсва ,тъй като живеем в чужбина. Sad

# 44
  • Мнения: 1 243
Обожавам майка си!Силна и любяща,смела и чувствителна.Тя е най-добрата -тя е мойта майчица.Искам да приличам не нея,да черпя от нейния оптимизам ,да имам нейната сила и вяра в доброто!Искам децата ми да приличат на нея!Тя го заслужава!
Обичам те мамо!

# 45
  • варна
  • Мнения: 1 830
Най - добрата Hug  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 147
Майка ми е прекрасен човек. Много близки сме, най-близкият ми човек. Имам й безкрайно доверие, опора ми е в трудни моменти, не ми спестява истината, и винаги мога да разчитам на нея.
По въпросите ти..
Не, не е злопаметна. Нямам спомен за е ползвала думата непростимо за каквото и да е....
Не, нямам спомен да е казвала, че нещо е непростимо. Ако е разочарована от някого, спира кнтакта, но не продължава с идеята, да си го изкара след време...
Да, трудно й е да признае, че не е права  Simple Smile Изхожда от позицията на уверен в мнението си човек и рядко смята, че не е права..
Не, не е задължително да има последната дума. Така или  иначе е трудно да и промениш мнението.. та думите нямат значение съществено..
Никога не ми е казвала, че е разочарована от мен, дори и да е било така. Показвала ми е, че не съм постъпила правилно, но винаги си е спестявала квалификациите..
Тя вярва, че е права и е важно за нея, да.
Не, не съм отговорна за нейните чувства щастие, живот... и не ме кара да се чувствам отговорна. Което не променя факта, че аз съм чувствам отговорност. Но никога не ми е вменявана, не...
Заслужавам всичко, което прави за мен.
Не, не поставя под въпрос възможностите ми, гордее се с нещата, които съм направила, и понякога даже го казва  Simple Smile
На всичко последващи въпроси - Не.

# 47
  • Мнения: 2 563
Всичките тези неща казваше и какво ли още не. Но вече й е простено. И ако даде Господ, аз няма да повтарям грешките й.

# 48
  • Временно
  • Мнения: 788
Майка ми не е казвала никога никоя от изброените опции!!!
Тя е най-прекрасния човек и най-добрата майка на света!!! Hug
Винаги ме подкрепя за всичко.Не ме обвинява.Познава и добрите и лошите ми страни.
Когато бях малка в пристъп на ярост я обидих,като и казах че тя нищо не е направила за нас(имам брат и сестра) и това е нещото,което никога няма да си простя,защото тя е посветила живота си на нас!!!!
Искам да бъда поне наполовина добра майка като нея!!!

# 49
  • Мнения: 52
Имах най-добрата и всеотдайна  майка на света.   

# 50
  • Мнения: 1 464
Да!Най-добрата за мен!Въпреки че двете сме огън и вода,постоянно се джънкаме и имаме винаги различно мнение за всичко.Но аз ценя нейното и не се бъркам освен когато става въпрос за детето ми естествено.Тогава е стигало и до скандал.Въпреки това я обичам и понякога ме е жал дори че е толкова вироглава Laughing,овен,какво да я правиш...Майка

# 51
  • ЕН
  • Мнения: 543
бащи многооооооооооо newsm62, но МАМА е  една каквато и да е тя

# 52
  • Мнения: 8 208
Карала ми се е понякога. Като малка си отнасях и наказания и понякога някой тупаник. Нямам обаче спомен да ми е говорила по този начин. Винаги се е опитвала да ни убеждава и никога не е налагала мнението си. Ама и ние сме с брат ми бяхме големи инати и ако нещо ни се налагаше, правехме веднага напук. Да не се чудя на кого се е метнал малкият.

# 53
  • Мнения: 11
да аз също обожавам майка си  тя е единственият човек който безрезервно ме е подкрепял с когото споделям тя е всичко за мен  сега когато самата аз съм майка  я разбирам много по добре  освен че ми е майка тя ми е и приятел  благодаря на Бог че я имам Обичам те майчице свята

# 54
  • Мнения: 1 243
Аз няма да редя суперлативи колко е чудесна, прекрасна и добра.
Просто пожелавам на всеки да има такъв родител като нея! В такива моменти си давам сметка, че понякога се държа хич не както трябва, забравяме да показваме на близките си колко много всъщност са ни нужни и колко много ни дават дори без да забелязваме! Обичам те, мамо!   bouquet

# 55
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Да, моята майка е казвала всичко това и много още. Не, не е добър човек и ако аз трябва да и дам оценка /като нейно дете/  не е и добра майка. Hear again, възхищавам ти се, че си успяла да простиш - как го направи? Аз не можах, и още не мога. И аз съм се заклела да не повтарям грешките и, пък да видим дали ще успея.

# 56
  • Мнения: 2 477
Майка ми никога не е казвала и не би казала тези грозни неща.
Тя е най-великодушния човек,когото познавам.
За нея семейството е над всичко и никога не би ни наранила.
Наистина е един добър човек и прекрасна майка Hug

# 57
  • Мнения: 1 364
Да, много добра майка е!

# 58
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не мога да я определя като добър или лош, човек. Макар че е по-скоро недобър човек.
Но със сигурност не бих я определила като добра майка... Много болка ми е причинила. Обиждала ме е, както насаме, така и публично. Яла съм бой, лъгала е за да ме злепостави, наказвала ме е безпричинно. Много тежки думи ми е казвала, клела ме е, държала ме е насила затворена. Веднъж се опита да ме отвлече... И за 12 година веднъж не се е обадила да ме попита как съм...
Жена с проблеми, много проблеми... И за мен е майка единствено по документи. Никога не съм я усещала като майка. Не помня нито добра дума от нея, нито прегръдка... Грозна картинка общо взето!

Не знам дали съм простила. Мисля че съм. Ако не съм, поне съм го преглътнала и съм го оставила зад гърба си. Не знам само брат ми как е оцелял при нея.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 781
Прекрасна е, единственият човек, който ме разбира и подкрепя във всичко. Всеотдайна и всеопрощаваща.

# 60
  • София
  • Мнения: 344
Някои от репликите съм ги чувала, но никога не съм мислила, че е лоша майка.
От 4 месеца я няма и ужасно ми липсва- чувствам се самотна, мака че имам дете и добър съпруг.

# 61
  • Мнения: 3 675
Добра е, стига да не упражнява върху мен учителския си манталитет и не ми прави забележки.Всяка майка обича детето си, а като в определени моменти проява инат и лошотия тя е водена от чувство на любов.

# 62
  • Мнения: 301
Най-добрата е!  Heart Eyes Казвала е част от посочените реплики - заслужавала съм си ги, Rolling Eyes много нерви съм и образувала, щото съм си дива по рождение, но пък тя е правила такива неща заради мен, че дори сега от позицията ми на майка, аз не съм убедена, че бих се справила на нейно място. Понякога прекалява с грижите си, но пък знам че е от любов. Че се караме - караме се, аз съм инат и твърдоглава съм Laughing, но тя пак ми прощава. Дано да приличам поне малко на нея   bouquet

# 63
  • Мнения: 34
Най-добрата майчица си имам никога не ми е казвла нещо от гореизброените неща.Да ми е жива и здрава  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 17 591
Моята майка е най - добрата.

# 65
  • Мнения: 4 784
Най - добрата е малко да се каже за моята майка! Невероятна е!
Никога не ми е казвала някоя от изброените фрази. Може би е най-добричкото същество, което познавам и не само по мое мнение, просто всички хора, които я познават са на това мнение и много пъти съм чувала реплики от сорта "Да беше и моята майка като твоята"  Simple Smile Hug

# 66
  • Мнения: 171
 За всеки неговата си майка е най-добрия човек! Майка ми е пракрасен човек, защото още от дете ме е научила да бъда самостоятелна.Никога не е била властна и ме е оставяла сама да решавам какво искам.Сега тези неща ги оценявам още повече, защото имам вече собствено семейство.И разбирам колко е важно никой да не ти се бърка, дори и собствената майка.Обичам я много, защото винаги ми е давал най-добрите за мен съвети.Никога не ми е казвала 'Забранявам ти!', 'Сърдита съм ти!' или каквото й да било от този род.Възпитала ме е да не бъда дребнава и винаги да се стремя към още по-добро.
 Мамо благодаря ти! Hug

# 67
  • Мнения: 127
Единствената, която ми е казвала толкова много неща и Единствената на която съм простила всичко което ми е казвала и което не ми е харесало защото е била права .
Най добрата жена и майка имам, която се превърна в най милата и обичаща баба която познавам Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 183
Чета,чета и си дадох отговор на един мой почти постоянен въпрос-дали всички майки са като моята-явно не. Rolling EyesДоста често съм чувала и  продължавам да чувам част от посочените реплики,зная че са продиктувани от майчинска загриженост,но е адски неприятно,недостойно и болезнено да го чуваш от майка си.Боли ,да си вечно недооценен,неразбран,некъдърен и.....Но майката е една и си е моя добра или не чак толкова.Искрено се надявам след години да не стана като нея.Това е.

# 69
  • Мнения: 71
Дълго мислих дали изобщо да пиша... Благородно завиждам на тези от вас, които с гордост казват, че имат най-добрата майка.
Моята дали е добра? Не знам. Знам само, че не искам да стана като нея. Боя се да не стана като нея. Казват, че рано или късно всеки от нас заприличва на родителите си. Не искам. Не искам. Твърде обсебваща. Преживяла е много. Вярно е. Направила е много за мен и за брат ми. Вярно е. Но ми отказа правото да бъда щастлива. Предаде ме. Предпочита ме мъртва пред разведена. Посъветва ме да оставя дъщеря си на баща й и да вървя където искам. Щяла съм да си родя "друго"................................................ Аз бях до тук.

# 70
  • Мнения: 56
И добра и лоша, всякаква, но каквато и да е тя ми майка и аз си я обичам. Знам, че и тя ме обича и винаги ще ме подкрепя в добро и лошо. МАМА СИ Е МАМА И НИЩО НЕ МОЖЕ ДА Я ЗАМЕНИ!

# 71
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Майка ми е най-добрата майка на света Heart Eyes
Майка-орлица.
Да ми е жива и здрава!

# 72
  • Мнения: 5 940
Добра е. Земна, неподправена, истинска. Различни сме. Обичам я. Много.

# 73
  • Мнения: 7 831
Добра, лоша, единствената е и си обичам такава каквато е  Heart Eyes защото си е моята.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 801
Да, майка ми е добра, както и баща ми и много ги обичам. Heart Eyes

# 75
  • Мнения: 4 290
Не е най-добрата майка на света. Но ми е майка. Обичам я, но не я уважавам.

# 76
  • София
  • Мнения: 53
Мен ме устройва напълно  Wink

# 77
Чувствал/а ли си омраза от нея?

Казвала ли е \"не ми се прави на интересен/а\" или \"да не съм чувала повече това\" или \"защото така\" или \"аз знам повече от теб\"

Казвалал ли е \"Не ти искам коментарите \" или \" Не ме интересуват извиненията ти\" или \"Да съм те питала какво искаш\" 

Казвала ли е \" ще ме гледаш в очите когато говоря с теб\"

При зададен въпрос поглеждал/а ли си към майка си за одобрение преди да отговориш?
 
Ти казвал/а ли си \"майка ми ще ме убие ако...\"

Ти казвал/а ли си \"не мога да направя това защото майка ми ще се обиди\"

# 78
  • Мнения: 158
Не знам дали тука да се пооплача днес толкова се разхлипах,че чак беба ме усети,та има няма месец майка ми  и 2-мата ми бащи се държат и аз незнам как,но нито питат нито проявяват интереес да се запознаят с нея.
отивам да си поплача.

# 79
  • Мнения: 4 138
Чувствал/а ли си омраза от нея?

Казвала ли е \"не ми се прави на интересен/а\" или \"да не съм чувала повече това\" или \"защото така\" или \"аз знам повече от теб\"

Казвалал ли е \"Не ти искам коментарите \" или \" Не ме интересуват извиненията ти\" или \"Да съм те питала какво искаш\" 

Казвала ли е \" ще ме гледаш в очите когато говоря с теб\"

При зададен въпрос поглеждал/а ли си към майка си за одобрение преди да отговориш?
 
Ти казвал/а ли си \"майка ми ще ме убие ако...\"

Ти казвал/а ли си \"не мога да направя това защото майка ми ще се обиди\"

ти за майка или за фелдфебел говориш. newsm78
за протокола, обичам майка ми, не е перфектна, но е много добра майка и с годините става още по-добра. и аз не съм перфектна дъщеря, но и аз с годините ставам по-добра.
една си ми е и я обичам с всичките положителни и отрицателни качества, както и тя мен.
а определено не правя нещо, ако знам, че това би я обидило и би и причинило болка. както впрочем не го правя, ако това би наранило някой от близките ми.

# 80
  • Мнения: 94
Злопаметна ли е? Казва ли неща като
\"Аз никога няма да ти простя това\" или \"Ако направиш еди какво си аз никога няма да ти простя\"


Казва ли за други хора \"това каквото той/тя направи е непростимо\"


Трудно ли и е да си признае че не е била права?


Трябва ли тя обезателно да има последната дума?


Важно ли е за нея винаги да е права?


Кара ли те да се чувстваш отговорен за нейните чувства (за нейното щастие, нещастие, ранимост или разочарование)?


Казва/ла  ли ти  че е разочарована от теб?


Казвала ли е някога  че не заслужаваш нещо? Например \"Ти не заслужаваш това което аз/ние правим за теб\"


Поставяла ли е под въпрос интелекта ти казвайки неща като: \"Смяташ се за много умен/умна но не си\" или \"Не си толкова умен/умна колкото ти се иска\" или \"Ако си толкова умен/умна как можеш да направиш нещо толкова глупаво\"?  или  \"Защо не помисли за това\"?


Казва ли с разочарован тон \"Би могло по-добре да направиш това\"?

Когато казваш нещо  доближаващо се  до истината или когато показваш че е лицемерна чувства ли се заплашена и казва ли неща като: \"Не ми се прави на умен/умна\" или \"Това са пълни глупости\" или \"Нямаш представа за какво говориш\" или \"кое ти дава право да казваш това\"

Заплашвала ли те е с изказвания като\"Ако още веднъж направиш това...\" или \"Като те хвана следващия път...\" или \"това е последния път...\"



Все едно става въпрос за мойта майка,за добра не знам,но за права.Винаги иска да е права,бърка се в живота на семейството ми,дори ми каза като имаш един ден деца,дано и те да правят като теб.Явно има хора,които не оценяват и малките неща,но такъв е живота майка ми е и е една единствена.Имаше една поговорка:"Човек родината и роднините не може да си ги избира" Sad

# 81
Единственото което мога да кажа е: надявам се моята дъщеря да ме обича и цени толкова, колкото аз обичам и ценя моята мама - най- добрият човек, когото познавам! Да ми е жива и здрава.

# 82
  • Мнения: 3 830
Имам най-прекрасната, добра, грижовна и благородна МАЙКА на Света!

Разбираме се чудесно и честно казано една без друга не можем. Случвало се е да не сме близко и все се чуваме по телефоните. Тя ме вика да се прибирам, че съм й липсвала, пък и аз бързам да си я видя.
Говорим си за всичко и ми е най-добрата приятелка, колкото и банално да звучи. Peace Flutter

Сега, когато е болна от рак, гледам все да сме заедно. Не искам и не мога да стоя някъде, където няма да мога да я видя или да си я гушна. Заедно съм с нея винаги по болниците...

Ето я моята мама:


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=162373&view=1&photo=17
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=162373&photo=16
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=162373&photo=15

# 83
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Аз също се разбирам с моята майка. Като приятелки сме. Тя е само с 18 години по-голяма от мен.Не мога да издържа да не я видя повече от седмица. Не е казвала нито една от цитираните реплики, тя за мен е най-добрата.
Много си я обичам! Да ми е жива и здрава.

Estellia , дано майката ти оздравее!

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 16:31 от *silvi*

# 84
  • Мнения: 3 830
Аз също се разбирам с моята майка. Като приятелки сме. Тя е само с 18 години по-голяма от мен.Не мога да издържа да не я видя повече от седмица. Не е казвала нито една от цитираните реплики, тя за мен е най-добрата.
Много си я обичам! Да ми е жива и здрава.

Estellia , дано майката ти оздравее!

Благодаря!   bouquet И ние всичките се молим. Sad Praynig

# 85
  • Мнения: 133
Не и като човек не ме кефи. Ама кво да направя, майка ми е. Tired

# 86
  • Мнения: 156
Вече наистина не знам. Предпочитам да не се срещаме. Cry

# 87
  • Мнения: 79
майка ми е най-страхотния човек на света, ако поне малко и приличах....

# 88
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моята е най- страхотната майка на света, никога не съм чувала подобни реплики от нея

# 89
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Не мога да кажа,че майка ми ми е говорила и половината от тези неща. NaughtyРазбираме се,уважавам я много и много се радвам,че именно тя ми е майка. Heart Eyes

# 90
  • Мнения: 686
Не,не е добра.Всичко гореспоменато е казвала или правила.

# 91
  • Мнения: 743
Моята майка си е най-добрата, всеотдайна и прекрасна мама на света. Звуча като малко дете, но си е истина. Обичам я с цялото си сърце.  Hug Heart Eyes

# 92
  • Мнения: 187
Нито едно от прочетените неща не съм чувала от устата на  моята майка,дори и в моментите в които се имали спор.Благодарна съм за всичко което е направила и прави за мен.Понякога се питам дали аз съм добра дъщеря..

# 93
  • Мнения: 1 775
Нито едно от прочетените неща не съм чувала от устата на  моята майка,дори и в моментите в които се имали спор.Благодарна съм за всичко което е направила и прави за мен.Понякога се питам дали аз съм добра дъщеря..
Не бих могла по-точно да изразя чувствата си. Обожавам моята майка. Понякога се случва да не я видя с месеци и много ми липсва.

# 94
  • Мнения: X
Майка ми е наистина най-добрият и всеотдаен човек, когото познавам. Никога не е употребявала подобни думи за мен или за когото и да било друг. Имам ежедневна нужда от нея, от това да ми каже "Добро утро", от подкрепата й във всички трудни моменти. Винаги ме е подкрепяла, дори и да не е била съгласна с някои мои начинания... Единственото, в което мога да я упрекна е това, че не отделя достатъчно време за себе си и ме е възпитала да бъда точно толкова всеотдайна, колкото е и тя и съответно аз също нямам време за себе си.
За мен думата "мама" е титла, която моята майка с гордост носи!  Heart Eyes

# 95
  • Мнения: 1 447
За мен моята майка,както и за повечето е най-добрата,грижовна,безценна.Винаги мога да разчитам на нея,в трудни моменти винаги е била до мен.Тя е човек който обичам и ценя страшно много.Мога да и кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ.Като съм била малка може и да е споменавала някой от горепосочените изрази,но това не ми пречи да я ценя.Дано един ден и моите деца ме обичат и ценят,така както аз моята майка.

# 96
  • Мнения: 14 654
Ама че смешно и смотано въпросниче. Аз от моята и пердах съм яла, но я смятам за добра майка.

# 97
Моята майка за мен е най-добрата  Peace
Винаги когато съм имала нужда от нея ,тя е била до мен.
Радвам се , че точно тя е моята майка newsm10

# 98
  • Мнения: 112
Моята майка е най-добрата на света,тя живее за нас децата и внуците си. smile3521

# 99
  • Мнения: 97
Най-прекрасната, най- добрата и всичко най е моята майчица за мен. Не е споменавала нищо от горните неща, и макар да съм я разочаровала в някой моменти / беше одавна/ , никога не ми го е казвала или показвала. Изгледала ни е почти самичка със сестра ми, защото  татко пътуваше- професия, какво да се прави. Не съм я чула да каже лоша думичка дори за чужд човек. Просто нямам думи, нека да ни е жива и здрава още много дълго време, за да ни дарява с обич, подкрепа както до сега.

# 100
  • София
  • Мнения: 672
Моята е много благородна и добра... Да ми е жива и здрава!

# 101
  • Варна
  • Мнения: 279
Мам е супер..Досадничка е понякога,ама без нея не мога...Даже моя мъж не може без нея...Абе мама - мечта си е...
А как готви..

# 102
  • Мнения: 9 814
Не, не е добра или поне не е такава каквато искам да бъде, но друга майка няма да ми стане.

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 31
майка ми е страхотна.Много я обичам newsm51

# 104
  • Мнения: 560
Най-добрата!Много си я обичам! newsm51

# 105
Случвало ли се е на  зададен към теб въпрос майка ти да отговори преди теб?

Случвало ли се е на  зададен към теб въпрос да дадеш различен от желания отговор защото майка ти е наоколо?

Имало ли е коментари от сорта \"казах ли ти че така ще ставе, но кой да ме слуша\"?

Казвала ли е \"какво си въобразяваш че си за да ми говориш така\" или \"аз съм тази която задавам въпроси\" или \"изглеждаш отвратително\"

Копувала ли ти е неща които предварително е знаела че не одобряваш и преструвала ли се е на обидена от липсата на ентусиазъм у теб?

Усещал/а ли си опит за тормоз с безмислени въпроси от сорта \"защо тази кърпа не е на мистото си; защо си взел/а тази чаша а не по малката; не можеш ли да излезеш по-късно?

# 106
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
zukini, хайде стига вече с тези въпроси!
За да не пиша и в осиновителския форум, където също прекрачваш границата, считай това за първо предупреждение!

Забранено е недоговореното провеждане на проучвания (социологически, маркетингови и др.). При желание за провеждане на некомерсиални проучвания, моля, свържете се с нас.

Общи условия

Активация на акаунт