Как да облека бебе на 3 месеца в тези температури?

  • 3 119
  • 37
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 93
Здравейте мили мами!от няколко дена изпадам в голяма чуденка като стане време за излизане,с какво да облека бебка?споделете  какво е подходящото облекло за тези температури.

# 1
  • Мнения: 2 197
Тениска и къси панталони. Или гащеризон с къси панталони. И евентуално - чорапи. Поне моята дъщеря така излизаше на тази възраст. Винаги боса. Тя е родена в края на април и още на втория и месец жегата беше страхотна. В къщи седеше по памперс, а навън я извеждах както писах по-горе. Задължително и носех някаква тънка памучна жилетка и пелена ако заспи. Бебетата и децата не са по-различни от нас. След като ние ходим по потник, 7/8-ми панталони и чехли (поне аз така излизам сега) не виждам защо бебетата да са по-различно облечени. Вярно, че на пясъчника половината деца са със зимни якета, но пренавличането носи много повече вреда отколкото полза.

# 2
  • Sf
  • Мнения: 978
Къс ръкав и тънко панталонче. Задължително шапка и слънцезащитен крем - моята педиатърка ми препоръча на Daylong, имат серия специално за бебета под 1 г., UV фактор 30 - дъщеря ми е с много бяла кожа, иначе може и 20 да вземеш.

# 3
  • Мнения: 9 467
Зависи и как си свикнала детето-демек ако е свикнало на по-топло, ива да е с дълго тънко ръкавче и крачоли...все пак не се движи-не тича и играе  Wink..
Нашето дете е родено декември, зимата спим на отворена на терасата врата...та е кален, но всичко е в частност Wink

# 4
  • Мнения: 814
Ние се обличаме с боди потник, тънка блузка с дълъг ръкав и тънко долнище с дълъг крачол. При нас доста си подухва и ме е страх все още да я разголя с къс ръкав Peace.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Зависи колко ти е открита количката. Ако е с кош за новородено може да е по - съблечено.
Иначе винаги боди с къс ръкав или потник, блузка с къс ръкав и къси панталонки или панталонки 7/8.
Чорапки според твоята преценка, аз винаги си имам в количката - обвам, събувам....
Отгоре го завивах с тънка пелена - колкото да не изгори от слънцето.
Винаги му нося и нещо връхно за обличане, дори и да е тъничко.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми не знам при вас как е времето, но при нас си е лято вече. Обличам го с тениска и къси панталонки, чорапи и маратонки (5м)

# 7
  • Мнения: 4 335
Аз го обли4ам още с дьльг рькав и кра4ол,но гледам да са тьнки,отдолу боди с кьс рькав

# 8
  • София
  • Мнения: 324
Аз го обличам още с дълго ръкавче и крачолче, защото го разхождам в парк, а още като влезем ми става хладно. Само днес му махнах чорапките за малко.

# 9
  • Мнения: 2 447
Аз го обличам с боди с къс ръкав и къси панталонки

# 10
  • Мнения: 4 753
Зависи от много неща... но аз не излизам в горещините, защото не ги търпя... или сутрин по-раничко или след 18 часа... И винаги имам и по-тънки дрешки и такива с дълго ръкавче и завивка... общо взето, целият гардероб е отдолу в коша...  Crazy

# 11
  • Мнения: 405
Принципно при температура 25С и отгоре бебето трябва да е по къс ръкав. Иначе ние се обличаме с боди с 3/4 ръкав, панталонче и евентуално тъничка жилетка за всеки случай Crazy

# 12
  • Мнения: 700
 Моят принцип е както съм облечена аз,така е и детето.Спазвам го още от раждането.Само така децата не се изнежват.Няма значение дали е на 3 месеца или на три години.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
Боди с къс ръкав и къси панталони. 

# 14
  • София
  • Мнения: 1 524
Първо зависи каква ви е количката. Ако е в кош за новородено - както ти си облечена, ако е в по-отворена количка + една дрешка. Например ти си с дънки и тениска. Бебо да е с дънки, боди и тениска. Когато вече почне да се движи повече, да е по-дейно, тогава го обличай както ти си облечена. Това е съветът от педиатърката ми.

Общи условия

Активация на акаунт