Примулот нор или как да отложа цикъла си за морето?!

  • 22 382
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Някой пил ли е Примулот нор, или там както се казва, за отлагане на месечния си цикъл? Как влияе? Има ли странични ефекти? Питам, защото ще съм в цикъл точно за морето. Не мога да ползвам тампони, така че давайте по темата. Някой пил ли ги е или пък други хапчета за тази цел?
А към тези, които ползват Евра - веднага след свършването на лепенките ли идва цикъла? Помните ли? Аз съм ги ползвала, но не помня как беше.

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 580
Аз горе-долу от 5 години го вкарвам в употреба по за седмица - къде покрай море, къде покрай панаир. Последващите два месеца обикновено цикълът ми се поизмества, скъсява или удължава. После пак влиза в норма.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз миналата година пих Примолут нор точно заради морето. Цикълът ми дойде като се прибрахме от море /т.е. закъсня ми с около седмица, точно както исках/. Нямах странични ефекти. На другия месец всичко си беше ОК.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз съм го пила по д-рско предписание преди години и никога не бих повторила.
А така на своя глава хормонални препарати - нивгаш.

# 4
  • Мнения: 4 784
Пила съм го преди години и не съм повторила, защото болките, които имах, когато ми дойде цикълът, бяха непоносими.

# 5
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз да отговоря за Евра. Цикълът идва 2 дни след махането на 3тата лепенка. Поне при мене  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 727
И мен ме интересува същото, ще ходя на лекар, но чак на 1-2 май някъде, по-рано нямам възможност. По-принцип трябва да ми дойде на 22 май, искам да го отложа или пък да дойде по-рано. Дали няма да е късно за реагиране като отида на лекар, помня че се пиеше доста време?

# 7
  • Мнения: 11 747
Аз обикновено си планирам почивките, като се съобразявам с цикъла си. За повече комфорт, все пак. Странно ми е да се прибягва до медикаменти с такава цел.  Thinking

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
на твое място бих се консултирала с гинеколога си

# 9
  • Мнения: 1 636
Ако не планува6 в следваЩите 4/5 год. бебе си сложи спирала Мирена.  Peace

# 10
  • Мнения: 3 500
Ами надявам се след 2-3 год. на още едно бебенце, да ти кажа хич не ми се слага спирала. И какво му е странното да се прибягва до подобни медикаменти, те се ползват инцидентно все пак, създадени са безопасни, не ги пиеш постоянно. Един път на 2-3 години не виждам нищо странно и притеснително, нали именно за това са създадени.

# 11
  • Мнения: 1 636
И какво му е странното да се прибягва до подобни медикаменти, те се ползват инцидентно все пак, създадени са безопасни, не ги пиеш постоянно. Един път на 2-3 години не виждам нищо странно и притеснително, нали именно за това са създадени.
Аz не каzвам,че е странно или притеснително лекарства да вzеме6.Просто всеки каzва това,което е иzпробвал и zнае. Аz противоzачатъчни не съм вzемала и не мога да дам мнение. Но от спиралата съм доволна,а zа в такива случаи е съЩо супер. За това и писах. Тя и zа 2/3 год.е удобна,но тогава иzлиzа по_скъпо като е zа по_малко време. С нея е с един кур6ум 2 zаека_хем сигурност,хем беz период  Wink

# 12
  • Мнения: 11 747
Аз казах, че е странно, защото на мен ми се струва по-лесно да се планира почивката в удобен момент от месеца, отколкото да се пият медикаменти. Аз лекарства освен ефералган и нурофен не пия никакви и никога не съм пила, та затова вероятно ми е стряскащо.

Чиколина, каква е тази спирала, аз съм много непросветена, но искаш да кажеш, че с нея изобщо не ти идва ли?

# 13
  • Мнения: 1 636
Пина,хормонална(или хормонна  newsm78)спирала.За 5 год.е и я дават със 100% сигурност.От 3 год.съм с нея,първите 2 нямах иzобЩо период,сега е 2 дена и ежедневна(май така се каzва) превръzка стига  Wink Не мисли6 zа хапчета,не се притеснява6,ако си болна с повръЩане и т.н. Много каzват,че покрай противоzачатъни напълняват,аz и с нея отслабнах 15кг.

# 14
  • Мнения: 11 747
Чиколина, аз попрочетох за тая спирала из нета, то не е шега работа...  Доста жени вместо по-добре, са се почувствали значително по-зле. На теб щом ти е ОК - късметлийка си, че и отслабнала! Peace

# 15
  • Мнения: 1 636
Аz иz нета не съм чела.Зет ми е гинеколог и не са се оплаквали от нея. И моята гинеколожка съЩо не е чула zа проблеми с нея. Какво пи6е иz нета,пусни ми моля те на лични линк,че ми е интересно да прочета.

# 16
  • Мнения: X
Аз също бях пуснала такава тема, и все още се чудя какво да направя.  newsm78  Ето линк, може да ти е от полза.  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=286158.msg7253110#msg7253110

# 17
  • Мнения: 3 500
Ами аз реших отново да ползвам EVRA, така ще си издърпам цикъла малко преди това и за морето ще съм ОК. Надявам се поне. Не ми се рискува с Примолут-а.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не ми се рискува с Примолут-а.

поздравления.
М.г. по това време имах назначени пап от д-р хормонални препарати. Щях да откача...
Та съм много резерве спрямо тези неща.
Хормонална спирала пък хептен не я разбирам... как тъй няма да ти идва въобще?
Цикъла си има своето предназначение и е добре да ти идва.

# 19
  • Мнения: 11 747
Е, те лепенките нали са също хормонални Evra? Аз погледнах, ако ми се наложи да ползвам, макар че не разбрах как се 'намества' цикъла с тях по дата. 

# 20
  • Мнения: 3 500
И Евра-то са хормонални, разбира се, но са много, много ниско дозирани. Ползвала съм ги преди да забременея и съм много доволна. Затова пак реших да се възползвам от тях. "Наместваш" го много просто - три лепенки се ползват точно 3 седмици по 7 дни - общо 21 дни, 2-3 дни след като махнеш третата лепенка ти идва цикъла. Тоест, моя цикъл, който идва на 30-тия ден се измества и ми идва на 23-тия-24-тия ден и така измествам цикъла с цяла седмица.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Ще споделя, може на някой да му е от полза...
Преди 2 години се жених и трябваше да ми дойде 2 дни след сватбата, ама нали щяхме да ходим на сватбено пътешествие след това, та реших да изместя цикъла напред. Купих си Диане 35 и вместо на 30 дена ми дойде на 21-вия ден, точно 10 дни преди сватбата. Само, че 2 дни след сватбата пак ми дойде и бях много разочарована, точно на сватбеното пътешествие, уж бебе щяхме да правим, пък аз в цикъл  Sad

# 22
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз ползвам Евра от над 2 години и съм изключително доволна.

Цикълът се регулира много точно. Винаги ми идва в един ден (събота) в рамките на няколко часа.

Единственото неприятно е че има проблеми с вноса в България и през месец-два е голяма мъка да ги намериш.

# 23
  • Мнения: 3 500
Да, за Евра и аз съм  Peace. Доволна съм и ми влияят добре, но сигурно ще ги махна за морето, защото иначе ще изгоря на квадратче  Laughing

# 24
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да, за Евра и аз съм  Peace. Доволна съм и ми влияят добре, но сигурно ще ги махна за морето, защото иначе ще изгоря на квадратче Laughing

Хехе, ами аз за морето си слагам лепенката на дупето  Crazy

И понеже не се пека с прашки, не изгарям на квадратче  Peace

# 25
  • Мнения: 3 500
А опасността да се отлепи не е ли по-голяма като постоянно се мокри?  Thinking

# 26
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
А опасността да се отлепи не е ли по-голяма като постоянно се мокри?  Thinking

Откакто ги ползвам не ми се е случвало нито веднъж да се отлепят  Peace

То по тая логика и не трябва да се къпем  Wink 3-4 пъти съм била на море с лепенките, няма проблем.

Ако се отлепят просто подменяш веднага с друга лепенка, така ми каза моята лекарка.

# 27
  • Мнения: 1 668
В момента пия регулон за да не ми дойде на морето. Трябва да ми дойде първия ден на морето и да ми свърши последния  Mr. Green - няма как да стане. Пия го по лекарско предписание. Почва се 2 седмици преди датата и се пие докато трябва. Случва ми се за трети път - веднъж преди 2 г и тази за втори.
По повод планирането на почивка извън цикъла някак не успявам. По простата причина, че цикъла ми е +- 2-3дни, което като си планирам отпуската 4-5 месеца напред се получава точно, че с плана нищо не става. Блазя на тези, които си стягат куфара и почиват, зависейки само от месечния си цикъл  Mr. Green. При мен нещата не стават толкова импулсивно заради работа, дете и някой други фактори.

# 28
  • Мнения: 3 500
То по тая логика и не трябва да се къпем.

Разбира се, че се къпем, но друго е по цял ден да висиш във водата.

Блазя на тези, които си стягат куфара и почиват, зависейки само от месечния си цикъл  Mr. Green. При мен нещата не стават толкова импулсивно заради работа, дете и някой други фактори.
Мдааа, и при мен така.

# 29
  • Мнения: 217
Да, и аз се интерсувам,и понеже ни се наложи да сменим датите,сега съм в кюпа.
Много отдавна не ми се е налагало да ползвам нищо,така,че може ли по подробно за Елвата и Регулона.Как се взимат и колко време преди цикъла се започват.
На лекар,не ме пращайте в момента не мога да отида.
Благодарско.

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 15:59 от elyam

# 30
  • Мнения: 3 500
Не е Елва, а Евра. Евра са противозачатъчни лепенки. Купуваш ги от аптеката , струват около 20 лева. Вътре има подробно упътване как се ползват. Слагат се от първия  ден на цикъла ти. да речем ако цикъла ти дойде на 7 юни до 24 часа трябва да сложиш първата лепенка, с която стоиш 7 дни, после я сменяш в същия ден от седмицата слагаш 2-рата,после 3-та и 4-тата седмица почиваш. Но не експериментирай без консултация с лекар, все пак това са хормонални препарати.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Вчера бях на гинеколог, предложи ми да пия Оргаметрил 2х1, 10 дена, като го спра, трябва на 5-тия ден да ми дойде т.е. точно преди морето да ми свърши. С това лекарство може и да се отлага, но схемата трябва да я предпише АГ Peace

# 32
  • Мнения: 217
Да,извинете за невежеството,но чета по диагонал.Да май ще отскоча до лекаря,но незнам.За мен е по удобно да го забавя за след морето,ще видим newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 2 181
Я и аз да си споделя болката.
Мога ли с нещо да направя така че да си отложа цикъла с няколко дена.Трябва да ми дойде последните няколко дена ,в който почиваме.
Имам впредвид някакви бабешки методи,за лекарствата ясно че трябва лекар.

# 34
  • Мнения: 217
Ами все пак се консултирах,с лекарката ми,изписа ми Примулот нор5,каз да го почна на 14 ден от цикъла по една таблета,ако се наложи и усетя симптоми около датата,която трябва да ми дойде да пия по 2.Купих го вече ,даже ме изненада и цената от окло6лв.
Е,весело изкарване на всички по морето. Mr. Green

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Я и аз да си споделя болката.
Мога ли с нещо да направя така че да си отложа цикъла с няколко дена.Трябва да ми дойде последните няколко дена ,в който почиваме.
Имам впредвид някакви бабешки методи,за лекарствата ясно че трябва лекар.
Чувала съм, че големи дози вит. С могат да го отложат с 2-3 дена, ама колко е вярно незнам newsm78

Аз да споделя, че почнах да пия Оргаметрил 3х1, ама нещо ме боли от време на време корема, все едно ще ми идва, много странно Sad Пише, че съдържа линестренол /женски полов хормон прогестерон/. Някой ако го е пил моля да сподели.

# 36
  • Мнения: 2 950
За тинейджерки какво е подходящо?

# 37
  • Мнения: 2 950
Някакви отзиви за "Dupheston"?

# 38
  • Мнения: 2 388
Вчера бях на гинеколог, предложи ми да пия Оргаметрил 2х1, 10 дена, като го спра, трябва на 5-тия ден да ми дойде т.е. точно преди морето да ми свърши. С това лекарство може и да се отлага, но схемата трябва да я предпише АГ Peace
И аз с това лекарство съм "повлиявала" върху цикъла си.
За Примулот нор чувам лоши отзиви от гинеколози, но незнам, сигурно е и до организъм.

# 39
  • Мнения: 2 908
Пих Примолут Нор миналото лято за морето-нямах никакви проблеми,цикъла ми се измести и след като спрях да го пия, ми дойде на 2-рият ден след това.Не съм имала болки или други неприятности.

# 40
  • Мнения: 2 013
Някой пил ли е Примулот нор, или там както се казва, за отлагане на месечния си цикъл? Как влияе? Има ли странични ефекти? Питам, защото ще съм в цикъл точно за морето. Не мога да ползвам тампони, така че давайте по темата. Някой пил ли ги е или пък други хапчета за тази цел?
А към тези, които ползват Евра - веднага след свършването на лепенките ли идва цикъла? Помните ли? Аз съм ги ползвала, но не помня как беше.

Не прави глупости!
Не съм чела цялата тема. СТРАНИЧЕН ЕФЕКТ -  30 КИЛА! 10 години не мога да ги разкарам съвсем! Говорих и със специалисти постфактум - абсолютна дивотия е да пиеш Прималут Нор.

# 41
  • Мнения: 121
На въпроса за тинейджърките-моята дъщеря след консултация с лекар приема "Оргаметрил" и нямаше странични действия. Искара си прекрасно море.


# 42
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
И аз съм пила 2 пъти ( все заради морето) и не е имало проблеми. Едното беше българско, а другото вносно ( говоря за оргаметрил и примолут нор, т.е. едното е заместител на другото).

# 43
  • Мнения: 765
По миналата година отложих така цикъла за морето - Примолут-нор. Почнах го три -четири дни преди датата/по принцип цикълът ми е редовен/. Нямах никакви странични ефекти. Дойде ми три дни след като го спрях.
Сега се налага да ходим другата седмица до морето за два дни, а аз точнотогава трябва да съм цъфнала и вързала. Чудя се дали да не прибягна пак до него, но пък и следващия месец ще ми трябва, ако е така.
Два месеца един след друг, какво да правя?
Няма ми я гинеколожкато в България в момента.

# 44
  • Мнения: 165
много интересна тема. Естествено всички жени да се интересуват.
Да обобщим темата:
1. примолут нор - кофти отзиви - остри болки в корема, главоболие;цена 6 лв.
2. Евра -  добри отзиви, цена 20 лв.
3. спирала Мирена - спира цикъла окончателно или по 2 дена на ежедневна превръзка
4.регулон - колебливи отзиви, и в двете насоки. цена - неизвестна.
Нещо друго ???

# 45
  • Мнения: 217
Някой пил ли е Примулот нор, или там както се казва, за отлагане на месечния си цикъл? Как влияе? Има ли странични ефекти? Питам, защото ще съм в цикъл точно за морето. Не мога да ползвам тампони, така че давайте по темата. Някой пил ли ги е или пък други хапчета за тази цел?
А към тези, които ползват Евра - веднага след свършването на лепенките ли идва цикъла? Помните ли? Аз съм ги ползвала, но не помня как беше.

Не прави глупости!
Не съм чела цялата тема. СТРАНИЧЕН ЕФЕКТ -  30 КИЛА! 10 години не мога да ги разкарам съвсем! Говорих и със специалисти постфактум - абсолютна дивотия е да пиеш Прималут Нор.
Е, да споделя и аз горчивия си опит от Примолут Нор-
1.започнах го 14 дни преди цикъла и аз незнам защо,така каза джипито-огромна грешка ,че я послушах без да прочета.
2.Още първия ден получих остро главоболие,което реших,че ще отшуми/сетих се ,че е от лекарството.
3.На петия ден след адски болки в главата,реших да прочета упътването и за моя огромна изненада видях,че изобщо не се започва по моята схема и ,че при остро главоболие е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО моменталното му спиране.
4 Е,резултатът е следния-от 16 дни на море -15 бях в цикъл,ако не бях пила нищо вероятно щеше да ми дойде на края на почивката-УСПЕХ НА ВСИЧКИ РЕШИЛИ ДА СЕ ПРОБВАТ С ТОВА ЧУДО.

# 46
  • Мнения: 561
Вчера говорих с гинеколога си. Каза ми да пия Дуфастон /прогестерон/ от 15-тия ден на цикъла. И като го спра тогава ще ми дойде. Т.е колкото трябва толкова - 20 дни, 30 дни. Доколкото разбирам и оргаметрила е прогестеронов препарат.

# 47
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Каза ми да пия Дуфастон /прогестерон/...  Доколкото разбирам и оргаметрила е прогестеронов препарат.

мдам. Точбо так си е. Аз пих 1м., защото имах дефицит на прогестерона и АГ д-р ми го изписа. Толкоз гадни странични симптоми имах... Tired  След 2м. чак ми "заглъхнаха".

Divana - абсолютно си права за кг. след приема на Примолут Нор.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 201
 Някой ползвал ли е евра за отлагане на цикъла, защото вчера си го купих, но в листовката пише как се ползва  за контрацепция, а имам само седмица до цикъла и се чудя ако сега си сложа лепенка, дали ще го забави  Laughing

# 49
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Някой ползвал ли е евра за отлагане на цикъла, защото вчера си го купих, но в листовката пише как се ползва  за контрацепция, а имам само седмица до цикъла и се чудя ако сега си сложа лепенка, дали ще го забави  Laughing

Евра не е препарат за отлагане на цикъла, а противозачатъчно.
Как очакваш да ти отложи цикъла  ooooh!

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 201
Ау, в каква заблуда съм  Blushпонеже го прочетох в темата, а тя е за отлагане на цикъла и ............ами утре ще си купя примулот нор и това е! Благодаря ти Лу, че ме светна  Wink

# 51
  • Мнения: 3 500
Регулона е на цена 7 лева. Пила съм, защото ми го изписаха за кисти на яйчниците. За три месеца изчезнаха. Доволна съм, но много ми се спеше от тях и по цял ден се чувствах отпаднала. Това е.
За ЕВРА мога да изкажа само положително мнение. Да, те не са за отлагане на цикъла, но с тях можеш да го регулираш. Доста време ги ползвам като противозачатъчно средство. Доволна съм. Върху мен няма странични ефекти. Засега. Носят се точно три седмици. Махаш 3-тата лепенка, един ден - нищо и на втория ми идва цикъла, който е доста по-оскъден отколкото по принцип е при мен. Винаги съм подготвена в кой ден точно ще ми дойде цикъла, така че не се притеснявам.

# 52
  • в баира
  • Мнения: 861
Примолут нор - загуба на пари само.
Почнах го 5 дена преди цикъл и на петия ден взе, че ми дойде цикъла.  ooooh! Странични ефекти нямах, повишени килограми - не. Ама и ефект нямаше от него.

Общи условия

Активация на акаунт