Рецепта за гофрети

  • 52 915
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 105
колко време долу горе се пекат гофретите
днес си купих гофретник
и сега издирвам рецепти
ако може да ми помогнете понеже съм начинаеща в готвенете озибщо търся нещо лесно и вкусно

# 46
  • Мнения: 1 777
Като изключи лампичката отгоре и са готови.Поне моя е така.

# 47
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
а да препоръчате някоя марка гофретник/от който сте доволни/,защото се каня да си купя!

# 48
  • Марс
  • Мнения: 439
а да препоръчате някоя марка гофретник/от който сте доволни/,защото се каня да си купя!

И аз с този въпрос и да побутна темата Flutter

# 49
  • Мнения: 503
По каквато и рецепта да ги правя не стават така хрупкави както едно време ,дето ги предлагаха по морето.Там едни младежи наливаха в гофретника смес подобна на боза и наистина гофретите бяха много хрупкави.Моите в началото са с хрупкава коричка , но много бързо омекват.И затова последно време гофретника го използваме в къщи за сандвичи ,защото нямаме сандвич мейкър./така май се казваше/. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1
 Здравейте, ако  в  сместа  за  гофрети  сложа  кашкавал  и  шунка  дали  ще  стане  нещо.  newsm78 Благодаря  эа  мненията   предварително. Peace

# 51
  • Попово
  • Мнения: 687
Здравейте, ако  в  сместа  за  гофрети  сложа  кашкавал  и  шунка  дали  ще  стане  нещо.  newsm78 Благодаря  эа  мненията   предварително. Peace
аз има слагам, но накрая когато са опечени и ги сгъвам на 2 докато са топли, кашкавала и сиренцето се стопяват и стават страхотни,а иначе от толкова четене рецептата която ползвам и казвам на приятелки е следната
2 яйца- разделят се белтъци от жълтъци
към жълтъците добавяме:
4с.л. захар
25 гр масло или зехтин
1 ванилия
300 гр прясно мляко
300 гр брашно + 1 бакпулвер
и накрая слагам и разбитите на сняг белтъци
оставям сместа да "почине" докато загрее гофретника и пека  Peace
дюканска гофрета:
3 сл овесени трици
1/2 ванилия
2 захарина
1 яйце
бакпулвер на върха на чаена лъжичка
всичко се омесва и се изсипва във формите за гофрети, излизат 2 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт