Възмутена съм от банката за майчина кърма

  • 634
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 341
Както вече съм писала имам приятелка, която предава в банката между литър и литър и половина на ден. Тя ми е казвала, че като я видят се разтапят всички. Такова мило държание, много й се радвали. Да, ама имам и две приятелки (на които давам кърма) и двете казаха, че служителите там имат ужасно отношение към тях. И двете имат основателна причина да взимат кърма, дали са си необходимите бележки и бележченца. Едната ми каза "Направо ми писна от тях. Колкото пъти да се обадя все няма, няма ,няма. Имам чувството, че ме лъжат". А на втората майка като давали банката с кърмана мъжа й само дето не го набили.
Не мога даразбера защо трябвада го правят. И двете ми приятелки споделят, че се чувстват адски кофти от това тяхно държание

# 1
  • Мнения: 8 458
Жени и аз съм възмутена,но досега не съм повдигала въпроса.Попитах,какви са условията да станеш дарител/май така се казва/ и те бяха страшно любезни.Както казваш ти-просто се разтопиха.Казах им,че не обещавам,че мога да събера исканите от тях 350мл,и затова ще се чуем на следващия ден,за да им кажа какъв е резултата и колко кърма съм изцедила.Сваляха ми звезди от небето,че мога да печеля от това до 400 лева!? на месец.Когато попитах,как се заплаща,се оказа,че за да спечеля толкова пари трябва да съм млекоцентрала.Обадих се на другия ден и им казах,че имам само 250 мл.Отношениетоо беше доста хладно и не проявиха интерес.А да ги видиш само с какви аргументи ме агитираха първия път-като им казах,че бебето ми е на 3 месеца/тогава/се зарадваха,защото съм щяла вече да почна захранване и да ми остава повече кърма за тях!?А изобщо не ме попитаха,дали ще започна захранване или не.Както и да е .Мисля си,че и това си е чист бизнес под прикритиета на грижата за децата.Жал ми е само за тези мами,които са зависими от тази банка и нямат друг избор.Такава организация трябва да се дотира от държавата и получаваното мляко да е НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО за алергичните бебенца.А не да се прави бизнес от това.А като знам,каква разправия е това цедене,стерилизиране на помпа и т.н. свалям шапка на тези,мами,които въпреки всичко го правят.

Последна редакция: ср, 01 юни 2005, 20:07 от emia

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Ох, типичното отношение на служител, който си мисли, че е незаменим и мястото му е негово во веки веков Close, явно проблема е в контрола Thinking
Радвам се, че нямам вземане даване с тази институция.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 792
Между другото, наистина за алергичните бебета дарителското мляко е безплатно - трябва обаче бележка от лекар, за да се получи. Вече ако се взима без такава бележка, кърмата се заплаща по 1,80 лв/литър. На дарителките се плаща 9 лв/литър или 7,20 лв/литър, зависи дали сама я носи, или минава кола да я вземе.
Аз нямам лични впечатления от БМК, само препредавам информацията, която знам.

# 4
  • Мнения: 1 883
Извинявам се,че измествам темата, но извесно време нямах компютър.Бях дарителка за 1м. и съвсем отговорно мога да заява че са големи мошенници.
1.Откраднаха ми 12л. кърма
2.Платиха ми по малко отколкото бях дала.Имаше разминаване в количеството.
Накрая се отказах.Всичките служители с които сме контактували са ужасни.Мамите,които искат да стават дарителки ,хубаво да проучат нещата.Който иска да ми пише на лични,ще му разкажа историята.Определено ще остане потресен.

# 5
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Между другото, наистина за алергичните бебета дарителското мляко е безплатно - трябва обаче бележка от лекар, за да се получи. Вече ако се взима без такава бележка, кърмата се заплаща по 1,80 лв/литър. На дарителките се плаща 9 лв/литър или 7,20 лв/литър, зависи дали сама я носи, или минава кола да я вземе.
Аз нямам лични впечатления от БМК, само препредавам информацията, която знам.
Аз съм от другата страна и за мен нещата са такива каквито ги описва Бу.За бизнес не може да се говори по грепосочените факти.Дейността се дотира. Служителките, не всички, но някои от тях са ужасно груби.По- специално директорката се държи като дерибей някакъв.
Не мога да отрека че веднага, след като отидох с бебка ни дадоха мляко. Мляко се дава в определени дни и определени часове. Винаги са ми давали. Свекърва ми живее до банката и тя ми взимаше мляко. Понеже взимах малки количества - 5-6 банки на месец в един момент решили, че няма да вземаме повече и задраскали името на дъщеря ми от тефтерите. Свеки вдегнала скандал- тя не е такъв човек по принцип и може би ми е спестила някои подробности, но щом се е развикала чак значи са я вбесили много яко. Казали и че не съм занесла бележка от лекар- да ама не-две бележки занесох.
Трябва да съществува тази банка, за да се спасяват дечица като моето и много други, но персонала е за смяна или обучение по отношение с клиенти. Познавам икономическия директор бегло, но той е много приятен човекв контраст с голяма част от персонала.

Общи условия

Активация на акаунт