Как се дарява яйцеклетка?

  • 7 081
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 584
От сто кладенеца вода да извадите,яйцеклетката няма нищо общо с кръводаряването!!!
Сравнението е неуместно и повърхностно!
А всеки има мнение по всяка тема...Именно аз съм против,ако даря яйцеклетка,да знам кой я е "износил" Naughty



въпрос на нагласа, и ако е полесно да го приемеш като кръводаряване Hug, защото ако дарителя реши и започне да се навива че това всъщност е негово дете ще се откаже

а за анонимноста се подписва документ че няма да търсиш семейството

# 31
  • Мнения: 297
здравейте момичета.понеже и аз съм от тези дето си чакат донора се интерисувам живо от този въпрос.и днес бях в клиника по стерилитет за да получа подробна информация и малко останах изненадана от това което казаха-затова ви моля да коментирате.ето отговора на доки:"ако здрава жена иска да стане донор,тя получава 2000 лв. за яйцеклетките си.""били приели закон,че роднина до пето коляно не може да ти бъде донор"."ако жена използва донорски яйцеклетки то реципиена плаща 6000 лв.на клиниката/тово във варна,а в софия било около 10000 лв./ Shocked.та се чудя как едно инвитро струва около 2000-2500 лв +лекарствата,а донорството е на такава цена newsm78.моля ако някой е по-подробно запознат да ми обясни.предварително ви благодаря и успех на всички Hug

# 32
  • Мнения: 2 309
Търговия...

# 33
  • Мнения: 939
djena , едно ин-витро не струва 2-2 500 лв. Толкова някъде може да струва ин-витро на естествен цикъл или само процедурата, беза да се включват медикаментите за стимулация. Предвид това, че много трудно се намират дарени яйцеклетки, нормално е икономическият закон на търсенето и предлагането да е наложил такива цени. Колкото до това с роднините и донорството... за мен локигата е като за това, че двойка не могат да бъдат близки роднини. Предполагам, че причината е една и съща.

# 34
  • Мнения: 297
мишинка аз правих 2 инвитро със стимулация едното ми струва 2500,а другото 2300 лв-казах,че без медикаментите.и едно на естествен цикъл което ми струва 950 лв.основно питах доки как става ако си заведа аз донор-и той каза че плащам 10 000 лв.въпроса ми е защо плащам толкова като донора ми е позната и тя не ми иска пари?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 326
E, не е истина просто!!! Как може да искат толкова пари на реципиента??? Аз не искам да дарявам срещу пари, но и не искам моята близка да плаща толкова! Ясно ми е, че болницата трябва да вземе някакви пари за процедурите, но чак 10 000?! Започвам много да се разочаровам и разколебавам... Как е възможно така да се търгува с човешкото нещастие... потресена съм... Излиза, че е по-добре човек да не се опитва да помага... Е..ти държавата е туй наш'то!

# 36
  • Мнения: 945
Ама във всяка клиника е различно. Не се разколебавай, а се информирай.

# 37
  • Мнения: 36
Djena, поинтересувай се и в други клиники как стоят нещата, 10000 лв. това си е направо пладнешки обир #2gunfire

# 38
  • Мнения: 1 950
Джена, според мен също има нещо, което не си разбрала. Информирай се по-подробно. Ако се налага смени клиниката Peace.
Иначе всичко това се случва, защото няма уреден закон. В закона е забранено заплащането, от там нататък явно всеки може да прави каквото му хрумне.

# 39
  • Мнения: 297
ами zvetun4o то нии добре го разбрахме докито накархме го да повтори и бях с мъжа ми,явно е другото,че правят каквото им хрумне.незнам,но ще провебя по другите клиники.
благодаря ви Hug

# 40
  • Мнения: 939
а ти попита ли защо е такава цената? Аз бих задала директно въпросът защо искат толкова много  - дори и да се включват прегледи на донора и изследвания - пак не могат да "навъртят" такава сума.

# 41
  • Мнения: 2 382
За съжаление когато ползваш услуги в частния сектор,не можеш да искаш обяснения защо е такава цената.Ако не ти харесва-спасяваш се.

# 42
  • Мнения: 297
да попитахме за цената два пъти-ами с недомлъвки ни обясниха,че такава била политиката на клиниката,че цената е определена от ръководството,че клиниката получава нещо за посредничество,а после си промени отговора,че толкова били разходите по процедурата..........и се такива-нищо конкретно не каза,просто ни донесе вода от 9 кладеница и отклоняваше въпроса ни.

# 43
  • Мнения: 1 950
djena, за коя клиника става въпрос, ако не е тайна разбира се?
Много ми се виждат 10 000. За стимулация на донора и процедурата по следене на фоликулите, и пункцията най-много, преко сили да са 3000. За самият донор още 3000 /примерно/.
Е какво излиза за клиниката остават 4 000 Shocked #Crazy #Crazy #Crazy

# 44
  • Мнения: 297
здравейте отново мили момичета.току що се обадих в друг инвитро център-за справка.ето отговора:ако клиниката ти намери донор ти заплащаш-2000 лв на донора,2800 лв за процедурата и лекарствата необходими за стимулацията на донора.ако ти си намериш донор заплащаш 2800 лв за процедурата и стойността на лекарствата-останалото си е между теб и донора.само -сега като се замислих не ми стана ясно защо плащам цялата процедура на донора и отделно му давам още 2000 лв newsm78 .май ще звънна до още някои център.
лек ден на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт