За крачката на мъниците ни

  • 3 434
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 668
Хайде де трябваше да я прочета по рано.Сутринта му купих сандалки оба4е не са затворени отзад ooooh! за петата.Явно ще купувам още едни.Гледах да не са напълно отворени отпред да не излиза крачето а то имало и още.Тия в магазините защо не обясняват тези неща newsm78.Нали затова са там.

# 31
  • Мнения: 756
благодаря за информацията

# 32
  • Мнения: 4 451
Благодарности и от мен! Hug

# 33
# 34
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Много полезна статия, дано повече майки на непроходили мъници се вслушат в тези съвети.
Подкрепям  Peace

# 35
  • Мнения: 4 335
Страхотна статия  bouquet

# 36
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
благодаря за инфото   bouquet

# 37
  • Монтана
  • Мнения: 220
И аз благодаря за интересната статия.  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 804
Малииииии, трябвало е да прочета някои от нещата по-рано... ooooh! Дано тази информация достигне до повече майчета на мъничета.
Доста от грешките вече съм ги допуснала - дано Господ пази мъничето ми  Embarassed

# 39
# 40
идеята е да проходи човечето Босичко а буките /меки обувки/ когато сте на вън до годинка и половина .а около 2 годинки тогава се слагат обувки с твърд Форд за да коригира петичката .... иначе ходенето на бос крак е наии- добре ... а буииката предпазва крачето от камъчета и други предмети иначе как ще се научи детето да си разпределя те жеста между палец кутре и пета..

# 41
относно сядането: детето може да е полу легнало или полу седнало но има опора на гръбнака говорим за кошче или шезлонг
проблема идва от когато хванем ръчичките на детето и го стимулираме да сяда ... това е грешка детето не знае какво е равновесие и усуква гръбнака... така че самостоятелното сядане да стане когато детето е готово само да се напъне и седне и пази равновесие

# 42
  • Мнения: 2 829
Искам само да допълня, че носенето в слинг, с лице към майката и с крачета в "жабешка" позиция също е полезно като профилактика на луксациите. В слинга бебето седи много по-разкрачено отколкото в кенгуру.

# 43
  • Мнения: X
Благодаря!
Дано повече майки да прочетат статията или да попаднат на ортопед който да им обясни всичко това......дано и педиатрите да спрат да се правят на разсеяни за първия и третия преглед/масово се насочват децата за консултация с ортопед само на 5-6 месечна възраст/

# 44
  • Мнения: 543
Браво за полезната информация! Толкова противоречиви съвети получавам, че се чудя вече какво да правя. Нашата ортопедка нищо не спомена за сядането, каза, че ставите са о.к. и толкоз.

Общи условия

Активация на акаунт