ЮЛСКИ трепети '08 (тема 53)

  • 11 521
  • 293
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 9 713
Ако още не сте ги гледали - по Zone Reality точно започват двете серии с раждания Sunglasses Който иска да гледа Mr. Green

# 91
  • Мнения: 326
Другото, което бях забравила за тези 2г са, че тук се прави т.нар. "меко/нежно" секцио. При тази технология се реже отгоре корема, а надолу всичко, което може да се разстегне - се разстяга, а не се реже. Много по-малко кръвотечние, по-бързо възстановяване след това, съответно по-малко изчакване за нормално раждане след това секцио....
Аз нещо май не схванах. Как така от горе се реже корема?? Над пъпа ли?? То така белега се вижда и не е много приятно.
Гледам Ieppe и тя е коментирала. Явно е това за което си мисля, но тъй като за първи път чувам за подобно нещо, ми е странно.  newsm78 Shocked

не знам за вас ама аз нямам търпение вече, искам да си го гушкаааааааам....
Ох и аз така. Искам час по скоро да си го видя мъничето, въпреки, че знам че тогава с две бебета съвсем ще се побъркам. А като се знам, че не обичам много бабите да ми помагат. Ейй голям инат съм явно.  Mr. Green

Кетито и аз си мисля напоследък да взема да изпера старите дрешки от каката и тези, които съм накупила до сега. Днес ще ми докарат нов скрин, специално за бебока. Ама не е ли рано да пера  newsm78 те дрешките пак ще се напрашат до месец. А и Михаелка ще ги измъкне на минутата и ако започне да бърше пода с тях (както прави с нейните дрехи) направо ще умра на мъка.  Crazy. Май ще се наложи да слагам и на бебешкия скрин предпазители, за да не отваря, а те са все бели и става голяма грозотия. Аман вече, цялата къща ми е в разни закопчалки и връвчици.  #Cussing out
Всъщност някой (предполагам от майките с по-големи дечица) виждала ли е някъде да продават предпазители за шкафове и скринове, които да не са бели, а кафеви например. Така май ще е мааааалко по-малко грозно.  Thinking

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 13:39 от Kokolin@

# 92
  • Мнения: 223
Привет Simple Smile

Лекцията за алергиите беше полезна, вкусна и забавна Simple Smile Този път на всички им беше интересно и желаещите успяхме да запишем каквото ни трябваше Wink  Няма да обяснявам какво сме научлили и какво сме яли, но накрая се захванахме с боди арт, като изрисувахме коремите на Сакси, Дуци и Данидан с боички, после си правихме фотосесия...  Party 

Мерси на всички за комплиментите и поздравленията  Heart Eyes

# 93
  • Мнения: 1 029
Наистина беше страхотно!И много сте сладки всичките!
Пърли, мерси за рисунката пак, гледам да я опазя, ама взе да пада.Дано снимките са хубави, та да се радваме на творенията ви.  Hug Hug Hug

# 94
  • Мнения: 1 584
Другото, което бях забравила за тези 2г са, че тук се прави т.нар. "меко/нежно" секцио. При тази технология се реже отгоре корема, а надолу всичко, което може да се разстегне - се разстяга, а не се реже. Много по-малко кръвотечние, по-бързо възстановяване след това, съответно по-малко изчакване за нормално раждане след това секцио....
Аз нещо май не схванах. Как така от горе се реже корема?? Над пъпа ли?? То така белега се вижда и не е много приятно.

Не, не - реже си се под пъпа. Имах предвид, че се реже отгоре (първия слой - кожата на корема), а надолу (навътре в коремната кухина) тъканите, които може не се режат, а разтягат.

# 95
  • Мнения: 36
Привет и от мен. Много добре си изкарах на лекцията. Надявам се в четвъртък пак да се видим Grinning

# 96
  • Мнения: 693
mamaivi, честит празник Flowers Bouquet

Танита, и аз това имах предвид, явно само ти си ме разбрала!

Райка, не си купувай слинга! тити да не се скатава, а да каже какъв сръчко пръчко е, пък и в комбинация с Агата могат да ушият на всички желаещи юлки слингове, като за съфорумки де   hahaha

Навън не се живее, ходих да тегля пари от банкомата и едва не припаднах, а в къщи хладничко, хубавичко, даже съм с чорапки!

Да ви кажа (накой беше споменал) аз точно като се раздвижа, особено ако ходя и малкото зверче пощурява - започва едно велико въртене, ритане.....

За отоците - грам не съм се подула, даже при 2-3 часови разходки пак, но за сметка на това си почивам доста и не излизам в жегите! Сигурно вие не се спирате или пък може да си е до организъм  Thinking

# 97
  • Мнения: 4 371
Ех, че хубаво беше днес Heart Eyes Много полезна лекция, а после много забавно Simple Smile
Искам да ви кажа, че огледах краката на който можах в заведението, не видях толкова подути. Само Пърли ми е конкуренция( Mr. Green ). Явно не е чак толкова срещан проблем Thinking Както и да е, ще го преживеем и това. Като родих първата работа след като ме пусна упойката бе да си погледна краката и О! небеса, имах и жили, и кости, всичко си личеше. Та съм спокойна Mr. Green В момента държа ледено шише м/у краката си и май малко поспаднаха...
Рисунката не съм я свалила още, а много искам един душ да си сложа, но искам и мъжът ми да я види на живо. Май жегата ще надделее.
Агата, много ти благодаря за творчеството Hug Измислила съм рисунка и за другия път Blush Даже няколко, ще раздавам безплатни идеи. Не мога да рисувам, но в раздаването на акъл ме бива Joy
Сакси, тенк ю, че ще ми вземеш снимчиците  bouquet


Да кажа с две думи какво каза д-р Мустаков днес: ако двамата родители са алергични, рискът е голям детето да е алергично също. Майката само ако е, пак има риск, но по-малък. Ако е бащата само - още по-малък риск. Ако двамата родители страдат от еднаква алергия, едва ли не 100% и детето ще е алергично. Д-ра ни посъветва като се запознаваме с някой мъж да питаме алергичен ли е и от какво, викам си Душко, положението е свирено Whistling

Алергизиращи храни са морски дарове, ядки, консерванти, мъхести плодове, мляко прясно. Каза докато кърмим, повече от чаша мляко на ден - не! Нямало късо съединение м/у изпитото количество мляко и произведената от нас кърма Mr. Green

Пробиването на обици при момиченцата трябва да става след 5-тата година.
Ами това е за сега, аз не писах на лекцията, който се сети нещо важно, да добавя Grinning

# 98
  • Мнения: 693
Това пък за дупките на ушите, защо?

# 99
  • Мнения: 2 070
Уточни ли дали може малко повече кисело, тоест направи ли изобщо разлика? Сети ли се някой да пита за това. По време на кърменето де, не за детето, което е  вече захранено.
Обиците сме изпреварили правилото с една година. Най-вероятно е заради някои от металите, има различни алергии към различните видове.

Дуци, пишете, ако има и други интересни подробности...

# 100
  • Мнения: 142
Здравейте, маминки  Hug
Мамаиви, честита годишнина! Бъдете все по-щастливи занапред! 1dating luvbed txtloves
Доста майски булки има - ех, романтика....  loveuuu

Искам да ви кажа, че огледах краката на който можах в заведението, не видях толкова подути. Само Пърли ми е конкуренция( Mr. Green ).
За Пърли не знам, ама моите са като козуначета  hahaha  Докторката ми каза да не излизам в жегите, крачетата нависоко и да си почивам. Днес бях на ЖК - издадоха ми всички документи - обменна карта, направление за болницата, болничен. Документално съм си готова отвсякъде. Леле, то не остана   Shocked

Д-ра ни посъветва като се запознаваме с някой мъж да питаме алергичен ли е и от какво, викам си Душко, положението е свирено Whistling
Тоя доктор съвсем ни е взел за мезе  Joy Ние вече ще раждаме, той тепърва ни съветва какво да питаме гаджетата си hahaha  Или си представете някой страхотен пич, луди сме по него, обаче алергичен към ягоди примерно. И ние - ОООО, нее, мойто момче, не ставаш с тая алергия Joy

# 101
  • Варна
  • Мнения: 441
Мамаиви, честита годишнина   bouquet!
Катинче, пердетата са чудесни   bouquet. Много харесвам в един дом да има пердета и цветя.
Аз засега имам само във временната спалня. Ние също мислехме да обърнем вратата на хладилника, но ще изчакаме, защото може да се наложи да го преместим отсреща. От няколко дни е включен, за да не преритам от глад и жажда. Имам съдове за още една съдомиялна и съм готова с кухнята. Така както всичко ми е изчистено, така пак имам доста работа.
Днес свеки купила комплект за изписване на бебето, син, с пеленка. Харесва ми. Много от вас имат такива, в различни цветове.
Колко време се запазва стерилността на бебешките дрешки като се изгладят? Аз мисля да ги приготвя другия месец, макар че на 7-ми влизам в деветия месец.
Данибон, по колко контракции имаш на ден и всичките ли са болезнени? Да те успокоя, аз без хапчета от месеци имам пулс над 120. Снощи беше 136, преди няколко вечери 154  Shocked. Наистина е много неприятно.

# 102
  • Мнения: 4 371
ДеЩо, кисело мляко също не може много.
Котките са силни алергени(говорим за вече родени деца, де). Но ако я махнеш примерно преди да родиш, трябва поне 6 месеца да са минали, защото алергените си стояли. Соята, глутена... Абе чудя се при тая всичката информация, как е възможно на един месец да дават кисело мляко на бебе?! Снощи четох една тема в Майките или в Захранване, не помня в кой подфорум точно Shocked
Катинче, обиците - заради никела. И на мен ми харесаха много пердетата ти, особено това в спалнята.
Аелия, посмяхме се с алергичните мъже и ние  Mr. Green
Астарта, пазих го за изследване Пепи, но аз настинах по празниците и той го лепна. На Разлог отидохме със сиропите, но поне бързо се оправи там от чистия въздух. А пазенето отиде по дяволите. Викам си я да ходи на градина до края на май, за да си почина аз, пък после ще го пазя пак, без това са сборни групи.

# 103
  • Sofia
  • Мнения: 9 713
И следващото училище ли е толкова рано? Confused
Какво ви подариха този път? Wink

# 104
  • Мнения: 2 323
Другото, което бях забравила за тези 2г са, че тук се прави т.нар. "меко/нежно" секцио. При тази технология се реже отгоре корема, а надолу всичко, което може да се разстегне - се разстяга, а не се реже. Много по-малко кръвотечние, по-бързо възстановяване след това, съответно по-малко изчакване за нормално раждане след това секцио....
Аз нещо май не схванах. Как така от горе се реже корема?? Над пъпа ли?? То така белега се вижда и не е много приятно.

Не, не - реже си се под пъпа. Имах предвид, че се реже отгоре (първия слой - кожата на корема), а надолу (навътре в коремната кухина) тъканите, които може не се режат, а разтягат.

Майра, така сега като го обясни го разбрах по-добре. Прави се, но не навсякъде - на кумата ми беше такова секциото, в Торакс-Пловдив.  Peace Така че ако има пловдивски майки за секцио могат да се възползват. Каза, че наистина много скоро след операцията е станала и се е чувствала много добре.


Дуци
, мерси  Heart Eyes Стискам палци да спечелиш награда за най-чаровна бременна. И на другите де, ама тук с малко повече палци, че да се фукам, че имам принос Simple Smile За краката - мойте как огледа, като бях с чорапки и кецки - подуват се и моите и много се радвам,че не се докарах с една рокля, която си бях приготвила за днес, че обувките към нея щаха да ме уморят. И по този повод, търся си чехли, хубави и меки, тип чехло-маратонка. Да стават и за пола. Бели  Laughing Ако някой види - да  Whistling

За киселото мляко на Мустаков - изненада ме, че каза, че е същата работа. До колкото знам, белтъка на киселото мляко и млечните произведения се различава значително от белтъка на прясното мляко. За това едно време на бебетата ако не са ги кърмили са им давали кисело мляко, а не прясно.

Подаръкът беше чашка авент. И сега се сещам - ако на някой му трябва адаптор за Авент да се обади - има 2 останали броя по 1 лв. Адапторът е това сложеното под помпата - синьо. Преходник м/у помпата и чашката виа или от чашката към биберона.

Общи условия

Активация на акаунт