ЮЛСКИ трепети '08 (тема 53)

  • 11 522
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 693
Ели, а колко време живеят тези бозайници дето максимум за един ден си стъпват на краката?

И за слинга, не съм разбрала погрешно, става дума точно за неограничено време! И на лекцията в Майчин дом го казаха и Агата потвърди  bowuu

Астарта, бързо да се оправяш, в това хубавото време срамота  Hug

# 16
  • Варна
  • Мнения: 441
Пърли,   bouquet за темата. И
ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА!
Вещичке, ЧРД   bouquet!
Много сте сладки на снимките  Hug. Добре сте си изкарали, кой на пикник, кой на среща.
Мария, новите мебели са много красиви.
Аз по цял ден съм в апартамента, подреждам. Там нямам интернет.
Опитвам се да ви прочитам, но повече да полегна, понеже доста се изморявам.
Поръчах на майка ми да ми ушие обиколници и най различни чаршафчета. Ако ми харесат може и да не купувам.
Едва ли някой ще си носи бебето във слинг 24 часа. Мен баба ми ме е носила в нещо подобно, защото така съм спирала да плача поне за малко, нямам гръбначни изкривявания. Кенгурото определено натоварва гръбнака на новороденото и майката повече. Но и него не вярвам някой да използва постоянно.

# 17
  • Мнения: 6 390
Катинче
ти май за втори път го задаваш тоя въпрос, но не знам защо , какво искаш да чуеш всъщност...
Бозайниците са над 5 000 вида обединени в 425 семейства и 25 разреда.
според уикипедия
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%B … D0%B8%D1%86%D0%B8
например слонът бременее между 20-22месеца, и ражда само едно бебе при бременност, живее средно по 70-80г. но има и 100г. слонове, като се роди 100кг бебето е почти готово за самостоятелен живот - в смисъл не е толкова безпомощно като човешкото бебе.
Предполагам че твоята идея е за кравата, коня или нещо такова, което бременее от 6.до към 10-11месеца и живее между 10-20години, обаче какво искаш да кажеш с това ... аз не знам

За слинга нямам предвид нито твоето, нито на Агата, нито на който и да било писанието, изказвам собственото си мнение по идеята за неограничено време в слинг.

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 16:47 от Eli_cz

# 18
  • Мнения: 2 323

Едва ли някой ще си носи бебето във слинг 24 часа. Мен баба ми ме е носила в нещо подобно, защото така съм спирала да плача поне за малко, нямам гръбначни изкривявания. Кенгурото определено натоварва гръбнака на новороденото и майката повече. Но и него не вярвам някой да използва постоянно.

Да, носенето без ограничение значи - според желанията на бебето. А то няма да иска 24 часа носене само така със сигурност. Защото от люлеенето много често заспива, особено като е много малко, а с всеки един ден стават все по-любопитни и ще искат да изследват света и без мама. Но да е под ръка никога не е зле.  Laughing Естествено, че като заспи по-дългия си сън няма да го разнасяте със слинга, на ръце или както и да е. Най-добре ще си е в креватчето или в леглото, в което спи.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Много интересен дебат се беше развихрил в края на миналата тема, Белинда много хубаво е обяснявала, искам само да допълня с пример към нейните, че човека е единствения бозайник на който му трябва приблизително година за да си стъпи на краката без чужда помощ, всички останали такива до няколко часа, макс. 1.ден и вече тичат, та това е също показател колко преждевременно раждаме, и колко недоразвити са бебетата ни във всяко едно отношение...

Ха сега де, нали няма поради тая причина да ги юрнем бебетата да стават и почват да ходят hahaha Това за мен е още по-основателна причина да ги пазим повече и да внимаваме особено в началото Wink Sunglasses

# 20
  • Мнения: 2 323
индия123 , ще дойдеш ли утре на лекцията на 9 месеца. Ние с Дуци ще седнем на последната маса да не пречим на никой  Mr. Green Пък после ако групата ни иска за кафе ще се присъединим  Wink

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Утре може и аз да дойда Mr. Green
Ама не съм се записала никъде предварително, трябва ли? Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 693
Явно не можем да се разберем за какво говорим, а то и без това във форума е доста по трудно, така че спирам със спама  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 323
НБМ, Не е фатално, на входа се записваш Simple Smile

# 24
  • Мнения: 223
Топлото време ми разказва играта, подуват ми се краката и ръцете. Гадост.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 441
Забравих да кажа за спането по гръб. Аз не мога да издържа и 2 минути. Не мога да дишам, става ми адски зле. Дори и като съм на преглед. Бях писала, че на един от прегледите с ехограф и запис на тонове бях много зле. Обръщах се настрани, за да се съвзема. Явно при всеки е различно.
Пърли, прическата отпреди 1 година ли е? Как ще празнувате?

# 26
  • Мнения: 4 200
Астарта, имам хроничен бронхит (така и не спрях цигарите) и като се закашлям, имам режещи болки в дясно над ингвиналната гънка. и то още от втория месец, без никаква разлика до момента, много силно на моменти, направо до усещането, че нещо се къса.  Още в началото питах и най-вероятният отговор при мен е, че се касае за стари сраствания (имам едно секцзио и една операция за извънматочна бременност). Засега нищо лошо не се е случило във връзка с тия болки, така че не вярвам да има проблем.
Другото беше, не помня кой се оплакваше от болки в крака. От около 2 мес имам тръпнене по външно-страничната повърхност на десния крак до коляното, отначало само при натоварване, сега е почти постоянно изтръпнало а при натоварване имам мравучкане. Това е зоната напериферния сетивнен нерв cutaneus femoris lsteralis,  засягането му се казва  meralgia parestetica, намерих го на 2-3 място по честота на ангажиране на периферен нерв при бременност, причината е механично притискане от матката и не виждам какво може да го прекрати, освен естествения ход на нещата -т. е. раждането. карам на почивки и присядам, като стане трудно търпимо и общо взето - търпя си. В момента не може да се направи нищо по въпроса.

# 27
  • Мнения: 1 584
Абе нещо много сте се разфилософствали Rolling Eyes Кой колко бременеел, кой колко живял...Я бягайте да почивате а не да висите пред комповете Naughty

На мен днес ми беше предпоследен работен ден. Нещо много ми дойдоха срещите от 9ч сутринта още, утре ме чака същото.

Аз да си призная, че си изпрах и приготвих една дълга тениска, с която мисля да раждам Confused Май почвам и аз малко по-малко да приготвям, че ей го къде е 9ти месец. Довечера съм и на информационна вечер в болницата, където раждах преди и мисля пак да раждам (стига да не е преди 36та седмица Wink ) По тоя повод - остана ли някой навит за водно раждане?

Астарта, температура и кашлица са лоша работа при бременност. Говори си и с гинеколога Peace

Пърли, много яка прическа. Дай малко снимки от сватбата - Дуци вече те издаде каква хубава булка си била Wink

# 28
  • Мнения: 782
Пърли   bouquet за темата
Астарта, бързичко да оздравяваш  Hug

# 29
  • Мнения: 2 070
Е, успях да ви попрегледам.

За секса - Много по-добре е от раждането насам. Не знам дали е физиологично, хормонално, психическа нагласа, то като  е по-добре и не ме интересува особено.  Laughing Ели, той въпроса беше по-скоро за зашиването отдолу, дали раждането не те разширява и да прави по-гаден секса, аз нещо такова разбрах, не толкова как се чувстваме. Зависи сигурно как те зашиват, не знам, но зависи от еластичността ти, може да се правят упражнения. Помня, че аз имах същите притеснения, а сега ми звучи смешно, че съм се притеснявала.

За слинга да допълня - бебето вътре може да е в ембрионална поза, може да се слага с лице към майката, с разтворени крачета - в позата, в който спи и в количката, това го чух в Часът на мама. Лично на мен няма да ми е  крайно необходим, защото взимам много неща за разходка, отделно багаж на каката и някоя друга играчка, не мога да ги нося на ръце тези неща. Но да се иде до магазина или до градината или така за други кратки дестинации - супер. Или ако трябва да готвя и в същото време да пищи детето че е гладно... Но със сигурност не съм от тези, които разнасят детето постоянно на ръце, не стига кърменето и постоянният физически контакт, ами и  да ми тежи... Изнервям се така, имам нужда от малко лично пространство. С Яна именно заради това ми беше най-трудно докато не проходи, проговори и не се разредиха кърменията. Стана си човече и някак нещата си дойдоха на мястото.

Момичета, чета ви, че много се подувате. Явно сте ограничили солта и пак не става. При една приятелка например стана, тя спре да яде солено и спря да отича. Да не би да е от жегите при вас. Добре, че това не ме е сполетяло, че в Плевен от два-три дни е 26-30 градуса и ходим с детето по възможно най-летните рокли и потници, каквато съм суетна - ако се подуя ще ме е срам да обличам рокли и поли. Отчитам го като недостатък мой, не би трябвало да ми пука, ама...

Общи условия

Активация на акаунт