Промени ли ви самотното родителство?

  • 3 584
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30
Иса,не съм казала че могат да са ми приятелки само такива като мен.Напротив,нямам нито една такава...вече казах,че са все омъжени.И щом казвам,че са ми приятелки значи общувам достатъчно често с тях.Но има моменти,в които се чувствам ни риба ,ни рак и просто техните "семейни" теми ми идват в повече.А колкото до плюенето на мъжете...,не си спомням да съм го правила някога,дори и за БНД-то. За дрехи пък говоря по цял ден  hahaha работя в модна къща.
Както и да е,не искам да споря с никого,просто изказах лично мнение.

# 31
  • Мнения: 2 336
Не мога да кажа дали ме промени самотното родителство или поизядените шамари от живота. Защото аз и преди това си бях като самотен родител.
Промените, които забелязвам в себе си:
- не съм толкова забавна като преди.
- мога да водя вече поне 40 мин. монолози за благото на децата в сравнение с 10-15 мин. от преди година.
- още по-дървена глава съм
- станах по-общителна
- разхубавих се  hahaha

# 32
  • Мнения: 1 732
Не зная дали точно самотното родителство ме промени, но се промених в отрицателна насока. Изгубих и малкото си самочувствие, което имах преди (което говори лошо за мен самата де  Embarassed), спрях да се гримирам и да избирам дрехите си с желание, затворих се в себе си.
Борбена ли казахте? За мен хич не ми пука в момента (което пак е грешка), но за детето ще трепя и убивам ако някой го засегне...Безкомпромисна и зла ставам, ей...
Казват, че съм забавна, но чувството ми за хумор е от черно по-черно. Все гледам да остана сама, да слушам музика, някой филм да изгледам и това е. Напоследък обаче усетих, че затъвам здраво и се надявам това да се промени. Не искам да съм такава! Искам пак да се усмихвам с повод и без повод!

# 33
  • Мнения: 277
е ,Сабинче недей така!не се скапвай!нали си жена,придавай си търговски вид,не пропускай фризцор,шопинг терапия,прави любими неща.
....
носете си новите дрехи ей,живота малко по-малко си отива!

# 34
  • Мнения: 660
Годзила, същите въпроси си задавам и аз..само мен ли промениха така грижите за детето, само аз ли се дразня от празните приказки на колегите и околните, само на мен ли ми се иска да се затворя вкъщи и никъде да не излизам, с никого да не говоря! Добре, че я мернах тази тема да видя, че има и доста други майки, които сами се грижат за детето си, и не са превъртели от това.
Щях да съм малко по-усмихната на живота ако майка не ме заряза точно, когато най-много ми е нужна..просто да ме прегърне и да ми каже,че всичко ще е наред!

# 35
Не ме промени толкова самотното родителство, отколкото уроците на живота, които за мен се оказаха суровички. Отрицателно влияние оказа върху мен и последвалата връзка след раздялата с БНД. Тогава имаше периоди, в които нямах желание да общувам с никого, мразех себе си, заради слабостта си и продължавах да търся сили да прекратя този ад... и намерих!!!
Сега ... сега си припомням как се усмихваше, радвам се на малките неща в живота /като Никси/ и се чувствам все по- добре в кожата си, все повече съм АЗ и това ми връща самоуважението, което беше позачезнало. Щастлива съм!  Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Никога не съм можела да говоря глупости. Нещо смешно, лигоч да стане - на периоди - имах такъв, сега съм в дупка и претоварена - смехът е от истерия. Но лак за нокти - отиваш в магазина, купуваш, слагаш на нокти - чак тема за разговор, не, мерси просто. Парцали, фризьори... завиждам на тия, дето могат да не мислят за друго и някой друг да им го мисли. Но не е от майчинството това. А иначе - станах толерантна - но полза не виждам и от това. Приемам различните желания на останалите, ма те моите не ги приемат. Та - да - промених се - придобих още едно безсмислено качество.

# 37
  • Мнения: 236
Всичко, което ми се случи през последните две години ме повлия по някакъв начин. Крайният резултат е, че: Да, смятам, че доста съм се променила.
Станах много по-самостоятелна, по-самоуверена, научих се да заявявам себе си и да се боря за моето, да казвам това, което мисля без да се притеснявам. Разбрах, че мога да се справям сама с почти всичко. Но и се научих, че няма нищо лошо понякога да си слаб, да търсиш помощ, да се извиняваш, да показваш чувстата си. Разбрах, че мъжете харесват нежни, женствени създания, които да ги подкрепят и да им се възхищават, за да подхранват мъжкото си самочувствие и за да бъдат по-уверени.
И най-важното-научих се да не съм толкова безкомпромисна и критична в личните си отношения. Явно няма нито идеални хора, нито идеални взаимоотношения.

# 38
  • Мнения: 24
Да, промени ме родителството. То винаги е било самотно.
От крехко създание, станах яка българка.
Скоро се гледах подробно в огледалото и какво видях!? Една угрижена жена. Бе уж нямам много бръчки, но сякаш лицевата част на черепа ми се е променил. По-сериозна, по-строга...
Нещо съм позагубила своята веселост и закачливост. А то каквото е в душата, това е изписано и на главата.
Започнах да се страхувам за себе си. Ми нали ако нещо ми се случи, няма кой да се грижи за детенцето ми. А исках да скачам с парашут, да се катеря по баири и планини... Сменях работата си без да се замисля много, стига парите или условията да бяха по-добри. А сега все гледам да има нещо сигурно. Аз може да карам на бисквити и вода, ама Дребосъчко...
Никога не съм харесвала дрънкалници. Не харесвам и съжалителния поглед на някои баби, като случайно научат, че у дома не ме чака мъж.
Не ми е интересно да ходя по банкети или някакви си там сбирки за "сплотяване на колектива".

Ако се сетя друго, ще пиша пак. Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 4 493
Промени ме самото родителство.
При мен важеше в пълна сила "Родих едно, а гледам две деца", с течение на времето "едното дете" го върнах на завода производител за да му "поправят" дефектиралият чип и си останах само с моето си дете.
Откак останах с по-малко ангажименти,  ми остана повечко време за мен и дъщеря ми, по-спокойно ми стана /нямаше вече скандали всяка вечер/. Започнах да отделям повечко внимание на собствените си нужди и желания.
Със сигурност съм се променила, но не мисля че самотното родителство е причината. Смятам, че съм израстнала и оценила и разбрала много неща. Може би при мен така се случи, че връзката ми не ми позволяваше нищо - нито израстване в кариера, нито учене, нито някакво духовно развитие и т.н. Виждам около себе си много двойки които имат всичко това, просот защото между тях има разбирателство и толерантност. Това, че аз ги нямах - това ме промени ужасно много. Станах ужасно болезнено чувствителна на тема - какво мога да правя и какво не, колко съм компетентна в професията си, да ценя много повече себе си, да защитавам нуждите си, както и да изисквам уважение и да всявам респект. Но определено виждам и лоши черти в себе си и ме е страх , че те се задълбават с времето - станах доста саркастична и безкомпромисна към мъжете.
Относно детето - отговорностите към детето ми са същите, аз и преди това не съм разчитала на БНД-то за почити нищо - нито пазаруване, нито прибиране или водене на ДГ

# 40
  • Мнения: 1 280
         Аз май съм единствена до тук, НО НЕ не ме промени самотното родителство. Беше ме променил бракът, откакто се разведох съм си същата, каквато си бях и преди. Не веднъж съм чувала от приятелите си репликата "Ей това си е нашето Иве, липсваше ни"  Heart Eyes, за което съм им благодарна и си ги обичам. Повярваха в мен и не ме оставиха, а си ме дочакаха  Joy

# 41
  • Мнения: 1 919
Аз съм се все същата. Нищо не ме е променило, нито по времето докато сме били заедно нито след това.

# 42
  • София
  • Мнения: 433
Самотното родителство - не. Промени ме брака. Сега съм по-уморена, но удовлетворена, по-стресирана, но доволна. А когато БНД  не е наоколо с претенциите и нервното напрежение, което създава около себе си, си е цяло щастие.

# 43
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Дали ме промени?

Измени ме тотално, чак себе си не мога да позная. #Crazy #Crazy #Crazy

# 44
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Разбира се, че ме промени. Бях си една такава свитичка, кротичка. Сега не можеш да ми затвориш устата. Осъзнах, че няма нещо, с което не мога да се справя. За съжаление, няма и мъж, който да отговаря на нарасналите ми критерии. Опитите ми за връзка траят до първия каприз на поредния господин. После го засилвам мамо-посочно. Но пък самочувствието ми удря тавана. БНД-то още не може да се опомни какво му се е стоварило. В редките моменти, когато се сети да се обади на дъщеря си, очаква разбиране и съчувствие. Той, разбирате ли, много съжалявал и късно разбрал какво изпуска. Тук се очаква от мен да вметна репликата ' О, скъпи, и ти много ни липсваш...' плюс прочувствена въздишка. Да,бе.

Общи условия

Активация на акаунт