До всички мами от Русе,моля за малко помощ

  • 2 655
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 367
АГ-то Peace Peace Peace
В Ескулап всичко уж е хубаво,но..........не се знае коя по ред ще си на чаршафите(хубави,но не ги сменят след всеки пациент).В началото беше много добре там,но вече може да се поспори по въпроса!Да в Родилното е малко от войната обстановката,но така е във всички държавни болници.Има и вип стаи(поне имаше newsm78)Ако  искаш си плащаш!Там поне ще  сте под постоянно наблюдение.
лекарите работещи в Ескулап дават дежурства и в Родилното.Наблюдението не е постоянно,много неща им куцат
Загриженоста на персонала е уникална,вярвай ми!В момента имам база за сравнение!Може и да държат като затвор,но много гледат.Ако има нещо веднага се вземат мерки и никой не те подминава ей така(е има и някои лица от персонала,дето са #Cussing out,но не са много,то къде ги няма   newsm78 )
Acer,права си за Изо-отделение,там е много зле по-принцип(обстановката),но персонала е добър!Топла Вода може да е нямало,ако е имало профилактика,по-принцип има.
Д-р Минчева,д-р Тончева,д-р Хубчев(ако още е там),абе всички са много добри и ще направят всичко за да минат нещата добре!
Леко раждане и успех ти желая

# 16
  • Мнения: 89
я си раждай в родилня никаде няма да плащаш нищо.Вярно 4е е малко мизерни4ко но има много добри специалисти и персонала е просто невероятен е има си изключения де..................

# 17
  • Мнения: 48
Аз родих в Ескулап и съм доволна от битовите условия,но персонала беше претрупан с работа и нямаха време да се занимават с мен ,имам предвид кърменето.Оказа се,че са ми запушени каналите и кърмата не може да излезе,а те чак на третия ден го забелязаха.През това време храниха малкия с АМ и той така и не иска да суче след като разбра,че с беберона е по-лесно.Всички лекари,които са там работят и в родилния.От сумата,която ти плащаш,доктора получава някакъв процент,но май не са особено доволни.Освен това ако има усложнения и се налага да останеш в Ескулап по-дълго,плащаш допълнтелно,а  също и за лекарства ако се задържиш там по-дълго от предвиденото.Грижат се добре за бебетата,можеш да си го виждаш почти през цилия ден,пускат близките при тебе и да видят бебо,а в държавната не може така да ти идват посетители.Според мен е най-добре да имаш уговорка с лекар,да си платиш на ръка и да изкараш в мизерната болница,а може и на акушерка да платиш,за да ти обърнат внимание.Работата на доктора свършва когато бебето се роди,но после при проблеми с кърменето като мене или за обгрижването на детенце е добре да имаш акушерка и така хем ще платиш по-малко,хем и те доволни и вие с бебчо ще сте добре.Вярно,няма да си в луксозна стая и не се знае ще има ли топла вода,но можеш да идеш на друг етаж да се измиеш ,нали си платила на доктор и акушерка да те покровителстват.Много съм доволна от д-рСимеонов,също от Ася Шишкова,от Христова.Успешно раждане!

# 18
  • Мнения: 2 755
В Родилния дом пък въобще нямаш достъп до чаршафите. Разрешено е да лягаш на един парцал, под който има найлон и чак тогава е чаршафа. Нещо като подлоган, ама много спарва. Прави се с цел да не изцапаш чаршафите, че всеки искал да легне на чисто Laughing Ако махнеш парцала, дето по него има поне 100 следи от кръв, макар да е пран, все ще се намери някой да се скара, ама яката. И да си платиш на лекар той е само за раждането, няма връзка с прекарването и битовите ти условия, нито ще те развежда по другите етажи да си избираш баня. Всички знаем, че има жени раждали и по 2-3 дни, непогледнати от лекар. Ако си избереш лекар, може да избегнеш риска да изпаднеш в това положение.

# 19
  • Мнения: 1 168
Ако не бях раждала преди 4 месеца там, щях да се ужася. Нямах нужда от лекар да ме развежда по етажите - сама си кръстосвах на горе на долу.
Много му е интересно в Ескулап след всяко ползване ли изхвърлят чаршафите или ползват "ариел". На мен този "подлоган" изобщо не ми пречеше, освен това, за едно денонощие смених 3 - за после не ми трябваше.
Никой за нищо не ми е повишил тон - нито на мен, нито на другите 6 момичета в стаята.
И не смятам, че има доктор, който да изкара неотлъчно до някоя родилка 3 денонощия, щтото си е платила.
А от моя приятелка раждала в Ескулап, разбрах, че бебетата са в коридора. Не знам дали е така, но аз по принцип съм против постоянното размъкване на външни хора напред назад покрай бебетата.

# 20
  • Мнения: 672
Раждах в държавното АГ в края на януари тази година. Очарована съм от отношението на персонала. Лекари, акушерки , санитарки - всички са много любезни. Не чух някой на някого да вика. Сградата е стара, няма спор, но всичко е много чисто. Непрекъснато чистеха, даже и през ноща, докато спяхме. Раждах на третия етаж. Родилния стол беше много удобен - правя сравнение с раждането ми преди 10 години пак там - тогава беше стар и неудобен. Чаршафите са сравнително нови. Абе направо са си нови. В никакъв случай не са някакви парцали. Има едни зелени подложки с найлон на които лягаш, за да не изцапаш чаршафа. Ако помолиш ще ти я сменят. Докато бях там смениха всички възглавници. След като родих ме преместиха на четвъртия етаж. Паднах се в единствената стая - № 1, където бебетата бяха при нас. Имаше общо три легла. Парното работеше на мах, но въпреки това ни казаха ако ни е студено да си пуснем климатика. Бебетата ги повиват с пелени - сини за момченцата и розови за момиченцата. Детските сестри са изключително внимателни и мили. Банята беше чиста и топла вода имаше постоянно и винаги е имало. На третия етаж само трябва да изчакаш повечко докато дойде. Изобщо съм доволна. Не съм очаквала лукс и закуска в леглото. В крайна сметка всичко минава за 4-5 дни. Не видях нито една циганка къде ги бяха скрили не знам. Явно са ги натикали някъде, където условията са по-лоши. За храната нищо не мога да ти кажа, защото не съм ходила да ям. Носеха ми от вкъщи. ЗА лекар мога да ти препоръчам Матеева, Хубчев, Йорданова, Христова, Рудницки. Има сигурно и други добри,но не се сещам в момента. Ако ще раждаш в Ескулап - Д-р Дуваджиев или Шишкова. Успех ти желая, леко раждане и най-прекрасното бебе. Hug

ПП Забравих да добавя - предварителната уговорка с лекар е 240,00 лв официално, но сигурно ще се наложи да дадеш още парички после на ръка.И никой не ти топли вода в канче повярвай ми. Друг е въпроса ако някой е помислил ежедневния тоалет със смрадлика, който ти правят акушерките за топлене на вода в канче.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 17:22 от mama_nat

# 21
  • Мнения: 187
Мило момиче,

Първо искам да ти пожелая леко раждане и здраво бебче.
Моята гореща препоръка е да раждаш в държавното и друг съвет. По-добре почерпи доктора и екипа след раждането или си плати след това, ако искаш, особено ако ще раждаш без график. Аз така направих и не съжалявам. Между другото освен че са малко поолющени стените и кухнята не е кой знае какво, всичко друго си е ОК там - чисто, персонала в по-голямата си част усмихнат и добре настроен. И най-важното - имат много по-голяма възможност да реагират при евентуални усложнения. Някои ще кажат, че вече и в частната имат тази техника, но повярвай ми - още ги карат на пожар до държавната ако стане сакатлък. Е, таткото няма да присъства на раждането /ама според мен няма и да ти е до него/ и след това три дни няма да идват на свиждане външни хора, както в частната, но това не е болка за умиране. Според мен най-важното е сигурността за здравето.
И аз съм на това мнение, а това е и самата истина. Свекърва ми работи в АГ-то и съм 4увала доста неща. Родих там първото си дете и сега живот и здраве пак там.

# 22
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
мариан 1 ,как се казва ако не е тайна свекърва ти?

# 23
  • Мнения: 11
всичски във форума сте много интересни едната раждала в АГ и е много доволна друга раждала вЕСКУЛаП и е много доволна не разбрахте и най сетне че в двете клиники докторите са едни и същи разликата е кой какво чувства аз раждах в ескулап при д-р пейчев и останах много доволна и второто си дете пак там ще  родя и пет да  имам пак там ще родя  дали ще платя 500лв на д-р или 800 на болницата предпочитам да се чувствам добре както аз така и моето дете не искам  както в АГ да си викаме като циганите "мило нося ти сок ела долу да го вземеш" искам спокйствие  и сигурност искам първите дни на моето бебе да са  чудесни а не мизерни като в АГ  аз не споря като вас как  е в АГ  защото незнам но дори и да знам пак ще отида в ЕСКУЛАП

# 24
  • Мнения: 646
Някой написа за някакви VIP стаи в АГ-то. Бихте ли дали малко повече информация? Колко струват? Сама ли си в стаята?

# 25
  • Мнения: 132
АГ-то Peace Peace Peace
В Ескулап всичко уж е хубаво,но..........не се знае коя по ред ще си на чаршафите(хубави,но не ги сменят след всеки пациент).В началото беше много добре там,но вече може да се поспори по въпроса!Да в Родилното е малко от войната обстановката,но така е във всички държавни болници.Има и вип стаи(поне имаше newsm78)Ако  искаш си плащаш!Там поне ще  сте под постоянно наблюдение.
лекарите работещи в Ескулап дават дежурства и в Родилното.Наблюдението не е постоянно,много неща им куцат
Загриженоста на персонала е уникална,вярвай ми!В момента имам база за сравнение!Може и да държат като затвор,но много гледат.Ако има нещо веднага се вземат мерки и никой не те подминава ей така(е има и някои лица от персонала,дето са #Cussing out,но не са много,то къде ги няма   newsm78 )
Acer,права си за Изо-отделение,там е много зле по-принцип(обстановката),но персонала е добър!Топла Вода може да е нямало,ако е имало профилактика,по-принцип има.
Д-р Минчева,д-р Тончева,д-р Хубчев(ако още е там),абе всички са много добри и ще направят всичко за да минат нещата добре!
Леко раждане и успех ти желая

Напиши нещо повече за тези ВИП-стаи  Praynig

# 26
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Последните два месеца обиколих всички етажи на Аг-то но за ВИП-стаи не чух нищо  newsm78
Първото раждане ми беше в Ескулап. Много доволна бях.
Сега, заради проблемна бременност лежах в АГ-то и там родих. Че е мизерно спор няма, но за това време не умрях. Наистина персонала е страшно любезен и реагираха адекватно при всеки мои проблем. А аз им създавах доста  Mr. Green. Накрая ме изместиха в изо-то ( не успях с изследванията) и въпреки че там е най-голямата мизерия, удобствата бяха доста повече. Мъжо постояно висеше на прозореца, всеки път виждаше бебето а и има свиждане. Носеха ми храна, 'щото тяхната беше под пълна критика. Платих само на доктора който ми направи секциото. И накрая почерпих гл.акушерка на изо-то защото е невероятна жена. Постъпих треперейки от ужас а останах изумена от отношението.
И въпреки че съм голяма глезла и не съм свикнала на такава мизерия, оживях. Персоналът и бебето я компенсираха.
И наистина изо-то се оказа единственото място без топла вода. Е, пускаха я от време на време. На 4-я имаше постоянно.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт