помогнете ми ,ако можете

  • 1 170
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте.Имам голям проблем и ако може някой да ми помогне ще съм страшно благодарна.По принцип имам алергия от слънцето ,но се наложи да започна работа на морето.Не се усетих кога стана този обрив ,но е страшна картина.Сложих си депо урбазон а и пия зертек ,но все тая.Естественo ще отида и на лекар ,но в нашия град има едни специалисти......Много моля някой ако е имал такъв проблем да сподели.Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 950
Темата ти е за здравния форум по принцип.
Иначе слънчевата алергия ще отшуми ако не се излагаш на слънце. Няма друг начин, аз също имам, лекарства не помагат, но спра ли излагането на слънце на 2 ден вече съм оки. Ако няма начин да откажеш работата, или да работиш на сянка, поне се обличай с дрехи от фин памук или лен,  с дълги ръкави и панталони. То зависи и къде ти избива, на мен основно по ръцете от вътрешната страна и около деколтето.
Най-странното е, че на мен не ми избива всяка година. Но ето сега по време на майските празници, бяхме в Гърция, още първия ден яко се обринах и подух. Добре, че съм свикнала иначе щях да си разваля почивката. Дори и обилното намазване с 50 фактор не помогна.

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нямала съм подобен проблем, но най-чистосърдечно бих посъветвала да внимаваш с урбазона, не е нещо, което се прилага повече от един път (то и един път е много)
Съжалявам, но е по-добре да потърсиш друг вариант за работа.   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 175
Аз също имам такава алергия, но се предпазвам като ходя на солариум, а ако съм изпуснала момента, мажа обрива с розова вода и отшумява за 2 дни.  Flutter

# 4
  • Мнения: 1 731
Четох някъде ,че задължително е носенето на очила. newsm78През ретината минавали лъчите и увреждали кожата. #Crazy

# 5
  • Мнения: 1 950
Четох някъде ,че задължително е носенето на очила. newsm78През ретината минавали лъчите и увреждали кожата. #Crazy

Е очевидно няма как да е вярно това, защото аз дори в облачни дни ходя с очила, имам много чувствителни на слънце очи, а това не пречи да ми избива алегрия.
petmi, това за розовата вода не съм го чувала. Но при следващото ми излагане на слънце ще пробвам Peace

# 6
  • Мнения: 2 954
При мен само лицето ми става много червено и затова се мажа с Виши 50 фактор и от него съм ОК

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 635
Аз имам алергия и без тениска не се показвах, докато не ми препоръчаха КЛЕМАСТИН - пия си го и нямам обриви или ЗОДАК. Мога дори да се показвам по бански.

# 8
Благодаря на всички за съветите!само да се оправи този обрив надявам се вече да съм по-внимателна и да вземам мерки предварително.

Общи условия

Активация на акаунт