За формата и материята на бибероните за хранене

  • 1 772
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 104
Здравейте. С първото си дете използвах през цялото време ортопедични (сплескани), силиконови биберони за шишетата и бях много доволна.  Сега с второто детенце, обаче нещата с тия биберони като че ли не се получават. Яденето върви твърде бавно и е изморително за бебенцето. Само да вметна, че ползвам ортопедичните биберони на Camera, защото тази форма била ''по-полезна''. Пробвах кръгъл силиконов биберон на Авент и нещата бяха песен. Млякото беше изядено за 10-15 минути, докато със сплесканите биберони се храним около 40-50 минути. Интересувам се какви биберони ползвате или сте ползвали за вашите дечица.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ползвам шишетата и бибероните на д-р Браун- be free. Кръгли, обикновени, силиконови. Дъщеря ми не е имала трудности със храненето.

Използвай бибероните, които са по-удобни на бебето.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 185
Ползвам авент и няма проблем с храненето, с каучуковите биберони на чико не се получава, много се дави. С ролята на формата и полезността не съм запозната!

# 3
  • Мнения: X
Единствено биберона -залъгалка е ортопедичен и силиконов , другите на шишетата са обикновени.

# 4
  • Мнения: 112
ние ползваме авент и нямаме проблеми.

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Кръгли, обикновенни, силиконови.
С ортопедичните си беше жива мъка Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 17 592
Просто бибите на камера (за разлика от шишетата) за нищо не стават. Ортопедичните силиконови биби на нук са чудесни. Вярно, бая по - скъпички, но пък на практика не идва нужда да ги сменяш изобщо - нито омекват, нито се смачкват при ядене (което е причината да се мъчи детето ти - те залепват и няма от къде да тече млякото). Също много добри (до 6  месеца, уви, оказа се, че няма за голееми усти) са бибите на нуби.

каучуковите са отвратителни, размекват се, гнус.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Кръгли, обикновенни, силиконови.


Peace и ние сме с такива на Чико

# 8
  • Мнения: 4 451
С голямата дъщеря ползвах ортопедичен силиконов биберон (но аз я кърмих дълго, а тези ми вършеха добра работа за водичката). Малката обаче беше на АМ и ползвахме кръгли, силиконови биберони на Авент. Много съм доволна.

# 9
  • Мнения: 2 641
и двете ми деца са яли или ядат само с каучукови биберони на Чико и стъклени шишета. когато бибите умекнат се сменят с нови, не са вечни. аз ги подменям на месец или месец и половина както дойде. плюса е че не са токсични ни бибите ми ни шишетата за разлика от пластмасите и силикона. а и бебетата ми се хранят много добре с тях  Peace

# 10
  • Мнения: 2 100
Яде от ортопедичните на НУК и си смучи ортопедични залъгалки - всичко от силикон. Така му е удобно. За кръгли не ще и да чуе  Laughing

# 11
  • Мнения: 729
Кръгли, обикновенни, силиконови.


Peace и ние сме с такива на Чико
  Peace И ние.

# 12
  • Мнения: 391
Кръгли силиконови на Авент. Никога не съм ползвалла ортопедични освен за залъгалката. Не съм имала проблеми.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 716
Ползвам шишетата и бибероните на д-р Браун- be free и Авент- Кръгли, обикновени, силиконови!
Опитах да давам разни други но той не ги искаше!
Тези дни се сетих,че имам едно шише НУК и реших да го ползвам за сокчета... да ама не и него не иска Crazy

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ползвам шишетата и бибероните на д-р Браун- be free и Авент- Кръгли, обикновени, силиконови!
и аз ползвах тях и бях много доволна  Peace

# 15
  • Мнения: 2 587
Единствено биберона -залъгалка е ортопедичен и силиконов , другите на шишетата са обикновени.

И при мен случая е същият.

# 16
  • Мнения: 512
И аз като теб при голямата си дъщеря използвах анатомични силиконови биберони и залъгалки на Нук.
Малката обаче не искаше и да ги види - хранех я с обикновенни каучукови биберони на Чико, а залъгалката и беше анатомична силиконова на Нук.  Peace

# 17
  • Мнения: 165
Аз ползвам силиконовите на Авент и съм много доволна,взех на Чико каучуковите на дъщеря ми се дави с тях.За биберон-залъгалка ползвам също на Авент,баща й реши да и вземе анатомична,но тя категорично я отказа...

# 18
  • Мнения: 4 753
Използвам само на Камера... и шишетата и биберон-залъгалките... Много са удобни, бебо няма колики, не се олива с мляко до ушите.... Ядем за нормално време... 170 мл за 10 мин, все пак яденето не е състезание... Малки сте още и за това ви е трудно....  Peace

# 19
  • Мнения: X
С голямата ползвах кръгли на Чико, с малката пак кръгли AVENT. Когато направят вакуум, анатомичните биберони спират да пускат, затова отнема повче време. Като замисъл са страхотни, но напрактика с тях се яде трудно.

# 20
  • Мнения: 6 441
Кръгли,силиконови.
Никакви ортопедични нито залъгалки,нито биберони прие  Peace

# 21
  • Мнения: 405
От самото начало и до сега сме с Авент - и шишетата и бибите. Бях пробвала в началото за няколко дни с NUK...но много се давеше с тях, въпреки ,че бибите бяха най-малкия размер. Изобщо Нук-а не й допадна на нея...а и на мен.

# 22
# 23
  • Мнения: 6 274
Аз използвам на "Др. Браун" и съм много доволна.  Peace

# 24
  • Мнения: 306
В началот бяхме на силиконови биби на Авент. В един момент отказа да яде с тях и сега сме с каучуковите на Чико. Нямаме никакви проблеми! А като омекнат просто се сменят..

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Ползвам кръгли каучукови на Чико.За други не иска да чуе. Peace

# 26
  • Мнения: 1 428
Кръгли, обикновенни, силиконови.
С ортопедичните си беше жива мъка Crazy
И при нас беше така.

# 27
  • Мнения: 4 406
детенцето самО ти е показало какво му харесва. мисля, че в случая кое е по- полезно няма значение

# 28
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ние за хранене не сме ползвали шишета, но за водата ползвах първо Авент, а след това Чико. С кръгли, силиконови биберони. Имах и шише на Нук, което беше с анатомичен силиконов биберон. Малкия обаче не го харесваше. За това си останахме с другите. Но пък залъгалката му е на Нук, пак е силиконова, но със сплесканата форма. Явно всяко бебе си има предпочитания и няма панацея в бибероните. Избери такъв, с който ще му е приятно да се храни, а и така и ти ще се облекчиш.

# 29
  • Мнения: 492
Ортопедични на NUK.

# 30
  • Мнения: 678
Голяма мъка бяхме с всички биберони./сменихме над 10 вида/
Харесваше само каучукови кръгли на Чико.

# 31
  • Мнения: 2 531
Само такива! Това са истински ортопедични, конструирани въз основа на научно изследване! Останалите фирми / камера, нуби/ правят някакви имитации, до колко успешни незнам  Thinking Отначало започнахме с каучукови, после със силиконови! Има освен 2 размера по възраст и 3 вида дупки- за вода, за мляко и за каши!

# 32
  • Мнения: 4 784
Авент. И съм много доволна. Нямаме проблем с храненето.

# 33
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
И ние ползваме същите!!

# 34
  • Мнения: 164
Авент. И съм много доволна. Нямаме проблем с храненето.
и ние сме така Peace

# 35
  • Мнения: 9 973
ползвам обикновени Peace

# 36
  • Мнения: 121
Никола ползва всякакви биберони и нямаме проблем но според мен зависи от детето.

# 37
  • Мнения: 8 769
И двете ми деца ядяха от силиконови биберони.

# 38
  • Мнения: 3 034
започнахме с Ортодонтик на НУК (тях ли наричате ортопедични?), но ми отне доста време да открия защо синът ми яде по един час и пак не може да си изяде яденето, макар че му смених размера на дупката с такава за 3-месечно бебе още на втората му седмица  Shocked докато не взех Авентско шише с нормален кръгъл силиконов бинерон, едно пречупено такова - против колики. е, яде за 30 мин максимум без никакъв проблем! за съжаление сега ги изтеглиха от пазара заради онази вредна съставка в пластмасата, която мен не ме вълнува, но няма никъде шишета  Rolling Eyes биберонът му обаче си остана на НУК - Ортодонтик, него го харесва и си го смуче блажено  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт