левкоцити в урината

  • 2 227
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Здравейте мами! Утре влизам в деветия месец. Краката много ми се подуват и си пуснах изследване на урината - оказа се че имам белтък-опал и левкоцити 8-10. Другите неща бяха отрицателни, но пробата не беше стерилна. Док каза, че няма нищо притеснително, но аз не му вярвам - друг доктор ме посъветва да си пусна стерилна урина. Направих го вчера, но резултатите ще излязат чак във вторник, а до тогава  smile3511 Затова ви моля, ако някоя от вас е имала подобни резултати да сподели какво са й казали - лекарства ли трябва да се пият, в болница ли се влиза или наистина няма нищо сериозно и се притеснявам излишно? Ще ви бъда много благодарна  newsm51

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Резултатът зависи много от това, кога си дала урината. Ако е от първа сутрешна - добре е да се пусне стерилна урина заради повчето левкоцити, намерени в седимента. Опал - значи опалесценция - наличие на малко количество белтък в урината.
Ако си дала урината няколко часа след ставане от сън, не е коректна  и е добре да се даде нова, от първа сутрешна урина.
Важно е да си следиш стриктно кръвното налягане, ако имаш отоци по краката. Кръвно над 30ммHg над обичайното ти, когато не си бременна, се нуждае от наблюдение и лечение.

Общи условия

Активация на акаунт