изкривена носна преграда

  • 57 747
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10
Все още не се чувствам добре. 22 дни минаха, а си е запушен. Вече почти не боли, но през нощта изобщо не мога да дишам през носа...

# 46
  • Мнения: 2 011
Все още не се чувствам добре. 22 дни минаха, а си е запушен. Вече почти не боли, но през нощта изобщо не мога да дишам през носа...
що ли си мисля , че трябва да се обадиш на доктора  си  newsm78  20 дни са сериозна цифра. Или ти се възстановяваш по-бавно или наистина има някакъв проблем !!!
Късмет и успех !   bouquet

# 47
zdravey i az imam tochno sushtiq problem,hodil na ushi nos gurlo pregledame kaza da si napraq snimka i taka,poneje che nemam 17 godini kaza kogato gi navarsha da otida pak,da me pregleda i togava sa misli za operaciq ili ne ama bez operaciq ne moje da se opray,ot nosa i az disham trudno poprincip disham ot ustata     

# 48
  • Мнения: 63
И аз имам изкривена носна преграда - не ми пречи на дишането през деня, но понякога хъркам нощно време. Другото, което съм забелязала, е че носът ми "тече" през всички сезони на годината. Чувала съм обаче от хора претърпели подобни операции, че не са особено успешни, в смисъл няма някакво кой знае какво подобрение.

# 49
Здравейте,

аз също имам проблеми с дишането, затруднено дишам през носа и затова основно дишам през устата. Всяко сутрин имам хрема, понякога и през деня. Другото, което много ме тревожи е, че много често ми са надуват жлезите на врата, стават като две топчета, подобно на заек. Като малка много често съм боледувала и са ми отрязани сливиците. Досега с това си обяснявах надутите жлези.
Днес ходих на УНГ. Оказа се, че имам изкривена носна преграда. Дадоха ми направление за рентгенова снимка и ще ходя тези дни. Докторът каза, че ще говорим пак след като види снимката, но вероятно единственото, което може да ми помогне е операция. Имам и много малка, почти незабележима гърбица, която аз си знам и която от малка си мечтая да разкарам. Докторът каза, че и тя може да бъде изпилена по време на операцията на носната преграда. Много се колебая и не знам дали да се подложа на всичко това.
Моля ви, ако някой е минал вече през това да сподели мнението си и да каже дали резултатите си заслужават.

Благодаря предварително!

Поздрави!

# 50
  • Мнения: 421
ако не пречи на дишането ,за мен операция не се налага.ох,понеже и на мен ми казаха операция,и аз сега се опитвам да се успокоявам.но засега нямам намерение да се подлагам на интервенция

# 51
Здравейте всички!
И аз имам крива носна преграда. Ходих на УНГ, защото хъркам и се опитвам да установя от какво (аз съм на 24г, с нормално тегло, не пуша от доста време..). На 2 пъти провеждах лечение с разни хапчета (Синупрет, Клариназе), спрейове (Авамис, Беконазе), антибиотик Бактробан, гел Виброцил.. и ефект нямаше никакъв. Тогава лекарката ми каза, че щом тези неща не ми помагат, вероятно хъркането ми (което всъшност не е постоянно, но често) е причинено от кривата носна преграда. Също и носа ми винаги е запушен, особено сутрин и имам ужасни храчки, дори без да съм болна и с хрема. За това тя отново посочи като причина кривата носна преграда. Препоръча ми операция. Още се чудя какво да правя, ами ако операцията не реши проблема? Моля, ако някой се е подложил поради такава причина, да сподели има ли ефект!

# 52
  • not found
  • Мнения: 581
Кажете добър специалист във Варна и колко пари е да се оперираш при условие , че не съм плащала здравни осигуровки .
Благодаря префварително   bouquet

# 53
Здравейте. Аз сам на 12години и ми предлагат операция като стана някаде на 16-17г. Ходихме във ВМА при д-р.Огнян Попов. Какво мислите вие по вапроса? Да отида ли да попитам дали е по добре сега да се оперирам или както каза лекарят на 16-17г?

# 54
  • Мнения: 3 371
aз бях с девиацио септи нази - изкривена носна преграда.
пластика само, няма друго решение.
потърсете добър пластичен хирург.

Моля, ако някой се е подложил поради такава причина, да сподели има ли ефект!
аз имам такава пластика, и поради изкривяването, и по естетически причини ми правиха пластична операция.

да, има ефект. дишам без капки, иначе години наред бях на ксилометазолин.

обаче , не спрях да хъркам.

Общи условия

Активация на акаунт