Време за сладка и конфитюр

  • 61 207
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Моля за рецепта за бели череши

# 121
  • Мнения: 147
sherihizada, ето рецептата:
650 гр малини
350 гр нарязани на ситно банани (около 2 банана)
50 гр ром (аз сложих комбинация от уиски и 4 есенции ром на д-р Йоткер, защото нямах ром)
1 пакетче лимонена киселина на д-р Йоткер
1 пак Гел фикс екстра 2:1, в което слагаш 2 с.л. захар
Слагаш на средна степен на котлона и бъркаш от време на време. Като заври, изсипваш 500 гр. захар и буркаш между 3-5 мин. махаш от котлона, веднага разсипваш в бурканчета с винт и обръщаш с капачката надолу. Не стертилизираш. Веднага става за консумация.

Стана страхотно! Благодаря много   bouquet

# 122
  • Шумен
  • Мнения: 196
Да помоля за някоя рецепта за сладко и конфитюр от кайсии Embarassed . С или без Гелфикс на Др Йоткер.
Благодаря ви предварително  bouquet

# 123
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
И аз правя сладкото по тази рецепта и в това съотношение: на 1 кг. плод слагам 1 кг. захар и след като е сварено 1 ч. л. лимонтозу. Обикновено от това количество се получава около 1200 мл. сладко. Специално ягодите ги избирам да са дребни, за да останат цели в сладкото и да не се разкашкат. Други плодове обаче съм пасирала - например кайсии, праскови, сини сливи.
 
Режа плодовете на по - ситно или ги пасирам както съм писала.

# 124
  • Шумен
  • Мнения: 196
Благодаря сърдечно  Hug

# 125
  • София
  • Мнения: 2 671
Вела, а белят ли се кайсиите, ако се пасират?
А кайсиите се теглят след като се махант костилките, нали?

# 126
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Аз не ги беля. Пасатора ми ги прави на съвсем ситни парченца и после в сладкото не  се забелязват. По принцип теглото е без костилките, но дори да ги притеглиш с костилките няма чак такова значение, защото костилките не са много тежки и не дават такова отражение.

# 127
  • София
  • Мнения: 140
Имах един пъпеш-Медна роса, който беше зелен, но пък ухаеше страхотно и от него спретнах пъпешово сладко с Гелфикса на д-р Йоткер.Стана много вкусно.

# 128
  • Мнения: 22 867

Още едно, малко по-нетрадиционно предложение - сливи в шоколад! Heart Eyes

Снимката е линк.

# 129
  • Мнения: 5 977

Още едно, малко по-нетрадиционно предложение - сливи в шоколад! Heart Eyes

Снимката е линк.
Наистина нетрадиционно, но пък изглежда вкусно.

# 130
  • Мнения: 407
Много оригинално Labrex Grinning

Общи условия

Активация на акаунт