Бабешки мъдрости

  • 8 662
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 517

"Мъжо ти да те знае само от врата надолу!" 



Аз това по друг начин го знам:  Мъжа ти да те знае само от кръста нагоре, какво има под полата ти, да не знае
И въобще - всички "женски неща" като разкрасяване, процедури разни за месечен цикъл или бременност....това е табу за мъжете  Grinning
А мъжа ако е истински мъж трябва да умее "да си кукурига в курника".

# 31
  • Мнения: 654
Омъжи се за лайно, че да си го ядеш сама. Шоколада все ще го споделяш с някоя друга.
Joy Joy Joy Joy Joy

# 32
  • Мнения: 307
Докато четях темата се сетих за една случка с мен и баба ми
Аз наконтена с един костюм , който много си харесвах ( беше с дълъг панталон с големи цепки до над коляното) , а тя като ме видя и ми вика: Леле бабе катока мачки са те драли! І това означава: леле баби сякаш котките са ти съдрали панталона.
Това е от преди 12г. но още го помня.

# 33
  • Мнения: 3 453
Това е от прабаба ми: "Мъж на снимка да го видиш, бий му два шамара, все има защо!".
Joy Joy Joy
Много е яко това Peace
Joy Joy Joy

# 34
  • Мнения: 1 212
То не е мъдрост, а пожелание от баба ми към всички метъли, които се "ентусиазират" по концерти: Ега побеснееш, да си дръпнеш косата!

 Party ....   Laughing
Моята баба , спомням си .... викаше на всяка друга музика различна от народната, класическата и естрадната  : "джазова музика " .  Shocked
Визираше диското, рока и всички нови и чужди влияния  Party
От нея съм чувала и :'
"Ей, много си джазов/а/!"  .... тоест много си модерен, съвременен, оригинален ... абе изобщо напредничъв  Wink
От нея за жалост май  съм приела и максимата :

"За'лудо работи, за'лудо не стой !"   ... все action търся  ooooh! , ако няма - създавам си  Sunglasses

# 35
  • Мнения: 181
" К..ва и търговец не се става, човек се ражда такъв"
" Насила можеш да му вземеш, насила не можеш да му дадеш"

# 36
  • Мнения: 2 386
Дядо често казва ''Бъди здрав, докато си жив!'', '' Всичко, което се направи е хубаво.'' (ужасно вярно, аз си знам какво означава), ''Балкана ражда хора, а увата (нивата, равнините) - тикви.''
За баба не се сещам нищо конкретно, вкъщи дядо е по-мъдър.  Grinning

# 37
  • Мнения: 143
"Всичко временно, остава постоянно!" - прабаба ми

# 38
  • Мнения: 1 470
От баба ми-жената за мъжа е като прочетен вестник-това ми го казваше всеки ден след като навърших 14-15 години...

Но един стар лаф много ме кефи-Кога мъжете ходеха с потури,имаха мъдури,сега когато ходят с дънки,имат трънки...

Адядо ми когато се караше с баба,все и викаше-Ще те напсувам...псув...псув...

Той беше много умен човек,но не използваше мъдрости,а в общи линии се караше...но много съм научила от него...

# 39
  • Мнения: 1 212
Eй, много ме радвате, че върнахте темата  Hug  Laughing
С удоволствие си припомям много от от разните "бисери" народни ...много от тях съм чувала, а някои са ми съвсем непознати  Peace
Други пък .... съвсем явно продукт на лично творчество, препатено и преживяно  yes
Интересно е .... наскоро попаднах на разни сайтове - неТски със събрани пословици и поговорки, ама тия ... "бАш" бабешките приказки са по-автентични и редки за откриване  Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 38 476

"Мъжо ти да те знае само от врата надолу!" 


Тази ми е много любима и все още си я спазвам.
Друга дълбока мисъл на мойта баба беше: "Всичко с мярка".
И не от мойта баба, ама си е вярно : Мъж пияница и к.рвар не се оправя, такъв си е до гроб.

# 41
  • Мнения: 461
И не от мойта баба, ама си е вярно : Мъж пияница и к.рвар не се оправя, такъв си е до гроб.

А, курвалъка е до време, пиенето за цял живот.

# 42
  • Мнения: 256
Аз пък от свекър ми знам, че простотия и кашлица не могат да се скрият.

# 43
  • Мнения: 698
Аз и друг път съм цитирала бабата на един приятел, която казваше: СПИНта-минта, всичко е от цигарите.

 Joy Joy Joy

Кога мъжете ходеха с потури,имаха мъдури,сега когато ходят с дънки,имат трънки...

 Joy Joy Joy

Направо ме убихте от смях с тази тема.....  Mr. Green  Hug

# 44
  • Мнения: 604
А пък аз моята баба все казваше:
До мъж бабе гола никога не се ляга щото
кат те види тъй и все за глупости ще мисли!

Общи условия

Активация на акаунт