ЮЛСКИ трепети '08 (тема 53)

  • 11 524
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 289
Здрасти и честит празник на всички именници!!!  bouquet
Аз днес също бях на зъбар,ама с час съм от 2 седмици..наложи се и рентгенова снимка, но проблем няма в 8-ми месец никакъв.Изпилен е зъбЪ  ми в момента до състояние на шип Twisted Evil, изте4е от венеца ми солидно състояние кръв и сега си чакам короната тея дни срещу 190 лв... Close Mr. Green
Тва е положението, ама мъртвите зъби се чупят и се нуждаят от керамика..
После си купих огромна кутия сладолед за успокояване на венеца и плодове и се прибрах доволна .. надявам се разхождащите се в морската съгражданки да са прекарали добре , голяма жега днес.. Съжалявам че не можах,ама трябваше да правя зъбчето, то и още поне 2 ходения имам, но поне после ще съм с чисто ново зъбче  Mr. Green
Хубава ве4ер на всички!!!  bouquet
Снимки подробно не съм разглеждала, ама в4ера гледах едни сладки бременлинки - софиянки на среща.. Heart Eyes подредени с коремчетата - супер сте момичета! Hug, другите сега ще гледам  Grinning

# 271
  • София
  • Мнения: 545
Честит празник на всички, които празнуват днес   bouquet


Дуци, списък с регистрирани лекарства, може и да е късно, но все пак.

# 272
  • Мнения: 693
..наложи се и рентгенова снимка, но проблем няма в 8-ми месец никакъв.

Това не ми се струва сериозно!  Shocked

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 18:54 от Katinche

# 273
  • София
  • Мнения: 18 679
За изписването много зависи, момичета, не се знае какво точно ще е времето...Когато ни изписваха с Ники например, беше сравнително горещо - около 32-33 градуса, обаче духаше страхотен вятър. И акушерките съответно му нахлузиха една лека шапчица, колкото от вратата до колата. След това му сложих шапка чак октомври Laughing
Мисля, че едно много тънко боди с дълъг ръкав е ок за около 30 градуса, плюс ританки или гащички, нали все пак ще бъде и в пеленка. За над 30 обаче твърдо съм за късото ръкавче Peace
Ама не се вторачвайте толкова в тия дрехи за изписване, нали бебо ще е навън за 50 метра, колкото да го вкарате в колата Laughing И по пампа да е, пакетиран в пеленката, няма да изстине Joy

# 274
  • Варна
  • Мнения: 289
..наложи се и рентгенова снимка, но проблем няма в 8-ми месец никакъв.

Това не ми се струва сериозно!  Shocked
Ами както и да ти се струва, все пак зъболекарката ми го каза.. А и в първа частна стоматологична клиника като отидох да ми снимат зъба пак питах, казаха че няма абсолютно нищо опасно в снимка на зъб.По принцип се избягват снимки първите 3-4 месеца от бременността и то на зъб отново не  е фатално, дори и тогава..

# 275
  • Мнения: 64
Дуци, благодаря за бързия отговор!  Hug Hug Hug Аз питах най-вече как се стига до там. newsm78
Забравих да кажа, че нарисуваните коремчета са просто СУУУПЕРСКИ! Laughing
Ох, и аз съм в голяма чуденка за дрехите, ама мисля, че като му дойде времето за изписване акушерките ще ни насочат как да си облечем бебоците. Моята майка само мрънка, че не можело по къс ръкав, та затова съм взела пълен комплект за изписване - къси, дълги ръкави, без ръкави,с крачоли, без крачоли, ританки, гащеризонче, боди, камизолка и т.н.Вярно, че е 55 лв., ама да съм си спокойна. И аз съм малко хахо на тая тема! #Crazy

# 276
  • Мнения: 4 371
Нип, от Симеоновско шосе се свива в дясно по Околовръстното, веднага след завоя е, там нещо ремонтираха последно...

За краката - днес личният ми каза да се мажа обилно с Лиотон. Сега прочетох, че и Репарил може, но не дълго време.

Дуци, списък с регистрирани лекарства, може и да е късно, но все пак.
Благодаря ти, не е късно!
Честит имен ден, да си жива и здрава  bouquet

# 277
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Момичета, аз съм днес малко на философска вълна и искам да направя малко проучване, та по тоя повод да ви пита - мъжете ви до каква степен участват в очакването на бебчо? Например:
1. Интересуват ли се как сте, тежи ли ви, добри ли са ви изследванията, идват ли с вас на прегледите, на Феталната дойдоха ли да гледат? Притесняват ли се къде ще родите, добри ли ще са грижите там?
2. Участват ли в подготовката за бебето, интересуват ли се от нета/книги/приятели какво трябва да се купи, какво да се избере, ходят ли с вас по магазините?
3. Усещат ли че има нещо във вас, говорят ли на бебето или все още им е нереално?
3. Като цяло чувствате ли се подкрепяна, разбрана, има ли по-нежно и специално отношение или се чувствате "самотно бременна"?

Сори ако ви е малко философска темата, на който му се занимава нека напише Confused

# 278
  • Мнения: 1
Здравейте Grinning
Честит имен ден на именниците!  bouquet
Аз днес бях арестант в къщи,че ме затрупаха задачки ,но утре май май ще се мръдна и ще дойда на лекцията отново.
NBM ,хубави въпросчета си ни подхвърлила... Wink
Аз да ти отговоря при мен как е...
Като цяло е заинтересовано мъжлето и ми съчувства за неволите ,попрочита туй онуй,и най- вече, това което му давам ,като извадки от нета .Та неговото мнение за гледане на деца е манипулирано от моя милост Whistling.Лошото е, че по цял ден е на работа и ща, не ща се чувствам самотно бременна ама няма начин,че и на него не му е лесно, като знам как съм му виснала на плещите  LaughingОпределено разпитва повечето ни приятели, които са с малки бебешоци как е бащинството и май ,колкото повече наближава момента ,толкоз повече осъзнава какво ни чака...

А аз да попитам тез тензухени  и бархетни пелени какви размери имат ?Намерих на едно място тензух  и бархет, та да си сметна дали няма да ми е по евтино да си купя плат и да си ги подгъна аз.

# 279
  • Мнения: 690
Тити, аз като видях снимката си помислих, че ти е нещо като суха тренировка с двама щъкащи бръмбазъка от мъжки пол.  Joy
Големи сте сладурани с рисуваните коремчета - направо сте за изложба.  Heart Eyes

Katinche, освещаване сега в неделя (жз). После ще пиша как е било.

NBM, уф хрумна ми нещо - ти си за малко баскетболна мама (NBAWink С мъжо скоро си говорихме, че не се чувствам добре от поведението му. Преди много ходехме напред назад из и извън БГ на разходки, а сега не и това му тежи. Струва ми се, че дори ревнува от бебето. В смисъл отделям голямо внимание и подготовка за бебето и ми е станала основна тема на разговор. Та като споделихме чувствата картите са вече на масата и се надявам на подобрение. Вчера дойде с мен на лекцията. Днес ми каза, че трябва да направим списък с покупките за бебето... Даже е почнал да си чете книжката за татковците, която му купих. Старае се човека.

За зъболекаря - днес бях за последен път и се фукам с нова коронка. Не е проблем от към контракции ходенето в 7 и 8 месец на зъболекар. Самите зъболекари обаче няма да приемат бременна в 9-тия. Аааа, нещо смешно - зъболекарят ми каза, че мъжете били по-големите шубета и е имал случай, когато са припадали на стола. Даже веднъж един негов колега зъболекар е бил припаднал  hahaha Мъже...

# 280
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами моят мъж е като повечето мъже Mr. Green Приема раждането на дете в семейството/поне привидно/ за нещо напълно естествено, което не се нуждае от преекспониране. Литература не чете, защото аз чета за двама Laughing Но пък има една много хубава черта - приема всяко мое мнение и го защитава като свое собствено, здрав гръб ми е Wink На прегледи с мене е идвал само веднъж, защото все е по чужбина. Но като му показвах диска от ФМ направо се размаза Heart Eyes
Не говори на бебето, не е дотам чувствителен, аз също между другото. Отношението му към мен не се е променило особено, откак съм бременна, защото той поначало си е внимателен, не мога да се оплача. Единствено забелязвам, че върши повече домакинска работа от обикновено, не бях хващала прахосмукачка от месец и половина Laughing Сега отново е командировка и аз отново съм сама с дечко, та днес си припомних чистенето на под, та и контракции си докарах Twisted Evil
С две думи, чувствам се обичана. Достатъчно ми е Simple Smile
За избор на място за раждане, принадлежности за бебето, разни методи за отглеждането му  и т.н. ми се доверява на 100%, защото знае, че си проучвам нещата до дупка и обикновено изборът ми е правилен Wink

# 281
  • Варна
  • Мнения: 289

1. Интересуват ли се как сте, тежи ли ви, добри ли са ви изследванията, идват ли с вас на прегледите, на Феталната дойдоха ли да гледат? Притесняват ли се къде ще родите, добри ли ще са грижите там?
2. Участват ли в подготовката за бебето, интересуват ли се от нета/книги/приятели какво трябва да се купи, какво да се избере, ходят ли с вас по магазините?
3. Усещат ли че има нещо във вас, говорят ли на бебето или все още им е нереално?
4. Като цяло чувствате ли се подкрепяна, разбрана, има ли по-нежно и специално отношение или се чувствате "самотно бременна"?


1.  Да, моя приятел се интересува постоянно  как съм. Обажда ми се по няколко пъти на ден по телефона, макар че е много зает, интересува се винаги от изследванията ми.Идвал е на една фетална морфология, защото на другите е бил на работа, но винаги ми звъни едва ли не преди да съм излязла от кабинета.. Hug
2. Учавства до колкото му е възможно, но винаги се интересува от това какво съм видяла, харесала или купила - разглежда бебешките подаръци които са ми направили и им се радва от сърце. Прочете книгата - "Аз ставам баща", която му подарих за 14.02. Mr. Green
3. Мисля че усеща вече ,че бебето е вече живо и реално същество, понякога вечер го гали дълго и винаги го целува  Heart Eyes/ корема,де Laughing / Мисля, че на 35 години е повече от готов да стане баща - желае на моменти бебето дори повече от мен самата мен ми се струва чак .. Laughing
4. Чувствам се разбирана, даже доста повече от колото заслужавам май,тъй като и аз хич не съм лесна..Понякога чак го съжалявам, защото и той е доста зает, заради бебето се скъсва да работи, но никога лоша дума не ми е казал въпреки капризите и лошото ми настроение понякога - винаги е безкрайно нежен..Винаги ме подкрепя, дори мога да кажа ,че през бременността ми разбрах колко е търпелив..  Mr. Green
......................
Не искам да хваля много мъжа ми , щото е МОЯ мъж, но оплаквания нямам..просто отговорих на въпросите на НБМ. Не е перфектен, но е много внимателен.Аз съм по-избухливата и невъздържаната, но в крайна сметка съм намерила ,човека който ме разбира и който ще ми прости това ми държание.. Heart Eyes Mr. Green

# 282
  • Мнения: 2 323
Напоследък много говорите за тия пелени. Я майките за 2/3/ път да си кажат за какво ги ползваха. Чак се изненадвам, някой беше купил няколко комплекта...Аз имах много бархетни, от които съм ползвала 2 бр от малкиуя размер да сменям под главичката в леглото на бебето и 2 големи, от които едната само е ползвана за консултацията да я слагам на кантарчето. За нищо друго не съм ползвала. Тензухени нямах, а понякога си мислех, че е добре да имам за сенник в горещите дни, когато спи бебето да не му пече и да е проветриво, ама така и не беше супер наложително, така че не си и купих/уших/ Сега мисля да си купя малко тензух, ей така да си имам малко и да си направя няколко тенз.пеленки....

# 283
  • Мнения: 4 371

1. Интересуват ли се как сте, тежи ли ви, добри ли са ви изследванията, идват ли с вас на прегледите, на Феталната дойдоха ли да гледат? Притесняват ли се къде ще родите, добри ли ще са грижите там?
2. Участват ли в подготовката за бебето, интересуват ли се от нета/книги/приятели какво трябва да се купи, какво да се избере, ходят ли с вас по магазините?
3. Усещат ли че има нещо във вас, говорят ли на бебето или все още им е нереално?
4. Като цяло чувствате ли се подкрепяна, разбрана, има ли по-нежно и специално отношение или се чувствате "самотно бременна"?

1. Едва ли му остава време да се поинтересува, аз обикновено го изпреварвам, защото споделям всяко неразположение Mr. Green
На прегледи не идва често, на ФМ дойде, но не защото е проявил самоинициатива, а защото аз казах на 06.12. сме при Марков. Ако го чакам сам да се сети за нещо, я се сети, я не, за това и по другите въпроси, не свързани с бебето или детето просто давам нареждане.
Мисля, че се притеснява за раждането като цяло, но понеже знае, че съм паника, гледа да не го показва, защото положението става двойно паникьосано. Относно доктора, както каза Белинда, е приел мнението ми за негово.
2. Не участва в подготовката за бебето, освен в даването на пари и преносването на разни тежки неща, с които аз го товаря. Книги не чете, а бих искала. По магазини не ходи или ходи и мрънка.
3. Малко е дебил, карах го да ми пипа корема, когато бебето започна да се усеща, все не му беше удобно на ръката или шофираше или все нещо беше зает. Това зверски ме дразнеше. Казах му го обаче. Когато малката се обади, винаги й връщам отговор, независимо карам ли, ям ли или се занимавам с каквото и да е друго нещо. Целува ме иначе, но мисля, че го прави, защото е моят корем, а не защото целува бебето.
4. По средата да речем. Форумът е виновен, защото чета за толкова всеотдайни мъже, че ми се иска моят да е поне мъничко като тях. Но пък има други качества, които другите мъже нямат Mr. Green И се обичаме, което е най-важно Peace

# 284
  • София
  • Мнения: 320
И аз ще карам по точки ,че е по-прегледно:
1. Изследванията винаги ми е взимал той. За всеки преглед идва с мен , но то е ,защото ме кара с колата. Но винагои ме чака пред кабинета.  Mr. Green  И на феталната идва , но не го пуснаха вътре , а понеже имаше за какво друго да се притеснявам не им се разсърдих. После гледа филмчето.
2. В подготовката участва до толкова , доколкото трябва да ме придружи до магазина , да обсъдим кое е по-добре да вземем от нещата , които съм набелязала. Книги , нет и прочее допълнителна инфорамция изобщо не го вълнува , но пък и време няма. Сега сме му виснали на врата двете с щерката и той въздух не може да си поеме от работа и грижи за нас. Да не говорим за вече споделения проблем с жилищната криза , която ни сполетя. Така че това му е последна грижа. Честно казано и на мен.
3. По този повод да кажа ,че и предния път за него бащинството започна от мига , в който гушна бебето. Но пък връзката между баща и дъщеря и до днес е също толкова силна. Мисля , че и сега ще е същото.
Аз също се въздържам да разговарям с бебето , но пък дъщеря ми ни компенсира и двамата. Всяка вечер като ме целува за лека нощ не пропуска и сестра си. Simple Smile
4. Може да ви се струва странно след всичко , което съм казала , но въпреки подкрепянето и разбирането , с което съм обградена , пак се чувствам самотно бременна. Очевидно нямам угодия , но се успокоявам , че това се дължи по-скоро на бременните хормони , а не на характера ми.

Общи условия

Активация на акаунт